Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Nagyon szép a színe, kár lett volna a fehéret venned, szerintem.

Még egy kis kékkel feldobnám azért(kulacstartó, markolat stb.)

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#2) joeetm


joeetm
tag

A teleszkópon tudsz valamit állítani azzal a plusz kis karral? :)

Jól néz ki amúgy, sok balesetmentes kilométert.

A koszolódás meg szerintem szubjektív, ismerős is mondta, hogy soha fekete/sötét autót többet (igen, tudom, autó azért más), mert hajlamos jobban koszolódni, de bringát nézve is, hasonló szürke az enyém is, ha megyek egy kört a város körül földúton, az már hajlamos látszani rajta.

[ Szerkesztve ]

_Az a hülye aki nem normális_

(#3) vince válasza joeetm (#2) üzenetére


vince
őstag

Remote lockout, lezárja a teleszkópot és merev villává válik. Hegymenetben van értelme, a törzseddel is tudod előre "lökni" magad, nem a telót túráztatod feleslegesen.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4) _PetZ_


_PetZ_
csendes tag

A defektjavítót erősen tudom javasolni, 2 hete rakattam a saját biciklimbe, ~2,5k forint volt az első és a hátsó kerékbe, rá 1 hétre egy 3 centis szöget húztam ki a hátsóból. Kiszedtem,fújtam bele,megpörgettem és meg is fogta, azóta is köszöni szépen jól van :) :R

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Jól néz ki, és sok boldog időt vele!

Nekem legközelebb szerintem országúti lesz, mert barátnőm nem szereti a terepet, így pedig túráinkon a terep-országút arány utóbbi javára tolódik egyre erősebben. Így ráadásul azt kapom majd, ami kinézetre legjobban tetszik, mert legszebbek szerintem az outik. :)

(#6) Redneck


Redneck
veterán

ShiTmano:
Tervezem, a tavalyinál jobban bejött a több kék. :K

joeetm:
Már megválaszolták. Városban emelkedőnek fölfelé is jól jön. Az előfeszítés állító tekerentyű viszont semmit sem ér, vagy legalábbis nem érzékeltem különbséget.

hunkami:
Legkésőbb jövőhéten beszerzem, addig meg nagyon figyelek.

Fred23:
Köszönöm! ;) Én is szeretnék egy szép országútit, de túrázni ritkán jutunk el, ezeken a tetvedék utakon nem látom értelmét. Plusz egyelőre a hátam sincs a legjobb formában hozzá.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#7) .Szaki. válasza Redneck (#6) üzenetére


.Szaki.
addikt

Gratulálok hozzá! :R

Én 10 év kihagyás után határoztam el idén, hogy újra bicóznék, szóval úgy ahogy rendberaktam a jelenlegi bicót és készül az új... Ugyanis úgy döntöttem, hogy életemben először nem veszek egy MTB-t, hanem az új jövevényt én építem meg. :)

(#8) Redneck válasza .Szaki. (#7) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm!

Sok sikert hozzá, remélem sikerül minden tervet megvalósítanod és olyan lesz amilyet szeretnél! :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#9) KISDUCK válasza _PetZ_ (#4) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én vetten tavaly önfoltozó belsőt, hát nagyon rossz üzlet volt. A lyukat képtelen lezárni. :(

(#10) .Szaki. válasza Redneck (#8) üzenetére


.Szaki.
addikt

:R

(#11) joeetm válasza KISDUCK (#9) üzenetére


joeetm
tag

Igaz már vagy 6 éve, de nekem is volt, ráadásul egy sima belsőhöz képest valami pár száz forinttal drágábban, 6 defektet biztos kibírt. (Schwalbe Black Jack külsőm volt akkor, valamiért vonzotta a defekeket)

Redneck: Nekem egy Btwin Rockrider van, gyári teleszkóppal, így hogy feltekertem maximumra az előfeszítést, javult a helyzet, pedig én 120kg vagyok :DDD

_Az a hülye aki nem normális_

(#12) Ellia


Ellia
addikt

A véleményem hasonló a boltról, én áprilisban vettem ott egy Merida Speeder 200-ast (crossfit) kerékpárt :)

(#13) _PetZ_ válasza KISDUCK (#9) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

Nekem egy ilyen szeget megfogott, és azóta sincs semmi gondom.

~1300 ft 1új belső, 2500 ft volt egy doboz defektjavító folyadék ( első + hátsó kerékbe), így szerintem nekem nem volt rossz üzlet. Főleg, hogy sikerült élesben tesztelni :)

[ Szerkesztve ]

(#14) KISDUCK válasza _PetZ_ (#13) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én slime belsőt vettem, de többet ilyet soha. Sajnos az önfoltozás nem ér benne semmit. Legközelebb sima belsőt veszek meg defekt javítót. Felszerelés után 1 nappal kilyukadt kb. 2mm-es lyuk volt rajt mint később kiderült) lapos volt felpumpálni nem lehetett. Kivettem kicsit pumpáltam bele és hagytam kötni a zöld taknyot ami benne van. Később amikor ellenőrzés céljából adtam rá nyomást fröcsögött ki belőle az egész.

(#15) joysefke válasza KISDUCK (#14) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kivettem kicsit pumpáltam bele és hagytam kötni a zöld taknyot ami benne van. Később amikor ellenőrzés céljából adtam rá nyomást fröcsögött ki belőle az egész.

Elég sokat közlekedtem gyári slime-os belsőkkel (napi munkába járás) és nálam a Decathlon saját márkása anno jól szerepelt, sok defektet megfogott, vagy legalábbis kontrollálta a defektet.

Legközelebb amikor a slime-mal töltött butyl belsőd defektet kap, akkor benzinkúton fujj rá sokat, told fel jóval keményebbre mint használni szoktad és, azonnal pörgesd és ülj rá a bicajra, így a legjobb az önfoltozásra az esély.

A "kicsit rápumpálok és várok dolog" semmit nem ér. Ha jól felnyomod, összeszorul a felni, a belső és a külső gumi, stabilan maradnak, a forgó mozgás miatt a lyuk mindig kap lötyit, és mire hazaérsz már be is foltozta.

Az ilyen löttyös butyl belső ami már kapott pár tüskét, az mindig jobban fog ereszteni mint a frissek, gyakrabban kell rápumpálni és nem szabad hagyni hogy lepuhuljon, mert akkor a már ön-foltozódott helyeken is újra elkezdhet ereszteni. A tüske legtöbbször még benne van a külsőben/belsőben, jobb ha a nyomás viszonylag stabilan tartja a gumikat egymáshoz képest.

Én ezeket tapasztaltam...

[ Szerkesztve ]

(#16) Fred23 válasza joysefke (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én úgy 3 éve szeretnék Tannus tömör gumira váltani, de eddig mindig mégis az olcsóbb megoldást választottam. 1200Ft egy belső, 5 perc a csere, oszt' pá! :)

(#17) Redneck


Redneck
veterán

Srácok, köszönöm a hasznos kommenteket, úgy érzem mindig tanulok valamit.

Fred23:
Ez MTB esetén gondolom nem opció. Bár én ugye cross-trekking üzemmódban használom egyelőre...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#18) 6030D válasza joysefke (#15) üzenetére


6030D
Ármester

Te még jársz biciklizni? :Y
;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#19) joysefke válasza 6030D (#18) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

újabban, nagyon lightosan :)

A fenti Slime-os tapasztalat 5-6 évvel ez előttről származik, akkor bicajjal jártam munkába :)

[ Szerkesztve ]

(#20) joysefke válasza Fred23 (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jó drága azt meg kell hagyni.

Itt azt írják:
https://pushing-limits.de/test/rennrad/tannus-aither-rennrad-reifen-im-test-so-faehrt-sich-das-vollgummi/

hogy szép meg jó meg defektbiztos, de kényelmetlen és borzasztó nagy a gördülési ellenállása (mondjuk az outi verziót mérték, városban ez nyilván kevéssé releváns és napi munkába járásnál többet ér a bosszúság mentesség, mint hogy egy picit gyorsabb vagy lassabb vagy-e)

Szóval a tag 220W teljesítménnyel tudott sík aszfalton 25-26Km/h-t kihozni. Országutin...

[ Szerkesztve ]

(#21) KISDUCK válasza joysefke (#15) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszi a tippet, legközelebb kipróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.