Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lorenzen


lorenzen
aktív tag

..Ne nyissunk meg ismeretlen feladó, külföldi nyelven írt levelét. Főleg, ha az csatolt állományt is tartalmaz..
Ezt általában betartják az emberek.
Sokkal veszélyesebb ha a kártevő, a fertőzött gépen lévő email lista alapján küldi tovább magát.
Ez esetben, sokan fenntartás nélkül bíznak meg a feladóban, mivel (jó) ismerős. Pedig csak a fertőzött gép próbál tovább terjeszteni.

Semmi esetre se hagyjuk magára a gépet, ha ott tartózkodik valaki, akit nem ismerünk.
Az ismerősök sem jelentenek kisebb veszélyt.

Néhány hasznos tipp:
Kisebb letöltés esetén, az azonnali telepítés előtt, küld el ellenőrzésre.
VirusTotál Ez sem jelent 100% biztonságot, de kiszűri a kűros programok nagy részét.

Firefox felhasználók használják a WOT kiegészítőt. Azonnal látható, ha egy fórum, vagy egy webshop megbízhatatlan.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Az említtet jelenségekért többnyire valóban valamilyen „kártevő” tehető felelőssé, de gyakoribb, hogy a számítógép használati módjából eredeztethetőek ezek a problémák."

Csak én látok ebben a mondatban egy ordas nagy ellentmondást?

***

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó a kezdeményezés :)
Bár sok esetben néha annyira triviális a problémák megoldása, hogy az arcát letépi az ember, csak a user ad félrevezető infókat.

Amúgy a vírus- és trójai programok, botnetek, popupok ellen tök jó megoldás, ha nem Winnyózt ghasználunk. Ugyanis vírusok szinte csak arra vannak...

"Fájlok sérülése vagy eltűnése"
Nem csak HW okozhatja, ill. ha már az okozza, akkor az eszköz teljes tartalma veszik el inkább... Amikor csak 1-2 dolog tűnik el, az inkább sw gond, vagy user error.
(Kölcsönadtam egy winyót, nekem Linux-szal teljesen jó volt, havernál az XP meg kb. hetente írásvédi az egészet :D Na erre varrjunk gombot :D )

@ollie : Na most a kártevk bejutásának egy legbiztosabb módja, ha rosszul használjuk az oprendszert.A közvetlen ok ilyenkor a kártevő, a közvetett meg a buta user.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) ollie válasza hcl (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Arra céloztam, hogy értelmetlen a mondat.

***

(#5) hcl válasza ollie (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

ja, azért én értettem, mit akar, lehet, hogy átfogalmazás közben nőtt meg a mondat entrópiája, van ilyen :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) hcl válasza hcl (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áááá, redundanciát akartam írni, bocs a floodért.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) pIIrash válasza ollie (#2) üzenetére


pIIrash
tag

Valóban van. :R Bár én tudtam, hogy értem. :)
Átírva.

lorenzen: Írok a Microsoftnak, hogy most azonnal hagyják abba a fejlesztést! :D

A bizalom kérdést mindenkinek magának kell eldönteni.
Itt pl. utalni akartam, hogy nálunk az ELTE géptermekben sokszor látom, hogy emberkék kisétálnak egy cigire, miközben a laptop őrizetlenül figyel az asztalon.

[ Szerkesztve ]

(#8) pee13 válasza lorenzen (#1) üzenetére


pee13
senior tag

Semmi esetre se hagyjuk magára a gépet, ha ott tartózkodik valaki, akit nem ismerünk.
Az ismerősök sem jelentenek kisebb veszélyt.

Töröm le a kezét, ha valaki elkezd nekem turkálni a cuccaim között, vagy poreszt néz az én gépemről..

Lehet, csak névrokonság, de nem tevékenykedtél régebben a pcfórumon? :)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9) pIIrash válasza pee13 (#8) üzenetére


pIIrash
tag

Régebben irkáltam oda és a prog.hu-ra hozzászólásokat

(#10) hcl válasza pee13 (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Töröm le a kezét, ha valaki elkezd nekem turkálni a cuccaim között, vagy poreszt néz az én gépemről.."
Ha rájössz. Vagy ha tetten éred.
És ha nem?

Melóhelyen jó szokásunk lezárni a gépet amikor ott hagyjuk, mert rendszeresen keletkeznek az ember nevében érdekes levelek, ha nem zárja le :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) motorhead


motorhead
aktív tag

Nem rossz kezdeményezés, de ne mindig csak azt írjuk le mit nem ajánlunk. A pozitív tapasztalatokat is osszuk meg.
Elsőként például az internetes vásárlásról:
Én bátran ajánlom, ha támogatva van a PayPal-al történő fizetést. Nekem ezzel eleddig semmi gondom nem volt. Remélem így is marad. Biztonságosnak ítélem meg, és rugalmasnak, követhetőnek a pénzmozgást.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#12) aram01


aram01
nagyúr

igaz hogy alap dolgok,de jó csokor,köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) pIIrash válasza motorhead (#11) üzenetére


pIIrash
tag

Most azok jönnek majd, amit ajánlok.
Persze lesz olyan is amit nem, de meg is indoklom majd, hogy miért nem.

Már megvan a 2. (Biztonságos adatmegsemmisítés), 3. (Adatrejtés és titkosítás) cikk.

Készül:
4. (Ingyenes víruskeresők, 4 db összehasonlítása)
5. (Spyware, malware, stb. keresők)
6. (Ingyenes SPAM szűrésről egy rövidebb cikk)

Privátba szántam, de kérték, hogy tegyem címlaposra. Hetente jön majd.

(#14) hcl válasza motorhead (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztonságban az a számítógép van, ami nincs hálózaton, és ki van kapcsolva...
Esetleg a legjobb, ha nem is létezik :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) D1Rect


D1Rect
félisten

Én mindig szeretem olvasni az ilyen "bevezető" cikkeket. Sokkal egyszerűbb ezeket linkelgetni, mint elmagyarázni az embereknek. :R

ui.:tök jópofa a katicabogár. :)

(#16) Realradical


Realradical
őstag

Nagyon jó ötlet, csak az a baj, hogy az egyszeri user inkább a nőklapjakaffét olvasgatja és ilyen helyekre be se néz.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#17) pIIrash


pIIrash
tag

Ez igaz lehet, de bízzunk benne nem így lesz.
A legjobb, amikor valaki elolvas vagy megnéz valamit, és utána csinálja ugyanúgy, ahogy eddig. :U

Én is úgy terveztem eredetileg, hogy berakom privátba és ismerősöknek belinkelem, akikhez járok karbantartani. Utána jött, hogy menjen ki címlapra. Engedtem a csábításnak. :)

(#18) bigz válasza hcl (#10) üzenetére


bigz
tag

Vagy veletlenul "atallitodik" a default oldal es a ceges oldal helyett a www.sh*teaters.com toltodik a soktiz megabiten, mikozben a fel iroda ott alldigal mogotted, mert eppen azt probalod nekik megmutatni, hogy hol talalhato az aznapi menu az iroda foldszinten levo kajaldahoz.

Nekem egy kedves kollega kuldott egy valaszt egy levelemre (cc par ember), hogy habar a level szerint en szivesen talalkoznek vele egy kis hancurra a melo utan, o sajnos nem olyan. Szerencsere meg megtalalhato volt a cimlistaban a kollega fel evvel azelott kilepett, az azonos utonev miatt egyel folotte listazott felesege, igy udvariasan elnezest kertem (cc az egesz emelet), hogy rossz cimre kuldtem az emailt, es erdeklodtem, hogy tovabbitana-e, ha beszelnek nap kozben. Utolag atgondolva ajanlott az ilyesmibe nem cc az emelet, habar nekem mazlim volt, de ez egy allasba kerulhet.

Apropo, szanalmas piros mobilszolgaltato, az RT kreativ poen volt, remelem, a sracban latnak fantaziat mas cegek. Csiripelon Muellah.

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.