Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zodicus


Zodicus
senior tag

Ismét egy remek teszt. Figyelemre méltó a kis fogyasztás melletti teljesítménye.

(#2) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Jó teszt! És jó korán! :DDD

[ Módosította: Oliverda ]

(#3) FireGL


FireGL
aktív tag

"Sokáig azt gondoltuk, hogy az AMD még a tavalyi év második felében előrukkol egy HD 7830 nevű megoldással, de erre végül nem került sor."

Az OEM piacon 2012 májusa óta elérhető a HD7830, ami egy butított Pitcairn gpu-ra épül 768 aktív stream processzorral. Kiskereskedelmi forgalomban nem kapható.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#6) Z10N


Z10N
veterán

"tehát a úgy is fel lehet fogni ezt"
"azaz tuningolt verzió formájában"
"TGX 650 Ti-nél"
"Azt egyelőre nem tudjuk"

ui: az elozoeket kerem toroljetek, udv

[ Módosította: Oliverda ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#8) F e Z o


F e Z o
veterán

Gyakorlatilag egy HD5870 szint, nagyobb tuningpotenciállal és fele akkora fogyasztással. A hűtés viszont patent rajta, gondolom hang nélkül is simán megbírkózik a 7790-el.

H2O über alles!

(#9) big-J


big-J
őstag

A sima 7770es egy szegyen volt, a 5850nak ismert oslelet siman jobb volt nala... ezt kellett volna kiadni 7770 neven.

(#11) arn


arn
félisten

Engem ket dolog erdekel - fogyasztas, meg az opencl teljesitmeny. Valszeg ez is elmegy semipassziv modban :-) ilyen szempontbol a top.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Nazara


Nazara
őstag

Ha nem vettem volna meg a 7770-et, ez értelmes alternativa lehetett volna. Igy majd meglátom, hogyan alakulnak az árak.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#13) Indy69


Indy69
aktív tag

Jónak tűnik ,fogyasztásban ,de az őskövület 5850 ami 850/1250is simán elketyeg még nem cserélem le erre :N

[ Szerkesztve ]

(#14) freestailo


freestailo
őstag

Hiba: A cikk elején a leírásban az szerepel hogy a 7850 2GB van a tesztben, de a grafikonokon mindenhol 7850 1GB szerepel. Most akkor melyik?

(#15) MZperX75 válasza big-J (#9) üzenetére


MZperX75
addikt

:U miért is szégyen?

Tesztért köszönet :R

[ Szerkesztve ]

(#16) djculture


djculture
félisten

Az új PowerTune működése nem valami bizalomgerjesztő. Lényegében a tuning mint olyan el is felejthető ezzel a termékkel.

(#17) soundsonic


soundsonic
aktív tag

"bruttó 45 000 forintos bevezető áron lesz elérhető, mellyel nem fog a legolcsóbbak közé tartozni. Mi arra számítunk, hogy (szokás szerint) heteken belül mérséklődni fog az újdonságok ára."

kíváncsi leszek a végleges árára, ugyanis már itt a PH-n is VTX3D X-edition 7850-et 40ezer Forintért be lehet szerezni, de nagyobb webáruházakban is 43-44-től vannak.

(#18) rudi válasza big-J (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez általában így szokott lenni más kártyákánál is. Egy néhány generációval idősebb közel csúcs kártya általában tudja egy újabb középkategóriás szintjét hozni. Az meg, hogy rendszerigényben nincs lényeges fejlődés a VGA-k terén szerintem egy teljesen pozitív dolog. Legalább nem kell új hardvert vennie azokak, akik vásárlás előtt gondolkodnak egy kicsit és nem csak esztelenül követik a divatot.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) etel89


etel89
csendes tag

Szóval mégiscsak a HD6870-et váltja. Jól sikerült,kicsi csökken az ára,és nagyon jó választás lesz. Szép,hogy mindezt 128 bites memoriákkal.

(#20) noisia válasza Indy69 (#13) üzenetére


noisia
aktív tag

Pont erre jutottam én is. A 3 generációval ezelőtti 5850-em kis tuninggal majdhogy nem tudja ezt a szintet, pár fps csak a különbség. Ebből mi mást szűrjek le, ha nem azt, hogy sz@rnak a fejemre, érdemben szinte semmi fejlődés nincs több termékciklus elteltével sem?! Ugyanis ezek alapján tökéletesen felesleges kiadnom 45, véres verejtékkel megszerzett, jó magyar ezrest egy olyan termékért, amin 4 év alatt semmi változás nem tapasztalható (számítási teljesítmény terén), csupán a fogyasztás lett valamivel kisebb.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#21) slayer006


slayer006
addikt

Egy kis hiba a 9. oldalon:

Mivel a HD 7790 alig fogyaszt többet a HD 7770, ...

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#22) Cobra. válasza noisia (#20) üzenetére


Cobra.
őstag

Azért az a valamivel kisebb fogyasztás legalább 30%-kal alacsonyabb, ezt én nem mondanám semminek.

(#23) kovsol


kovsol
titán

45k egy 1GB -os verzióért még elég magas. Remélhetőleg tényleg lemegy az ára 40 alá és akkor jó vétel lehet.
Mondjuk ebben a 128bites dologban nem igazán hiszek, hiába a magasabb órajel, szerintem itt is visszafogja majd valamennyire a gpu -t.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24) noisia válasza Cobra. (#22) üzenetére


noisia
aktív tag

Mivel nekem napi 4-5 órát van bekapcsolva a gépem, így nekem a fogyasztás nem igazán mérvadó. Havi ~300 ft spórolásért meg nem veszek újat.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#25) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Menjen le olyan 38k környékére és pöpec lesz. :)

Amúgy ha már aktuálisak akartok lenni a teszjátékok terén, mért nem cserélitek le mondjuka Sniper Elite V2őt a Crysis3ra. Ha már "bencsmárk" játéknak titulálja a fél világ.... :)

All→M8

(#26) Def26


Def26
félisten

Sztem eléggé jól sikerült. 45k -ért jó vétel lehetne egy 2gb -os verzió, és akkor megnéznék vele egy cf tesztet.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#27) TTomax válasza noisia (#20) üzenetére


TTomax
nagyúr

A te 5850-ed utódja a 7950...nem sz@rnak a fejedre,megvan a fejlődés,csak fizesd is ki. :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#28) kovsol válasza Def26 (#26) üzenetére


kovsol
titán

Külföldi oldalakon ilyen teszt is fel fog bukkanni szerintem :)

(#29) Def26 én megnéztem volna egy gtx660 7870 -t is mit tud mostani driverekkel ezekhez a kártyákhoz képest :) meg gondolom van még 10 másik ember aki szintén hozzárakott volna valamit és végül 100 oldalas lesz a teszt :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29) Def26 válasza kovsol (#28) üzenetére


Def26
félisten

Itt is megnéztem volna, ha már 2 kártyát is nyúztak. :D ...de ezt nem akartam így leírni.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#30) Vigneau


Vigneau
félisten

Azért arra kíváncsi lennék, mi a szösz miatt van parlagon a PCB vége? Valamit terveznek oda, vagy ez az AMD megoldása arra, hogy ne tűnjön túl komolytalanak az új jövevény a mérete miatt? :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#31) eszterencs válasza Z10N (#10) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Köszi az észrevételeket. A hajnali 5 órás publikálás miatt volt még kicsit korrektúrázatlan a cikk. :B

#14: 1 GB-os, elírtuk, köszi.

#21: thx.

[ Szerkesztve ]

(#32) djculture válasza soundsonic (#17) üzenetére


djculture
félisten

Ja drágább a rosszabb vga mert újdonság móka van ismét..
Sapphire 7850 1GB GDDR5 44 ezer csomó helyen.

[ Szerkesztve ]

(#33) hunspirit


hunspirit
csendes tag

Ennyi pénzért felesleges volt bővíteni a kínálatot.

[ Szerkesztve ]

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#34) rudi válasza djculture (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Gondolom, azt nem kell mondani, hogy azokon a helyeken, ahol 44k a 7850 1 GB biztosan nem 45k és valószínűleg nem is 40k lesz a HD 7790... Inkább vedd a cikkben szereplő árak arányát és azt alkalmazd a kiszemelt boltra. De megmondom egyszerűbben: a HD 7790 árban is ott lesz, ahol teljesítményben van, kb. félúton a HD 7770 és HD 7850 1 GB között.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) ClayMore


ClayMore
aktív tag

"heteken belül mérséklődni fog az újdonságok ára"

ez a forinton is múlik egy kicsit :))

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#36) do3om


do3om
addikt

A Sniper Elite V2 Benchmark mért nem azzal az alap beállítással megy ami gyárilag van benne miután fel lett telepítve?
Mért kel elállítgatni hogy ne lehessen összehasonlítás saját mérésekkel.
Meg jó lenne átszokni Ful HD-ra, vagy csak én gondolom hogy elterjedtebb mint az 1920x1200 :F
:W :(

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37) RpPRO


RpPRO
őstag

Az egyik legjobb telj./fogyasztású középkat. VGA, ugye? Az AGP-s 3850-em után ez előrelépés lenne? :DDD

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#38) Gusztáv válasza noisia (#20) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem szűrd le azt, hogy baromi jó vételt csináltál a 5850-el :D . Alapvetően vga cserénél érdemes kivárni 2-3 generációt, ha teljesítményben érezhető fejlődést akarsz (azonos kategórián belül). Persze fogyasztásban, meg képességekben mindig van valami fejlődés, de ezek szerintem nem annyira jelentősek, hogy megérje cserélni.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#39) ClayMore


ClayMore
aktív tag

mellesleg 7770-ről váltottam pár hónap használat után 7850-re.

a röcögések nem jöttek be a kiszemelt beállítások mellett. ha lett volna akkor egy 7790 lehet h azt választom.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#40) freestailo válasza djculture (#32) üzenetére


freestailo
őstag

A sapphire 7850- ekkel vigyázni kell mert black screen hibás egy jóadag ami kijött, azért is kerülnek ennyibe. Úgy tudom csak az 1 gigás verziókkal van ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#41) JanR


JanR
addikt

Milyen "csupasz" már a nyák vége :)

(#42) kovsol válasza freestailo (#40) üzenetére


kovsol
titán

BS hiba főleg a sapphire 7870 -t érinti.

May the Force be with you!

(#43) daneeeeee válasza JanR (#41) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Érdekes, hogy nem vágták le mint a GTX670-nél.

(#44) Gainka válasza freestailo (#40) üzenetére


Gainka
őstag

Az xfx -ek még is olcsobbak voltak sokáig lehet még most is..

(#45) Vigneau válasza JanR (#41) üzenetére


Vigneau
félisten

Épp ez szúrt nekem is szemet és kérdeztem rá én is az előbb. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#46) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Na, ha normális árban találok ilyet, lehet, hogy még nyár előtt meglesz az új gépem, bár a mostani Forint árfolyam jelentősen ront az esélyeken.

(#47) belaazallat válasza noisia (#20) üzenetére


belaazallat
addikt

Emlékeim szerint anno az 5850-et nem a közép kategóriába pozicionálták, mint most a 7790-et. Szerintem meg az hogy 3 generációval később kiadott középkategóriás kártya befogja egy korábbi felső kategóriás kártyát, pont azt jelenti hogy nem "sz@rnak a fejemre".
Mondom ezt 5850 tulajként.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#48) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó teszt, jó kártya - bár nekem könnyűsúlyú. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.