Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xdx@


xdx@
aktív tag

:)

(#2) psg5 válasza xdx@ (#1) üzenetére


psg5
veterán

Ja és én is PH! függő vagyok :)

F.K.T.

(#3) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

:C
Az én első AMD-s gépem 8 évig szolgált. (Athlon 1800+) Igaz az elején rögtön ki kellett cserélni az alaplapot de ezek után nem volt vele semmi baj és teljesítményben is hozta amit elvártam tőle.
Sajnos azt már nem volt érdemes fejleszteni + szerettem volna egy notebook-ot úgyhogy leváltottam.De szerintem még mindig működőképes.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#4) psg5 válasza Brown ügynök (#3) üzenetére


psg5
veterán

Nos akkor azért van másnak is kellemes élménye régi monstrumáról :D

F.K.T.

(#5) xdx@ válasza psg5 (#2) üzenetére


xdx@
aktív tag

:)
Jó tudni, hogy nem mindenki vágja gallyra a hardvereit. :K

(#6) psg5 válasza xdx@ (#5) üzenetére


psg5
veterán

:)
Hát ha még megnézed az adataimnál szereplő konfigot :D Az a legeslegelső gépem és még megvan és még működik, első körben arról akartam írni,de azt már sokan lehet el sem hinnék... :)

F.K.T.

(#7) xdx@ válasza psg5 (#6) üzenetére


xdx@
aktív tag

:Y
Az szép, én elhiszem, itt is van egy elég régi Gemini Dos-os gép, majd megnézem a típusát. :)

(#8) psg5 válasza xdx@ (#7) üzenetére


psg5
veterán

Gemini? Na az is retro lesz. :)

F.K.T.

(#9) xdx@ válasza psg5 (#8) üzenetére


xdx@
aktív tag

Igen, majd csinálok egy bejegyzést pár képpel. :)

(#10) sith7 válasza psg5 (#6) üzenetére


sith7
nagyúr

Nekem is volt ilyen, de az első gépem az egy 486 - os volt ... ha ez mond valamit :U :DDD

(#11) psg5 válasza sith7 (#10) üzenetére


psg5
veterán

Hogyne. :) 90-es évek eleje. Amúgy ha a gyerekkoromat is beleszámítjuk vagyis a "nemsaját pénzbőlvásárolt" gépet, akkor a legelső előtti gépem: Commodore Plus/4 :D
Na de ennyire nem akartam visszamenni :D Nos azért az már nincs meg, bár most bánom, hogy a régi "junoszty" kistévével együtt megváltunk tőle...Az is sokáig bírta. :)

F.K.T.

(#12) natë


natë
nagyúr

Chaintech....volt ugyanilyen alaplapom, sőt másféle is tőlük. Iszonyú jó cuccok voltak, mellesleg a design, szín, doboz, hozzáadott extra sem volt semmi. :K

[ Szerkesztve ]

(#13) psg5 válasza natë (#12) üzenetére


psg5
veterán

Így-így :)
Még a doboza is megvan...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#14) ollie


ollie
MODERÁTOR

Miért cserélted le a 9800-at egy 9600-ra? Az Előbbi ugye sokkal gyorsabb volt. Csak nem meghalt?

***

(#15) psg5 válasza ollie (#14) üzenetére


psg5
veterán

Pontosan rátapintottál a lényegre :) Fogta magát és nem ment tovább :) De nem volt szívem kivenni az összeállításhoz, hisz az igazsághoz ez is hozzátartozik.

F.K.T.

(#16) RufuszX


RufuszX
senior tag

Nálam is még muzsikál a szerkezet. 2003-as konfig :D
De nekem csak 2200+ :))
(amúgy a videókártya nálam is meghalt +2 tápot is túlélt :B )

(#17) psg5 válasza RufuszX (#16) üzenetére


psg5
veterán

Úgy látszi ezeket az Athlonokot "megcsinálták" :)

F.K.T.

(#18) RufuszX válasza psg5 (#17) üzenetére


RufuszX
senior tag

A procin milyen hűtő van neked? Mert én most cseréltem rajta 8 centis ventit, de olyan zajos így is. (igaz drága alacsony fordulatost nem akartam rátenni)

Amúgy én már csaltam egy kicsit, mert amikor meghalt a 2. táp egy CTG 500-ast kapott és egy CM 430-ba költözött januárban (felkészülés a platform váltásra 8 év után :) )

(#19) psg5 válasza RufuszX (#18) üzenetére


psg5
veterán

A gyári van rajt. Igaz nem halk, de még éppen elviselhető a zizegés, pont a napokban kérdeztem rá , hogy egy Xilence COO-XPCPU.K7.PRO hűtő passzol-e rá, mert ha jobban hangosodna, akkor azért kénytelen lennék cserélni és nagyon barátságos árban be lehetne szerezni, de egyenlőre meglepően jól bírja a gyári. (persze lehet, hogy nekem magasabban van a "zavarózaj" ingerküszöböm) :)

Az nagyon tetszetős ház, meg azt is halottam, hogy nagyon jól szerelhető.

F.K.T.

(#20) RufuszX válasza psg5 (#19) üzenetére


RufuszX
senior tag

Azért a vezetékekkel megküzdöttem (főleg az IDE vezetékek :D) de nagyon jól szellőzik, hűvös a rendszer és tényleg szép :)

Esetleg megkérdezhetem neked milyen hőfokon üzemel a processzor? (persze mástól is akinek ilyen konfigja van még)

(#21) psg5 válasza RufuszX (#20) üzenetére


psg5
veterán

Az igazat megvalva nem nagyon szoktam figyelgetni, pár éve mikor játékokat futottunk rajta vizslattam és nem emlékszem, hogy extra lett volna, most pl Everest szerint: 49-50 C fok között ingázik, normál üzemmódban.

F.K.T.

(#22) psg5


psg5
veterán

Egy cseppet módosítanom kellett a cikkben egy időre vonatkozó megjegyzést, most akadtam a kezembe egy számla és 2004. júliusában tettem "magamévá" a konfigot, vagyis nem 6, hanem már lassan 7 éve... Javítottam a cikkben a "kort" :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#23) RufuszX válasza psg5 (#21) üzenetére


RufuszX
senior tag

csak azért kérdeztem, mert én kb 1 hónapja pasztáztam újra (2003 óta... :D)
Most olyan 40-44 fok között megy. Előtte 60...

(#24) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem is a socket A tartott ki legtovább. Anno celeron áron dobálták őket p4 teljesítménnyel. Nálam a jó öreg ECS K7S6A teljesített alatta szolgálatot, kis tuninggal 11.5x133 helyett 12.5x150-en süvített az 1700+, mellette egy mx440, majd később 9550 szénnéhúzva. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) psg5 válasza lezso6 (#24) üzenetére


psg5
veterán

"szénnéhúzva" :) Megadtad neki amit megkívánt. :)

RufuszX:
Most, hogy mondod, mióta megvan nem is pasztáztam át...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#26) nyunyu


nyunyu
félisten

és 512 MB Ram Supertalent memót :) kaptam és beleraktam

Ez itt a kulcsszo, miert fickandozik 7-tel jobban az oreg masina.

Ha felteszed az XP-re az SP3-at, meg az IE8-at, akkor mar keves az 512MB ram, folyamatosan swappel.

1GB-tal mar nem swappel...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) psg5 válasza nyunyu (#26) üzenetére


psg5
veterán

A Supertalent már az XP alatt is megvolt, vagyis az 1GB az már ott volt az XP "részére" is, hogy ne swappeljen. :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#28) sith7 válasza psg5 (#11) üzenetére


sith7
nagyúr

Nekem az első commodore C-64 volt :K .... és még meg is van, múltkor elővettem, összeraktam a 7 éves lányomnak, 2 percig nézte, és mondta szedjem szét, ő ezzel nem játszik ... :DDD ... mai szemmel tényleg furcsa, de akkor istencsászár volt :K

(#29) psg5 válasza sith7 (#28) üzenetére


psg5
veterán

:D
Na ezért sajnálom (überkirály volt :) ), hogy megváltunk a Plus/4 esünktől anno...Ha sokat fizetnek akkor se add oda a Commodore-t. Két legjobb haveromnak 64-es volt nekem meg a Plus/4, micsoda feelingje volt :)))

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.