Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) h3lios válasza buherton (#9) üzenetére


h3lios
addikt

Ez a világ legnagyobb f.szsága amit hallottam.

Volt osztálytársam kiesett másod évről, mert a matekon folyamat elkapálták, pedig középsulis évek alatt végig jó volt belőle. Ez 1 olyan tárgy amit ha fejre állsz se lehet tanulni. Ha érted, akkor megy ha nem akkor szopás van.

Azóta is talált 1 melóhelyet, ahol 0 tapasztalattal vették fel és 1 elég szép fizetést kap meg. A munka pedig legalább annyi nehézéséggel és probléma megoldási helyzettel állít szembe, mint 1 egyetem.

Én szintén a matek miatt nem mentem fősulira / egyetemre, mert tudtam hogy esélyem nem lenne emiatt, arról már nem is beszélve, hogy 1 papírért, amivel aztán kitörölhetem a seggemet itthon, nem fogok 4 éven át küzdeni.

Későbbiek folyamán majd amikor el akarsz helyezkedni esetleges más munkakörben (mert a szakmádban nem találsz azonnal), akkor majd tagadhatod le a diplomád, mert túlképzett vagy és nem fizetne ki annyit a munkáltatód...

Alapvetően szerintem itthon akkor éri meg a felső oktatásban gondolkozni, ha utána megvan a konkrét irány ami érdekel és van is belőle állás lehetőség. Szerencsére a mérnökinfó ilyen jelenleg, de ha olyan tárgyat választottál amiből nincs hiány utólag bizony lehet, hogy meg fogod bánni.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.