Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) sb válasza Neszójábe (#143) üzenetére


sb
veterán

Megsértődhetsz nyugodtan, de nem bennem van a hiba. Egy ilyen otthoni mérést SEMMIVEL nem lehet összehasonlítani. Elhiszed, hogy egy plazmát és egy LCD-t is be lehet állítani X és 3X fogyasztásra?
Persze, most vágjuk rá, hogy otthoni, normál körülményekre és "szobahőmérsékletre" lett beállítva. Azt is elhiszed, hogy a normál körülmény is nagyon eltérő lehet két embernél?

Én is tudok 70W helyett 50W-os 47"-os LCD eredményt is betolni, ha akarok.
Csavarhatjuk így-úgy, de ennek semmi értelme. Tényszerű összehasonlításhoz semmiképp nem jó legalábbis.
Dobok pár ilyet. Ezekkel tudok mit kezdeni, mert kalibrált, összehasonlítható eredmények:
[txp50vt65b] 172W
[55pfl8008] 78W

[txp65vt65b] 304W
[ue65f9000] 144W

Van ott out of the box adat is, meg nyilván más a fogyasztás tartalomfüggően is így lehet a fentieken kívül tökéletesen más arányokat is mérni. Pl. 187W vs 206W a két 65"-os. Értelme van? Nincs.

(#152) Neszójábe válasza sb (#151) üzenetére


Neszójábe
senior tag

VT fogyasztását linkeled be? :DDD
A jelenleg kapható (ZT-t és a projektrorokat hagyjuk) referencia képmegleneítő fogyasztásáról beszélünk? :DDD
Ne már... :N
Nem sértődtem meg, csak nem vagy igazán vitapartner. Miért nem linkelünk mindjárt projektor fogyasztási adatokat, meg adjuk hozzá a 9.2-es hangrenszer fogyasztását is... Ez most mindent jellemez, ami egyszerre sírásra és nevetésre fakasztja azokat, akik nem tudnak szó nélkül elmenni emellett a fogyasztás maszlag mellett... :N :(

Ráadásul ezek átlag, vagy maximum fogyasztások?! Ugye tudod, hogy a plazmánál a kettő NAGYON nem ugyan az.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#153) BiP válasza Neszójábe (#145) üzenetére


BiP
nagyúr

Persze, én elhiszem. Tudom, hogy van az a réteg, aki megteheti, hogy igényes legyen, és elvileg az is, de ideje már kevés van ezzel foglalkozni.
Csak azt mondom, hogy ha igényes a minőségre, akkor vegye a fáradságot, hogy meghallgat több véleményt (ha ismerősöd, és tudja rólad, hogy Te is, akkor pl. a tiédet), nem kell feltétlenül fórumot olvasni, de ne higgye el az első eladónak.
Ez része az igényességnek, hogy kellő információ birtokában hozza meg a döntést. Szerintem.

Ha igénye alapján plazmát kéne vennie, de nem is tud róla, hogy van olyan, és ezért vesz ledest, akkor én bizony rámondom, hogy hiába van meg az igénye az igényességre, mégsem eléggé igényes.

[ Szerkesztve ]

(#154) Neszójábe válasza Neszójábe (#152) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Tudod mi a vicces? A plazma tévét sötétben nézed (mert igényes vagy a képminőségre és mert a képmegjelenítőd tud feketét produkálni), míg az lcd-t meg lámpánál (mert különben a szürkéje kiégetné a szemedet), ergo az lcd ugyan annyit fogyaszt a lámpával együtt, mint a plazma... :DDD
Vicc az egész... :o

BiP: Ok, de azért nem lenne egyszerűbb, ha az eladók és a média nem ott vágna át, ahol tud? :(((
Csak ez itt utópia.. :(

[ Szerkesztve ]

Peace

(#155) Neszójábe válasza BiP (#153) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Abban igazad van, hogy a felelősség megosztott és sajnos ebben ludas a vásárlóközönség is, de ebben az esetben szerintem a szokásosnál kisebb mértékben...

Peace

(#156) Dexar007 válasza Neszójábe (#154) üzenetére


Dexar007
veterán

Én eleve nem értem,hogy lehet világosban/felkapcsolt lámpánál filmezni.

Give me your cum,bull!

(#157) Neszójábe válasza Dexar007 (#156) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Ha lcd-d van, kevésbé kínoz felkapcsolt lámpánál...

Peace

(#158) elefant válasza Dexar007 (#156) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

dehát közben a barátnőd/feleséged vasal, a gyerek tologatja az autót, a vacsora fő, a kutya morog...

(#159) Neszójábe válasza elefant (#158) üzenetére


Neszójábe
senior tag

A Te barátnőd/feleséged engedi, hogy ilyenkor filmezz? :DDD

Peace

(#160) Stafni válasza Ijk (#127) üzenetére


Stafni
aktív tag

Levegős hőszivattyú van. A fúrt kút nagyon drága, nem térül meg soha, és probléma szokott lenni a fúrásokkal. Az kútvizes ennél is problémásabb. Ráadásul a bányakapitánysági engedélyeztetés is nagyon megdrágult.

(#161) Ijk válasza Stafni (#160) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért télen egy -10-15-ben biztos izzad az a hőszivattyú.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#162) Stafni válasza Ijk (#161) üzenetére


Stafni
aktív tag

-25C-ig nem gond. 2 és -5 között elég sokat olvaszt le. Nem fázunk, 9kW és 135nm + (garázs felé nincs hőszigetelés) kifűti. Nem csökken a teljesítménye -20C-ba se. A másik, hogy csak napközbe szokott menni, akkor soha nincs -20C. Geotarifás 32 Ft, itt nem lesz rezsicsökkentés, mert nem Elműs Tarifa. Nyáron hűtöttük vele a padlót is. Tök jó volt! :) 24C volt a házban a gatyarohasztó melegben.
Panasonic! :D

[ Szerkesztve ]

(#163) BiP válasza Neszójábe (#154) üzenetére


BiP
nagyúr

Így van. Egy ideális világban az eladó is a vevő érdekeit nézné, de hát sajnos nem így van.
Ezért kell utánanézni, érdeklődni és/vagy ismerősök véleményét kikérni, stb.

(#164) elefant válasza Neszójábe (#159) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

:D

(#165) sb válasza Neszójábe (#150) üzenetére


sb
veterán

Ismétlem: Mindkettőnek vannak hátrányai, attól függ melyiket viseled el.
A kulcs az, hogy se 250k-ért, se 500k-ért nem kapsz tökéleteset. Innentől pedig aszerint válogatsz, hogy neked mi a fontos.

Sorold fel az előnyöket, hátrányokat.
Vibrálás, ghosting, trailing, beégés, fogyasztás, kis fényerő, jó fekete, gyors mozgásmegjelenítés.
Vs.
Felhősödés, sávosodás, lassú mozgásmegjelenítés, nagy fényerő, kis fogyasztás, nincs beégés.

Aztán nézd meg melyik mennyi a haszna. Ebből 1-2 van ami miatt alapból kidobod a TV-t, a többi véleményes hiszen a technológiából fakadó hátrányokat próbálták minimalizálni folyamatosan. Épp azért, hogy ezeket még vállalni lehessen és ne dobd ki miattuk azonnal.

Mozgás: Egy mai gyors LCD panel bőven hozza, ami egy 24p, 50-60p-hez kell. Hiába gyors a plazma, vicces, hogy sokan - igényesek, tehát nyilván még interpolációt sem használva - nézik a 24p-s állóképhalmazt (még mozgóképnek sem nevezném) az ultragyors plazmájukon. Mert amúgy meg filmekre vették, nyilván nem a barátok köztre...

Fogyasztás: leszorították a plazmáét elég jól. Ha az 5-6 évvel ezelőttieket nézem és nem javulnak akkor asszem nem vitatkoztunk volna itt annyit a topicban 3-500W-ok mellett. A fele plazmás is húzná a száját. Így határeset.

Ghosting, trailing, beégés: ha PC-re kell akkor kizáró ok lehet. Ezt is minimalizálták, de azért létező problémák még mindig. Mérlegelni kell, az biztos.

Felhősödés, sávosodás: Ebben volt előre, de volt visszalépés is az edge-ledekkel. Azért nem olyan drámai a helyzet.

Fekete: Egy xVA bőven vállalható. Hasonló, mint a fogyasztás: van akit érdekel, hogy 70 vagy 150W, de vállalható másoknak. A 0.05 fekete szintén. Nem musthave a 0.003 csak pár elvetemültnek. Talán itt még kisebb a normál használati különbség...

Fényerő: Bármilyen nappali fényben a plazma elég gázul mutat.

Vibrálás: Egyedi, mert ez nem tetszik/nem tetszik kérdése, vagy bírod, vagy lefordulsz a székről. A szemnek mindenesetre biztos nem használ.

Összegezve: Nincs vállalhatatlan alternatíva, így abszolút győztes sem szerintem.
Próbálhatsz győztest hirdetni, de ízlések és pofonok. Van 1-1 spéci ok, azon túl amelyik tetszik... ill. használatfüggően lehetnek olyan okok amik miatt egyik-másik választás szarabb lehet.

(#166) sb válasza Neszójábe (#152) üzenetére


sb
veterán

Na mire keressek rá? Melyik típusra?
Biztos más lesz az arány, a plazma termelni fogja az áramot. :D :D

(#167) sb válasza Neszójábe (#154) üzenetére


sb
veterán

Tudod mi a vicces?
Hogy pár plazmaszerető azt hiszi, hogy ez a minőség.
Sötétített szoba, jó fekete és mozgásmegjelenítés. Majd mivel műértő, benyomja a 24p-s mozifilmet és nézi a szart, de mellé még vibrál is, legalább a vetítőgép feelinget hozza. :D

Nekem LCD-m van és filmet lámpa nélkül nézek. Fura mi? Nem koromsötét a fekete, csak simán sötét. Aztakurva!!!! Hogy nem folyik ki a szemem! IPS elé nem ülnék, már mondtam, de a többi az eszetlen hülyeség. Rétegigény, ha tetszik ha nem. Sok a hülye, de ennyire azért nem. Anyám is látja, hogy az IPS LCD-n nincs fekete, meg hogy blokkodosik rajta az SD forrás. De a többi már extra igény. Az enyém is, a tiéd meg méginkább.

Ellenben én tudom nézni nappal is (amikor élünk, nem alszunk) az LCD-met. Nem vibrál, nem érzem úgy magam mint 20 éve a CRT előtt. :D Attól hogy minősíted a lúzer LCD-t is elfogadókat mehet ám visszafelé is a dolog. Az inkább kiégeti a szemed, mint a szürke.

Szóval mi van, ha ez a minőség?

A 24p-sek ugyanúgy elküldenek az anyámba amikor 100Hz-el nézek filmet szappanopera-effektel, mert ott meg az a "minőség" és utóbbi meg gagyi hatást kelt. Nemtom, pl. az életben sem akadozik a mozgás, egész hasonlóan folyékony mint 100Hz-en.
Hasonló okosságok jutnak eszembe még erről a minőségről. :D

(#168) zh1972 válasza sb (#166) üzenetére


zh1972
tag

Nekem van egy plazma tv-m ami igaz sokat fogyaszt, viszont csökkenti a fűtésszámlánkat! :)

(#169) Ijk válasza sb (#165) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mozgásmegjelenítés 24p-nél is fontos, nemcsak sportműsoroknál. Az interpolációktól meg a falra tudnék mászni.
0,05-ös fekete vállalható volt a 150k-s belépő plazmámnál, de sötét jelenteknél megfekszik nagyon gyorsan. Bár biztos csak elvetemültségról van szó hogy feketét szeretnénk látni, nem csak kontrasztos jeleneteknél. Nálam jelenleg ez a legnagyobb probléma az LCD-nél, magasabb ár mellett.
Nappali fénynél egyáltalán nem mutat gázul a plazma.
Beégésen nincs mit ragozni, az X20-am HD-ready panelja kevésbé volt érzékeny a ghostra mint a neopdp, cserébe viszont jelentősen elmaradt képminőségben.
A vibrálás egyénfüggő, sokszor ez is fel van fújva, az számít ha otthoni körülmények között zavaró, de sokan már hallomásból keresik, pedig sokszor még áruházban sem könnyű kiszúrni. Régi csövesekhez képest sehol nincs.
Érdekes viszont hogy a line-bleedinget senki nem hozza fel soha, miközben számomra az egyetlen zavaró plazma negatívum, persze nagyon ritkán jelentkezik, de létező probléma.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#170) Dexar007 válasza sb (#167) üzenetére


Dexar007
veterán

,,Sötétített szoba, jó fekete és mozgásmegjelenítés. Majd mivel műértő, benyomja a 24p-s mozifilmet és nézi a szart, de mellé még vibrál is, legalább a vetítőgép feelinget hozza. "

Szerintem itt fejezd be.

Give me your cum,bull!

(#171) tisn válasza sb (#167) üzenetére


tisn
addikt

Ellenben én tudom nézni nappal is (amikor élünk, nem alszunk) az LCD-met

en az ut50-et szoktam (bar a gyerekek inkabb) pedig azon meg tukrozodesgatlo bevonat sincs

de mindenki azt vesz, ami neki tetszik, en nem akarlak megteriteni

(#172) Neszójábe válasza sb (#165) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Hú, nem is tudom, akarok-e ebbe most belemenni, újra, a W9 topik után... :U

Sok minden sántít abban, amit írsz és ne haragudj, de most lusta vagyok egyenként megcáfolni őket, ráadásul a W9 topikban ott van tényleg minden, de a lényeg szerintem nem ez.

A lényeg az, hogy a média és a selling gépezet elérte azt, hogy a legtöbb embernek meg se forduljon a fejében a plazma, mint alternatíva, ez a baj. Ha már valaki legalább odáig eljutna, mint most Te már nem kellett volna (Panasonic) plazma nélkül maradnunk. Ezért ment itt a harc folyamatosan, de egyértelmű, hogy egy PH-s topik nem fogja megmenteni a technikát...

A fogyasztáshoz kapcsolódoan meg először válaszolj, hogy ezek max. értékek, vagy átlagok, utána keress rá egy st60-ra.

A 167-es hozzászólásodra nem reagálok, bár csodálkozom, hogy nem moderálták...

[ Szerkesztve ]

Peace

(#173) Khelben válasza sb (#165) üzenetére


Khelben
nagyúr

Neked sosem volt plazmatévéd, eltaláltam? Mert a sok butaság, amit leírsz, nem lenne beleégve a fejedbe, ha láttál volna már otthoni körülmények között plazmát.

[ Szerkesztve ]

(#174) Ijk válasza Khelben (#173) üzenetére


Ijk
nagyúr

Még szerencse hogy mindenkinek az a tökéletes ami éppen van. Nekem is régen megfelelt az X20 0,05-ös feketéje, amíg nem lett helyette ST50. Egész más dimenzió kontrasztban, aki csak papíron látta a különbséget az úgysem fogja érteni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#175) Reggie0 válasza sb (#167) üzenetére


Reggie0
félisten

A jobb LCD-k is vibralnak a BFI miatt. (3D-rol nem is beszelve.)

(#176) JanR válasza Reggie0 (#175) üzenetére


JanR
addikt

Azért a 800Mhz-s képfrissítés már sokat segít egy LED-nél (nálam), bár ugye 3D-nél mindjárt 400-400Mhz :(

(#177) Reggie0 válasza JanR (#176) üzenetére


Reggie0
félisten

Mhz?

(#178) Dracula válasza Stafni (#92) üzenetére


Dracula
senior tag

4 éve megy még meglevő kompakt izzóm, talán 2 van. A többi már mind LED-es, talán 1 halogén E27 van (ami tényleg 2 évet bír) és van olyan GU10 halogén, ami 13 éve ég...

Üdv!

(#179) Dracula válasza sb (#165) üzenetére


Dracula
senior tag

Ez szvsz nagyon jó írás volt! :R

(#180) JanR válasza Reggie0 (#177) üzenetére


JanR
addikt

Jol van na :D Hz, hosszu napom volt tegnap.

(#181) echterion


echterion
nagyúr

Húha, végigolvastam itt a pro és kontra párharcot, jó kis meccs volt.
Ami tény: az LCD jobban megéri a gyártóknak, ergo a plazmával szemben inább azt nyomták, amivel sikerült az emberekkel elhitetni, hogy micsoda csúcs az a technika. Közben meg egy normális focimeccset nem tudtam bratyó új LCD-jén megnézni, mert a futó játékosnak összefolyt a lába, a labda húzta a kis kondenzcsíkját, mint valami repülőgép, a gyep meg fertelmesen nézett ki.
Ezzel szemben a plazmán ilyenek nincsenek, igaz enyhén fűti a szobát, de ez egy régi panelban nem is olyan hátrány és még nappal is látni a képet, pedig nincs rajta spéci bevonat ez ellen.
Ezeket bratyesz is belátta, miután látta a TV-met, már vitte is volna vissza, csak hát ugye ezért nem vesznek vissza egy 200k-s TV-t sehol.

[ Szerkesztve ]

**********

(#182) sb válasza Dexar007 (#170) üzenetére


sb
veterán

Szerintem hozz érveket. Én hoztam és azt nem bírom amikor anélkül leszólnak. Persze év a 0.003 fekete meg a "gyorsmozgás" is, csak attól függ mihez...
Ezért hoztam fel az interpoláció nélküli 24p-t. Ahhoz vajon mi kell?

Szóval meséljetek. Ezen belül mihez nem elég egy gyors LCD panel ma?

Ijk, "Mozgásmegjelenítés 24p-nél is fontos, nemcsak sportműsoroknál. Az interpolációktól meg a falra tudnék mászni."
Tényleg érdekelne. 24p-nél, tehát másodpercenként nem több, mint 24 darab blur-ölt képhez miért szükséges a gyors átmenet? Tényleg nem értem. Nézzük a mosott szart, de az gyorsan vált. ?
Egyébként a 4k-nál is ez a vesszőparipám. Sokan várják mint a megváltót, de közben egy normál sebességű mozgás megjelenítésére alkalmatlan képfrissítésű, épp ezért szétbrur-ölt forrást néz mindenki. Mihez kell akkor a nagyobb felbontás(is)?

Khelben, mondd melyik butaság. Hallgatom.
Én valóban meg akarom érteni mi annyival jobb a plazmában ill. csak árnyalni akarom a képet, mert az egyoldalú elfogultságot nem bírom (és ez plazma oldalon szokott csak kijönni az összes topicban).
Világosan leírtam mik az előnyök/hátrányok egyiknél ill. másiknál. Szerintem tisztában vagyok vele, látni is láttam már párat. Szar plazmát, szar LCD-t is. Jobbakat is.
Tényszerűen amit felsoroltam miben tévedtem óriásit? A beégés kizárt? A ghosting, trailing, vibrálás kizárt minden plazmánál? Vagy a 80%-uknál? Kétlem...
A 0.05-6 körüli jobb LCD feketék nem élhetőek? Csak kukába valók?

Nem hiszem, hogy ezek hülyeségek.

Ha tényszerű írást olvasok máris jobb. Lásd Ijk hsz-ét: nem elküld melegebb éghajlatra, hogy csakaplazma, a többilóf*sz. Leírta, hogy vannak problémák, csak van ami zavaró, van ami nem.
Ennyi.
Tényszerűség.
Sokat segít.

[ Szerkesztve ]

(#183) Neszójábe válasza sb (#182) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Szerintem, ha 2fps lenne másodpercenként, ott is meglátszik a megjelenítő lassúsága, amikor egyik képkockáról a másikra vált, nem?

Peace

(#184) sb válasza Neszójábe (#183) üzenetére


sb
veterán

Elvben igazad van, de a gyakorlatban nincs:
Gondolj bele milyen képkockát váltasz mire...

Ha épp játszol és két nem aliasolt, nem blur-ölt, tökéletesen (pixel)éles kép követi egymást akkor látható az átmenet, utánhúzás.
DE egy 24fps mozinál, ami az aliasing miatt eleve nem pixel éles állóképet tartalmaz (láttál már recés éleket mozifilm álló vagy mozgóképen?) és erre még ráerősít a motion blur egy mozgó képrésznél (ha két állóképet váltunk, nyilván nincs utánhúzás, tehát vmi mozgó objektumnak kell lennie) akkor szerinted mennyit fog zavarni egy kis LCD panel utánhúzás?

És add hozzá, hogy jobb LCD paneleknél már az első esetben, pl. játékoknál is alig van látható utánhúzás/overshoot. Monitor tesztekben látható.

Bónuszként TV-n általában látható pixelméret is kisebb, mint monitoron így még kevésbé fogod látni.

Ha egy 60fps mozit néznél ott nyilván jóval élesebbek lehetnek az állóképek, motion blur nélkül is élvezhető. Ott már inkább számítani fog a panel lassúsága.

szerk: Példaként a 2fps mozidon amin épp egy autó száguld át a képernyőn keresztbe az 1. frame-eden van egy paca a bal oldalon, a 2. frame-en egy paca a jobb oldalon. Ezen két képkocka váltása között a "mozgókép" nem a panel utánhúzása miatt lesz "életlen".

[ Szerkesztve ]

(#185) sb válasza Reggie0 (#175) üzenetére


sb
veterán

Ez igaz. Az aktív 3D ilyen szempontból egy kényelmetlen szar.
A BFI-t azért 400-800Hz-en, jobb készülékeken nem vibrál. Plussz kikapcsolható általában.
És ha már LCD+vibrálás: a PWM-es háttérvilágítás is egy agyrém kis frekin.

Ezek - ha nincs rendesen megcsinálva és valóban vibrálnak - ugyanolyan visszalépések LCD-n. Kerülöm őket ugyanúgy mint minden más szar megoldást.

(#186) echterion válasza sb (#182) üzenetére


echterion
nagyúr

Az enyémre nem reagáltál, ezt annak veszem, hogy nagyjából egyetértesz vele. Amúgy nekem azon kívül nincs más bajom az LCD-vel, mert nem vagyok egy vájtszemű emberke, de az, amit leírtam, konkrétan zavar.

**********

(#187) lcee79


lcee79
őstag

Remélem amire lesz pénzem a Gt60-ra addig még maradnak a plazmák, nem örülnék, ha lemaradnék róla :)
Én 1x vettem életemben lcd-t akkor az elég is volt,
nálam a kontraszt volt a fő probléma, ami filmnézéskor kisütötte a reinám :)

Amióta a Pana G20-asom van azóta nem volt ilyen jellegű problémám sőt filmnézés a mai napig élmény, nem csak teljesen sötét szobában, hiába írják, a beégésről is annyit hogy nálunk a feleségem szereti a tv-t nézni és este van hogy el sem kapcsol aztán még esetleg el is alszik rajta kb 4-5 óra rtl klub sem ég be, akkor meddig kellene ott lenni a logonak hogy beégjen, szóval amindig olyanok írnak ilyen beégésekről stb aki még nem is használt plazmát...

GT60-at is csak azért akarok venni, mert később már nem lesz "rendes" plazma és akkor nézegethetem az LCD-k átláthatatlan világát, és hiába veszek 3-400 ezerért egy tv-t akkor sem leszek annyira megelégedve a képével mint a plazmánál ...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#188) echterion válasza lcee79 (#187) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt a TV nézés közbeni beégést egycsapásra megoldották a filmekke, egyéb műsorokkal megszakított reklámblokkok. Ott ugye nincs logó. :))

**********

(#189) lcee79 válasza echterion (#188) üzenetére


lcee79
őstag

Ja lehet hogy a kereskedelmi tv-k nem is a pénz miatt csinálják, hanem a plazma tv-k védelme miatt :DD

Szóval ha lehet még akkor amire összejön a pénzem, veszek egy 50GT60-at és akkor még van egy pár évem, hogy kiderüljön mi lesz a tv-kkel plazma nélkül (lg-t és samsung-ot nem annyira akarok plazmában... )

Én azt mondom, hogy aki költene 300 környékén egy tv-re az plazmát vegyen és meglátja, hogy miről beszél az aki plazmát részesíti előnyben.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#190) Neszójábe válasza lcee79 (#189) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"Én azt mondom, hogy aki költene 300 környékén egy tv-re az plazmát vegyen és meglátja, hogy miről beszél az aki plazmát részesíti előnyben."

Aki költene 100 környékén, annak is jó lehet a plazma és aki költene 300 környékén, annak sem biztos, hogy a plazma a megfelelő megjelenítő.

Peace

(#191) Ijk válasza lcee79 (#187) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért nálam néhány másfél órás focimeccs logói hagytak elég makacs ghostot, igaz csak bizonyos körülmények között látszik. Viszont ebből kiindulva szerintem be lehet azért égetni, például mindennapos retekklubbal. Más kérdés hogy beégett halvány logóval is azért bőven nézhető, szinemaszkóp filmeknél meg ugye nem is látszik.
Mindenesetre az X20-am sokkal kevésbé volt ghostra érzékeny, mint a neopdp-s ST50.
Másik probléma a line bleeding ennél a technológiánál, és itt ki is merültek a számomra zavaró hátrányok.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#192) lcee79 válasza Ijk (#191) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem a G20 3 év alatt nem égett be
pedig szoktam közelről nézegetni, és nálunk sokat megy az rtl klub...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#193) echterion válasza Ijk (#191) üzenetére


echterion
nagyúr

Milyen körülmények között látszik? Mert én otthon még nem láttam a TV-men beégést, pedig szokszor fél napig csak minimax megy rajta a gyerkőc miatt (szereti, ha a háttérben is megy, mert van pár mese, amit nem néz, míg játszik, de van pár, ami ha kezdődik, akkor addig nem játszik), és mégsem látok rajta ilyesmit.

**********

(#194) Ijk válasza echterion (#193) üzenetére


Ijk
nagyúr

Rakj be egy homogén kék hátteret, az szépen megmutatja ha van.
Beégés nálam sincs, de ghost azért előfordul. Főleg Sport1, Digisport logók tudnak nyomot hagyni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#195) echterion válasza Ijk (#194) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem szoktam homogén kék hátteret nézni a TV-n, ennél vannak érdekesebb dolgok is, amit lehet TV-n nézni.
Nem is értem, ha csak így látszódik, akor minek kell vele foglalkozni? A lényeg, hogy normál használat mellett látszik-e, a többi csak szőrszálhasogatás.

**********

(#196) Ijk válasza echterion (#195) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én sem szoktam, de ha ehhez hasonló képtartalom van film alatt, akkor előbukkan. Múltkor mikor animét néztem, akkor is gyönyörűen látszódott a pár nappal azelőtti digisport logó.
Azóta már persze eltűnt, főleg hogy 2 hete nem ment rajta semmilyen tv csatorna.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#197) echterion válasza Ijk (#196) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, azért egy homogén kék háttér még a ritkábbnál is ritkábban megy normál esetben egy műsorban, így ez a probléma szerintem lényegtelen.

**********

(#198) Ijk válasza echterion (#197) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt nem mondtam hogy mindig látszik, csak hogy bizonyos körülmények között. A kék ég szerintem nem annyira ritka, illetve az animék 16:9-esek és gyakran homogén, világos a háttér, ott azért kijön hogy ha van ghostod.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#199) Dorian válasza echterion (#197) üzenetére


Dorian
félisten

A kék ég az smafu? Vagy sivatagos jelenetnél a sárga dűnék? stb...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#200) echterion válasza Ijk (#198) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, akkor a kedvetekért holnap ezt is megnézem, bár nem sok olyan jelenet van egy filmbe, ahol a kék eget kell másodpercekig nézni, mert oda fókuszál a lényeg. Ha sok ilyen lenne, bizonyára nekem is feltűnt volna...

Adjatok tippet, melyik csatorna menjen egész délelőtt (szerintem a minimax megfelelő, de lehet, ott túl sok a reklám?), hogy rendesen "beleghostoljon", illetve valami progit, ami megfelelő árnyalatú kék hátteret varázsol a TV-mre.

[ Szerkesztve ]

**********

(#201) Dorian válasza echterion (#200) üzenetére


Dorian
félisten

Pendrive-on dugj rá Raiffeisen sárga, középszürke meg fehér 1920×1080 méretű képet pl.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#202) Ijk válasza echterion (#200) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért ne idézz elő szándékosan ghostot a tv-den. Azt megnézheted különböző színű és világosságú homogén hátterekkel hogy van-e most benne valahol. Azt meg ahogy írták előttem pendrive, aztán paintben csinálsz néhány jpeget rá.
De én nem foglalkoznék vele, mivel ha nem lát az ember hibát, ne is keresse, mert utána biztos oda vonzza a tekintetet. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#203) echterion válasza Ijk (#202) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem gáz, hétvégente úgyis gyerekműsorok szoktak délelőttönként menni rajta, szóval mondhatni semmi extrát nem fogok a TV-vel tenni, csak ezúttal utána megnézem, van-e rajta valami.
És igen, ha találok valamit, akkor tuti, hetekig oda fog vándorolni mindig a szeme sajna. :K

**********

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.