Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Graphics válasza szemy94 (#150) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De melyik 9kor? :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152) szemy94 válasza Graphics (#151) üzenetére


szemy94
senior tag

Természetesen tegnap, az akció kezdetekor :DDD

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#153) szemy94 válasza szemy94 (#152) üzenetére


szemy94
senior tag

Nem kapkodják el lengyel barátaink a postázást, még nem adták fel.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#154) vasi79 válasza szemy94 (#153) üzenetére


vasi79
aktív tag

Lehet most pakolják a konténert Kínában

(#155) szemy94 válasza vasi79 (#154) üzenetére


szemy94
senior tag

Akkor azért üljenek egy hétig a toaletten, én is megtudtam volna rendelni kínából, de a vám, és legfőképpen a gyorsabb kiszállítás miatt lengyelből rendeltem.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#156) redingitell


redingitell
senior tag

A Spanyol raktárból sem küldték még......

(#157) vilmos.nagy válasza szemy94 (#153) üzenetére


vilmos.nagy
tag

Én a csehektől rendeltem x3t csütörtök este, ma írtak egy levelet, hogy túl hosszú a címem, férjek bele 35 karakterbe... Remélem holnap feladják végre.

(#158) mobilizmo válasza szemy94 (#155) üzenetére


mobilizmo
addikt

Azért haragszol rájuk mert te kvázi törvénytelenül vámmentesen akarod behozni és ezért egy kicsit többet kell várnod?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#159) vasi79 válasza szemy94 (#155) üzenetére


vasi79
aktív tag

Egyetértek

(#160) szemy94 válasza mobilizmo (#158) üzenetére


szemy94
senior tag

Írtam, hogy az is szempont, de legfőképpen a gyors szállítás volt a nyerő, ugye többe is kerül, de EU raktárból, ezzel én nem sértek törvényt, esetleg ők. De ha bereklámozzák, hogy eu raktár 7 nap, kicsit drágábban, akkor legalább válaszolnának az üzenetre, ha nem is küldik rögtön.

"Az EU-tagállamok tehát nem vetnek ki vámokat azokra az árukra, melyeket a kereskedők egy másik tagországból hoznak be a területükre."

Mond el milyen törvényt sértek ezzel, tudva azt is, hogy többet fizettem, mintha kínából jött volna.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#161) Graphics válasza szemy94 (#155) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem a gyorsabb kiszállítás miatt rendelte az ember lengyelből... Hanem mert így occóbb...

Ha nem vagy türelmes típus rendeld meg Kínából.. Aztán ott lehet elfogy a türelem :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#162) szemy94 válasza Graphics (#161) üzenetére


szemy94
senior tag

Én amiatt rendeltem, lehet elküldik hamarosan, csak ilyen még nem volt Alin sem velem, hogy 3 nap után is csak auto üzenetet kaptam, miután rájuk írtam, és nem olvasták el az üzenetem.
Volt már, hogy kínából rendelve átcsuszott valahogy a vámon a rendelt termék (telefon), szóval 50-50%. De ha még amiatt is rendeli valaki, mert így biztos nincs vám, akkor sem követ el törvény sértést, mivel behozza a Xiaomi Poco az EU-ba, és befizeti a vámot. Vagy nem, de az nem a rendelő felelőssége.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#163) mobilizmo válasza szemy94 (#160) üzenetére


mobilizmo
addikt

"de a vám, és legfőképpen a gyorsabb kiszállítás miatt lengyelből rendeltem"
a kicsit drágábban azt jelenti, hogy kínai ár + áfa + vám kezelési költség + még egy kicsi mert gyorsabban érkezik?
ha nem akkor nagyjából tisztában lehetsz azzal, hogy ez így nem tiszta ügy

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#164) Graphics válasza szemy94 (#162) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a része eléggé ingoványos talaj, mivel senkinek sincs kézzelfogható infója, hogy ki hozza be... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#165) szemy94 válasza mobilizmo (#163) üzenetére


szemy94
senior tag

Ennyi erővel ha valaki rendel ha Emag-ról olcsóbban valamit, akkor az is törvény sértés, mert Román. (Talán már van magyarban is, nem tudom) Mint írtam, a gyártó felelőssége, hogy adott országban befizeti-e a költségeket. Ha pedig én mint vásárló az eu-ból rendelek, ahol a törvények szerint nincs vám, nem az én saram.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#166) Graphics válasza szemy94 (#165) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Háááát. Erről lehet egy szakértőt kéne megkérdezni.

Tudod, szokták mondani, hogy a törvény nem ismerése nem mentesít alóla. Meg persze a feltételezett "törvények" se lesznek érvényesek egy elgondolás miatt... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#167) szemy94 válasza Graphics (#166) üzenetére


szemy94
senior tag

Az a vásárló, aki az eu-ból veszi meg, tehát a törvényt betartja, milyen felelőssége van? Itt nem csalsz ezzel, olyan, mintha a Poco lengyel kirendeltségéről vásárolnál az EU-ban.

Ha nagyon bele akarunk menni szürke importnak hívják az ÁFA csalt ilyen-olyan cégen átmenő, más országból behozott, továbbértékesített készülékeket, még erről sem merik leírni, hogy fekete a dolog, akkor ez miért az?

Egyébként ezt a készüléket például lehet nem is fogják itthon forgalmazni, csak kintről lehet behozni, akkor ha a kiskapu nyitva van a vámunió miatt, miért ne rendelném onnan? Ha adott a lehetőség, miért rendeljek kínából, mikor jöhet a szomszédból is?

De ne menjünk tovább, értem mindenkinek az álláspontját, bele lehet állni abba is, hogy ez nem etikus vagy szép vagy fair dolog valóban.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#168) Graphics válasza szemy94 (#167) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézd, a rendelt termékről se számlát, semmit nem kapsz :)...

Semmit!
Annyit se, hogy ezt a terméket megrendelted ettől a cégtől. Nincs ilyen, hogy Lengyel kirendeltség... Hol találod ezt a céget? Sehol, hova van bejegyezve..

Stbstb... Én is rendeltem innen, de a semmibe próbálsz kapaszkodni. Nincs egy fogható cég, aki számodra ezt a terméket biztosítja.

Én nem a Fair vagy etikus részét vitatom.

Ha nincs egy bejegyzett cég, akkor ez a "kirendeltség" dolog nem áll meg stabil lábakon.

HA kapsz egy eurós számlát róla, Poco Store cégtől... Akkor oké, amúgy sötétszürke

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#169) szemy94 válasza Graphics (#168) üzenetére


szemy94
senior tag

Ha kínából rendelek, akkor sem kapok többet szerintem, szóval azzal sem lesz jobban, vagy kevésbé törvényes a dolog.
Ha ők nem küldenek számlát, nem a vásárló sara szerintem. De persze sejti (nah jó, tudja) mindenki, hogy nem fognak küldeni.

De végülis az eredeti felvetésem még mindig az, hogy nem tájékoztattak, hogy többet kell várni a szállításra, sőt 7 napos szállítást igértek, ami valószínűleg meg is lesz, csak nem mondták, hogy 40 napjuk lesz postázni, nem mondjuk 3 :DDD .
Ezért lettem kvázi le törvénysértőzve (nem általad), ezen akadt meg a szemem, nyílván mindenki a saját szemszögéből, tapasztalataiból, meggyőződéséből írja a dolgokat, mindenben van egy kis igazság, de legyen most már béke :R .

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#170) szemy94 válasza szemy94 (#169) üzenetére


szemy94
senior tag

Nah tehát ez volt a fő problémám, és gondoltam itt érdeklődök, hogy valakinek küldték-e már, vagy csak én vagyok ilyen helyzetben.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#171) Graphics válasza szemy94 (#170) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Feladástól számított lesz az igazából. :)

Nekem se mozdult, nem vagy kivételesen rossz helyzetben :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#172) mobilizmo válasza szemy94 (#169) üzenetére


mobilizmo
addikt

Örülök, hogy elgondolkoztál az írásom kapcsán a dolgon. Nem állt szándékomban téged bántani. Célom egyedül az volt, hogy legyünk tisztában a dolgok működésével.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#173) haruspex


haruspex
aktív tag

Na, 26.-án rendeltem feladták úgy néz ki. (Bár elvagyok a redmi note 4-el, de akkor is:) )

[ Szerkesztve ]

(#174) Graphics válasza haruspex (#173) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hogy rendelted 26-án? :D 27-én 00:00-tól volt elérhető elvileg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#175) Viktor0610 válasza Graphics (#174) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A való életben ő Chuck Norris. ;]

Samsung Galaxy A54

(#176) haruspex


haruspex
aktív tag

Valójában csütörtök 9-től honi idő szerint, csak 27.-én volt rá még vmi plusz kupon (kB. 7 dollárral lett volna olcsóbb, ) de már nem akartam szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#177) szemy94 válasza mobilizmo (#172) üzenetére


szemy94
senior tag

Peace :R

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#178) vasi79


vasi79
aktív tag

Francia raktárból a 7 napos szállítással sem került még feladásra

(#179) esgabee válasza vasi79 (#178) üzenetére


esgabee
tag

Spanyol szintén...

(#180) helixP válasza mobilizmo (#172) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem belevau, de nem az van, hogy ha szemy megrendeli jóhiszemyen ( :D ) a telefont Kínából, akkor "várhatja", hogy az állambácsi majd elvámolja? Tehát alapvetően nem arra játszik, hogy megússza a plusz költségeket, de ha az állam nem vámol, akkor az legyen az ő saját baja?

[ Szerkesztve ]

(#181) szemy94


szemy94
senior tag

vasi79, esgabee: ebben a pillanatban jött az értesítés, feladták :) (az üzenetem még mindig unread, de nem számìt)

helixP: ha megrendelem kínából 50-50%, hogy megvámolják, de ha kínából rendelem lehet 3 hét, mire megjön, és szól a posta, hogy hát vámolni kéne, még vagy 2 hét minimum, de 99%, hogy az idén nem kapom meg.

elfelejtette: eskü nem tudok róla, hogy előre esetleg kérhetem-e a vámkezelést (?), mikor feladják kínából, hogy mire megjön meglegyen a papírmunka, és mihamarabb küldjék tovább.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#182) elfelejtette válasza helixP (#180) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha elfelejtette ( :DD ) bevallani jóhiszemyen, hogy vámköteles, akkor ki a hibás? ;]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#183) esgabee válasza szemy94 (#181) üzenetére


esgabee
tag

Az enyém is elindult.

(#184) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
Az normális hogy szombaton megrendeltem és azóta semmi nem történik?
Ma írtam az eladónak mikor szándékozzák postázni(spanyol rendelés). :U

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#185) haruspex válasza ferke72 (#184) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igen. Szombat, vasárnap hétvége,+ a telefon akkor már harmadik napja kapható volt, beleértve a Black Friday-t is. Legyél türelmes, az átlag alis rendelés is van, hogy egy hét mire elindul, mostanában 2 dolog is volt ahol hosszabbítanom is kellett a várakozási időt a feladásra.

[ Szerkesztve ]

(#186) Graphics válasza ferke72 (#184) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pénteken rendeltem, és tegnap indult el

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#187) haruspex válasza Graphics (#186) üzenetére


haruspex
aktív tag

5 perce meghozta a futár nem kis meglepetésemre, úgyhogy tényleg gyorsak.

(#188) szemy94 válasza haruspex (#187) üzenetére


szemy94
senior tag

Feladástól számítva mennyi idő volt?

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#189) haruspex válasza szemy94 (#188) üzenetére


haruspex
aktív tag

Hétfőn reggel láttam, hogy feladták. Szerk: A track szerint 30.-án este indult.

[ Szerkesztve ]

(#190) Szakiii


Szakiii
addikt

És honnan rendelitek? Egyébként még annyit hogy szokott lenni ez a kínai rom meg eus (vagy global) itt is van ilyen?

(#191) Graphics válasza Szakiii (#190) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs ilyen. Ez egy EU-nak megfelelő készülék. ( Aliexpress, Poco Store )

Szállítás: Durva, már az enyém is szerintem ideér vagy pénteken, vagy köv hét elején.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#192) giroud199


giroud199
aktív tag

Első készülék amit alin rendeltem ,elotte már rengeteg dolgot! Lengyel hét napos ,6napja meg sem mozdult.... :W :U
erdekes ,akkor nem kellene így hirdetni ,valószínű itt senki sem a pár ezer Ft vám miatt rendelte innen ,hanem a sebesség miatt!! :(

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#193) szemy94 válasza giroud199 (#192) üzenetére


szemy94
senior tag

Lengyelből is megfog jönni mostmár szerintem is karácsony előtt, vigasztaljon a tudat, hogy kínából január közepére kaptad volna meg a vámeljárással együtt. Talán :DDD

Ui.: Ha visszaolvasol láthatod, hogy én sem teljesen erre számítottam.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#194) Graphics válasza giroud199 (#192) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyugalom :) Meglesz az. Én mondjuk Spanyolt válaszottam, az X3-nál az jött be.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#195) vasi79


vasi79
aktív tag

Francia raktárból 7 napos kiszállítással még nekem is csak to be ship az állapot. Pénteken rendeltem

[ Szerkesztve ]

(#196) ferke72 válasza Graphics (#186) üzenetére


ferke72
aktív tag

Akkor lehet szombati rendelés héten elindul.
Írtam nekik semmi válasz.
Azért karácsonyig csak nem húzzák el😁

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#197) szemy94 válasza ferke72 (#196) üzenetére


szemy94
senior tag

Nekem elküldték hétfőn, de az üzenet, amit küldtem, még mindig "Unread".

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#198) vasi79


vasi79
aktív tag

Feladására került a francia szállítmány:C:DD

(#199) judas13 válasza haruspex (#185) üzenetére


judas13
addikt

Szombati nap rendeltem egy hét alatt megjött.(x3 ali,spanyol)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#200) redingitell válasza judas13 (#199) üzenetére


redingitell
senior tag

Örülök. Én pénteken rendeltem, és még el sem indult :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.