Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Hát ez megint gugasztikusra sikeredett, élmény volt olvasni. Köszönjük! :)

(#2) Noddy


Noddy
senior tag

Nagyon jó. Köszi.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Maxi thx. :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#4) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Elgondolkodtató írás!
Az publikus, hogy jött valami visszajelzés arról, hogy elégedettek voltak a munkáddal?

Romani ite domum.

(#5) guga válasza ZCoyote (#4) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Ez csak egy egyedi eset, amit leírtam, s csak a magva igaz, a szereplők, s a helyszín az más.

12 éve pengetem ezt a húrt, sosem volt rám panasz, mert én hosszú távra tervezek, nem kell igyekeznem korrektnek lenni, ilyen a természetem. Ez most így hű de nagyképű, viszont azt vallom, hogy az embernek egy élete van. Csinálja azt, amit szeret, jólesik neki. Ha nem olyan területen van, s csak teher neki, meg minden napos kötelezettség, nyomasztja, akkor nem csak Ő lesz tőle beteg, hanem a környezete is.

A munkámat illetően maximalista vagyok :D
Nem emlékszem olyasmire, hogy ne tudtam volna megoldani, vagy csődöt mondtam volna. Ha nehézségekbe ütköztem, akkor kértem a számítógép segítségét (google), ha úccse, akkor telefonos segítséget, ha úccse, akkor a közönségét :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#6) monzta


monzta
csendes tag

komolyan mondom, élmény olvasni az írásaidat. már jól indul a napom egy ilyen sztori után. egy ideje már csak azért jövök fel a logoutra, hogy a guga írt e valami csemegét :)
minden tiszteletem a tiéd! :R

(#7) Omega81 válasza monzta (#6) üzenetére


Omega81
senior tag

Szintén. :K

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#8) rainmen


rainmen
aktív tag

Ez ismét nagyon jó, köszönöm guga (Zvolenszki úr! :D )!!!
Az életérzés továbbra is ismerős, ebben a világban sajna a ruha teszi az embert...

(#9) szp1


szp1
addikt

Most találkoztam először az írásoddal.
Nagyon tetszett. Ezután keresni fogom a blogodat.
Tényleg van "írói vénád".....

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#10) guga válasza ZCoyote (#4) üzenetére


guga
Közösségépítő

Azt elfelejtettem írni, hogy az említett cégnél azóta is én vagyok a rendszergéza, de sajnos nagyon ritkán kell mennem, mert eccer rendbe raktam mindent, utána, ha nem ugrálnak páros lábbal a gépeken, akkor megy, mint a meszes :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#11) guga


guga
Közösségépítő

Többieknek is maxi thx.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#12) guga válasza Omega81 (#7) üzenetére


guga
Közösségépítő

Neked van egy meglepim: [link]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#13) capulet75


capulet75
addikt

Nagyon teteszenek az irásaid és az életszemléleted. Magam is hasonlókat vallok, persze bennem nincs ekkora hit. :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Remek írás, mint mindig! :R (nem akarsz írni egy könyvet, úgy septibe, de hirtelen ám? :D )

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Várj, mindjárt olvasom, csak előbb hozok egy pohár vörösbort.

No, itt is volnék. Lássuk...

Ha egyszer álnéven írnál, a stílus árulkodik. Végigröhögtem az egészet, pedig ha más tollából származna, inkább bosszankodnék az eseményeken. Ez viszont gugás. :K

"Van egyensúly, létezik az az út, hogy böcsülettel élheted az életed, élvezheted is, mosolyoghatsz is, meg amit szeretsz. Ha nem így éled, akkor főzz valami mást, amire senki sem kötelez, s nincs aggódás.
Tudom nehéz döntés, nehéz váltás, egyszer átéltem. Elkoptatott sablon szöveg a kitartás, de nekem bejött, guga lehetek."

Úgy hiszem, hogy bár idáig nem olvastam tanácsodat, mégis aszerint élek. Élvezem az utam, vigyor a képemen, meg amit szeretek.
Épp ma történt, hogy szóba került a nyugdíjazásom. Hát te meg hogyan? Kamuztam, hogy korkedvezménnyel, 55 évesen. Menj a francba, hol vagy te 55? Nem szoktam bizonygatni, de szimpi a hölgy, így a kezébe adtam valamit. Fujj, malac! Nem azt. A személyimet. Szemei malomkeréknyire, de sajnos nem ájult el, így nem tudtam szájból szájba lélegeztetni. Te tényleg 60 vagy? Annyit látsz leírva. Inkább 13 és 30 közt vagyok valahol.
Ecsééém, én sem hiszem el a koromat. Köszönhető ez örök optimizmusomnak, meg annak, hogy idáig is úgy éltem, ahogy most tanácsolod.

Öt év ugyan kevés hozzá, de mintha születésem óta Vakegérke lennék. Lehet, hogy vén fejjel találtam önmagamra?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) guga válasza Nordic (#14) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! DE :DDD

Javában készül, az első 11 fejezet bárki számára ingyenesen elérhető, természetesen már jóval több van, de olyan végtelen hosszúnak tűnik a téma, hogy nem tudom befejezni + mivel nem ez a fő tevékenységem, s mást is írok, így folyamatosan nem püfölhetem a billentyűzetet :D & maxi thx.

[Beparipa]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17) guga válasza Vakegérke (#15) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Phőőőjjj de terjedelmes válasz :D

Nem tudok semmit tenni a hozzászólásodhoz, mert kerek.
Van, akinek megadatik, hogy egész életében jólérezze magát, akinek nem, annak meg segíteni kell.
Ismerem a te problémádat, már párszor leírtad, azon nem lehet segíteni, már eltávozott, s hogy ennek ellenére is tudsz derűs lenni, az példaértékű.

kézcsókom :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#18) Vakegérke válasza guga (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Van, akinek megadatik, hogy egész életében jólérezze magát, akinek nem, annak meg segíteni kell."

Talán már ismersz annyira, segítőkész vagyok. Betonozásban, ácsolásban ugyan nem, de akinek ápolni kell a lelkét, rám számíthat.
Pillanatnyi bánatok, csalódások orvosolhatók, de aki arra van programozva, hogy lelketlenül, örömtelenül élje le az életét, az csak csodálkozik, hogy honnan veszem az örök optimizmust, pozitív energiát. Önteném én belé a lelket, nem lehet.

Van egy mondás, mely szerint nem a gurunak kell tanítványokat keresgélnie. Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy mester vagyok. Ha azt mondanám, soha nem is lehetnék az. Mivel viszont egyetlen lehetőség maradt meghatározásomra, kiderül nagyképűségem, amely kizárja, hogy guru lennék.
Elég bonyolult? :)

Aki keres, az talál.
Lassan öt éve leszek ennek a közösségnek a tagja. Két kezem és két lábam ujjain nem tudom megszámolni, hogy hány elesett személyt húztam ki lelki válságából. Privis dolgok, most is van valaki, aki hamarosan "gyógyultan távozhat".

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Gude


Gude
senior tag

Szinvonalas írás.Még sok ilyet

[ Szerkesztve ]

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#20) b0rZ válasza guga (#5) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Ez nem nagyképűség, guga, hanem ritkaság.

(#21) ZCoyote válasza guga (#10) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akkor asszem vehetjük abszolút pozitív visszajelzésnek ami történt ennél a cégnél :)

Egyébként én is így vagyok a munkámban. Igyekszem mindig a lehető legkorrektebben elvégezni a feladatomat. Pont ez volt a baj a legutolsó munkahelyemen. Több évig csináltam a dolgom de a végén már annyira leterheltek, hogy egyszerűen nem tudtam a magam számára is megfelelő minőségben elvégezni a munkámat. Ez a végére már annyira megviselt (idegileg és fizikálisan is), hogy kénytelen voltam búcsút mondani nekik. Embert nem akartak felvenni mellém inkább azt mondták, hogy fizetnek egy kicsit többet. Hiába mondtam, hogy ez már nem a pénzen múlik hanem egyszerűen nem akarok gány munkát kiadni a kezemből igényesre pedig már nincs kapacitásom.
Na önfényezés off :)

Azóta a munkanélküliek számát gyarapítom sajnos :B

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#22) guga válasza ZCoyote (#21) üzenetére


guga
Közösségépítő

Akkor most egy perces gyorstalpaló jön :DDD
98-ban kirakták a valagamat egy cégtől, nekem megvan az a hibám, hogy túlságosan lelkiismeretes vagyok, és a munkámat néha a család rovására végzem. Nem díjazták, sőt úgy raktak ki onnan, hogy olyasmivel vádoltak meg, amit nem én követtem el. Ismertem a tettest, de nem volt bizonyítékom ellene, ráadásul a tulaj jobb keze volt.

Egy darabig tipródtam, s miután lecsengett bennem a csalódás, azt gondoltam magamban, hogy ez velem soha többé nem fordulhat elő. Soha többet nem rúghatnak ki sehonnan.
Azt még nem tudtam, hogy mit szeretnék csinálni, s volt 600.000 Ft adósságom is, de úgy voltam vele, hogy innen szép nyerni. Egy ideig hányódtam, meg jöttek a szüleim üvöltözni velem, hogy mi lesz így belőled, aztán megkaptam apóséktól is, hogy felelőtlen vagyok, mert családom van, azonnal menjek el dolgozni.
Hiába bizonygattam, hogy oké, elmegyek, s ha két hónap múlva megint lapátra tesznek, vagy 6 hónap múlva :F na erre már nem böktek rajtam semmit, elhatároztam magamban, hogy én leszek a munkaadóm, mert én munkaadónak is túl jó vagyok, és alkalmazottnak is.
Miért ne tölthetném be egyszerre ugyanazt a szerepet?
Bejött, erre utaltam az írás végén, hogy olyan, mint a vajúdás, nagyon kemény hónapok voltak, mindenki ellenem volt, kivéve a nejemet, Ő átérezte, hogy mit szeretnék.

Aztán, ahogy mindig is tudtam, megoldódott magától a helyzet, s a megoldás házhoz jött.
Ezt már egy három részes írásban részleteztem, ha szükséged van rá, belinkelem. Most sajnos nincs időm keresgélni, mert melózom, és egyben írok is. Meg, ahogy látod fórumozok :DDD s vannak elolvasatlan leveleim :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#23) guga válasza b0rZ (#20) üzenetére


guga
Közösségépítő

Franc se tuggya, mindenki ezt várja el egy postán, vagy ha a pénztárnál áll sorban, s ha önmaga nem tudja ezt nyújtani, akkor mi alapján várja el?
Szerencsére van a környezetemben végtelenül korrekt ember, akinek már szükségem volt a munkájára. Sőt a nejemmel mindig szoktunk vitatkozni, hogy néha csak azért, mertz látom milyen helyzetben van, nem kérek pénzt a munkámért. S mindig mondja, hogy mutassál már valakit, aki veled ugyanezt megteszi!

Aztán a sors fintora, jött hozzánk valaki, melózott egy fél napot, s elköszönt, mikor megkérdeztem mivel tartozom, azt mondta kapott már tőlem eleget, pedig alig ismertem, s ezzel elszáguldott :D esélyt sem adott arra, hogy kifizessem.
Később leballagtam hozzá egy kis mangalica termékkel, hogy még is lássa nekem is fontos volt a munkája :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#24) ZCoyote válasza guga (#22) üzenetére


ZCoyote
őstag

Érdekelne a link :K

Ezzel a vállalkozás témával az a bajom, hogy nem tudom magamat elég jól menedzselni. Pont úgy vagyok ahogy Te is írtad ebben az írásban.
Nem akarok seggeket nyalni, idétlenül vigyorogni, könyökléssel előrébb jutni csak egyszerűen tenni akarom a dolgom.
Ha kell valakinek akkor kell ha nem akkor agyő. Viszont a kudarcokat rettentő nehezen tudom feldolgozni, nagyon a lelkemre veszem a visszautasítást.

Örülök, hogy a sok kínlódás után meg tudtál békülni magaddal és bejött a dolog. :)

Én meg megyek edzeni :)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#25) rainmen


rainmen
aktív tag

Akkor ahogy látom, itten legalább hárman vagyunk hasonló cipőben. Perpill azon agyalok én is, hogy mivel lehetne a kenyérre valót megkeresni úgy, hogy maszek vagyok. Mert az alkalmazotti munkakört egyenlőre nem nekem találták ki, eddig mindig belefutottam valami ritka bunkó főnökbe, aminek váltás lett a vége. Csak jelenleg nincs hova mennem... :(

(#26) dfdfdf válasza guga (#23) üzenetére


dfdfdf
őstag

Garutálok hogy sikerült felépítened az életed olyanra mint amit szeretnél!
Az írásaiddal az a baj hogy kevés van belőle naponta 4-5 elég is lenne :)

(#27) Vakegérke válasza dfdfdf (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán sokat mondtál, de heti egy szerintem pont frankó lenne.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) dfdfdf válasza Vakegérke (#27) üzenetére


dfdfdf
őstag

meglehet de ezt az egyedi markáns stílust nagyra értékelem :)

(#29) guga válasza rainmen (#25) üzenetére


guga
Közösségépítő

"Mert az alkalmazotti munkakört egyenlőre nem nekem találták ki"

Ez kiindulási alapnak tökéletes, s érdemes görcsösen ragaszkodni hozzá. Én mondjuk nem tudtam tenni annak érdekében semmit, hogy a helyzetem változzon, a helyzet tett értem.
Hja, és a mai napig rühellem a nagyon befutott embereket, amikor kérdezik őket, hogy mi volt a sikerük titka, s lazán odavetik, hogy hinni benne, s kitartás :D

Ztmegafaxt, könnyen beszél, mert neki már összejött, ellenben baromira igaza van, mert, ha nem hiszel benne, s feladod, akkor elvesztetted a meccset. Életed meg csak egy van.

Erről írtam a sperm c. posztban. A közösülés során a női peteselyt megtermékenyítéséért folytatott harc. Aki megszületett, annak nem kell magyarázkodnia, az eldöglött spermáknak, s akik a születés után felsírnak, örömükben teszik.

Az életedet kezeld úgy, mint, amikor a megtermékenyítésért harcoltál, még spermaként, ugyanolyan kemény, és ádáz küzdelem, nem kell tekintettel lenned senkire és semmire. S ezzel nem arra céloztam, hogy légy önző, sodorj félre mindenkit, gázolj át mindenkin. De, ami neked fontos, amit szeretnél, az nem egy lottó ötös, csak is önmagad vagy képes kiharcolni magadnak.

Áhhh, utálom az ilyen nyál szövegeket :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#30) ArchElf


ArchElf
addikt

Minden reggel "Jobb reggelt!" köszönt a kollégám; ma az is lett :R
Ejj, ha én is tudnék így élni :)

guga: és igen, a világ így ítéli meg az embereket:
akinek elsőre összejött: született nyertes, bármibe fog, úgy is sikerül neki
akinek sok próbálkozás után összejött: lám, a kitartás meghozta a gyümölcsét
akinek sok próbálkozás után sem jött össze: született vesztes; hogy nem vette észre eddig, hogy úgy sem fog menni?

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#31) guga válasza ZCoyote (#24) üzenetére


guga
Közösségépítő

"Érdekelne a link"

Üdv! Megpróbálom összerakni kronológiai sorrendben a történteket:

[1]

[2]

Viszont megint lóhalálában vagyok, később reaksün mindenkinek :D

Hja, és ez is pont erről szól: [3]

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#32) guga válasza ArchElf (#30) üzenetére


guga
Közösségépítő

"Ejj, ha én is tudnék így élni "

Akadálya :F :D

Szépen összefoglaltad *.zip állományba, ennél tömörebben nem lehet megfogalmazni.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#33) rainmen válasza guga (#29) üzenetére


rainmen
aktív tag

Igen, valahogy így kell és erősen keresem is azt a területet, ahol megvethetném a lábamat.

(#34) ArchElf válasza guga (#32) üzenetére


ArchElf
addikt

Akadályok:
- lakásom (lakótelepi) most kevesebbet kb. annyit ér, mint a lakáshitelem (mottó - valahol lakni kell), esélye sincs, hogy vegyek egy kis házat a világ végén sarkon balra :W
- autóm kevesebbet ér mint az autóhitelem (mottó - chf 4 prez), nincs értelme kiszálni belőle :(((
- nincs likviditásom, hogy bevállaljam a kiszállásból származó veszteséget a fenti két hitelre
- most van rendes (úgy értem elég jól fizető) melóm, a feleségemnek is valami elindult végre -> vidékről ez megtarthatatlan volna (legalábbis olyan messziről, ahol nulla indulótőkével már tudnék venni egy saját birodalmat)
- ha mégis minden (de legalább a lakás-)hitelből kiszállnék, és otthagynánk mindkettőnk állását, akkor nincs ügyfélköröm, ami eltartana, se pénzem, ami az ügyfélkör helyett (akár csak egy viszonylag ideig) a felszínen tartana
...szóval röviden ennyi...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#35) ZCoyote válasza guga (#31) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszönöm!
Az elsőn már túl is vagyok :)
Hmm.

Romani ite domum.

(#36) rainmen válasza ArchElf (#34) üzenetére


rainmen
aktív tag

A lakáshitel az necces, én viszont tavaly ősszel ráfizettem ~300 eFt-ot arra, hogy eladjam az autómat. Cserébe azóta havi ~46 eFt-tal vagyok beljebb, még két hónap és már beljebb is vagyok. És vettem egy öreg autót, amire nincsen hitel.

(#37) ArchElf válasza rainmen (#36) üzenetére


ArchElf
addikt

Mennyiért vetted a régi autót (azt is beleszámoltad a "két hónap és már beljebb vagyok"-ba)?
Én most kb 500-700e minuszba vagyok a kocsival (+125e előtörlesztés, ha ki akarok most szállni, legalább is ha jól értem a havi kimutatást).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#38) guga válasza rainmen (#33) üzenetére


guga
Közösségépítő

Csak egy tanács, az erőset mellőzd, jön az magától. Azt tarsd szem előtt, hogy mi az a munka, amit élvezel, s jó kedvel, bőséggel végeznéd :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#39) guga válasza ArchElf (#34) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hány éves vagy? Gyerkőc van é?

Mi, a családommal, amikor leléceltünk Budapestről, s végre láttuk a kék eget, aránylag sikeresnek mondhattam magam. 7 évembe került a munka, hogy kijelenthettem most jó. Ott hagytam zokszó nélkül, mert fontosabb volt az, hogy egy faluban éljünk, nem lehet a kettőt összehasonlítani. Volt miért feladni a biztonságot.
Volt a cégemnek adóssága apeh felé, mások felé, de sikerült lerendezni, most free vagyok :D

Az első hat hónap pokol volt itt a környéken, azt sem tudták ki fia borja vagyok, s mit akarok.
Első meló egy tálca sütiért, második kolbászért, demizson borért. 3 évembe telt, mire cégeket viszek, meg önkormányzatoknál vagyok rendszergéza, s egymásnak adják a telefonszámomat.

Van az a helyzet, amikor olyanná válik, hogy restart, főleg, ha van miért :D
A vágyaidat nem a hiteleid fogják megölni, hanem te magad, ha lemondasz róla. Pénz jön megy, te is az útjába esel. Istenről is beszélhetnék, mert nekem szerves részét képezte, de csak akkor szoktam, ha kérdeznek :D

Mesélhetnék arról, hogy mikor villanyszámlásként bekopogtam, csöngettem ajtókon, s jöttek ki a gyakorlott háziasszonyok, maguk után húzva a mosópor, és rántott hús illatát, meg gyerekzsivajt, csörömpölő sörösüvegek mellett elhaladva. Akkor azt kívántam bár csak nekem is lenne egy családom. Akkoriban albérletben laktam, sok bajszicsarackot felcipeltem, felpróbáltam, de egyik sem volt az én emberem. 15 éve vagyok házas, van két kinderpulya, ez a része összejött. Budapesten egyszer elkönnyeztem magam, hogy nekem soha az életben nem adatik meg, hogy lássam egészében a kék eget, mert mindent tűzfalak takarnak. Ezt is elértem, akkor mit mondjak, a dolgok jönnek magától, nem akarni kell, hanem ragaszkodni a végletekig a vágyaidhoz.

Prédikáció off :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#40) rainmen válasza guga (#38) üzenetére


rainmen
aktív tag

Az lenne, csak kereslet nincs (?) rá...

(#41) guga válasza rainmen (#40) üzenetére


guga
Közösségépítő

Csak nem kosárfonó vagy :F :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#42) rainmen válasza guga (#41) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nem, de abból azért meg lehetne élni, errefelé van rá kereslet.
Most készítettem be az alapanyagokat a gépbe, holnap reggel 8-kor kész a friss kenyér! :K

(#43) guga válasza rainmen (#42) üzenetére


guga
Közösségépítő

Mondj egy napot, amikor nem eszünk kenyeret :DDD jó kedvű, söndörgő bajszú pékből sosem elég :D búrkiflit szoktál e pöndöríteni :F :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#44) rainmen válasza guga (#43) üzenetére


rainmen
aktív tag

Én csak a kis családnak sütögetem a kenyeret. Gépészeti vonalon mozgok szakmám szerint.
Családból az öcsém pék, na Ő aztán szokott jóféle dolgokat csinálni. De a munkahelyén Őt se nagyon becsülik. Úgy tűnik ez nálunk családi vonás...

(#45) Tálydi


Tálydi
senior tag

Komolyan mondom, így ismerve az írásaidat, örülök, hogy egyáltalán írhatok ide :)

Többet nem is fűznék hozzá...

Eeeeh, what’s up, doc?

(#46) ArchElf válasza guga (#39) üzenetére


ArchElf
addikt

33/5 - immár 9 éve házason...
Nem panaszképp mondtam az előzőket (legalábbis nem olyan igaziból): hiszen család van, meló van, pénz van (fizetéskor :D) - csak idő nincs a családra, no meg egy gyereknek sem jó felnőni a betonrengetegben. Persze hit van, hogy lesz jobb is - mostanában azért derűsebb, mint borús -, csak nehéz elhinni, hogy egyszer összejöhet annyi, hogy az ember kiszabadul a négy (tűz-)fal közül, és nem csak az erkélyre mehet ki "friss" levegőt szívni, hanem igazit, a saját igazi udvarára... Kb ennyi.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#47) pckownz


pckownz
senior tag

A franc a kíváncsi formámba, hogy nem bírtam reggelre hagyni az újabb guga remekművet. Így este olvasva az ágyból, reggelre már a felét elfeledem. De sebaj, volt egy szép estém asszony nélkül is.

Tényleg csak gratulálni tudok, kedves guga. Nagyszerűek az írásaid, bár ilyenekkel lenne tele logout. :R :R

(#48) Blindmouse válasza ArchElf (#46) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem megbántani szeretnélek, ha ellenkezik az életfelfogásoddal, felejtsd el. Van élet saját lakáson kívül is, lakáshitel nélkül is. Lehet hatvan évesen is albérletben lakni, nem csak húsz évesen. Tőlünk nyugatabbra ez teljesen elfogadott, csak nálunk ugye... ebben nőtt fel az ember. Költözni is egyszerűbb, mindig addig nyújtózkodhatsz amíg a takaró ér.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#49) rainmen válasza Blindmouse (#48) üzenetére


rainmen
aktív tag

Igen, csak az a magyar életfelfogás, hogy legalább saját lakása legyen az embernek. De ezt felül kell gondolni, mert amennyiben az ország egyik feléből kellene bejárni a másik felébe dolgozni, mert ott van munka...
A válság előtt én azt mondtam: Inkább a saját kéglire hiteltörlesztésére menjen az a havi 40000, mint az albérletre, mert az mégis a saját lesz. Csak az a havi 40000 az most 93000 körül van. Nekem szerencsére (már) nincsen hitelem, de sok kollégám, ismerősöm van benne nyakig a szószban meg a 20-25 évre felvett lakáshitelben. Úgyhogy most már én is inkább albérletpárti vagyok.

(#50) ArchElf válasza Blindmouse (#48) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha lenne idehaza tisztességes bérleti piac (mint "nyugaton"), ami nem olyan,
1) ahonnan a főbérlő kénye-kedve szerint penderíti ki az embert;
2) ahol annyi pénzre lehúznak, hogy abból két lakáshitelt is fenntartanál;
akkor lehet, hogy el is gondolkodnék rajta.
De idehaza nem ez van. Vagy pengetsz, mint a katonatiszt, vagy lutri.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.