Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) juve600 válasza Graphics (#350) üzenetére


juve600
nagyúr

szerintem elég egy üveg a kamera lencsére

(#352) Viktor0610 válasza juve600 (#351) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem ajánlom az üveget a kamerára
Nekem még a Mi A1-en volt, de a vakuval készült fotók kékes árnyalatot kaptak, mert bezavart a vaku előtt lévő üveg.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#353) Viktor0610 válasza Graphics (#350) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ennyire nem néztem meg alaposan.
Gondoltam, ha árulják, akkor rámegy. :D

Samsung Galaxy A54

(#354) Graphics válasza Viktor0610 (#352) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem van az X3-ason, nincs vele gond :) :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#355) Viktor0610 válasza Graphics (#354) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sötétben készített vakus képnél nagyon látványos volt.
Van ilyened?

Samsung Galaxy A54

(#356) tt_to válasza Viktor0610 (#352) üzenetére


tt_to
tag

Ezt elkerülendő, olyan védőüveget vettem ahol a vakunál ki van vágva, nincs is vele probléma, bár nem ilyen telon hanem X3-on van, de az ebből a szempontból mindegy. Én csak ajánlani tudom, mert a képek minőségén sem vettem észre hogy romlott volna, viszont a karcoktól megvédi.

(#357) juve600


juve600
nagyúr

sziasztok

xiaomi.eu_multi_POCOM3_V12.0.3.0.QJFMIXM_v12-10-fastboot.zip
ezt a romot hogy lehet feltenni a telóra ? mert eddig az eu-s romokat twrp alól szoktam

másik kérdés: - tokot hol érdemes venni, ali ? ebay ? hogy most ez a vám dolog ?
:R :R :R

(#358) juve600


juve600
nagyúr

közben ezt találtam :
2021. július 1-től (tovább tolták a határidőt január 1-ről) a harmadik országból érkező áruknál eltörlik az eddigi 22 eurós áfamentes határt.

akkor még a régi rendszer szerint tudok rendeli
használja valaki tok nélkül ? nekem a gyárival nagyon vastagnak érezni,arra gondoltam hogy csak kamera védő üveget vennék rá,meg esetleg valami nagyon vékony matt tokot,tudtok ilyet ajánlani ?
:R

(#359) afi0903 válasza juve600 (#358) üzenetére


afi0903
aktív tag

Én pont azon lepôdtem meg, hogy vékonyabb a tok, mint amire számítottam, de majd, ha találsz hozzá még vékonyabb tokot, azt linkeld légyszíves.
EU romot én majd egyik youtube videó alapján fogok feltenni, konkrétabbat hétfôn tudok írni, mert akkor lesz lehetôségem bootloader-t nyitni.

(#360) juve600 válasza afi0903 (#359) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem csak az a fura hogy eu romot twrp alól lehet feltenni ez meg fastboot verzió
de most nézem ,van már hozzá TWRP is [link] viszont zip kiterjesztésű eu rom még nincs

tokból valami matt fekete,slim verziót keresek,vagy csak a kamerára rakok üveget és tok nélkül fogom használni

[ Szerkesztve ]

(#361) dome.no1


dome.no1
tag

A fastboot-os eu rom probléma mentesen felmegy., és működik. A TWRP-ét még nem próbáltam, nem volt rá időm.

(#362) juve600 válasza dome.no1 (#361) üzenetére


juve600
nagyúr

És ez a fastboot verzió hogyan fog frissülni ?

(#363) dome.no1 válasza juve600 (#362) üzenetére


dome.no1
tag

Gondolom fog. De szerintem hamarosan lesz twrp alól telepíthető verzió is. A mi a lényeg Nekem, van MIUI Contacts and dialer, tehát vissza kaptam azt amit az adatvédelmi sz....ág elvett. A fastboot rom is viszonylag hamar megjelent.

(#364) juve600 válasza dome.no1 (#363) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#365) Graphics válasza dome.no1 (#361) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De gondolom nyitni kell hozzá azért :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#366) dome.no1 válasza Graphics (#365) üzenetére


dome.no1
tag

Igen. Nekem az volt :D az első miután bekapcsoltam. 168 óra eltelt, és menet fel az eu rom.

[ Szerkesztve ]

(#367) juve600 válasza dome.no1 (#366) üzenetére


juve600
nagyúr

aksi idő is jó vele ?
:R

(#368) dome.no1 válasza juve600 (#367) üzenetére


dome.no1
tag

Nem éreztem változást a global romhoz képest. Bár ez felhasználás függő. Kb 40 óra után 36 százalékon van, folyamatos net, gps, wifi . 1 óra WAZE, full fényerő,és efektive sok telefonálás. Este tíztől hajnal négyig 1-2 százalékot merül. De ez egy 6000-es aksi.

(#369) juve600 válasza dome.no1 (#368) üzenetére


juve600
nagyúr

Én is az akksi miatt váltok Mi9-ről erre 😀

(#370) fa4hu válasza juve600 (#360) üzenetére


fa4hu
őstag

A fastboot-os EU ROM az orosz és az XDA-s fórumok szerint bevált, biztonságosan telepíthető a megadottak szerint.

A telefonra csak most készült el a TWRP 1-2 napja, szerintem azt még kicsit csiszolgatni kell, és a friss megjelenése miatt ROM sincs hozzá.

(#371) dragonfx


dragonfx
veterán

akinek van ilyenje mondana valamit rola +/-.
kamera?
lag?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#372) fa4hu válasza dragonfx (#371) üzenetére


fa4hu
őstag

Most írtam le éppen egy fórumtárs kérdésére:

Én egy Redmi Note 7-et váltottam vele.

Pro:

- Erős aksi, sok telefonálással és használattal is simán 2 nap.
- Kicsit erősebb proci (bár a GPU meg gyengébb).
- Újabb telefon, így tovább kapja meg a frissítéseket.

Kontra

- Google tárcsázó és SMS app, amelyek önmagukban is gyalázatosak dupla SIM-hez, nincs hívásrögzítés, ahhoz EU ROM kell.
- Nincsen értesítő led.
- A szoftver egyelőre még bétának tűnik több vonatkozásban, de ezt szerintem hamarosan javítani fogják.

A kamera nekem megfelel, kicsit talán jobb, mint a Redmi Note 7-é,. Lag a legújabb, 12.0.5-ös gyári ROM-mal gyakorlatilag megszűnt, de ugyanúgy előfordulnak itt is a MIUI furcsaságai (pl. késve érkező e-mail, Messenger értesítések).

(#373) fa4hu


fa4hu
őstag

Néhány oldal, ahol plusz információ gyűjthető a telefonról:

Poco hivatalos fóruma
XDA Poco M3 fóruma
4PDA.ru Poco M3 fóruma, alfórumokkal

(#374) Viktor0610 válasza fa4hu (#372) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A késő értesítésekre van megoldás. A szokásos MIUI-specifikus dolgok kellenek:
Lelakatolni az appot. (Ennél a telónál egyelőre körülményesebben, de megy. Pont te írtad be a megoldást. :K )
Bekapcsolni az automatikus indulást.
MIUI-akkukímélőt kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#375) fa4hu válasza Viktor0610 (#374) üzenetére


fa4hu
őstag

Ezek sajnos nem garanciák, Redmi Note 7-en és ezen a telefonon sem mindig működik mindezek beállítása mellett.

(#376) Viktor0610 válasza fa4hu (#375) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt mindig "megkapom", de nálam nincs gond az értesítésekkel.

De tudom, engem az Android, Xiaomi, MIUI szeret. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#377) juve600 válasza fa4hu (#370) üzenetére


juve600
nagyúr

van erről a telepítésről valami leírás vagy video ?
[link] ez pl jó ?
:R

(#378) fa4hu válasza Viktor0610 (#376) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, azt tapasztaltam, hogy teljesen hektikus, kinél megy, kinél nem. Lehet, hogy függ, milyen egyéb fiókok, programok vannak fenn.

(#379) fa4hu válasza juve600 (#377) üzenetére


fa4hu
őstag

Én ez alapján ajánlom lecserélni (nekem most nincs időm felrakni és újra belakni a telefont, én még a gyári vonalon vagyok), de az általad linkelt videót is ajánlják Telegramon.

[ Szerkesztve ]

(#380) afi0903 válasza fa4hu (#379) üzenetére


afi0903
aktív tag

Azt írja, hogy a TWRP updater hiánya miatt nem lehet OTA-n frissíteni. Ha majd lesz TWRP updater-es ROM, akkor erre az adatok törlése nélkül rá tudom telepíteni?

(#381) fa4hu válasza afi0903 (#380) üzenetére


fa4hu
őstag

Ha biztosra akarsz menni, és nem akarsz esetleg akadozó funkciókat, akkor megvárod a TWRP-s ROM-ot, szerintem pár napon belül itt lesz.

(#382) afi0903 válasza fa4hu (#381) üzenetére


afi0903
aktív tag

Értelek, így teszek.

(#383) juve600 válasza fa4hu (#381) üzenetére


juve600
nagyúr

lehet érdemes megvárni

(#384) juve600 válasza fa4hu (#381) üzenetére


juve600
nagyúr

viszont még a twrp sem tökéletes ami kijött

Amint egyes felhasználók beszámoltak róla, úgy tűnik, hogy a TWRP nem tudja visszafejteni az adatpartíciót, miután másodszor indította újra a TWRP-t, megpróbálom a lehető leghamarabb megoldani ezt a problémát.

(#385) fa4hu válasza juve600 (#384) üzenetére


fa4hu
őstag

Remélhetőleg addig nem adnak ki ZIP-es ROM-ot, amíg nem lesz tökéletes a TWRP.

(#386) juve600 válasza fa4hu (#385) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#387) juve600 válasza fa4hu (#385) üzenetére


juve600
nagyúr

szerintem itt megoldja a twrp hibát a DFE
DFE (Disable Force Encription) which we can download from here

(#388) juve600 válasza fa4hu (#385) üzenetére


juve600
nagyúr

Beszéltem fórum társal aki az eu-s rom tesztelői csapatában benne van hogy már van twrp a telora,azt mondta hogy jelezni fogja a fejlesztőknek hogy készíthetik a twrp alól telepíthető verziót

(#389) dragonfx válasza fa4hu (#372) üzenetére


dragonfx
veterán

mér kell hivásrögzito?
külső app megcsinálja nem?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#390) juve600


juve600
nagyúr

jött ki új twrp ma
[link] [R11.x] OrangeFox Recovery Project for POCO M3 [citrus]

(#391) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#374) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem vannak alkalmazások, amik MIUI fóbiában szenvednek :)

(#392) fa4hu válasza juve600 (#388) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi, alakul a telefon szoftveres támogatása!

(#393) juve600 válasza fa4hu (#392) üzenetére


juve600
nagyúr

:)

(#394) juve600 válasza fa4hu (#392) üzenetére


juve600
nagyúr

megjött ma az enyém is, 4/64-es fekete, BL nyitást kértem is, 168 óra,addig meg lehet ki is jön a twrp alól telepítehető xiaomi.eu-s rom

(#395) juve600


juve600
nagyúr

BL nyitásról egy jó leírás :

Bootloader nyitása

Mindenki kizárólag saját felelősségére végezze el.
A bootloader nyitása minden adatot töröl a telefonról!

A nyitott bootloader leginkább akkor szükséges, ha nem gyári ROM-okat, hanem pl. EU ROM-ot szeretnél telepíteni a készülékre.
Illetve ha a fastboot ROM segítségével lehet életet lehelni a telefonba, ahhoz is szükséges a nyitott bootloader.
Szükséges egy Mi fiók a folyamathoz, ha még nincs neked, akkor egy új Mi fiókot kell létrehozni, ezt itt lehet megtenni:
Mi fiók regisztrálása
A Security fülön ellenőrizni kell, hogy a Security check-up 100 pont-e (ha nem, akkor töltsd ki a hiányzó részt/részeket).
A nyitáshoz feltétlenül szükséges még, hogy a telefon össze legyen kapcsolva a MI fiókkal 720 órát
(ez az időtartam változó lehet, de a 720 óra a legjellemzőbb), az összekapcsolást a következő módon kell megtenni.
Engedélyezni kell a "Fejlesztői beállításokat":
- Beállítások -> A telefonról -> MIUI verziója menüpontot addig nyomogatni, amíg aktív nem lesz a fejlesztői lehetőségek.
Majd:
- Beállítások -> Rendszer -> Fejlesztői lehetőségek-ben az "OEM feloldás megengedett" és az "USB hibakeresés" menüpontokat engedélyezd.
Ezek után szintén a Fejlesztői lehetőségekben hozzáadod a MI fiókodat a "Mi Unlock Status" menüpontban.
(Ha hibát dob ki, akkor jelentkezzünk ki és be újra a Mi Fiókban, illetve újraindítás sem árt -ezek sorrendje felcserélhető - kombinálható
(Illetve mobilnet szükséges!! Wifi nem elég))
Ha letelt a várakozási idő, akkor lehet nyitni a bootloadert.
Első lépésként le kell tölteni a Mi Unlock programot.
Néhány esetben előfordult, hogy a fenti verzióval nem működött a nyitás, ilyenkor érdemes megpróbálni ezzel a régebbi verzióval is:
miflash_unlock-en-3.3.525.23
Letöltés után el kell indítani - rendszergazdaként - a miflash_unlock.exe-t.
Utána a telefont fastboot módban kell indítani (kikapcsolni, majd a hangerő le és a bekapcsoló gomb egyszerre nyomva tartva addig, amíg a fastboot logó meg nem jelenik a kijelzőn) és egy USB kábellel csatlakoztatni a számítógéphez.
(ha asztali gépen dolgozol, sose használd az előlapi USB csatlakozót, kizárólag a hátlapon lévőket)
Ezek után be kell jelentkezni a Mi fiókkal és utána az UNLOCK gombbal lehet nyitni a bootloadert.
Ha még nem vagy jogosult nyitni, akkor itt jelzi, hogy hány óra múlva telik le a várakozási idő.
Amennyiben sikeresen nyitottad a bootloadert újraindul a készülék, de ne feledd minden adatot törölni fog.
Újraindításnál a képernyő alján fogsz látni egy kis nyitott lakatot "unlocked" felirattal, sikeresen nyitottad a bootloadert.
AMD Ryzen CPU-s gépen nagy valószínűséggel nem fog működni a jelenleg ismert legutóbbi unlock program!

(#396) juve600


juve600
nagyúr

EEA rom alatt hogyan lehet "le lakatolni " a MiFit alkalmazást ? mert nem mutat olyan lehetőséget, és így bezáródik magától mindig és nem kommunikál az órámmal
:R

(#397) mobilizmo válasza juve600 (#395) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ennek mi az értelme? "(ha asztali gépen dolgozol, sose használd az előlapi USB csatlakozót, kizárólag a hátlapon lévőket)"
Dolgoztam már néhány telefonnal, nyitottam már néhányszor, eszembe nem jutott bemászni az asztal alá. Ill. notinál melyik számít hátlapinak?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#398) juve600


juve600
nagyúr

(#399) afi0903 válasza juve600 (#398) üzenetére


afi0903
aktív tag

Az nem gond, hogy a recovery unofficial meg beta?

#397 Mobilizmo, én úgy tudom, azért, mert az közvetlenül az alaplapra csatlakozik, kisebb a lehetôsége a hiba elôfordulásának.

(#400) juve600 válasza mobilizmo (#397) üzenetére


juve600
nagyúr

azt a részt ne vedd figyelembe :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.