Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Én is nemrég vettem egy megane 2-est a szépfarú változatot :D azaz 5ajtóst amilyen a cikkírónak is van.
Az előző kocsimból megmaradt a komplett hifim ami uúy néz ki hogy szinte beszerelhetetlen ebbe az autóba :U Előre van egy 16centis Rainbow szettem.Az első ajtókról simán le lehet pattintani a hangszorórácsot,nem kell hozzá semmilyen szerszám,nézzetek be mögé.Gyárilag egy igen érdekes 2csavarral rögzíthető 13centis hangszóró van,szerintem átlag épp megfelelő minőségű,na ezt dobnám ki legelőször,és betenném a saját 16osomat.na de ide hogyan? Ennek nem ugranék neki dekopirral hogy nagyobbra vágjam a lyukat mert ez a műanayg pont erre a 13centis hangszoróhoz fröcssöntötték :( Sikerült valakinek ide nagyobb hangszorót betenni? A magas hangszórók egyenlőre maradnának a gyáriak,igaz a Rainbow kresztváltójára kötöm rá.Hátulra lennek egy pár 20cm-es Magnat hangszóróm.Na ebbe a kalaptartóba persze ezt se tudom betenni,ugyanis szép tálcákat alakítottak ki benne,igy már sehol sincs 22centiméternyi(ekkkora a hangszorórács külselye) egyenes felüket.Ezenkívül van még egy 4X100W-os erősítőm is ami nem kicsi és nem könnyű! A ledönthető ülések miatt csak a kalaptartó aljára tudnám tenni,de a 20centis hangszorókkal együtt már akkora lenne a súly hogy az a vékony kalaptartó tuti elgörbülne,esetleg idővel el is törne.
Na és akkor jön még a fejegység.Az előző kocsimban nem rendes CD-s fejegységet használtam hanem egy Tab-ot.Ha egyszer kiprobálod nem kell többé rendes autós CD az tuti :) Nerm kell többé CD vagy pendrive csak egy 16 vagy 32gigás micro SD és már mehet is a zene,videó,lehet netezni a kocsiban,van benne rádió,GPS navi 7colon és az egész cuccot ki lehet venni az autóból nem csak az előlapját,igy nem is tudják ellopni ..stb...tökéletes!!!
Egy normál szélvédőjü és normál műszerfalú autóban simán egy álltalános tapadókorongos tartóval a szélvédőhöz lehet rögziteni a tabot,de itt ez sem működik...
Hosszú a müszerfal és a szélvédö(igaz lehet az előző kocsimhoz képest) nem elég magas.Feltettem a régi tartót a szélvédőre,de alig értem el olyan messze volt,és ennél a szélvédőnél egy 7colos tab akkora részt takar ki hogy középen már nem sokmindent látni tőle :((
Arra gondoltam hogy kivenném a gyári fejegységet és az alatta lévő kis tároló rekeszt,oda akkor pont elférne a tab,de ahoz hogy jól nézzen ki elég komoly müanyag átalakítást kell eszközölnöm,mert ugye a tabot sosem hagyom a kocsiban,ha épp nincs ott akkor is jól kell kinéznie,ne legyenek már lyukak meg kábelok mögötte.Szerintem jobban járnék ha vennék egy bontott középkonzolt azaz csak ezt a takaró müanyag részt és azt kezdeném el farigcsálni.Ezenkívül még kell készitenem egy uj kalaptartót 20-as rétegelt lemezből amit bekárpitozok,az már komolyabb anyag az simán elbirná a két nagy hangszorót és az erősítőt is,de a pótféklámpa miatt az sem lesz egy egyszerű művelet.
Szóval jól kiszúrt hifi terén velem ez az autó és szerintem jóideig elszórakoztat engem amire mindent megcsinálok rajta.
Addig marad a rossz hangú gyári hangszörók és a gagyi CDs rádió amibe persze nekem se jó a CD :DDD

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.