Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Azt hittem az egész közép konzolt fóliázod:). Na de szép munka.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Samus


Samus
addikt

Szép munka. A fóliázással kapcsolatban talán páran foglalkoznak ilyennel (mintha láttam volna egy hirdetést, ahol tető fóliázását vállalta az illető, az is domború, a kolléga gondolom érti a dolgát a ráfeszítésben/simításban. Talán páran emlékeznek rá, vagy keress rá hardveraprón a fóliázásra. Ha olcsón megcsinálja (hozott anyagból gondolom sokkal olcsóbb), szerintem megéri rábízni. A rádióhoz pedig azt javaslom, ha esetleg zavar a mélyedés (bár a fólia jól eltakarja, kicsit "3D" lett tőle), vékony (képről nézve a mélység 3-4mm körüli a középkonzol síkjához képest), akkor sima plexiből készíthetsz keretet, odaragaszthatod, majd fóliázhatod (ha ráragasztod, és után az egész középkonzol takarólemezt egyben fóliázod, senki sem veszi észre, hogy milyen volt előtte). Vagy akár fából is (bár ebből ilyen vastagságban nehéz).

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Reaper04 válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Üdv!
Először így lett volna, vagyis így szerettem volna, de a domború idomok miatt meghiúsult a tervem :( Ráncosodott a fólia ...
De nem hagyom ennyiben, megcsinálom, max másként, de még nem tudom hogyan... :)

Samus: Köszi :R Ezt is próbáltam feszítgetni, de kicsit merevebb a fólia. Próbáltam melegíteni, úgy könnyebben formálható, de akkor meg a minta "csúszott" el.
Bár lehet hogy egy profi ügyesebben megcsinálja. utána keresek ki van a közelben aki foglalkozik vele.

Amúgy: Miután leszedtem a konzolt, a csatlakozókat nem mertem kihúzni nehogy valami hibaüzenetet dobjon ki a gépezet működéskor és szervizbe kelljen vinni kikapcsolni a hibákat. Jól tettem hogy nem húztam ki, vagy nem árt neki ?

(#4) Samus válasza Reaper04 (#3) üzenetére


Samus
addikt

Elvileg nem árthat neki. Baj biztos nem lesz belőle. Aranyszabály egyébként, hogy minden elektronikát érintő munkálat előtt akkuról a + sarut lehúzni (bevallom, egyszer sem tettem meg...). Milyen csatlakozók mennek a fedlapról? Nem látok rajta semmi kapcsolót vagy kijelzőt, gombot.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) Reaper04 válasza Samus (#4) üzenetére


Reaper04
aktív tag

A legalsó 3 gomb. A képeken rajt van:
Start gomb, villogó, meg a belső zár gombja.
+ legalul a kártyaolvasója az autónak.

Hát akkor megpróbálom még egyszer a hajszárítós dolgot, bár bevallom őszintén sokkal könnyebb lenne, ha kihúzhatnám a kábeleket.
Mert akkor kiszedem őket, beviszem leteszem az asztalra és rácsűröm csavarom a fóliát akkor is ha nem akarja :D De így hogy kb. 15 cm-re tudom el emelni a műszerfaltól (a drótok miatt), a sebváltó előtt nem sok hely van ráilleszteni a fóliát, úgy hogy az szép is legyen és mindenhol illeszkedjen pontosan.
Csak mintha már olvastam volna, hogy ezzel (nem pont ezzel) vigyázni kell, mert az autó elektronikája hibának érzékelheti és megjeleníti azt a műszerfalon egy hibakóddal (service! azt hiszem)
Ezt pedig csak szervizben tudják kikódolni, ... pénzért természetesen :)

Utána járok, lehet ha leveszem az akkusarut, akkor nem jelentkezik ez a probléma ... de mivan ha mégis :F

(#6) Samus válasza Reaper04 (#5) üzenetére


Samus
addikt

Gondolom van kézkönyv az autóhoz. Abba néz bele. Elvileg, ha lehúzod a pozitív sarut, akkor az autó elalszik, épp ezért csinálják, hogy digitális vezérlés esetén ne problémázzon a gép javítás közben (és persze nehogy szerelés közben véletlen valamit rövidre zárjanak, és ne a füstfelhő közepette kelljen keresni a 10-13as kulcsot a saruhoz). A legtutibb, ha felhívod az autószerelőd...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) Reaper04 válasza Samus (#6) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Én is erre gondoltam, de nem vagyok bent biztos.
Megnéztem a könyvét, de nem írják hogy mit kell ilyen esetben csinálni.
Vidd RÖNÓ szervízbe! :D

Végső esetben tényleg felhívom őket...

(#8) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Kipróbáltam kisebb domború elemen, hogy tudnám azt fóliázni, mileőtt nekiállnék a közép konzolnak: Kép1 Kép2
Valamiért nem jön ez össze nekem. :(

Középről kezdtem és haladtam kifelé.... lehet fordítva kéne kezdenem?
Megpróbálom úgy is...

Mert ugye középen elvileg a légkondi vezérlőjének lenne a helye, ha alulról kezdem felfelé haladva akkor mivel úgy is ki lesz vágva egy kisebb kör a kijelzőnek a fóliából lehet könnyebben le tudom igazgatni melegítéssel.

Valami ötlet esetleg valakinek ? :F

(#9) Reaper04 válasza Reaper04 (#8) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Sajnos így sem megy. Akár hogy próbálom.
Kerek, gömbölyű formánál mindig beráncosodik az alja :F

(#10) FRENK1988 válasza Reaper04 (#8) üzenetére


FRENK1988
veterán

miért rossz ez? a középkonzol hátulját senki se nézi:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) annulus


annulus
aktív tag

ma pont ezt a műveletet ejtettem meg én is.. :)
a különbség csak annyi, hogy nálam a műanyag nem törött, ill. ez egy kombi megane.

ez a pio megváltás a gyári rádió után.. :D
(nálam se működött a cd)

viszont a DIN keretet úgy kellett beerőszakolnom a helyére, már majdnem nekiestem flexxel ;]

szerk.: ha zavar, hogy nem illik az új rádió a műszerfalba passzentosan, akkor a beépítő keret a barátod :)
http://zselehifi.hu/termek/1464/renault-megane-modus-radio-beepit-keret

[ Szerkesztve ]

(#12) Reaper04 válasza annulus (#11) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Nekem sem akart bemenni a keret. Már minden bajom volt a végére, majd eldurrant az agyam az idegességtől. Végül is beerőszakoltam a helyére :K
Amúgy: Ezek szerintem azért vannak, legalábbis nálam, mert ahogy elnéztem a lyuk (mert alapból egyben öntötték ugye) amit kivágtak még az autó összerakásakor, hogy a gyári rádió beférjen ... pontatlan volt. Látszik a vágás mellett a vonal, hogy hol kellett volna a gépnek elvágnia. Csak mellé ment :) vagy direkt mellé?
Talán emiatt szorult? :F
Mind1...

Pio...
Engem levett a lábamról. Elképesztően jó. Mondjuk ez a hangszóróknak is köszönhető, igaz nem tudom milyen van bennük, illetve mekkora teljesítménnyel, de marha nagyot szólnak :D

Engem nem zavar, ezzel a "karbonosítással" tök jól néz ki (élőben :) ... ha esetleg a kép nem adná vissza)
De amúgy nem is tudtam, hogy létezik ilyen :DDD Kösz az infót!

[ Szerkesztve ]

(#13) annulus válasza Reaper04 (#12) üzenetére


annulus
aktív tag

Szia!

Ezek szabvány méretűek, szóval én is gyártási pontatlanságra gondolnék.
De nem is baj, mert ha befele nehezen megy, az azt jelenti, hogy kifele se fog könnyen jönni.. :D

Ahhoz képest, hogy gyári hangszórók, teljesen rendben szólnak! :)
Ha ennél többet szeretne kihozni az ember belőle, akkor ott már nem a pár tízezres kategóriában kell gondolkodni (különben azonos hangzást fogsz kapni).

A te fóliázásoddal tényleg jobb, mint az eredeti állapotban, de engem az zavar, hogy így megtöri a műszerfal egységét.
Tegnap vettem volna beépítőt bele, de elfogyott, szóval kicsit várnom kell rá.
Ha beraktam, majd lefotózom. :)

Az mondjuk egy vicc, hogy egy műanyag darabért 1600 pénzt kérnek (és ennél olcsóbban szerintem nem lehet kapni sehol sem)..

A másik vicc, a connects2 adapter, amivel a kormányvezérlést is hozzá lehet kapcsolni a pio-hoz. Nem tudom, hogy találkoztál-e ezzel, de ha nem, elárulom, hogy mennyi az annyi: kb. 20e.
Na ez viszont kész rablás!
Részemről 5e, legfeljebb 10e férne bele.
Ennyi pénzért pont letudok mondani erről a kényelmi funkcióról.. :(((

(#14) Reaper04 válasza annulus (#13) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!

Nekem nem szúrt még szemet, hogy nincs egy szintben a kettő egymással.
Van egy 'dizájnos árok a fejegység körül és kész.

Élőben sokkal szebb/esztétikusabb, a kép talán nem adja vissza... :K

Néztem már én is az adaptert, ennyi volt kb az is. én már az elején lemondtam a dologról, de tény, élvezhetőbb a kormányról irányítani a zenét. De bevallom őszintén, mióta autóm van, oda kell nyúlnom a fejegységhez állítani. Mióta megvan a Meganom... azóta van csak ez a "luxus" szolgáltatás, hogy kormányról vezérlem a rádiót.

Tehát ... nem ért nagy veszteség, hogy amióta bent van a Pio, inaktívvá vált a távirányító.
+ ugye az lcd -kijelző se mutatja az épp aktuális zeneszámok nevét. (ez sem baj, mert a pio igen :) )

(#15) annulus válasza Reaper04 (#14) üzenetére


annulus
aktív tag

a kormánytávról nekem egyedül a némítás fog hiányozni, ami ugye a fejegységen nem is létezik.

persze, mp3-nál ott a pause, de az is milyen buzi helyen..semmivel se különb a 4-es gomb, mint a többi, így jóeséllyel oda kell nézned ahhoz, hogy megállítsd..
ezt se autóba tervezték! :DDD

az lcd kijelző pedig teljesen fölöslegessé válik onnantól, hogy a fejegységek is ki tudják írni a dolgokat, így ez egy cseppet se fog hiányozni. :C

(#16) Reaper04 válasza annulus (#15) üzenetére


Reaper04
aktív tag

épp akartam írni, hogy ott a pause.
Jah szokatlan helyen van, alul szinte egybe olvad a többi pici gombbal. De ha oda figyelünk, sokadjára csak összejön. :D
Én már majdnem megszoktam... párszor még mellé nyúlok, pedig nem vagyok egy yeti tenyerű.
Én amúgy egyszer rápillantok ... bemérem hogy hol van kb és rányúlok. Általában bejön :DDD Kanyarban nem próbálkozom inkább :)
Kezdetben meg odanyúltam és kiszámoltam a sorból hogy 1-2-3- és NÉGY! Mgnyomtam és csend lett :) Itt még tévedés nem fordult elő, csak aki nem tud kétfelé figyelni az egy kicsit bajban van. :D

LCD kijelző nekem pont tökéletes, hogy mutatja a kinti hőmérsékletet és a pontos időt :K
Igaz sok hely marad a jobb oldalon még... de sebaj :D Ez így pont jó.

Amúgy azért is tetszik ez a pio (sok minden pozitívum mellett), hogy a gombok színe egyezik a műszerfal és a többi világító kapcsoló, lámpa, kijelző, gomb színével. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) annulus válasza Reaper04 (#16) üzenetére


annulus
aktív tag

most jutott eszembe, hogy ha hosszú távon se tudom megszokni a négyes gombot, akkor ráragasztok valami trendi gyöngyszemet (vagy bármi mást), így legalább ki tudom majd tapintani.. :C

vettem pofás kis emtec pendrive-ot bele (4e volt), amivel még a dobozában is elfér, korrekt. :R
másolásban (azaz írási sebességben) nem egy nagy császár (~4MB), de nem tervezem kétnaponta felulírni a teljes 8 gigát.

itt
ott

[ Szerkesztve ]

(#18) Reaper04 válasza annulus (#17) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Én is ilyet vettem mellé :DD
Csak az enyém 4 gigás és fehér. De szerintem tökre passzol hozzá!! Jól néz ki.

most kb. fél giga zene van rajt, már hallgatom egy ideje, de nem ért még a végére.
8 gigát akkor egy hónapig lehet hallgatni ? :DDD

Itt egy kép róla, bár nem épp egy jó minőség, de nem fényképezésre vettem a telefonom :D
(de az irományban is van róla talán jobb kép :) )

Amúgy a megszokásra visszakanyarodva: Nekem felette van még a matrica.
A matrica vége alatti gomb a pause :)
Ezért mondtam, hogy odanézek, bemérem és rányúlok :D

[ Szerkesztve ]

(#19) annulus válasza Reaper04 (#18) üzenetére


annulus
aktív tag

hopp, tényleg. fel sem tűnt a képeken.. :D

(#20) Reaper04 válasza annulus (#19) üzenetére


Reaper04
aktív tag

:DDD
Ezt találtam a leg kisebbnek és "elérhetőnek" a létezők közül. Ezért döntöttem ennél.

(#21) annulus válasza Reaper04 (#20) üzenetére


annulus
aktív tag

No, megvettem a keretet, de nem mondanám, hogy meg vagyok elégedve vele:
A fejegységhez kapott keret nem pattan be rendesen ezzel együtt, mert el van méretezve a beépítő.
Ha a DIN keretet nem nyomtam volna koppanásig (amíg meg nem fogják a keret szélén lévő nyelvek), akkor biztos fasza lenne.. :Y

(#22) Reaper04 válasza annulus (#21) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Akkor jobb hogy nem ruháztam be egybe. :)

Amúgy a fejegységhez is van keret ugye, ami nálam is bent van, de még azon kívl is van kb. fél centi hely. Ott karbonfóliáztam be.
Oda való akkor gondolom amit vettél most keret.

De nem néz ki bacán most? Mármint hogy fejegység, keret + keret :F

(#23) annulus válasza Reaper04 (#22) üzenetére


annulus
aktív tag

Faszán néz ki, csak a fejegységhez adott keretnek csak a felső fülei akadnak be, az alsók nem (nem ér el a helyére a nyelv).
Emiatt ha kicsit odalépek (pláne, ha mondjuk macskaköves az út), kiugrik a gyári, meg a beszerzett műanyag is.. :W

(#24) Reaper04 válasza annulus (#23) üzenetére


Reaper04
aktív tag

hmm...
Ilyen probléma nekem is volt az elején, de megoldottam annyival, hogy az egész berendezést egy hangyányival kijjebb húztam.
Valamiért nekem sem akadt be, azán kihúztam és sikerült.

Csak vigyázni kell túl nem szabad kihúzni mert akkor meg tovább is tudod tolnia keretet és ott fog lötyögni. Pont annyira kell, hogy kijjebb is legyen, ugyan akkor nem is túlságosan, hogy a keretet tovább tudd nyomni a pöckök helyénél.

Huh .. kicsit érthetetlen, remélem ki tudod bogózni, hogy mit akarok ezzel mondani :DDD

(#25) annulus válasza Reaper04 (#24) üzenetére


annulus
aktív tag

ki tudtam bogózni, nekem is eszembe jutott, de az első próbálkozásommal felsültem.. :)
nem nagyon akartam feszegetni, pláne így, hogy a DIN keret kapaszkodó füleit már behajtottam, de alkalom adtán majd lelki erőt veszek magamon, és újra nekifutok.

azért köszönöm :DDD

(#26) Reaper04 válasza annulus (#25) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Nincs mit :D
Én aznap kb 5x ki be szereltem, a pöckök hajtogatásával együtt.
Jobb még idejében megcsinálni, nem ülni a "problémán" mert abból egyhamar nem lesz semmit :DDD Ezt csak tudom .. ismerős a helyzet :D

(#27) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Én is nemrég vettem egy megane 2-est a szépfarú változatot :D azaz 5ajtóst amilyen a cikkírónak is van.
Az előző kocsimból megmaradt a komplett hifim ami uúy néz ki hogy szinte beszerelhetetlen ebbe az autóba :U Előre van egy 16centis Rainbow szettem.Az első ajtókról simán le lehet pattintani a hangszorórácsot,nem kell hozzá semmilyen szerszám,nézzetek be mögé.Gyárilag egy igen érdekes 2csavarral rögzíthető 13centis hangszóró van,szerintem átlag épp megfelelő minőségű,na ezt dobnám ki legelőször,és betenném a saját 16osomat.na de ide hogyan? Ennek nem ugranék neki dekopirral hogy nagyobbra vágjam a lyukat mert ez a műanayg pont erre a 13centis hangszoróhoz fröcssöntötték :( Sikerült valakinek ide nagyobb hangszorót betenni? A magas hangszórók egyenlőre maradnának a gyáriak,igaz a Rainbow kresztváltójára kötöm rá.Hátulra lennek egy pár 20cm-es Magnat hangszóróm.Na ebbe a kalaptartóba persze ezt se tudom betenni,ugyanis szép tálcákat alakítottak ki benne,igy már sehol sincs 22centiméternyi(ekkkora a hangszorórács külselye) egyenes felüket.Ezenkívül van még egy 4X100W-os erősítőm is ami nem kicsi és nem könnyű! A ledönthető ülések miatt csak a kalaptartó aljára tudnám tenni,de a 20centis hangszorókkal együtt már akkora lenne a súly hogy az a vékony kalaptartó tuti elgörbülne,esetleg idővel el is törne.
Na és akkor jön még a fejegység.Az előző kocsimban nem rendes CD-s fejegységet használtam hanem egy Tab-ot.Ha egyszer kiprobálod nem kell többé rendes autós CD az tuti :) Nerm kell többé CD vagy pendrive csak egy 16 vagy 32gigás micro SD és már mehet is a zene,videó,lehet netezni a kocsiban,van benne rádió,GPS navi 7colon és az egész cuccot ki lehet venni az autóból nem csak az előlapját,igy nem is tudják ellopni ..stb...tökéletes!!!
Egy normál szélvédőjü és normál műszerfalú autóban simán egy álltalános tapadókorongos tartóval a szélvédőhöz lehet rögziteni a tabot,de itt ez sem működik...
Hosszú a müszerfal és a szélvédö(igaz lehet az előző kocsimhoz képest) nem elég magas.Feltettem a régi tartót a szélvédőre,de alig értem el olyan messze volt,és ennél a szélvédőnél egy 7colos tab akkora részt takar ki hogy középen már nem sokmindent látni tőle :((
Arra gondoltam hogy kivenném a gyári fejegységet és az alatta lévő kis tároló rekeszt,oda akkor pont elférne a tab,de ahoz hogy jól nézzen ki elég komoly müanyag átalakítást kell eszközölnöm,mert ugye a tabot sosem hagyom a kocsiban,ha épp nincs ott akkor is jól kell kinéznie,ne legyenek már lyukak meg kábelok mögötte.Szerintem jobban járnék ha vennék egy bontott középkonzolt azaz csak ezt a takaró müanyag részt és azt kezdeném el farigcsálni.Ezenkívül még kell készitenem egy uj kalaptartót 20-as rétegelt lemezből amit bekárpitozok,az már komolyabb anyag az simán elbirná a két nagy hangszorót és az erősítőt is,de a pótféklámpa miatt az sem lesz egy egyszerű művelet.
Szóval jól kiszúrt hifi terén velem ez az autó és szerintem jóideig elszórakoztat engem amire mindent megcsinálok rajta.
Addig marad a rossz hangú gyári hangszörók és a gagyi CDs rádió amibe persze nekem se jó a CD :DDD

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#28) Lidl válasza Ghandi (#27) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

Anno én is azért vettem meg a Magane-t, mert ennek volt egyedül cserélhető a zene része.
Persze akkor arról nem informáltak, hogy a kijelző nem fog működni és a kormány táviránytó-adapterért is horror árat kellene kifizetni.
Most 6 éve van meg a kicsike, nincs vele semmi bajom, csak időrők-időre jön a projekt, hogy kicseréljem a fejegységet. De mindig elhal a connect2 adapter ára miatt.
Én nem akarok lemondani a kormánytávirányítóról. A kijelzőről csak-csak.
Amúgy hol láttatok 20-ért adaptert? Én mindenhol csak 30 fölött láttam.
Amúgy az is visszatart, hogy nem nagyon találok fehér alapon fekete kijelzőjű fejegységet.
És a közápkonzol is eléggé domborodik, a fejegységek pedig simák, ezért megtörik a kép egy kicsit.
Lehet, hogy a beépítő keret ezen segít? Annulus esetleg egy képet tudnál feltenni rőla?

Köszi a segítséget.
Lidl

(#29) Ghandi válasza Lidl (#28) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én nem szivesen cserélem le a fejegységet más fejegységre mert szerintem a gyári a legszebb.Az illeszkedik bele a konzolba,azzal működik a kijelző,és azt lehet vezérelni a kormányról,az nekem is hiányozna.Én vagy kiveszem az egészet és esztétikusan odaillesztem a tabot,vagy minden marad úgy ahogy van és csak fejegység AUXára kötöm rá a tabot.
Egyébként connect2-öt találtam jó áron,igaz nekem csak a távvezérlőért akkor is sok 10ezer forint is.
ITT ha kettőt veszel akkor mát 10ezer alatt van darabja.Biztos találni mégegy embert

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#30) Lidl válasza Ghandi (#29) üzenetére


Lidl
senior tag

Én már megcsináltam az AUX adapterrel a külső csatlakozást. A telefonomról játszom le a zenéket. Az mindig nálam van, de nem túl esztétikus az sem, hogy ott lóg egy kábel.
Amúgy nekem 2006-os modellem van. Akkor volt a modell váltás ezért nekem a CTSRN005 adapter kellene, ami már 16,5 e annál a boltnál.Kettő már 14,5.
Én inkább arra gondoltam, hogy keresni kellene egy bontott, mp3-at támogató fejegységet. Amikor vettem, lehetett olyannal rendelni, de nem volt türelmem megvárni a plusz pár hetet. És mivel cserélhető volt a fejegység, gondoltam, majd kicserélem. És ezt benéztem.
Szóval keresnék bontóban, vagy használtan olyan fejegységet, ami támogatja az mp3-at. Igaz az csak CD-s, nincs USB, vagy SD, de jobb, mint a semmi és a korábbi autómból kiindulva 3-4 CD elég lenne.
A TAB az jó ötlet, de valóban nehéz megcsinálni, hogy ha kiveszed, mögötte ne látszódjon semmi.
Szerintem szedd szét a gyári, rossz fejegységet, tartsd meg a keretet, meg az előlapot és azon keresztül kábelezd a TAB-ot. És akkor csak a rögzítést kell megoldanod, hogy ne álljon el nagyon a középkonzoltól.Még csavarozhatsz is valami tartót a műanyagba. Mármint a fejegység előlapjába.
De konkrét ötletem nincs, hogy hogyan :)

Lidl

(#31) Ghandi válasza Lidl (#30) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Az AUX-os csatlakozást én is megfogom csinálni,csak kábelt kell vennem.Azt tudom hogy mini ISO csatlakozót kelle venni hozzá,azzal tudok rácsatlakozni.Na de nekem az erősítő miatt kellene 2csatorna bemenet,ez lenne a tab és kellene 2csatorna kimenet is,ez lenne az erősitő.Létezik ilyen mini ISO csati?Egyáltalán meg lehet ezt oldani a gyári CDvel?És hogy kell utána majd a forrást átkapcsolni AUXra?
A bontott fejegség kicsit huzós lesz.A bontósok nem igazán foglakoznk azzal hogy mp3-as e vagy nem,ök csak azt tudják megmondani hogy milyen autóból való,ha nincsen az előlapra ráirva akkor te is nehezen fogid kideríteni.Max ha magánszemélytől veszed aki használta is a kocsiban,de hát ismered ezeket a CDket nem? Én mindenkitől azt hallaom hogy a CD része nem működik,az enyém is olyan,szóval kérdés meddig lesz jó.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#32) Reaper04 válasza Ghandi (#31) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

Auxos megoldást én is próbáltam mikor még a gyári egység volt bent, de szembesültem vele ,hogy nem update listes. Így az auxal való ellátását el is felejthettem, pedig előre megvettem hozzá mindent. (igaz nem volt drága).

Én is vacilláltam, de szerintem jól döntöttem, hogy cseréltem. Eleve kellett volna vennem egy másikat (ugyan annyiért amiért a Pio-t vettem). Most az hogy oda kell nyúlni a tekerőhöz... ugyan már. Tényleg amúgy könnyebb a kormányról pötyögni, de ... aki x évig olyan autóban ült, hogy oda kellett nyúlnia a fejegységhez .. annál nem is zavaró. (pl nálam sem)
Az autó meg nem azért vettem meg mert kormányról irányítható a rádió. :DDD

Amúgy szerintem ha leveszed az ajtó kárpitját, azon belül is a hangszóró körüli részt, akkor fel tudod mérni, hogy ki-e tudod vágni a hangszórónak a szükséges lyukat.
Hely van bőven szélességben, de mélységben lehet nincs már hely.
Meg kell nézni. :K

(#33) Reaper04 válasza Ghandi (#29) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Rönós topikban kérdezz utána, már beszéltünk ott is erről. Szerintem valakit biztos érdekelni fog így ... kedvezményesen, hogy kettőt vesztek egyszerre.

(#34) Lidl válasza Reaper04 (#32) üzenetére


Lidl
senior tag

Nagy úr a kényelem. :)
Én 10 éve vezetek. Az első 4-ben egy R19-em volt, nem volt benne távirányitó. Simán használtam a rádiót.
De már 6 éve nyúzom a Megane-t a távirányítóval és amikor néha átülök az asszony kocsijába, ahol nincs, nehezen kezelem a rádiót. Persze pár nap alatt visszaszoknék, dehát.... :)
Amúgy szerintem elfogadhatóan szól a gyári rádió. Nekem meg még működik a CD olvasó.
És persze anyagilag sem mindegy, hogy szinte alig több funkcióért adjak ki 40-50 ezret.
De persze a kisördög mindig ott munkál :)

Köszi
Lidl

(#35) Reaper04 válasza Lidl (#34) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Az biztos :D
Bár megszokható...

40-50 Ft plusz? :Y Miért? Beleszámoltad az adaptert is?

(#36) Ghandi válasza Reaper04 (#32) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Na faja! Tuner Listes CDvel nem is működik az AUX-os dolog? Persze nekem is az van.
Már épp megrendeltem vateráról komplett csatlakozósort,olyat amiben minden csatlakozó ellenpárja megvan ami a fejegységen van.Ez se drága,de ha nem érek el vele semmit akkor....
Na mindeg mostmár meg fog jönni postán aztán nem tudom mi lesz.
Mégis csak be kell épitenem valahogy a TABot,a kormány távvezérlőröl lemindhatok.
Max át lehetne azt alakítani tempomat kapcsolónak?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#37) Reaper04 válasza Ghandi (#36) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Bezony. Én is beleestem a hibába. Sajna tuneressel nem működik. Bekötni ha nagy műszaki/elektornikai zseni vagy be lehet ,de átállítani, hogy auxot is tudjon, azt ,ár nem tudod. Azt csak update listesben lehet.

Itt egy videó, nézd meg. Itt végigmutatja mit-hogyan kell csinálni.
A menüben való lépkedéskor viszont a tuneresnél nem fog/nem tud az megtörténni mint a videóban az updatésnél. :(

Tempomatnak a kormány kapcsolót... hmm. Nem is rossz ötlet :D Ha sikerül akkor én is megcsináltatom.
Elvileg amúgy lehetséges bármilyen kapcsolóra amin asszem legalább 2 gomb van.

(#38) Lidl válasza Reaper04 (#35) üzenetére


Lidl
senior tag

Azért 40-50, mert 20-25 a fejegység, (ha nem több) és 25 a connets2 adapter.

+ mp3 jelátszás
+ jobb hangzás
+ USB használat

- kijelző nem működik
- kevésbé esztétikus a kinézete a középkonzolnak

Szóval ezért hezitálok a cserén.

A Megane klub egyik tagja segíthet a távirányító tempomattá alakításában.
De az autónak is tudnia kell.
Kb. 15 ezer az alapkábel, és a rádió vezérlés is megmarad.
A bal kapcsolón lévő AUTO kapcsoló használatával megváltozik a gombok funkciója. Mint a SHIFT a billentyűzeten.
Én biztos, hogy nemsokára beszereltetem. Már aktiváltattam a tempomatot a szerelőmmel a vezérlésben, csak a kábelt kell bekötni :)
Itt olvasható: http://www.meganeklub.hu/index.php?Megane-II-Scenic-II-tempomat-kormanykapcsolo-adapter
De szerintem csak tagok olvashatják.

Lidl

(#39) Reaper04 válasza Lidl (#38) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Én is tag vagyok, ne viccelj :D Egy rönóval? :)
Lehet én is belevágok a tempomatos dologba. Még talán városban is praktikus.
Én is olvastam, hogy gyárilag benne van, csak be kell "kapcsolni".

fejegység: Nekem így, ahogy megcsináltam. Tökéletes. Lehet a képek nem adják vissza, de nagyon szépen néz ki. :K

(#40) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Utána néztem a dolgoknak és tényleg elég bonyolult lenne tuner listes rádióba AUXot varázsolni.
Nem lehetetlen,de az én tudásom ahoz nagyon kevés.Az lenne a legjobb ha vennék bele egy Update Listes rádiót,de az meg nem olcsó dolog.
Én szinte minden motor és gyujtás alkatrészt tudok szerezni Megane II-hez jó áron,de ilyet persze nem :(
Apropó alkatrész! Ha kell valakinek motor,gyujtás,kuplung,fék,futómű,vezérléshez új alkatrész akkor az irjon rám privit.
Pl nekem most kell vennem gyujtó trafót,ez álltalános megane hiba.BERU márkájú(ami a legjobb,legmegbízhatóbb ehez az autóhoz) 11000/db ha a teljes szett kell azaz 4db akkor kerek 40ezer de ha ennél is több kell(összeálltok páran) akkor még olcsóbban tudom adni.
Sagem van benne gyárilag a szürke kupakos,na az birja a legkevesebb ideig,a Valeo ugyan az mint a Sagem!

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#41) Reaper04 válasza Ghandi (#40) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Nekem is Beru van benne. Az jó. :K
komplett vezérlést mennyiért tudsz? Már pár 10e km és aktuális lesz majd. :(((

+Márkaszervizben meg tudják nekem vizsgálni a lufik állapotát? Vagy a patronok szintjét, erejét, vagy hogy nem járt-e le a szavatossága?
Vagy máshova kellene vinnem az autót?

Volt már ilyesmi dolga valakinek?

(#42) Ghandi válasza Reaper04 (#41) üzenetére


Ghandi
aktív tag

No akkor lássuk csak,vezérlés.Pontosan milyen motorrol is beszélünk és egy motorkód is kellene.
Ha 1.4-es 16szelepes akkor :
SKF szett 40.000 tartalma 1szíj,2görgő és annyit ir hogy 2db kiegészítő(na ezt nem tudom mi lehet)
Gates szett : 32.500 tartalma : 1 szíj,2görgő és itt is valami 2db kiegészítő valami dugó lehet.
QH szett 28.500 tartalma 1szíj,2görgő
A vízpumpához kellenének a pontos adatok abból több fajtát is hoz a katalógus 14.000-től 22.000-ig gyártmánytól és tiustól függően.
A légzsákokhoz nem tudok hozzászolni,nem tudom hogy szokták e azt ellenőrizni.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#43) Ghandi válasza Reaper04 (#41) üzenetére


Ghandi
aktív tag

A légzsákra visszatérve EZT talltam.
Ezekszerint ellenőrizni nem kell csak 10-15év után cserélni.Na de szerintem akkor már nem ér annyit az egész autó.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#44) Reaper04 válasza Ghandi (#43) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
A légzsákról én is pont ezt olvastam ... na persze. :D Pont van fél millióm kicserélni a légzsákokat :N

1.6-os 16 szelepes tütüm van, K4MT760 motorkóddal. Az a "t" nem tudom miért van benne , eddig csak K4M 760 -ast találtam. Ebben valamiért van egy t betű is :)

(#45) Ghandi válasza Reaper04 (#44) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Menrt egy PÜ

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#46) tomipapa95


tomipapa95
csendes tag

Hello azt szeretném kérdezni hogy te mikor bekötötted ezt a rádiót azt a átalakítót ahsználtad amit adtak hozzá vagy venned kellett külön? Köszi előre a választ !

(#47) Reaper04 válasza tomipapa95 (#46) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Priviben megbeszéltük :) :R

(#48) tomipapa95 válasza tomipapa95 (#46) üzenetére


tomipapa95
csendes tag

Valaki nem tudja hol tudok venni ehhez a fejegységhez antenna átalakítót ?

(#49) Reaper04 válasza tomipapa95 (#48) üzenetére


Reaper04
aktív tag

van hozzá, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#50) tomipapa95 válasza Reaper04 (#49) üzenetére


tomipapa95
csendes tag

nekem nem volt ! neked volt a dobozban ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.