Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z10N


Z10N
veterán

https://videocardz.com/press-release/msi-announces-amd-radeon-rx-6600-xt-mech-and-gaming-series

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#2) Synthwave válasza Z10N (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, press release.

És? :F

Amúgy meg: [link]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) Z10N válasza Synthwave (#2) üzenetére


Z10N
veterán

"És? :F"
Mi az hogy es?! Mi a problemad?

Az "amugymeg"-t meg a forrasba jelold meg...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4) biscuit


biscuit
aktív tag

Valamelyikőtök magyarázza már el, hogy miről is szól ez a diskurzus, hogy mi is hozzászólhassunk!!

On: tesztekre kiváncsi leszek, nagyon!!

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#5) Synthwave válasza Z10N (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Mi a problemad?"

Ezt igazából én kérdeztem. Pontosabban nem a poblémád, hanem a videocardzos link miértjét, mert több infó nincs benne, maximum kevesebb.

"Az "amugymeg"-t meg a forrasba jelold meg..."

Press release-t nem jelölünk meg forrásként, mióta világ a világ, ezeket kb. minden portál megkapja, ez a bevett gyakorlat (sokan meg nulla munkával, egy az egyben leközlik, szó szerint CTRL+C-CTRL-V-vel) – de ha rendszeresen olvasod a lapcsaládot, biztos feltűnt már. Egyébként benne van a hírben linkelve.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Create. válasza Synthwave (#5) üzenetére


Create.
addikt

A pci-e ezeknél is csak 8x-os? kerestem, de nem találtam így hirtelen.

(#7) Buky87


Buky87
tag

Hiányolom Aero ITX változatot. Remélem mihamarabb pótolják. Télen szeretnék cserélni és haddig nem bukkan fel akkor marad az Asrock.

(#8) Synthwave válasza Create. (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem nem lesz olyan gyártó/modell, ami ebből a szempontból eltér a referenciától. Tudtommal az 5500 XT-nél sem volt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Create. válasza Synthwave (#8) üzenetére


Create.
addikt

Akkor ez kiesik sajnos, pedig esélyes lett volna nálam. Mondjuk nekem gen4-es lapom van, de akkor inkább 3060 lesz egyszer.

(#10) Synthwave válasza Create. (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem célszerűbb ár alapján döntened majd (meg hogy ha játszol, akkor a gémeid zöme mit szeret jobban), mert nem túl sokat oszt vagy szoroz hétköznapi felhasználás során a x8/x16 dolog.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Create. válasza Synthwave (#10) üzenetére


Create.
addikt

Ha játszok, akkor fhd ultra a cél lehetőleg 144fps, de ha jól tudom az msrp ára jobb az nv-nek. Vegyes játszok, elég sokféle műfajú játék tetszik. Illetve talán az nv jobban kezeli a több monitoros setupot, mert az amd-nél tudom, hogy az 5xxx szériánál beragadt a mem órajel, így idle is feleslegesen melegedett. Pedig az 5700xt saphire+ -t imádtam. Mindenesetre úgyis télre veszek majd kártyát, addig jön ki teszt.

[ Szerkesztve ]

(#12) Synthwave válasza Create. (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, ha FHD Ultra @ 144 fps (vagy több) a cél, akkor a biztonság kedvéért lehet, hogy nem volna rossz egy szinttel feljebb célozni VGA terén (3060 Ti/3070/6700 XT), és akkor még egy kis tartalék is marad benne. Mármint ha friss AAA címekről van szó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Create. válasza Synthwave (#12) üzenetére


Create.
addikt

Azért a lassabb játékoknál, mint pl az rdr2 is volt, ott megelégszem 60+ fps-el, csak az alá már tényleg ne menjen. Nézem majd a teszteket, illetve még jó lenne, ha lentebb esnének az árak, mert 240-től többet biztos nem adok érte, de jobb lenne 200 alatti ár.

(#14) Synthwave válasza Create. (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én azért szeretem, ha mindenhol megvan legalább a 100-120, bár az utóbbi 9 hónapban csak Crispy/DSDA/GZDoomot játszottam egy ~60 órás Doom Eternal kitérőn (de ott is megvolt a 180-280 egy húzott Vega 56-tal) meg pár CoD: WaW LAN-on kívül, szóval itt nincsenek ilyen problémák; 8 bites software rendererben 700-1100 fps, OpenGL alatt meg 2000-4000. :DDD

200-250-ből már biztosan fogsz találni valami finomat. Szerintem érdemes majd megcélozni valamit, amin kissé overkill hűtés van, mert jó dolog a csend, meg az 50-60 fokos GPU. Ekkora összegnél már simán megér +10-20 ezret, főleg, ha hosszabb távra tervezel vele.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Ez így egzetlenegz cégtől máris elég sok verziós 6600XT kártya. Megéri ezt egyáltalán? lehet ezt győzni gyártani a mai világban? Minek ez a sok változat, ha jellemzően kapni se lehet?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#16) ughhh válasza Cyberboy42 (#15) üzenetére


ughhh
senior tag

"200-250-ből már biztosan fogsz találni valami finomat"
Én megvárom míg visszaállnak az árak a tavaly novemberi szintre és csak akkor fogok vásárolni, ajánlott fogyár 379$ + áfa, ez 150k körül van lesz.

(#17) Allihoppa válasza Create. (#9) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Azt a sebességet hozza, mint egy x16-os 3.0-ás, illetve kisebb a latency mint a PCIe3.0-nál. Nincs akkora tudása a kártyának, hogy lenne értelme PCIe 4.0 x16-nak neki.

ps: #11-es hszedre szándékoztam válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#18) sb válasza Allihoppa (#17) üzenetére


sb
veterán

Viszont ha 3.0-ás lapot/cpu-d van akkor csak 3.0 x8-at fog tudni.

(#19) M@cika


M@cika
őstag

3 alapkérdés van:
1. Mikor lehet megvenni?
2. Mennyibe fog ténylegesen kerülni?
3. Lehet-e vele jól bányászni?

Nasit a kis fehér medvének!

(#20) Allihoppa válasza sb (#18) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

ez igaz, de azt írta, hogy neki 4.0ás van. :)

1. Mikor lehet megvenni? Augusztus 3. hete inkább
2. Mennyibe fog ténylegesen kerülni? Varázsgömbje szerintem nincs senkinek :D
3. Lehet-e vele jól bányászni? Persze, csak kérdés az hogy megéri-e bányászni vele, erről még nincsenek pontos paraméterek. Jól bányászni LHR kártyával is lehet, csak nem mindegy mit. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Aprósólyom válasza Create. (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tudom, sovány vigasz, de 120Hz-en már visszaveszi a RAM órajelet. Ellenben kb. 6-8W a különbség az én 4GB kártyám esetében desktopon (120Hz és 144Hz között). Mondjuk az sem elhanyagolható. Nekem sem szimpatikus. De pont emiatt a 144Hz monitorom 120Hz-en használom, mert annyit nem ér a plusz 24Hz, mint amennyire zavar az AMD "energiahatékonytalansága"... :B

Jevons paradox

(#22) Create. válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


Create.
addikt

A fogyásztás nem is nagyon érdekelne, inkább az extra hő. És mivel itx-be menne, lehet be-be kapcsolna a ventije és az már zavarna.

(#23) Create. válasza Allihoppa (#17) üzenetére


Create.
addikt

Mondjuk így más a helyzet, kétlem, hogy valaha is pci-e 3-as lapom lenne még. Viszont a 3060-at meg kell verje vagy 15%-al, hogy ár-érték arányban is ott legyen. Egyébként a powercolor 6700xt hellhound izgatja a fantáziám, csak nem 300eft-ért.

(#24) Allihoppa válasza Create. (#23) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Lejebb nem várható, hogy megy ebben az évben, mert kb. 3060Ti-3070 szintet hoz a bányát leszámítva. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) sb válasza Allihoppa (#20) üzenetére


sb
veterán

Valóban. Átsiklottam felette.

"Lejebb nem várható, hogy megy ebben az évben, mert kb. 3060Ti-3070 szintet hoz a bányát leszámítva."

Az utóbbi időben a 3060/3070 ára is elkezdett csökkenni. Akkor ez nem lesz tartós tendencia várhatóan és nem normalizálódnak az árak? Kérdezem mert nem igazán vagyok benne, csak ennyi tűnt fel, hogy elindultak lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#26) Televan74 válasza sb (#25) üzenetére


Televan74
nagyúr

A szagértők azt mondják, hogy mire lejjebb menne az ára, addigra itt a karácsonyi vásár szezonja.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) Allihoppa válasza Televan74 (#26) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Az az ár javulás amiről beszélsz az már 2 hete megállt, azóta már drágult minden.

[ Szerkesztve ]

(#28) martonx válasza Allihoppa (#27) üzenetére


martonx
veterán

Iskolakezdésig már minden IT cucc csak drágulni fog. Október elején még lehet egy kis esés, utána meg ráfordul a szektor a karácsonyra. Szóval így augusztusban már a legjobb kivárni a 2022 februárt. Szerintem.

Én kérek elnézést!

(#29) AxBattler válasza Synthwave (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem érdemes majd megcélozni valamit, amin kissé overkill hűtés van, mert jó dolog a csend, meg az 50-60 fokos GPU.

Ahogy nézem, még a kisebbik modellen is megtartották a Zero Frozr félpasszív hűtést, szóval ezzel nem lesz gond. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó kis kártyák ezek, de hát az áraik! :DDD Annyi vigasztal hogy ha valami történne a 2070S -el, akkor kijönne az árából egy 6600XT. Bár én inkább szívesen ráfizetnék egy 6700XT -re, ha az 240.000Ft körül lenne.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31) #72688384


#72688384
törölt tag

az msi szájize magyarul annyit tesz hogy fos hütési megoldás és thermalpad nélküli vram

(#32) Synthwave válasza #72688384 (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) #72688384 válasza Synthwave (#32) üzenetére


#72688384
törölt tag

az egyetlen dolog amit az msi videókártyák terén kijátszik az a vásárlóik

(#34) Synthwave válasza #72688384 (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) biscuit válasza #72688384 (#33) üzenetére


biscuit
aktív tag

Látom, a tyúkszemedre léptek... Akarsz róla beszélni??? :DDD

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#36) #72688384 válasza biscuit (#35) üzenetére


#72688384
törölt tag

egyből személyeskedni? tele a net reviewkkal hogy milyen fosak az msi kártyái. nem kell egyből belelátni dolgokat. az alaplapjaik faszák.

(#37) Lacccca87 válasza #72688384 (#36) üzenetére


Lacccca87
őstag

A GamingX változatok pl RX4xx karik között a legjobbak voltak. Csak A Sapphire nitro+ volt jobb tőle meg 1-2 extreme dizájn ami nem nem feltétlen érte meg a felárat.

(#38) #72688384 válasza Lacccca87 (#37) üzenetére


#72688384
törölt tag

releváns h mi volt 5 éve

(#39) Create. válasza #72688384 (#38) üzenetére


Create.
addikt

Nem 5 éve, folyamatosan a topban van a gaming x, az 5700xt-nél se volt másként, de rtx szériában is így van/volt. Az evoke volt elbaszva (de javították), a mech az meg megint olcsójános kategória.

(#40) Televan74 válasza Synthwave (#34) üzenetére


Televan74
nagyúr

Látom te vagy az okos! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#41) sb válasza Televan74 (#26) üzenetére


sb
veterán

Köszi mindenkinek a válaszokat. Ez jól hangzik. :D
De kb. ilyesmi válaszokra számítottam.

Mindez megfejelve a magyar viszonyokkal (eljut-e ide egyáltalán készlet, stb...)

(#42) Allihoppa válasza Televan74 (#40) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Szerintünk se rosszak a Gaming X/Gaming Z kártyák, legyen 2 vagy 3 ventis. Elég masszív hűtésük van és anyaghasználatra is minőséginek mondanám

Egyébként a nagy gyártók közül a Gigabyte az egyetlen csalódás a most futó szériák közül, mindenki jobb kártyákat gyárt náluk, kivéve talán a Colorfult.

[ Szerkesztve ]

(#43) AxBattler válasza Allihoppa (#42) üzenetére


AxBattler
félisten

Miért?
Tudsz más gyártót, ami 200mm alatti hosszúságban gyárt félpasszív hűtéses kártyát?

#44 DUPPLY
Köszi, így már érthető!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44) Allihoppa válasza AxBattler (#43) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Mármint, hogy mi a baj a Gigabyte-al?

Decemberi-januári készletekre érkező Gigabyte-oknak rendszeresen szét voltak esve a tápcsatlakozói gyárilag, 1-2 hét elteltével pedig kiderült hogy a világon a leghitványabb thermalpadokat használják a kártyikhoz, arról nem is beszélve hogy az RGBs kártyái sokkal többet fogyasztanak, mint a konkurencia kártyái. :D Nálam és nagyon sok embernél leírta magát a Gigabyte az RX 6000 és az RTX 3000-es szériára, akármilyen réteg igényt letudott fedni a gyártó, sajnos most nagyon elrontották. Kb. a Gigabyte kártyákat keresik a legkevésbé az emberek.

Egyébként nincs bajom a Gigabyte-al és általánosságban méltó kihívója az ASUS-nak, de attól függetlenül a recent VGA-ival kb. egy Colorful szintű gyártóval verseng.

UI: Bocsi a PNY GeForce kártyáit kihagytam..

[ Szerkesztve ]

(#45) biscuit válasza #72688384 (#36) üzenetére


biscuit
aktív tag

Eszemben sincs személyeskedni, csak indoklás nélkül ócsároltad a márkát, vagyis annak a VGA részlegét. Most már, hogy fikázásod okát is leírtad, máris értelmet nyert a dolog.

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#46) Televan74 válasza Allihoppa (#42) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én féltem a Gigabyte termékétől, de a 2070S OC nagyon jól teszi a dolgát. :K

MSI Gaming/X a legjobb, de a Mech 2 is megfelelne. Amor nem látni, de nem is baj. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#47) Allihoppa válasza Televan74 (#46) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

A 20-as szériával nincs is baj. :D 30-as és 6000-es széria a problémás.

(#48) biscuit válasza Televan74 (#46) üzenetére


biscuit
aktív tag

Nekem volt 580 armorom és nem panaszkodhattam rá. Igaz nem gamingX de annyira pocsék sem volt. A zsigabájt volt olyan pocsék minőségű műanyaggal beborítva, hogy sírhatnékom volt tőle...

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#49) Z10N válasza Synthwave (#5) üzenetére


Z10N
veterán

"Ezt igazából én kérdeztem."
Nem. Nem kerdeztel, hanem flegmaztal.

"Pontosabban nem a poblémád"
Ezt meg en kerdeztem.

"hanem a videocardzos link miértjét, mert több infó nincs benne, maximum kevesebb."
Es ez miert gond? Kevesebb?! Amugy meg ott egy osszehasonlito tablazat az aljan.

"Press release-t nem jelölünk meg forrásként, mióta világ a világ"
Az eleg baj. Lehet valaki kivancsi az eredeti hirre.

"ezeket kb. minden portál megkapja, ez a bevett gyakorlat (sokan meg nulla munkával, egy az egyben leközlik, szó szerint CTRL+C-CTRL-V-vel)"
Nyilvan a press releasenk ez a lenyege.

" de ha rendszeresen olvasod a lapcsaládot, biztos feltűnt már."
Hogy nincs forras neha, azt igen.

"Egyébként benne van a hírben linkelve."
Akkor miert hisztizel?

Szoval lathatoan csak kotozkodni akarsz egy szimpla linken...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#50) Synthwave válasza Z10N (#49) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Nem. Nem kerdeztel, hanem flegmaztal."

Igen, gondolom a hangsúly által jelzett szándék remekül átmegy írott formában. Segítek: ha flegmáztam volna, nem lett volna emotikon. De mindenki önmagából indul ki.

"Az eleg baj. Lehet valaki kivancsi az eredeti hirre."

Ezt beszéld meg a főszerkesztővel és Abuval.

"Akkor miert hisztizel?"

Te produkálod a melodrámát (a link ellenére), nem én...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.