Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) petymek válasza petymek (#649) üzenetére


petymek
senior tag

Senki? Kihúzgáljátok leválasztás nélkül a pendrive-ot, vagy nem használtok ilyet?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#652) afi0903 válasza petymek (#651) üzenetére


afi0903
aktív tag

Én nem használok OTG-t, de valószínűleg fájlkezelőket nézegetnék, hátha valamelyik el van látva ilyen funkcióval.

(#653) tt_to válasza petymek (#651) üzenetére


tt_to
tag

Nekem ugyan nem M3 van, hanem X3, de feltételezem a menüben ez ugyanott van.
Nálam: Beállítások / Készülékem / Tárhely.
Itt lejjebb görgetsz és ott van.

(#654) petymek válasza tt_to (#653) üzenetére


petymek
senior tag

Köszönöm. Igy megtalaltam /a készülékem helyett "a telefonról" /

Ez elég körülményes, sz@r megoldás, de van legalább.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#655) zsoka64


zsoka64
kezdő

Üdv!
Jó minőségű tokot szeretnék venni.Kinek melyik típus vált be ami itthon is beszerezhető?

(#656) juve600


juve600
nagyúr

POCO M3 – Global StableLstestV12.0.6.0.QJFMIXM
azt a romot használja valaki ?

(#657) juve600


juve600
nagyúr

[link] az egyik legjobb minőségű tok a telóhoz

(#658) kavalkád válasza juve600 (#657) üzenetére


kavalkád
aktív tag

rendeltem egy ilyen készüléket, még nem jött meg, addig is megérdeklődném, hogy a gyárilag adott átlátszó tok az mennyire strapabíró?
ha nem túlságosan akkor esetleg tudnátok ajánlani egy átlátszó tokot?
szépséges sárgát vettem, nem rejtem el szinezett tok alá :)

(#659) juve600 válasza kavalkád (#658) üzenetére


juve600
nagyúr

Szia
A gyári is jó

(#660) kavalkád válasza juve600 (#659) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ennek örülök, egy gonddal kevesebb. köszi!

(#661) petymek válasza kavalkád (#658) üzenetére


petymek
senior tag

A kijelző felőli esés ellen nem véd.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#662) Laccoss válasza petymek (#661) üzenetére


Laccoss
addikt

Túlér a peremnél szóval véd az attól. De egy üvegfólia azért nem árt.

(#663) afi0903 válasza Laccoss (#662) üzenetére


afi0903
aktív tag

Üvegfólia, gyári tok együtt elég védelmet nyújt?

(#664) Laccoss válasza afi0903 (#663) üzenetére


Laccoss
addikt

Semmi sem nyújt 100%os védelmet, lehet párszor gond nélkül esik, lehet elsőre megreped a kijelző. Sok mindentől függhet.

(#665) Vebber


Vebber
tag

Többször belefutottam abba a problémába, mikor beszélek a telefonon, akkor a hívónak kicsörög, és nem foglaltat jelez.
Hogyan lehet beállítani, hogy foglaltat jelezzen?

(#666) Vebber válasza Vebber (#665) üzenetére


Vebber
tag

Megoldva.
Hívásbeállítások -> Hívásvárakoztatás Ki

(#667) ianhoward


ianhoward
tag

Ha felrakom az eu romot a K&H mobilbank app menni fog?
Használj vki így?

(#668) fa4hu válasza ianhoward (#667) üzenetére


fa4hu
őstag

Raiffeisen és Budapest Bank alkalmazás nekem gond nélkül futott, sőt még a RaiPay is, igaz, a BB alkalmazásban nem engedte a kártya NFC használatát.

(#669) ianhoward válasza fa4hu (#668) üzenetére


ianhoward
tag

Köszönöm a választ.
Bizakodó vagyok. :)

(#670) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!

) Erre a típusra (Redmi 9T) nem találtam topikot, azért vagyok itt.
A téma akkumulátorral kapcsolatos, tudnátok e segíteni az alábbi kérdésekkel kapcsolatban.
1./A mellékelt használati utasítás szerint az első töltést a 100% elérése után még legalább 5 órán keresztül kell folytatni.
2./Egyéb oldalakon meg azt írják, hogy a leghosszabb élettartam úgy érhető el, hogy az optimális használat 40 és 80% között történik, de rosszabb esetben még 10 és 90% is elfogadható, de nem ideális.
3./Ha egy akkumulátor "kihordási ideje" pl. 500 töltésre van „hitelesítve”, van e arra adat, tapasztalat, hogy hol az optimális pont. Ugyanis a 40-80 közötti használat esetében elvileg kétszer annyiszor kell tölteni, mint a 10-90 közötti használat során, (amikor is jelentősen csökkenhet az akku élettartam ) tehát a végeredmény ugyan az?
Igaz lehet e az hogy a fenti, gyárilag jelzett 500 töltés a 40-80-as használat során esetleg 2000 töltésig is elmegy.
Jobb e sűrűbben töltögetni, vagy ritkábban?
Üdv, iref-h

(#671) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Sziasztok!
A párom készüléke egyik pillanatról a másikra kikapcsolt és nem is lehet beindítani.
Elvittem egy szervizbe, ahol azt mondta a srác, pont most adott vissza egy ugyanilyet a gazdájának, aki beadta. Semmit nem tud vele kezdeni.
Valakinek esetleg van elképzelése vagy hasonló tapasztalata, mi lehet a gond?

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#672) Ear001 válasza bluuzia (#671) üzenetére


Ear001
addikt

Olvass egy kicsit vissza, ez szériahibának tűnik, és van rá gyógymód, igaz elég drasztikus.

(#673) Ghoosty válasza Ear001 (#672) üzenetére


Ghoosty
őstag

Még nem mertem kipróbálni, de itt többen írják, hogy ha leszedsz egy 'kupakot' az alaplapról, akkor megjavul.
Nekem most harmadszor csinálja. Elsőre egy 20-30 másodperces powergomb nyomás után rendbejött.
Második alkalommal majd egy hónap után lemerült tökig és mikor rádugtam a töltőre, akkor megjavult.
Most vagyok a 3. alkalommal és éppen várom a merülést, de már kezdem unni és lehet, hogy nekiállok egy pákával leszedni.

(#674) bluuzia válasza Ghoosty (#673) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Köszi!
Töltőre téve a hosszantartó bekapcsológomb nyomás nálunk is beindította. Kicsit lassan ment, mert teljesen üres volt szegény.
Köszönöm még egyszer!

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#675) Levi123 válasza Ghoosty (#673) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia! Nekem be se kapcsol a telefon, nyomhatom 2 percig is a gombot.
A telefon fel volt töltve, de reggelre nem kapcsol be - persze nem is volt kikapcsolva.. elég idegesítő hiba ez. Nyomhatom a hangerő+power gombot nem történik semmi. A telefon most is töltőn van.
Néztem a videót amit linkeltél. Miért kell azt "kupakot" leszedni? Azért a lemelegítés elég kockázatos, más is leolvadhat :)

Levi

(#676) Ghoosty válasza Levi123 (#675) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem véletlenül írtam, hogy még én sem mertem kipróbálni. Bár pákával már egyszer nekiálltam, de az kevés volt hozzá, nem tudta úgy átadni a hőt, ahogy elvezette és így nem olvadt meg a kupak forrasztása.
A magyarázat szerint hozzáér egy kondenzátorhoz, így az nem működik megfelelően, de igazából nem tudom, én is csak kerestem a megoldást.

Legelőször én is úgy jártam, hogy teljesen fel volt töltve és úgy kellett megvárnom, még 'önkisül'. Több mint 1 hónap volt. Próbáltam olyanokkal, hogy a bekapcsológombot begumiztam, hogy folyamatosan nyomva legyen, hátha gyorsabban merül, de nem tudom ért-e valamit.

De teljes lemerülés után eddig mindig sikerült visszakapcsolnom. Onnan lehet tudni, hogy teljesen lemerült, hogy ha rádugod a gépre, nem ismeri fel. Viszont nekem eddig ilyenkor mindig megjelent, hogy töltést vesz fel. Ilyenkor lehúztam azonnal a gépről, vártam 1 órát, majd ráraktam töltőre és az is jelezte, hogy vesz fel töltés, majd be is bootolt magától.

(#677) Levi123 válasza Ghoosty (#676) üzenetére


Levi123
senior tag

Találtam a youtube-on egy videót ahol azzal "javította" a hibát, hogy lecsatlakoztatta az akkut meg még egy csatlakozót itt a videó
Megcsináltam ezt, nagy nehezen leszedtem a hátlapot egy régi plasztik kártyával, majd lecsatlakoztattam utána vissza és működött. Ki- bekapcsoltam 3x, majd összeszereltem, bekapcsoltam, mondom addig amíg beteszem a sim kártyát addig inkább kikapcsolom, kikapcsoltam most meg ugyanúgy nem kapcsol vissza - lehet újra leszenvedni a hátlapot. :W
Néztem azt a videót ahol hőlégfúvóval lemelegíti a kis lemez kupakot.
De ott a fórumban írták, hogy nem mindig javítja meg az se, ezek alapján ez nem szoftveres hiba, hanem szériahiba az alaplapon... faja jól kifogtuk ezt a telefont is :)

Levi

(#678) Ghoosty válasza Levi123 (#677) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem szabad kikapcsolni, mert utána csak ugyanúgy szenvedéssel lehet visszakapcsolni. Én is próbáltam a lehúzzuk az aksit dologgal, de nekem nem működött.
Már erősen gondolkodok a cserén, de egyelőre türelmes vagyok.

(#679) Levi123 válasza Ghoosty (#678) üzenetére


Levi123
senior tag

Most újra összeraktam úgy, hogy bekapcsoltam a telefont. Próbáltam azt a bizonyos kupakot leszedni, de nem tudtam - eszköz hiányában - felmelegíteni addig, hogy az eltávolítható legyen... Most kicsit nyomorgatott állapotú a kupak ahogy fogóval megfogtam, lehet ez is jót tesz neki és nem ér már hozzá ahhoz amihez hozzáért.
Neked egyébként milyen idős a telefon? Nálam pont 1 éves 1 hónapos
Azért ez bosszantó egy hiba, szerintem páran földhöz vágták már emiatt a kínai csodát.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#680) Ghoosty válasza Levi123 (#679) üzenetére


Ghoosty
őstag

Még a legelső szériából való szóval de még így sincs 1,5 éves.
Amúgy szeretem a telefont, mert a kategóriájában nagyon jó a fényképezője, az üzemideje, teljesítménye is megfelelő, de ez, hogy nem lehet kikapcsolni, mert akkor csak szenvedés után tudod bekapcsolni, az nagyon idegesítő.

(#681) Levi123 válasza Ghoosty (#680) üzenetére


Levi123
senior tag

Lassan 1 hete megy, most arra kell figyelni nehogy kikapcsoljam, vagy lemerüljön..

Levi

(#682) Levi123 válasza Ghoosty (#680) üzenetére


Levi123
senior tag

Ismét bekapcsolhatatlan állapotba került a telefon... akku leválasztás várakozás nem segített. Leműtöttem a kupakot, sajnos a kupak alatt valami kis apró alkatrész (kb.2x1x1mm méretű) is lejött a lapról. Most meg gyakran eldobja a hálózatot és nem lehet telefonálni. A bekapcsolási hiba megszűnt. Lehet ha azt a kis alkatrész nem sérül akkor még használható lenne, de így eléggé gyanús a csere.. még van egy ismerősöm aki esetleg nagyító alatt visszaforrasztja hátha meggyógyul.
Azért vicces, hogy kishibával hirdetik ezt a kínlódást és még így is megveszi aki esetleg nem tudja mit vesz a nyakába: [link]

[ Szerkesztve ]

Levi

(#683) Ghoosty válasza Levi123 (#682) üzenetére


Ghoosty
őstag

Azért azt sejtettem, hogy ha lekerül egy alkatrész az hibát fog okozni. Gondolom nem viccből rakják rá, csak ennél a kupaknál valamit elcsesztek.
Nekem azóta is teljesen jól működik. Mondjuk figyelek rá, hogy véletlenül se merüljön le, vagy legyen kikapcsolva. :D

A hirdető legalább bevallja, hogy hibás, megpróbálhatná bekapcsolva átadni, aztán meg eltűnik...

(#684) Levi123 válasza Ghoosty (#683) üzenetére


Levi123
senior tag

Így van, biztos van valami funkciója, de abban is van igazság, hogy ahogy leszedjük helyrejön az indítási probléma, de jön helyette más.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#685) capriTomi


capriTomi
csendes tag

Írta valaki, hogy a deadboot hiba csak újraindításra nyomva jelentkezik és megoldás lehet a kikapcs majd bekapcs az újraindítás helyett. Jelentem: nálam a kikapcs-bekapcs kombó is előhozta a hibát. A merítéshez viszont nagyon jó tipp volt a bekapcs gomb legumizása + fagyasztó kombináció! Viszont így ezzel a hibával nekem már csak póttelefonnak lesz jó a fiókban.
Vagy lehet, hogy el kéne adni - csak nem tudom mennyire érthető ez a deadboot hiba annak, aki nem itt a fórumon nevelkedett... Mennyit lehetne kérni egy bő egy éves, jó esztétikai állapotban lévő, de ezzel a hibával szenvedő pocokért?
Egyébként sajnálom, mert elégedett voltam vele minden téren.

(#686) szemy94 válasza capriTomi (#685) üzenetére


szemy94
senior tag

Te mikor vetted és honnan?
Én az első készlettel rendeltem lengyelből, és másfél éve megvan, kopp-kopp még nem jött elő asszonynál a hiba, semmi előzménye nincs a dolognak?

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#687) capriTomi válasza szemy94 (#686) üzenetére


capriTomi
csendes tag

2021.05.21-es rendelés Aliexpressről, spanyol raktárból. Abszolút semmi előzmény, semmi random fagyás, vagy melegedés nem volt. Miui global stabil rom 12.5.6.0.
Bizonyos helyeken nem volt stabil a wifi kapcsolat, ahol más készülékekkel pedig nem tapasztalták ezt, de mostanában ezzel sem találkoztam.
Megoldás: ha lehet, akkor kerülni kell az újraindítást/kikapcsolást, vagy ha mégis muszáj vmi okból kifolyólag, akkor annyira alacsony töltöttségnél, hogy ne legyen gond a lemerítés, ha nem indulna újra. Rom frissítést én már csak akkor küldenék rá, ha kifejezetten tartalmazza ennek a hibának a javítását is.

[ Szerkesztve ]

(#688) afi0903


afi0903
aktív tag

EU ROM-nál is előjött valakinél a deadboot?

(#689) zoyoxy válasza afi0903 (#688) üzenetére


zoyoxy
tag

EU/GLOBAL megoszlásra kíváncsi lennék.

(#690) afi0903 válasza zoyoxy (#689) üzenetére


afi0903
aktív tag

Nekem régóta EU van és még nálam nem jött elő ez a probléma.

(#691) petymek


petymek
senior tag

A héten nálam is előjött ez a hiba, sem bekapcsolni, sem tölteni nem lehet. Néhány nap pihi után, tegnap este helyre jött (totál le volt merülve). Nem tudtam, hogy széria hiba, így este kikapcsoltam. Ma megint nem lehet bekapcsolni :(

Néhány helyen oly módon javítják, hogy a PM IC-t leveszik, majd újragolyózva vissza.
Mi a tuti megoldás?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.