Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hengerPHanda válasza Recon666 (#50) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Kénytelen leszek. Asztma, reflux, túlsúly... Ezek csak a betegségeim, de ugyanakkor ott van az is, h egyszer majd kéne kinderpulya, meg szebb külső, meg mozgás, meg büszkeség, h megcsináltam. Alapvetően rengeteget spóroltunk Anyukámmal azzal, h töltöttük a cigit. Így csak havi kb. 18000,- volt a kettőnk dohányzása. De így már ezt az összeseget is nemesebb célokra fordíthatom. :) Pl. imádok táncolni. Tánc suli, mozgás, szebb külső, új ruhatár, rezsi, számlák...:D
K*r*ára hiányzik, de erősebbnek kell lennem.

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#52) hengerPHanda válasza Recon666 (#50) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

ismét 2 hsz. ne haragudj kérlek :( Nem vadászom, csak Mirtillke nyomizik a karakterekkel :(

Szóval gégegyulladás? Az biza nem jó hír. Azonnal sikerült lerakni, vagy még folyamatban van? Mennyi idős vagy, ha nem vagyok indiszkrét? Ne haragudj, de a hsz-eket épphogy átfutottam :B ... És ez a rá nem gyújtás túlpörget :D

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#53) Recon666 válasza hengerPHanda (#51) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Kitartás. Az első 3 nap a legkeményebb, utána egyre jobb lesz 3 hét utána fizikailag elmúlik a függőség. :K

Mod: Nem haragszom. Nem is jó, már március 28 óta nem gyújtottam rá, és már egyáltalán eszembe sem jut a cigi, olyan, mintha nem is cigiztem volna, szóval 27-én este elöntöttem, hogy többet nem gyújtok rá, és azóta nem is gyújtottam rá, és nem is fogok.:K 24 vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#54) hengerPHanda válasza Recon666 (#53) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Nagyon hullámzik, de inkább azt érzem, h nem kívánom. Pedig masszív dohányos vagyok 9 éve. Persze betegállományban vagyok itthon és sok szertartásom van, amihez cigi kell, főleg a hétköznapjaim. Jövőhéten vmikor újra megyek melózni, tehát az igazi próba akkor kezdődik. De akkor már elvileg meglesz az 1 hét. Holnap lesz a 3. napom, kedd este olyan fél 11 körül gyújtottam rá, azóta 1 slukk se. A melóhelyen pl. van 50 percenként 10 perc cigiszünet és kb 11 emberből csak 1 nem dohányzik. Vagyis velem együtt 2.

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#55) Recon666 válasza hengerPHanda (#54) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Sikerülni fog az. :K

(#56) hengerPHanda válasza Recon666 (#55) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Sok pozitív példa van a szemem előtt, nem mondom, h könnyű. Sóvárogva nézem őket, h "de jó, ők már ott tartanak...nekik már könnyebb". A doktornő is csak annyit mondott, mikor bekerültem a tüdőgondozóba, h sajnos kivétel nélkül azt hallja minden olyan állapotú betegtől, mint amilyen én voltam szerdán, h soha többet, aztán mikor jobban van, mégis... Nem akarok tucat lenni, tegnap meg is dícsért. Ma már nehezebb megállni, mert jobban vagyok. De érdekes... nehéz, mégis rosszul vagyok a cigi gondolatától...

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#57) Recon666 válasza hengerPHanda (#56) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Keress valami kikapcsolódást, hogy ne gondolj a cigire, vagy ha rá gondolsz, csinálj valami mást. :K

(#58) Goose-T


Goose-T
veterán

Ez motiváljon. :D Én 2003 április 23-án hagytam abba, mert akkor jöttek olyan hírek, hogy drasztikusan emelik a cigi árát, én meg megijedtem, hogy nem fog jutni italra. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#59) nem_tom válasza Csemike (#42) üzenetére


nem_tom
őstag

Ez az utántöltő folyadéktól függ. 0-18mg -ig lehet kapni. Bár a 0mg az pocsék. Mintha levegőt szívnál.

(#60) Csemike válasza hengerPHanda (#56) üzenetére


Csemike
csendes tag

De miért ne tarthatnál te is ott, ahol "ők"? :) Egyébként ismerem az érzést. Amikor beteg voltam, sose kívántam a cigit, és akkor jött a hurrázás, mert akkor én most leszoktam. Persze, amint jobban lettem, rágyújtottam... De lehet, hogy érdemes lenne a kipróbálni a rágót/tapaszt/e-cigit. Én változó intenzitással dohányoztam. Alapjáraton olyan 2-3 nap/doboz volt, de stresszesebb időszakban felment 1, de egy rövid időszakig volt, hogy 2 doboz/napra. Szóval nem neveztem magam kocadohányosnak, ehhez képest viszont meglepően könnyen megszabadultam tőle. Ami már csöppet gyanús, lehet, hogy alvajáróként éjszaka kint bagózok az erkélyen... :U
Egy próbát megér. Lehet, hogy neked nem lesz ilyen könnyű, de érdemes megpróbálni.

nem tom: friss hegyi levegő, fehérpallmall fíling, jóaz :)))

[ Szerkesztve ]

(#61) hengerPHanda válasza Csemike (#60) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Igen, a helyzet az, h én is attól félek, h amint jobban leszek, már nyúlok is majd a cigiért. A harmadik napnál tartok, és nem könnyebb, inkább nehezebb megállni... A mai napon túl vagyok egy csomó kaján, de az lebeg a szemem előtt, h most a cigi, később az életem és az álmaim. Én valószínűleg nem járok ki, mert kezdek morcos lenni :DDD

Te milyen apropóból hagytad abba? Melyik időszak volt a legnehezebb? Tényleg! Akkor ez most mindenkihez szól, aki leszokott :)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#62) Csemike válasza hengerPHanda (#61) üzenetére


Csemike
csendes tag

Különösebb apropója nem volt, de most, hogy kérdezted, eszembe jutott, hogy mennyi mindenen agyaltam az utóbbi időben, amiért abba kéne hagynom a cigizést.

1. Személyes példamutatás. Ne magyarázzak már számban fityegő cigivel kismamáknak arról, hogy a dohányzás káros a babára. :U
2. Fogorvosnál voltam, észrevett az egyik hátsó fogamon barna foltot... Csak annyit szólt: "hát, igen, a dohányzás szép dolgokat tud művelni."
3. Nagyon nem illett az életembe. Kijövök tesiről, ahol az egészségemért ugrálok és akkor rágyújtok? :F
4. Egyre jobban utáltam, hogy az életemet uralta a függés. Hogy milyen ideg tudtam lenni vasárnap este, mert elfogyott a cigi, hogy bárhol voltam, óránként éreztem a kínt, hogy jaj, hadd menjek már ki rágyújtani. Nekem egy ilyen *@#&Đ@# ne uralja az életem. :D
5. Van egy kedves tanárom, egy hölgy. Ránézésre 60 körüli, nagy tudású, emberileg is a topon van, kedvelem. Kiderült, hogy korántsem 60 éves, csak a sok cigitől teljesen beráncosodott az arca. :( És látszik rajta, hogy valaha szép nő volt, de a nikotin, a szén-monoxid, a kátrány kiült a bőrére és összeszottyadt tőle...

Most látom, lehet, hogy ezért ment könnyen, mert elég megalapozott indokaim voltak, miért hagyjam abba. :)) Ezek kavarogtak a fejemben, végül egy szép szombati napon elmentem a gyógyszertárba (tök más miatt), ahol már fizetés után megkérdeztem a gyógyszerészt, hogy milyen nikotinos rágót ajánl. Végül Nicorette-t vettem, a 2 mg-osat. Eldöntöttem - ott a patikában - ha a továbbiakban rá akarok gyújtani, inkább rágni kezdek egy ilyet. Nekem bevált. Még mindig megvan a Nicorette nagyrésze, ritkán még rágózom.

Érdemes belevágni. :)

(#63) nem_tom válasza Csemike (#60) üzenetére


nem_tom
őstag

Még annál is lightosabb. :D

(#64) hengerPHanda válasza Csemike (#62) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Nah... még a rendelőben vmit akartam írni válaszul, erre elfelejtettem... :(

Eléggé dekoncentrált vagyok, a doktornő szerint ez az egyik mellékhatása az egyik gyógyszernek, amivel három napja szúrkálnak. Merthogy két féle gyógyszert kapok vénásan. Nagyjából mindent kétszer mondok el és fel sem fogom, h már elmondtam...

Tesiről? Mit sportolsz? Régebben 1-2 topicban olvastam a zumbát, meg talán a nordic ( :F ) walkingot. A Zumbát én is kipróbálnám, Művnő azt mondta nagyon jó, bár én most megint a hastáncra vagyok begerjedve. :)

Jah! Tudom mit akartam mesélni!

5. pontnál említed a tanárod. Én ma jártam hasonlóan. Ücsörögtem a rendelőben és ott ült egy kedves arcú, barna bőrű, ráncos hölgy, nagyon fulladt. Szintén injekciós kezelésre jött, és már csak ketten voltunk a rendelőben mikor elkezdtem vele beszélgetni. Kérdeztem, h ő is injekció miatt...? Felháborodottan mondta, h igen, de neki ez nem is használ, ő ugyanúgy rosszul van, sőt hétfő óta kapja a gyógyszert vénásan és ma nagyon rosszul lett és ez meg már milyen. Rákérdeztem, h dohányzik-e a kúra mellett. Azt mondta igen. Mondtam neki, h én szerda óta vagyok kezelés alatt, kedd este gyújtottam rá utoljára és nekem használ. Nos... a doktornő csak annyit mondott, mikor ezt a szösszenetet elmeséltem neki is, h a hölgynek konkrétan már nincs tüdeje, eldohányozta az életét és még így is félsikereket érnek el a vénás kezeléssel. Szóval addig őrizzem meg a motivációt, amíg lehet és nagyjából 3 hét múlva már a cigi gondolatától is szaladni fogok. Arról nem beszélve, h jó példával járok majd elöl a környezetemben. Már most jó példa lehetek, mert Apukám tegnap óta letette, Anyukám pedig a szabadsága alatt akarja októberben, amivel a doktornő is egyetért.

Huhh... remélem érthető és nem hagytam ki semmit, amit akartam... Eléggé dekoncentrált vagyok, a doktornő szerint ez az egyik mellékhatása az egyik gyógyszernek, amivel három napja szúrkálnak. Merthogy két féle gyógyszert kapok vénásan. Nagyjából mindent kétszer mondok el és fel sem fogom, h már elmondtam... :DDD XD

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#65) DeFranco válasza hengerPHanda (#64) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Neked mindent kétszer kell elmondani kétszer kell elmondani?! ;]

(#66) hengerPHanda válasza DeFranco (#65) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Nem is... nem is... :DDD

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#67) DeFranco válasza hengerPHanda (#66) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne haragudj, mit mondtál? Elkalandoztam :B

(#68) hengerPHanda válasza DeFranco (#67) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Biztos a két szép szememre gondoltál, amikbe már oly' régóta nem nézhettél bele... :B :P

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#69) Tomcat


Tomcat
őstag

Nekem a múlt héten volt 3 éve hogy letettem a cigit 20 év dohányzás után. Addig a napi 1,5-2 doboz volt a jellemző. Azóta nem hiányzik csak társaságban, italozás mellett. De olyankor is maximum light-osan szivarozok csak a "fíling" kedvéért, mert nem tüdőzöm le, de ezt is csak nagyon nagy ritkán.
Ami a legjobb az egészben hogy mára már úgy érzem kitisztult a tüdőm, tudok nagy levegőt venni, jobban teljesítek minden jellegű testmozgás során, mára már hófehérek lettek a fogaim, és ma már megérzem a bagósok jelenlétét, vagyis azt ha valakinek jellegzetes füst szaga van.
Én mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a szükséges nagy lépést, mert szinte újjá születik az ember miután leküzdi magában a rágyujtási kényszert. Az sem elhanyagolható hogy ezek mellett az árak mellett rengeteg pénzt is meg lehet spórolni ennek a káros szenvedélynek a mellőzésével. (lesz miből a csekkeket befizetni :D )
Egyébként engem nem zavar a cigifüst, ellentétben másokkal nem csapok balhét ha valaki mondjuk egy éttermi teraszon rámfújja a füstjét. Sőt van hogy még az ismerőseimmel/kollégáimmal is kimegyek cigiszünetre, de a számba ma már nem venném.
Mindenkit csak bátorítani tudok hogy legalább próbáljon leszokni. Nekem úgy sikerült hogy a napi adagot először maximum 1 dobozra, majd később 10-12 szálra csökkentettem. Volt olyan hogy napi 6-8 szál után már nem kívántam óránkét rágyujtani és egy megfázós-elfekvős hétvége után többé már nem gyújtottam rá. Tulajdonképpen egyik napról a másikra. Azóta nem vettem egyetlen doboz cigit sem! :)

Tomcat

(#70) DeFranco válasza hengerPHanda (#68) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most, hogy a feleségem is elolvasta a kommentedet, ő is élénk érdeklődést tanúsít a két szép szemed iránt :P

(#71) hengerPHanda válasza DeFranco (#70) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Tudtam én :P Nem baj, családban marad ;) De a következő sörözésre igazán jöhetne ő is :) Mikor házasodtatok össze? Lemaradtam vmiről, vagy csak nem figyeltem tavaly? :Y

[ Szerkesztve ]

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#72) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Egy kis ösztönzés a leszokáshoz. :K

A leszokás pozitív következményei

A cigaretta letételének és a füstmentesség tartós fenntartásának megszámlálhatatlanul sok kedvező hatása van függetlenül attól, hogy mennyi ideje dohányzik. Ezek közül vannak olyanok, amelyek szinte már azonnal megtapasztalhatók, mások hosszabb idő után válnak észrevehetővé.

A kedvező hatások egy része az egészséggel kapcsolatosak. A leszokott dohányosok hosszabb ideig élnek, mint a dohányosok. Például az, aki 50. életéve előtt leteszi a cigarettát a dohányosokhoz képest felére csökkenti annak veszélyét, hogy az elkövetkező 15 évben meghal. Más hatások viszont azonnal jelentkeznek. Néhány fontosabb egészségi hatás megjelenését az alábbiakban foglaltunk össze időrendben:

20 perc múlva

A vérnyomás és a pulzusszám normalizálódik, melegszik a keze és a lába, mert javul a vérkeringése a végtagjaiban.

8 óra múlva

A vér nikotin és szénmonoxid szintje a felére csökken, az oxigén szint normalizálódik. A szívinfarktus kockázata csökkenni kezd.

24 óra múlva

A tüdő kezd tisztulni, az ízlelés és a szaglás jelentősen javul.

72 óra múlva

A légzés könnyebb lesz, megkezdődik a légutak feltisztulása. Nő a szervezet energiaszintje.

3 hónap múlva

A köhögés, a zihálás és a légzési nehézségek csökkennek, vagy teljesen megszűnnek, a tüdőkapacitás lényegesen javul. Az íny megbetegedései jelentősen csökkennek.

1 év múlva

A szívroham kockázata a dohányosokkal összehasonlítva, mintegy felére csökken.

10 év múlva

A tüdőrák kockázata a dohányosokénak a felére csökken, azonos lesz azokéval, akik soha nem dohányoztak. A csontritkulás veszélye is csökken.

15 év múlva

Már nincs különbség a leszokott dohányos és a nemdohányzó között az egészségi veszélyek és a korai halálozás tekintetében.
Néhány további egészségi előny:

Csökken a gége krónikus irritációja, így a hangja is kellemesebb lesz.
A levegő utáni kapkodás, a nehéz légzés és a köhögés csökken.
Csökken a gyomorfekély kockázata, javulnak a gyomorral és emésztéssel kapcsolatos tünetei.
Ritkábbak lesznek a felső légúti megbetegedései.
Több energiát érez és az életkedve is jobb lesz.
Az asztmás és allergiás tünetei enyhülnek.
A dohányzás már nem csökkenti tovább a megfogantatás esélyét. Ne feledje a férfi és a nő dohányzása külön-külön is komolyan csökkenti annak esélyét, hogy a kisbaba megfoganjon.
A cigaretta letétele a terhesség előtt és alatt csökkenti a veszélyét annak, hogy a baba kis súllyal születik.
Csökkennek a pánikrohamai, ha ilyen problémától szenved.

A leszokásnak nemcsak egészségi előnyei vannak. Összegyűjtöttünk olyan előnyöket, amelyeket a leszokott dohányosok tapasztalnak meg magukon.

Fehérebbek lesznek a fogai és frissebb lesz a lehelete.
Az ízlelőbimbók újra életre kelnek, és a szaglása javul.
Csökken a tűzesetek kockázata.
Nem érzi magát fáradtnak egész nap, ráadásul jól alszik az éjszaka.
Csökken a szorongás szintje.
Több költőpénze marad.
A ruhái és a haja nem lesz büdös cigarettaszagú.
A sikeres leszokás nyomán növekedni fog a tekintélye a családban, a barátai és munkatársai körében.
Ebben is példaképe lesz a gyermekeinek, és a leszokásával megnöveli az esélyét, hogy ők soha ne dohányozzanak.
Fiatalabban, jobban és egészségesebben néz ki, még az arcszíne is javul.
Átélheti az élete feletti kontroll érzését, megszabadul az életét irányító rossz szenvedélytől.
Újra van két szabad keze.
Büszke lehet Önmagára, hogy elérte a célját és megszabadult egy kötöttségtől.
Évente 80-150 ezer forintot tehet félre a meg nem vásárolt cigaretta árán.

>>>>>>

[ Szerkesztve ]

(#73) hengerPHanda válasza Recon666 (#72) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Sok erőt ad nekem, h ennyien büszkék rám és segítenek, támogatnak. Ide is jó érzés bejárni. Olyan otthonos :) Csak rajtam múlik, h ennek a közösségnek tagja maradok-e. De szeretnék. Erőt adtok :)

Minden kezdet nehéz...

[ Szerkesztve ]

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#74) Csemike válasza hengerPHanda (#64) üzenetére


Csemike
csendes tag

Jól írtad, nordic walking. Ez azért jó, mert miközben gyalogolok a természetben, a fej is kiszellőzik, jó ötleteim szoktak közben támadni. :)
A zumba is király, oktatótól függ, hogy inkább tánc vagy inkább aerobik. Nem baj, ha a hastáncra vagy most ráállva, a lényeg, hogy találd meg az örömöt abban, amit csinálsz, jól érezd magad tőle. :) Kényszerből úgysem megy semmi, a mozgás sem.
Néha meg sima kondiórára megyek be. Ez amolyan aerobik, zsírégető, állóképesség növelő. Óra első felében ugribugri, második felében meg a talajon a has, hát, far, comb izmaira "gyúrunk".

(#75) hengerPHanda válasza Csemike (#74) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Sokfajta hasonló torna féleségről halottam, mint amit utoljára írtál, a kondi. Régebben nézegettem egy női konditerem szerűséget itt a kerületben. Jó áraik vannak, és rengeteg programból lehet választani. Én úgy voltam vele, h az első hónapban megajándékozom magamat egy korlátlan bérlettel, kipróbálok mindent, hiszen nem mindig jó, ami jól is hangzik. :)
A nordiccal talán csak annyi a bibi, h évszakfüggő. Vagy télen is kivitelezhető? :B Bocsánat, ha butaságot kérdeztem. Csak szeretek sétálni is :)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#76) Recon666 válasza hengerPHanda (#73) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Remélem sikerül, hogy bírod? :D

(#77) hengerPHanda válasza Recon666 (#76) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Mostmár jobban :) Negyedik nap, csökken az inger. Már alig-alig jut eszembe a cigi, bár ha eszembe jut, igen erősen. De bizonyítani akarok. Pont az az ember hiszi azt, h feladom, akiről azt hittem, h feltétel nélkül megbízik bennem és hisz bennem. Neki akarok bizonyítani elsősorban. 100%-ig mellettem van, támogat, csak egyszerűen nem hiszi, h menni fog. Akaratgyengének ismert meg (az is vagyok) és nem hiszi, h én vagyok az erősebb. Mármint erősebbek az érveim és az akaratom a dohányzás ellen.

[ Szerkesztve ]

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#78) Recon666 válasza hengerPHanda (#77) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az jó, alakul :K Ne is engedj a kísértésnek elég egy slukk és kezdheted előröl az egészet. :)
Valami változást vettél észre a pár nap alatt?

(#79) hengerPHanda válasza Recon666 (#78) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Nem nagyon, mert ugye egy nagy asztma roham miatt miatt tettem le, és kapom a vénás gyógyszeres kezelést. De sokat javultam, gondolom ebben közrejátszik a gyógyszer és a nem dohányzás is. :)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#80) Recon666 válasza hengerPHanda (#79) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ige közrejátszhat mind2-ő, a lényeg, hogy javulsz. ;)

(#81) hengerPHanda válasza Recon666 (#80) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Remélem innentől egyre könnyebb és könnyebb lesz. :) Ma beszélgettem a legjobb barátommal, ő is logoutos, nagyon bízom benne, Geri. Elmondtam neki mindent az elejétől és csak annyit mondott:
"Figyelj Kata! Nagyon nehéz lesz. Én egyszer három hónapra szabadultam meg tőle és a második hét, amikor ürült ki a nikotin, volt a legborzalmasabb a leszokásban."

Érdekes, h ő a két hetet mondta, mások 3 napot, 1 hetet. Tudom, h mindenkinél más, de nektek mi a tapasztalat? Mikor a legnehezebb? Van egyáltalán ilyen?

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#82) Recon666 válasza hengerPHanda (#81) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem ez attól függ, amikor ez megtörténik, akkor a legnehezebb. :)

(#83) hengerPHanda válasza Recon666 (#82) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

lehet, h csak álmos vagyok, de nem értem :B

Off:
nagyon bejövős a tiszád :)

[ Szerkesztve ]

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#84) Recon666 válasza hengerPHanda (#83) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm. :R
Tehát, mikor kevésbé erős az akaratod a leszokáshoz, az a legrosszabb nap. :) :)

(#85) Chosen válasza Recon666 (#72) üzenetére


Chosen
addikt

"20 perc múlva
A vérnyomás és a pulzusszám normalizálódik, melegszik a keze és a lába, mert javul a vérkeringése a végtagjaiban."

20 perc már leszokásnak számít? :D

Egyébként nem dohányzom, de általában jég hideg kezem/lábam.

(#86) Recon666 válasza Chosen (#85) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Valakinél már igen :DDD

Akkor hidegvérű vagy. :D

(#87) Csemike válasza hengerPHanda (#75) üzenetére


Csemike
csendes tag

A nordicot bármikor lehet művelni, hóban-fagyban is, csak jól fel kell öltözni. :K Végülis, a legfontosabb a kényelmes, könnyű, hajlékony cipő, ami nem töri sehol a lábat a sokadik kilométer után sem. Na, ilyen cipőt találni, ez a nehéz... :(((

(#88) looser


looser
addikt

Hmmmm... 6 éve hagytam abba, Sziget után. 14 évesen kezdtük ('90-ben) középsuliban. Egyszerűen nem lehetett másképp tenni, otthon rocker barátok és így hozzájuk csapódtam az új suliban is, akik szinte mindegyike fújta a füstöt. Az ember pedig nem akar kimaradni a jóból (egyébként tényleg jó, NAGYON JÓ amikor csinálod, a köhögést pedig megszokja az ember...). Nekem szerencsére sosem volt ebből egészségügyi problémám, minden évben járok tüdőszűrésre és eddig negatív, remélem az is marad mindörökre. Mostanára megutáltam, de leginkább amiatt, hogy körülöttem - tekintet nélkül a másikra - szívják. Az igazat megvallva - tudom, fura lesz - szívesen szimatolok bele egy pipás kollégám füstjébe és 2 éve a Stexben voltunk Szilveszterkor ahol rendeltem egy szivart, amit nagyon élveztem, addig a pontig, amíg el nem kezdtem zöldülni. Hánytam egy klasszat és tízre otthon voltam a családdal, az volt az egyik legjobb este :-)
Anyám 60 éves, 18 éves kora óta szívja, 100 kiló a drága és olyan mozgékony és fitt, hogy el sem hinné az ember a korát, s hogy ebből már egy 'élet értelme' hosszat elszívott. Csak kalkulálgattam a napokban és ez jött ki: 85 napnyit cigarettázott életében (8 perccel számolva egy staubot).
Ami viszont a legjobban zavar, ő sincs tekintettel senkire, pedig szabadkozik, fogadkozik ,azután csak rágyújt a wc-n, fürdőszobában is szívja és főzés közben is ott ég a cigi, miközben készíti az ételt a családnak. Áhh, ezt utálom. E-cigit nem használja; próbálgatta de nem jött be neki. Én pedig vele lakom és a ruháim is isszák be a k***a füstöt, arról nem is beszélve, hiába nyit ablakot, erkélyajtót, addigra már lerakódott a sok káros anyag mindehova.
Azért szép az élet :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#89) looser


looser
addikt

Apropos, majd elfelejtettem: ügyes légy!
Itt is igaz: amíg nem találsz mást, ami elfoglal, addig nagyon nehéz lesz távoltartanod magad tőle.
Hajrá :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#90) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Grat! Én márc. 12-e óta nem cigizek. Igaz 1-2 buli alkalmával rá-rágyújtok még. A piálás visszahozza az emlékeket. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#91) Recon666 válasza Speeedfire (#90) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerencsére nekem nem hozza vssza. :D :D

(#92) Speeedfire válasza Recon666 (#91) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az még a jobbik eset. Az első 3 hónapban ha ittam, egyből hazamentem, mert éreztem hogy rá kell gyújtanom! :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#93) danih


danih
addikt

Akkor fogod tartósan abbahagyni a dohányzást, ha már nem számolod :)

(#94) Speeedfire válasza danih (#93) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lehet, de én több mint 10 év cigi után, már ennek is örülök. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#95) KAMELOT


KAMELOT
titán

Életemben összessen 10 szál cigit szívtam el. :D :D :D Ja és nem iszom alkoholt sem és nem fogyasztok semmi fajta kábítószert!!!!
Én inkább a cigire áldozott pénzt az edzésbe, PC-be fektetem ,ami vissza is térül.

Azért gratulálok ,hogy rájöttél a ciginek semmi értelme! Olyan mintha a pénzt egyenessen az ablakon kidobnád csak így még szennyzed magadat és környezetedet.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#96) hengerPHanda


hengerPHanda
csendes tag

Csak szeretnék eldicsekedni, h tizenharmadik napja egy slukkot se szívtam :B Ma felhívtam a tüdőgyógyászt, jövőhéten mennem kell kontorllra. Nagyon sok betege van, mégis emlékezett rám és nagyot sikított ő is, meg a nővérke is, mikor elmondtam neki, h azóta sem cigizem... :B Jólesett, h örülnek és büszkék :)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#97) looser válasza hengerPHanda (#96) üzenetére


looser
addikt

Ejha, grat :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#98) hengerPHanda válasza looser (#97) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Köszönöm szépen :B Sok kitartást adott az, h szinte mindenki mellettem van, volt és nem hagyott senki elkallódni. :) Már csak ezek miatt az emberek miatt is megéri folytatni :)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#99) #19617792


#19617792
törölt tag

leszoktál a cigiről és a cigi árából lett meg a második GTX470, egyből gondolhattam volna. ;] :DDD

(#100) Recon666 válasza #19617792 (#99) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Tetszik a gondolkodásod, jól kalkulálsz. :DDD

hengerPHanda: Grat :C Megy ez, azóta, már megvan a 3hét, szóval fizikailag nem vagy függő. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.