Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Jó döntés szerintem.

(#2) #77646080


#77646080
törölt tag

Ha meglépik, áttekinthetőbb lesz a kínálat. Helyeslem.

(#3) HawerKing


HawerKing
őstag

Jaja nagyon jo :DDD az M en is belul lesz katyvasz mar latom elore

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha a Note sorozat megemlíthető -logikusan- így külön, akkor az Xcover sorozat is megemlíthető lett volna. Amúgy jó döntés, amennyiben így is marad, és nem csúsznak megint össze a kategóriák!

(#5) Bossyy


Bossyy
tag

Csak az a baj, hogy ettől még lesznek külön az indiai piacra szánt készülékek, külön Kínába, esetleg belpiacosok, vagy amerikai modellek, esetleg Europa only, azon belül még Kelet- Európa stb. És mivel kicsi lett a világ, mindenhol előfordulhat mind, vagy legalábbis megrendelhető. Egy élelmesebb forgalmazó konténer számra hozhatja be a kontinensre bármelyiket. És akkor még egy egy modellen belül is lehet játszani pl. a memóriakiosztással, a kamerák számával a képernyőaránnyal, össze - vissza lehet használni a Plus, Pro, Pre, Lite, Lite +, tökömtudja milyen neveket, lesznek akár egy szérián belül is Exynos vs. Snapdagon, AMOLED vs. IPS, Samsung Experience vs. Google One modellek és így tovább. Olyan rend már sohasem lesz, mint kb. 10 évvel ezelőttig volt, ez már egy másik kávéház.

[ Szerkesztve ]

(#6) punky10 válasza Bossyy (#5) üzenetére


punky10
addikt

Akkor jövőre az M lesz a közép- és alsókategória egyben?Mert a Samu az utóbbiban is képviseltette magát.Legalábbis pl a J3 szerintem nem üti meg a középkategória szintjét.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#7) gippazoid válasza punky10 (#6) üzenetére


gippazoid
senior tag

Két év múlva megint jön majd egy világmegváltó menedzser és kezdik elölről az egészet...
Vevőiket (itthon legalábbis) magasról le.szaró, öntelt banda.

Gippazoid Novelties Inc.

(#8) fornettisuti válasza punky10 (#6) üzenetére


fornettisuti
veterán

De az A3 sem!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#9) kelly416 válasza fornettisuti (#8) üzenetére


kelly416
veterán

Nálam volt használatban A3 2017, most a lányom nyomkodja, es szerintem simán középkategóriába sorolható.

(#10) Fred23 válasza fornettisuti (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az A3 2017 anno legalább kapott IP68-at. Ha viszont lesz A3 2019, akkor oda már valóban illene egy erősebb SoC, meg a kis kijelzőnek 1080p-t kéne villantania egy jó kamera mellett. :K IP68 pedig kötelező természetesen.

(#11) janeszgol válasza kelly416 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó kis teló. Az utódja az A6 is frankó szerintem. 76 ezer ft volt az Edigitalban, már ennyiért sem rossz, de ha olcsóbb lesz 69.990ft vagy még kevesebb picivel, akkor best buy.

Más: Hogy mennyire örülök ennek a nevezősdinek? Hát a J széria túlságosan is kinőtte magát. Ugye ez az olcsósított verzióként lépett piacra, aztán már fémhátlap, meg 100 ezres J (tehát az A árszintjén volt). Ennek mi értelme van? A C meg az On az only kínai volt sokáig, talán hivatalosan nem is jöttek Európába. De mindegy is. Kínában nem tud versenyezni a Samsung, így gondolom kivezeti ezeket (ahogy a cikkben olvasható).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Pár éve ugyanezt mondták, aztán a nagy semmi lett belőle :)

Inkább ne ígérjék.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) HarleyCustom válasza Graphics (#12) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
:K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#14) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

ez amúgy mekkora hülyeség már, hogy az S és a note széria számozása folyamatosan nő, de a többinél egyszerre jönnek ki azonos betűvel különféle számozású modellek?

értitek, S6->S7->S8->S9, ami tök logikus, de mellette pl ott van, hogy A6 × A7 × A8 × A9, miért? :D

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#15) Juhaszatti válasza Graphics (#12) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Pár éve is ezt mondták, és pár éve meg is csinálták. Amikor bejött a J és az A széria, nagyon letisztult a palettájuk. Azóta sikerült ezt a 2 szériát összemosni, megkavarni a számozásukat, stb. Most pár évre valószínűleg megint letisztulnak, aztán kezdődhet a dolog elölről.

[ Szerkesztve ]

(#16) dpinyo


dpinyo
csendes tag

Szóval összevonják a közép és az alsó kategóriát. :D Az árat a közép tetejéről veszik a az árat meg majd az alsó aljáról :D

(#17) weberzolee


weberzolee
aktív tag

Akkor lehetne rend, ha eldöntené hogy évi 11 db telefon és ennyi...Prémium/Felső/Közép/Alsó(szigorúan Android One)/Strapa és a Note. Mindegyikből egy sima és egy Plus, hogy lehessen méretet választani. És ne 0,2" méretkülönbséggel adjanak ki telefonokat...

Ezzel szemben van idén:
Note: 1db
S: 2db
A: 6db
J: 12db
On: 1db
S Light

23 darab, és C illetve X még nem is jött ki...Ezen szerintem az M kategória sem segít...

[ Szerkesztve ]

(#18) Ricardo


Ricardo
félisten

Erre kíváncsi leszek. Remélhetőleg kicsit tisztul náluk a paletta, de nem fűzök nagy reményeket hozzá. Az okait már előttem leírták.

(#19) Stabi83


Stabi83
senior tag

Van még elég szabad betű az ABC-ben, lehet válogatni...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#20) Crafter32


Crafter32
őstag

A3 utód kellene. 140 mm alatt nincs jelenleg normális telefon a Sony Compacton kívül. De A5 utódja is kérdéses számomra. Én szívesen vennék egy A3 2019 et ha lehetne, de úgysem lesz.

(#21) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Régen volt, igaz sem volt. Most akkor az induló M széria fogja a alsó széria jobbikát, vagy a felső széria gyengébbjét? Aha. :D :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22) szemy94 válasza janeszgol (#11) üzenetére


szemy94
senior tag

Ez tavaly volt, akkor a J5 is fémházas volt, idén lett újra műanyag, egyébként tényleg semmi bajom nincs a J szériával, már a harmadik van a családban (persze nem J3 :D ) , simán lehetne átlátható a kínálat, A széria prémium, IP védettség, fémház, J széria meg műanyag. Ma már nincs használhatatlan telefon a nagy márkáknál legalábbis, a jól lehúzott J6 is bőven megfel, anno sz@rrá ROM-oltam a telefonjaimat, ma már root nélkül is megvagyok, és ami fontos elmegy a telefon 1 napot is, ami nálam nem feltétlen alap dolog :D
Most akkor sarkosítva a J-ből M lesz, mivel lesz átláthatóbb a kínálat?

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#23) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem is értem, minek bonyolították idén ismét a nevezéktant, mikor korábban már rendet tettek a sok 'La fleur' meg 'Ace' és hasonló sorozatok között. Valóban ideje megint rendbe tenni a portfóliót, ha már maguknak csinálták a káoszt.

(#24) janeszgol válasza szemy94 (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt nem tudjuk, nem konkretizálta a gyártó. A J, a C és az On megy az M-be. Gondolom ez annyit jelent, hogy marad a plasztik, azaz a J-ből lesz az M.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) Mr.Silkó válasza Graphics (#12) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez pont nem így van, rendet tettek nemrég, viszont idén megint katyvasz lett a portfólió, elnevezések szempontjából.

Talán az is lehet az ok, amit korábban pedzegettek többen, hogy a Kínában való sikertelensége és az egyre növekvő árverseny miatt a Samsung elhagyja a belépő/alsó kategóriát és a közép- és felső kategóriára koncentrál majd.

Juhaszatti (#15) +1 :K

[ Szerkesztve ]

(#26) fornettisuti válasza kelly416 (#9) üzenetére


fornettisuti
veterán

a 2017-hez nem volt szerencsem, az elso A3-hoz igen, egy pozitivuma volt a merete.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#27) Mr.Silkó válasza fornettisuti (#26) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A 2017-es A3 elég jól sikerült, csak a SoC volt kicsit harmatos benne (egy idősebb kolléganőmnek van, gyakran van alkalmam nyomogatni, segítségnyújtás miatt). Nem véletlen, hogy annyian remélik, hogy nemsokára kap méltó utódot. Bár szerintem nem fog, ahogy a többi apró mobil sem kap folytatást (pl.: iPhone SE), vagy csak lényegesen nagyobb méretben.

[ Szerkesztve ]

(#28) #81733120


#81733120
törölt tag

Ha sikerül áttekinthetően megcsinálniuk, akkor várom. :D

(#29) somogyib válasza Fred23 (#10) üzenetére


somogyib
őstag

Ha jól tudom A3 már nem lesz. Pedig sokkal jobb teló mint pl. az A6.

(#30) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Az idei év elején is arról volt szó, hogy rendet tesz. Végül még nagyobb katyvasz lett a termékpaletta. Az A szériába olyan készülékek kerültek be, ami kb. a J szériába ment volna tavaly. A J széria meg visszalépett tavalyhoz képest, a TFT kijelzős telefonokkal.

[ Szerkesztve ]

(#31) ates


ates
aktív tag

Az A3 szerintem is teljesen korrekt , de nem olyan rég be kellett, hogy üzemeljek egy J3-t is és kellemesen csalódtam igazából a belső tárhely szűkössége és az értesítési led hiánya a legfáljóbb pont, a többivel együtt lehet élni.

(#32) Fred23 válasza somogyib (#29) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, ezt mondták egyszer, de mondtak már sok mindent, ami aztán nem úgy lett. :D

A 2017-es A3 egy nagyon jó készülék, én is azt használok jó ideje, de nem való mindenre. Az Exynos 7870 böngészésre még éppen elég, a 2GB RAM-ból is szokott maradni egy kicsi, viszont jövőre érik a csere. Ha jönne egy A3 2019, simán bevállalnám, amennyiben valami normálisabb SoC lenne benne (pl. egy Exynos 9610, esetleg egy SD710), maradna az IP68, a szuper akku, valamint kapna egy kicsivel jobb kamerát.

(#33) bepe79 válasza Fred23 (#4) üzenetére


bepe79
addikt

Az Xcover sorozatot kinyírták az S Active-okkal. :(

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#34) Fred23 válasza bepe79 (#33) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem jött S9 Active idén, viszont -ha minden igaz- jönni fog jövőre Xcover 5. Jó ötletnek tartanám egyébként, ha az S Acitve sorozatot nyírnák ki, az Xcoverek meg kissé jobbak és drágábbak lennének (specben A sorozat + rugged tulajdonságok, extrák).

(#35) tixem


tixem
addikt

Ó, a régi szép idők, amikor minden telefonjuk a Galaxy név n+1-edik variációján futott.

Újra eljő Galaxy M Core Ace SE spica mini advance és társai? :DDD Nem lenne egyszerűbb csak úgy simán kevesebb készülékkel telefosni a piacot? Versenyképes árazással talán el is tudnák adni őket, lásd RealMe és egyéb más költséghatékonyságra kihegyezett versenyzők az iparban.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#36) iNfAntRy válasza Crafter32 (#20) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Nekem is A3 2017 van. A3 2015 után is nagy előrelépés volt. Most úgy néz ki nem lesz utód, de megveszem az A6-ot, mert infinity display-el nem lesz sokkal nagyobb mint az A3- meg fogom szokni szerintem.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#37) punky10 válasza Fred23 (#34) üzenetére


punky10
addikt

Annak szerintem is lenne kereslete...Én legalábbis (ezzel a felállással)belépnék a Samu világába... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#38) somogyib válasza tixem (#35) üzenetére


somogyib
őstag

Én sem értem, hogy miért éri meg nekik ez a típusbeli széttagozódás.
Gondolom ez gyártósorok szempontjából se kis költség.

(#39) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Rendet talán... kár, hogy nem Trendet... :(

Túl sok a típus azonos SoC-cal és béllel minden márka alatt már.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#40) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Én max 3 fajta telefont csinálnék a helyükben. Egy belépőszintű,60-70 ezerFt,egy közép 120-150ezerFt és a csúcs 250-300 ezerFt.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#41) Micsurin válasza HarleyCustom (#40) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Egy belépőszintű,60-70 ezerFt :O :O :DDD :DDD :DDD :O

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#42) icp1970


icp1970
senior tag

Szimpatikus döntés. :K

(#43) e-newsee


e-newsee
addikt

Az ötlet jó, de amíg az a Samsung politikája, hogy kismillió készülékkel áraszt el egy olyan piacot, ahol nagyon kicsi az érdembeli variancia, addig nem fog tudni rendet tenni.
Az exkluzívakkal együtt max 5 féle termék lefedi a teljes piacot manapság. Egy olcsó, egy közép, egy felső kategória, meg max két exkluzív cucc, és ennyi. Ezeken belül max a tárhelyet érdemes variálni, de az mehetne ugyanazon a néven.
Amúgy nem tudom, mi baja a Samsungnak a saját káoszával. Amíg egy db egyéb telefonra jut 3-4 valamilyen Samsung a reklámokban, addig az egységsugarú vásárló Samsungot vesz, mert mindenhol azt látja, akkor biztos jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#44) moleculez


moleculez
veterán

A leadben szereplő "ismét"-et nem értem. Volt valaha rend, konzisztencia a portfólióban?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#45) #77646080 válasza moleculez (#44) üzenetére


#77646080
törölt tag

A hivatkozott bevezető (lead) után, rögtön az első mondat válasz a kérdésedre.

"A Samsung egyszer már rendezte a kényelmetlenül szétdarabolt középkategóriás portfólióját, aminek jól elkülöníthető, tudásban és árazásban is differenciált kínálat lett az eredménye."

(#46) Micsurin válasza #77646080 (#45) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Leírva szép jól fest gotcha. És a gyakorlatban történt már ilyen? :U :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#47) #77646080 válasza Micsurin (#46) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szerintem igen, de elfogadom, ha másképp gondolod.

(#48) #81733120 válasza HarleyCustom (#40) üzenetére


#81733120
törölt tag

Belépőszintű telefon 60-70-ért? :U
Azt inkább 40-50 ezer körül, ami hozza azt, amit elvárnak a nagyon átlag felhasználók. (FB, Messenger, Viber, kamera, telefonálás.)

(#49) HarleyCustom válasza #81733120 (#48) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mivel Samsung,nekik az a belépő ár.De Te is 20000 forinttal mondtál kevesebbet. Szóval.... :DDD
Na jó!Legyen akkor neked igazad.:40-50ezer...Most jobb? :DDD

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#50) somogyib válasza HarleyCustom (#49) üzenetére


somogyib
őstag

Akárhogyis, de a 40-50 ezer a 60-70 ezerhez képest jobb ár. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.