Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) infectedmann válasza MadGame (#6750) üzenetére


infectedmann
őstag

Ha nincs cloud save a játékhoz vagy nem online profilban tárolják a progress-t, akkor lecsó.

(#6752) gzoll válasza MadGame (#6750) üzenetére


gzoll
tag

Nem tudom milyen játékmenetés és mi köze van a MIUI frissítéshez, de azt ne tőlem kérdezd meg, habem a játéktól inkább. Nálam minden játék google,-be ment, és egyikkel se volt probléma OTA frissítés után.

(#6753) Csóró™ válasza gzoll (#6752) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem csak a Play áruház létezik, lehet máshonnan szedte a játékot (esetleg kalóz változat ahol aztán biztos nincs felhős sync). Anno én a [Cinema Game RAGE] nevű játéknál voltam így... ha szerencséje van meg tudja találni a játék "save könyvtárát", és elég azt lementeni, ha nincs akkor bukta...

De "elvileg" a MIUI update a rendszer fájlokat piszkálja, játékok mentéseihez nem kéne hozzá nyúlnia (na persze a 10 --> 11 Android változás felvethet pár problémát bizonyos játékoknál)

(#6754) MadGame


MadGame
senior tag

Google Playből töltötte le a párom, van pár, azokat kéne menteni. De majd akkor meglesem, hogy fiókos-e és akkor hátha nem kell bajlódni ezzel a résszel.
Nem a MIUI frissítés miatt aggódom, hogy elvinné a mentéseit, hanem hard resetelni is szeretném a telókat, mert kicsit mintha hőgutát kaptak volna.

(#6755) iMaverick válasza gzoll (#6746) üzenetére


iMaverick
addikt

Eddigi tapasztalat alapján jó lett az új rendszer is. (Mondjuk az előző 10-es droidra épülő MIUI-val sem volt panaszom. Egyedül annyi gondom volt, hogy ha nem indítottam újra 7-8 napig a telefont, akkor a mikrofon meghülyült és telefonálás közben egyszer csak megnémul/tam/. Ilyenkor újraindít és megint jó volt egy hétig.)

A két banki app-om közül az Unicredit hülyült meg: nem fogadta el a pin kódomat, pedig tudom, hogy jót írtam be... Az app-ot alaphelyzetbe hozattam, újra be lett állítva, most működik. :B

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6756) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

heló. ha fent van az értesítés vagy a lezárt képernyőn vagy fent a tetején ha felvan oldva, és ha lehuzóm az értesitési sávot, akkor ott mérnincs a ikonok alatt? és nemtudok rámenni. hogy kelll azt odarakni? hogy ha lehuzom a sávot, ott is rátudjak menni, hogy ami ott megjelenik majd valamiről. pl. mélt kaptam, vagy valami?
hogy pakoljam azt oda? meerrt lezárton ha rányomok, nembiztos hogy odamegy, vagy csinal is valamit, és akkor most hogy nézzem meg hogy miaz, és mivan. valaki??

(#6757) Nagya21 válasza Ga3rieL (#6756) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Namégegyszer magyarul ha lehetne, kéremszépen.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6758) gzoll válasza Ga3rieL (#6756) üzenetére


gzoll
tag

Én esküszöm megpróbáltam többszöri olvasás után lemodellezni a mozdulatsort a telefonomon, de így se jöttem rá, hogy mi a pék .... -t írtál :)) (lapátot) Szerintem valami olyasmit írtál, hogy kapsz értesítést, de amikor lehúzod az értesítési sávot, akkor nincs ott az értesítés. De valóban, ha magyarul leírnád, valahogy érthetően fogalmazva, még esély is lenne rá, hogy valaki tud segíteni. :F

(#6759) Pityu. válasza Ga3rieL (#6756) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem az új mód van bekapcsolva véletlenül nálad?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#6760) Pityu. válasza Ga3rieL (#6756) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Itt van ha erre gondolsz
balra lehúz értesítési sáv,középen lehúz irányító központ.
Beállítása meg beállítások\Értesítések és irányítóközpont\irányítóközpont típus\korábbi verzió.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#6761) MadGame


MadGame
senior tag

Van valaki, akinek QGGEUXM ROM-ja van és megkapta a frissítést?

(#6762) Nagya21 válasza MadGame (#6761) üzenetére


Nagya21
addikt

Nejemé vót, most sogornőmé, de eddig nemjött rá.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6763) MadGame válasza Nagya21 (#6762) üzenetére


MadGame
senior tag

Köszi!

Szóljatok (akárki), légyszi, ha megkaptátok! :)

(#6764) t1 válasza MadGame (#6761) üzenetére


t1
addikt

Még nem jött meg. Van rá valami mód ha leszedem PC-re akkor feltudjam a telóra imádkozni?

(#6765) Szancsó válasza MadGame (#6763) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Már megjött pár embernek, én inkább nem vártam és manuálisan műtöttem fel.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#6766) Szancsó válasza t1 (#6764) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Igen, kicsit visszább kell olvasni, ott már volt róla szó.
Röviden:
- ROM pl. innen letölt
- telefonra felmásolod valahová (én belső tárhelyre tettem egy külön mappába)
- beállításoknál a telefon adatainál a MIUI verzió alatt ahol a frissítést ellenőrzöd a logón nyomkodni vagy 10x
- megjelenik a job felső három pöttyös menüben egy új lehetőség, ahol be tudod tallózni a felmásolt ROM -ot és indul az ellenőrzés/frissítés

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#6767) t1 válasza Szancsó (#6766) üzenetére


t1
addikt

Köszönöm a segítséget már települ is :R

(#6768) MadGame válasza Szancsó (#6765) üzenetére


MadGame
senior tag

Igen, igen, 6x visszaolvastam, hogy jól látok-e, de akiknek már megjött, azoknak RGGEUXM ROM-juk van, nekem és még pár embernek meg QGGEUXM. Tegnap csináltam Hard resetet, mondom utána rányomom OTA-n a frissítést, hát maradt a12.0.5-ös MIUI…
Ezek szerint, nekem az EEA Stable kellene, ami már ki is jött 26-án. De mi a különbség az RGGEUXM és QGGEUXM Romok között? Mert ez utóbbit nem is látom sehol, ezért kavarostam már totál bele az egészbe… :F

(#6769) Csóró™ válasza MadGame (#6768) üzenetére


Csóró™
senior tag

A ROM elnevezések (nem meglepő módon) információt közölnek magáról a ROM-ról:

- Első betű mutatja, hogy milyen Android is van a ROM-ban ( [lásd itt] ) . Tehát a Q-val kezdődő még Android 10-es (Queen Cake), az R-el kezdődő már Androis 11-es (Red Valvet Cake) ROM

Akkor ott az "EU" rész a ROM közepén, ami mutatja, hogy ez Európai ROM (CN= kínai , IN= indiai, MIX= global stb. stb.)

(#6770) YxVs


YxVs
senior tag

Nálatok sem működik a kézmozdulatos képernyővezérlés az új romnál nem gyári launcher esetén (Nova)?
Van rá esetleg megoldás?

(#6771) MadGame válasza Csóró™ (#6769) üzenetére


MadGame
senior tag

Oh, köszi az infót, ezt nem is tudtam! A többi rövidítéssel tisztában voltam, de ezzel nem :)
Akkor most már csak arra lennék kíváncsi, ha kijön 10-es Androidra a MIUI frissítés, akkor én itt az EEA Stable ROM alatt fogom látni (ahol most az R-rel kezdődő ROM van), vagy egyszer csak jön a semmiből és örüljek neki? :D

(#6772) infectedmann


infectedmann
őstag

Nekem ma jött meg a frissítés (EU ROM). Revolut appot kellett újra feltenni, mindnem más tökéletesen működik.

(#6773) Csóró™ válasza MadGame (#6771) üzenetére


Csóró™
senior tag

Bocs, de nem értem a kérdésed... már most is ott láthatod az Android 11-es 12.5.2.0 EEA ROM-ot.

Hogy OTA-n mikor érkezik azt nem tudom.

(#6774) MadGame válasza Csóró™ (#6773) üzenetére


MadGame
senior tag

Igen, de nekem 10-esem van.

(#6775) infectedmann válasza MadGame (#6774) üzenetére


infectedmann
őstag

Amint a te telefonodon is megérkezik a 12.5-ös frissítés és telepíted, akkor már a tiéden Android 11 lesz.

(#6776) Kerisu


Kerisu
újonc

Sziasztok,
Facebook alkalmazásából indított YouTube videókat kép nélkül feketén játsza le. Illetve minden Facebookról megnyitott web lapon
Más is tapasztalta?
Van valami gyógyír?

(#6777) dReFiX


dReFiX
senior tag

Valakinek sikerült a kéz mozdulatos vezérlést be állítani a gombok helyett alul? Gombok el tűnnek ugyan de nem veszi a mozdulatokat... :(

(#6778) pch válasza dReFiX (#6777) üzenetére


pch
aktív tag

Nekem már nagyon régóta kézmozdulatos van beállítva. Nekem tökéletesen megy.

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#6779) YxVs válasza dReFiX (#6777) üzenetére


YxVs
senior tag

Gondolom nem gyári launchert használsz.
Nekem sem megy Nova alatt.
Gyárival viszont működik.
Ezt igazán javíthatnák!

(#6780) zhata válasza infectedmann (#6772) üzenetére


zhata
senior tag

Nekem is megjött tegnap a frissítés, (MIUI Global 12.5.2.0 RGGEUXM) viszont azóta a telefon banki használatra ALKALMATLAN. Semmiféle banki műveletet nem tudok végezni, mivel jelszót kér, amit ha beütök, helytelennek bizonyul. (Érdekes, hogy a másik telefonomról ugyanaz a jelszó helyes!)
A banki feloldó mintázattal is ugynaz a helyzet!!! Ami a másik telefonon jó, itt már nem!
Ezt a frissítést nagyon elcseszték, használhatatlan! :W

(#6781) pch válasza zhata (#6780) üzenetére


pch
aktív tag

kb 1000 helyen van leírva, hogy a banki appokat újra kell rakni...

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#6782) dReFiX válasza YxVs (#6779) üzenetére


dReFiX
senior tag

Igen ez lett a megoldás. Nova alatt nem megy sajnos. Köszönöm a segítséget!

(#6783) zhata válasza pch (#6781) üzenetére


zhata
senior tag

Akkor én vagyok az 1001.
Töröltem a banki alkalmazást, újra felraktam, de így sem férek hozzá a számláimhoz.
Nagy gratula!!! :W

(#6784) dReFiX válasza zhata (#6783) üzenetére


dReFiX
senior tag

Cib alkalmazás kóddal működik. Ujjlenyomat esett ki.

(#6785) ®abstract® válasza zhata (#6780) üzenetére


®abstract®
őstag

látom itt a topikban rohantok nagyon gyorsan a legújabb frissítések után utána meg panaszkodtok hogy ez meg az nem működik,hát ez benne van a pakliban :K mert nem volt jó nektek a korábbi rendszer ami megbízhatóan, stabilan működött.. akkor ezt így ebben a formában be kell nyelni..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#6786) Csóró™ válasza ®abstract® (#6785) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nagy igazság... én is mindig mondom, az rakja fel egyből az ilyen volumenű frissítéseket, akinek nem fontos, hogy minden klaffoljon... vagy legalább előtte olvasson már vissza pár oldalt a fórumon, hogy frissítés után hányan anyáznak :K

(#6787) pch válasza dReFiX (#6784) üzenetére


pch
aktív tag

Nekem a raiffeisen megy. Mind a mobilfizetés mind a banki app.

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#6788) infectedmann


infectedmann
őstag

Egy kis extra infó: kollégám telefonjára is megérkezett a frissítés, ő csak simán törölte a Revolult alkalmazás adait, nem kellett újra telepíteni, csak újra bejelentkezni.

(#6789) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

A banki appok kivételével, mennyire stabil a 12.5.2.0-ás rendszer?
Fiamnak ilyen telója van, de nem tudom, hogy merjem e frissíteni.
Banki dolgokat nem használ. Viber, Discord, AquaMail, True Phone, böngésző, amik vannak nála, meg néhány játék.
Ha a banki dolgokon kívül ok minden, akkor lefrissíteném neki.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6790) gzoll válasza Aurig@ (#6789) üzenetére


gzoll
tag

Volt aki panaszkodott, de saját tapasztalat és a fórum alapján semmi gond nincs. Nem látom, hogy tömegesen panaszkodnának itt a népek, hogy elszarta a rendszert a frissítés. Igazából én nem sok változást látok, nem gyorsabb, nem lassabb a rendszer, nekem nem jelent meg egy tonna szipiszupi új funkció, tehát diszkrét lett a frissítés, és semmi probléma nincs vele átlagban. De nem muszáj frissíteni ha minden rendben a telefonnal és a gyerek is meg van vele elégedve akkor várhatsz vele még pár hónapot 🤷‍♂️

(#6791) freeknight válasza Aurig@ (#6789) üzenetére


freeknight
őstag

Nálam az OTP DIrekt és a Simple is tökéletesen megy, pedig semmit nem mókoltam. Egyéb banki appokat nem használok.

De nem kötelező frissítened, Xiaomi esetében a droid főverzió váltások általában kevés újdonságot hoznak, kevésbé érdekesek, itt sincs másképp. Annyi újdonságot vettem észre, hogy picit vastagabbak az ikonok vonalai az értesítősávon, új képernyőfeloldási hang érkezett, illetve átrajzolták a hangerőszabályzót. Egyetlen lényegi újítás van, de ez nem sokakat érint (engem igen), hogy a Xiaomi Home most már felkerült az irányítóközpontba, és az alkalmazás nélkül is kapcsolgathatók az otthoni Xiaomi kütyük.

Az új MIUI fog majd több újdonságot hozni, én azt inkább várom, mint az új droidot.

(#6792) Aurig@ válasza freeknight (#6791) üzenetére


Aurig@
őstag

Ok, köszönöm mindkettőtöknek! :R
Gyerkőc eldönti mi legyen.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6793) buek1967


buek1967
tag

Frissítés után nem ment az Andoid auto. Tipp alapján töröltem a google play servicest. Erre eltűnk a gpay a telóról... Pont fizettem volna. Becsatolva Revo visa volt, de a revolut app sem kínál fel add to google pay lehetőséget már. Szerintetek egy gyári visszaállítás legyen vagy tovább keresgéljek?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#6794) gzoll válasza buek1967 (#6793) üzenetére


gzoll
tag

Hát szerintem most már ha nem nagy macera inkább csinálj egy gyári visszaállítást, de szerintem az mint korábban már jó páran írták - elég lett volna ha csak az Android Auto appot törlöd és újratelepíted, ugyanúgy ahogy a banki appokat is, amelyik nem indul el... Nekem egyetlen egy appot kellett újratelepítenem (Revolut), az N26 bankba meg csak újra be kellett jelentkeznem, de minden más érintetlen maradt, és az Android Auto is zavartalanul működik a frissítés óta is

(#6795) buek1967 válasza gzoll (#6794) üzenetére


buek1967
tag

Köszönöm a választ. AA-val mindent próbáltam, de nem segített, ezért töröltem végül a servicest.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#6796) gzoll válasza buek1967 (#6795) üzenetére


gzoll
tag

Akkor gyári visszaállítás, és menni fog minden rendesen :-)

(#6797) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

MIUI 11-ben ott volt a beállítások között a Google Pay, de most nem találom 12-ben. Más sem?

Szerk.: érdekes, létrehoztam Revolutban egy virtuális kártyát, annál felajánlotta a GPay-hez adást (a fizikainál nem) és most a MIUI beállításai között is megjelent a Google Pay.

[ Szerkesztve ]

(#6798) FOX888


FOX888
tag

Most jutottam el odáig, hogy szükségem lenne a hívásrögzítésre, valamint továbbra is használnám az NFC-s fizetés lehetőségét.
Az indonéz rom lesz szerintem a megoldás. Viszont az idei év bejegyzései között nem találtam érdemi információt róla. Továbbra is jól használható az EU rom-on megszokottak után? Esetleg számíthatok valami funkcióra, ami nem fog működni?

(#6799) kzkz válasza FOX888 (#6798) üzenetére


kzkz
őstag

Jól működik mindkettő.

Tegnap jött egy MIUI frissítés rá (MIUI Global 12.5.2), azóta nem működik a kézmozdulatokkal történő visszalépés, home, és alkalmazáslista irányítás, csak az alsó gombos. HIába állítom be kézmozdulatokra, nem működik, így vissza kell váltani a gombos kezelésre :(

Másnál is jelentkezik ez a hiba? Szerk: már látom másnak is van vele gond, én is Nova-t használok. A Revolut se indul, megpróbálom újratelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6800) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hali!
Ha el repedt a hátlapon és kicseréltetem egy ismerős GSM szervizben az garanciavesztéssel jár ? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.