Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Gargouille


Gargouille
őstag

Először is gratula a sikeres vizsgához. Én már vagy 25 évvel ezelőtt csináltam, így nem hinném, hogy nagyon relevánsak a tapasztalataim, gondolom sokat változott azóta. Nekem a KRESZ elsőre sikerült, az egészségügy is, egyedül a forgalmi vizsgán buktam el egyszer. Mert ugye akkoriban az volt, hogy kerek-perec megsúgták előre, hogy le kell fizetni a vizsgabiztost, különben soha nem fogok átmenni. Első vizsgán nem fizettem, persze meg is húztak, bevittek valami olyan forgalmi szituba, ahol rutintalan kezdőként nyilván elrontottam. Aztán másodszorra már úgy döntöttem, hogy nem fogom magam szívatni tovább, így tejeltem, persze sikerült is a vizsga.

A lefizetés úgy történt, hogy az oktatónak odaadtam a pénzt a kocsiban, aki belerakta a személyimbe, majd utána beszállt a két vizsgabiztos, akiknek az oktató hátraadta a személyimet... az egész szitut amúgy megalázónak éltem meg, ott ültem taknyos kölyökként, egy kiszolgáltatott helyzetben, közben a minden hájjal megkent vén rókák meg csak összeröhögtek magukban, hogy "na egy újabb looser akit lehúztunk", tök egyértelmű volt, hogy rajtam kívül mindenki benne van a buliban.

Az elméleti részeknél (kresz, műszaki, elsősegély) úgy immel-ámmal letudták a tananyagot, a gyakorlati oktatáson meg végig ezt az igazi gyomorforgató magyaros mentalitást lehetett érezni, egyáltalán nem érdekelte az oktatót, hogy tanítson vagy elmagyarázzon bármit, csak minél több órát akart vetetni, meg várta, hogy a vizsgapénzből megkapja a saját részét.

Mikor megkaptam a jogsit eleinte féltem még a forgalomtól, de szépen lassan belejöttem. A kezdetektől megmaradt a defenzív stílus és ma is így vezetek, eddig bejött mert 25 év alatt baleset mentesen sikerült közlekednem. Szerencsére sokan voltak körülöttem, akik már rutinos sofőrök voltak, rengeteg jó tanácsot kaptam (amiket az oktatótól kellett volna), ez sokat segített.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.