Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Valed


Valed
tag

Nem volt mit tenni ki érne rá egy madarat elvinni állatorvoshoz plusz még ott fizetni is. Meg ott van még a madárinfluenza. Ha ennyire érdekel a sorsa nyugodtan kimehettél volna ápolni.
Nem tettek semmi szívtelenséget.

(#2) Pitterix válasza Valed (#1) üzenetére


Pitterix
őstag

Mentem volna, ha lett volna rá lehetőségem.
Sajna mindez az épület másik oldalán történt,(Min 5perc, mire oda átérek és ez a minimum) jelen esetben ez az épület nem egy sarki kis bolt.....
Különben nem kell mindjárt orvoshoz vinni, hanem elég neki egy kis vizet adni, ahogy én is meg tudtam csinálni, mikor a kutyám kapott el egy madarat.
Kapott vizet, kis pihenés és már repült is.
Képzeld, se madárinfluenza, se más egyéb, csak egy kis EMBERSÉG!!!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#3) Tulipanti


Tulipanti
tag

Hogy lehetnek ilyen emberek??? Meddig tartott volna egy kis vizet adni neki vagy egy árnyékos helyre betenni? :((( Aki ilyet tesz, vele ugyan ezt el kéne játszani, hogy ugyan neki hogy esni...
Én nem egy sérült, vagy nagyon pici madarat ápolgattam már itthon...

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#4) Csemike


Csemike
csendes tag

...és tegnap agyonvert egy kisfiút az apja.

(#5) keIdor


keIdor
titán

Valed: Madárinfluenza? Arra a "kitalált" betegségre gondolsz?

Tulipanti: +1, viszont sok ilyen tetű van...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) AKHook1


AKHook1
tag

Hat a mai vilagban sajnos ez a norma, es ezek a vadparaszt munkasok(tisztelet a kivetelnek! :R ) annyira tudatlanok, hogy inkabb elfordulnak mint hogy egy kicsit hasznalnak azt az alkoholista agyukat. Kivancsi lennek ha O esett volna le egy alvanyrol, es meg utanna le is dobtak volna az utcara, milyen kepet vagott volna... :(( :(((

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#7) Gergő_


Gergő_
őstag

a lovat is lelövik...
nem kell annyira szívre venni, tényleg elindulhattál volna kifele, ha ennyire elítéled a történteket...
ettől még nem vagyunk szívtelenek.

(#8) tkazmer


tkazmer
addikt

majd a hátára fekve megpihen.
többnyire ilyenkor már véglegesen meg szoktak pihenni. vagy ha nem is, olyan - maradandó - károsodást szenvednek, hogy lehet, hogy pár óráig még éldegélnek ha beteszed őket az árnyékba meg adsz nekik vizet, de utána úgy is végük.
a munkás pedig spórolós ember, akinek van elég gondja azon kívül, hogy 10 percet eltöltsön egy madárka ápolásával aki 2 óra múlva meghal, ráadásul még a főnöke is leszólja, hogy miért nem dolgozik.
vagy úgy is mondhatjuk, hogy tisztában van vele, hogy a madárka túlélési esélye ebben az esetben olyan csekély, hogy halála praktikusan természetes velejárója a civilizációnak. pont úgy, ahogy az elütött nyulak, békák, rókák, macskák az utakon.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) Samus


Samus
addikt

Én ma véletlen elnyomtam egy pókot. Felkaptam a mélynyomót, és az alján volt (pont, ahová nyúltam), de mire észrevettem, már a kezemen volt...pedig aztán még a legyet is megfogom, és kiviszem a házból, akárcsak a pókokat, és egyéb rovarokat, bogarakat. Mindent igyekszem kijuttatni, nem lecsapni.
Most olyan rosszul érzem magam.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) keIdor válasza Samus (#9) üzenetére


keIdor
titán

Azért a szúnyog gondolom kivétel.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) Tulipanti válasza Samus (#9) üzenetére


Tulipanti
tag

Én is ezt szoktam csinálni. :K
Van aki rögtön lecsap egy bogarat ha meglát, pedig nem is ártana neki... Amin még kiakadtam, amikor egy volt ismerősöm azt mondta, hogy ő mindig rálép a csigára a járdán, mert hogy milyen jó amikor roppan.... :((( Én elrakom mindig őket a fűbe.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#12) Szabesz válasza Gergő_ (#7) üzenetére


Szabesz
őstag

Mesélj csak, hogy lövik le? Belelőnek a hátsó lábaiba, majd kis vergődés után lelökik egy sziklaszirtről?

¯\_(ツ)_/¯

(#13) Pitterix válasza tkazmer (#8) üzenetére


Pitterix
őstag

Csak az a baj, hogy van, aki abból is sportot űz.
Meglátja a gyíkot az úton és még rá is rántja a kormányt....

Samus ugyanígy cselekszem, de ezért sokszor kinevetnek, vagy azt mondják hülye vagyok....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#14) tkazmer válasza Pitterix (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

Meglátja a gyíkot az úton és még rá is rántja a kormányt....
ehh, milyen gyakran vezetsz? :)) ha valaki elé kisállat kerül, akkor a legjobb amit tehet, hogy elüti, ezzel ugyan a kisállat meghal, de nem kockáztatja a saját, az utasai, illetve az esetlegesen szemben érkezők életét.
ha valaki meg esetlegesen sportot űzne belőle, hogy rárántja a kormányt az esetlegesen elé kerülő állatokra, az rövid időn belül nagy valószínűséggel súlyos balesetet szenved, így vagy megbünteti az élet, vagy nem űz ilyen sportot:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) Thome válasza Pitterix (#13) üzenetére


Thome
addikt

Én már akkor rosszul érzem magam, ha egy musli(n)cát meggyilkolászok, még ha véletlenül is történik...

(#16) Eastman válasza Thome (#15) üzenetére


Eastman
őstag

Húúúú mennyi pókot kiraktam tavasszal. Milyen jól jönnének most a szúnyoggal teli lakásban. :K

Mivel 3-4 éve már nem fokhagymázok kb 20-20 szúnyogot átsegítek az örök vadászmezőkre évente. Kb 200-300 csípést /év meg eltűrök. :) Legyet szerintem már vagy 10 éve nem ütöttem le. Rossz érzés az, ha nagyritkán egy csiga a talpam alatt végzi. Igyekszem lehajolni és random az egyik füves szélre helyezni őket. Szegények néha biztos rossz oldalra kerülnek.

...egy gerinces állat szenvedését nyugodt szívvel elnézni. :((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17) nem_tom


nem_tom
őstag

Gondoljon bárki, bármit rólam, de én odamentem volna és szanaszét vertem volna, minimum! :(((
Dögölne meg az ilyen...

(#8) tkazmer: Igen és ilyenkor már meg is kell taposni és ledobni sok méterről, had szenvedjen még jobban.

[ Szerkesztve ]

(#18) Viktor77


Viktor77
titán

Te meg végignézted, mindenféle cselekvés nélkül. Jobb lennél?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) nem_tom válasza tkazmer (#14) üzenetére


nem_tom
őstag

Az attól függ, milyen úton vagy. Ha egy nem forgalmas úton, ahol nyugodtan megállhatsz, akkor igen is állj meg.

(#20) dabadab


dabadab
titán

"Szegény lecsúszik a teraszra, csapkod a szárnyaival, (miközben a társa fölötte repked) majd a hátára fekve megpihen."

Nagyvárosi gyerekek... :(
Az a szerencsétlen madár nem azért feküdt a hátán, mert megpihent, hanem azért, mert megdöglött ("ez egy ex-papagáj").
Mégpedig azért döglött meg, mert relatív nagy sebességgel nekirepült egy kemény felületnek, gyakorlatilag nulla úton állt meg, a szerveit meg az amúgy is törékeny csontjait hatalmas terhelés érte és olyan súlyosan károsodtak a szervei, hogy nem hogy egy kis víz nem mentette volna meg, de az se, ha mentőhelikoptert küldenek érte és közben folyamatos szívmasszázst kap.
Az üvegnek meg azért repült neki, mert nem látta. Ezért szokás rendes helyeken a nagy üvegfelelületekre ragadozómadár-sziluetteket ragasztani, mert azt észreveszik és elkerülik. Ha úgy érzed, hogy tényleg akarsz valamit tenni a madarakért, akkor valami ilyesmit kellene tenned.

DRM is theft

(#21) rozsomak96


rozsomak96
tag

Ha azt tetted volna amit leírtál a végén akkor ugyanolyan lettél volna mint az a munkás. :K

Say 'what' again!

(#22) nem_tom válasza rozsomak96 (#21) üzenetére


nem_tom
őstag

Az ilyenekre néhány szóval nem lehet hatni. Akkor inkább csak nézzünk minden hasonló esetet ölbe tett kézzel.

(#23) Pitterix válasza tkazmer (#14) üzenetére


Pitterix
őstag

Felénk elég sok sün és egyéb állat szaladgál az úton.
Vezetek és idáig sikerült kikerülnöm, mindenféle veszélyeztetés nélkül.
Ha van valami az úton, azt már messziről lehet látni és időben reagálni.

Viktor77: annyiban igen, ha velem, nálam történik legalább megpróbálok segíteni!

dabadab: nem vagyok nagyvárosi, sőt.

rozsomak96: lehet, mert én is munkás vagyok. De az csak a pillanat hevében volt egy kósza gondolat, mivel a hangyát is kikerülöm......

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#24) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ha egy madár nekimegy az üvegnek, és még van benne némi élet, de ott fetreng a földön, én fogom a metszőollót és elvágom a nyakát, nem hagyom szenvedni.

(#25) ollie válasza Csemike (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdekes, hogy senkinek nem tűnt fel amit írtál?

***

(#26) Crystalheart válasza Tulipanti (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Amin még kiakadtam, amikor egy volt ismerősöm azt mondta, hogy ő mindig rálép a csigára a járdán, mert hogy milyen jó amikor roppan..." - Megsúgom, ő teszi jól,a csiga igen kártékony jószág, ha elszaporodik. Nem kell a kihalástól félteni, tessék nyogodtan rálépni, kiváltképp, ha meztelencsiga. (Persze az erdőn-mezőn értelmetlen, ez csak lakott területre vonatkozik. :) )

Látszik mennyi városi van itt. :DDD A városban rendszerint két véglet lakik: aki irtózik a rovaroktól és állatoktól, a "fújj, vidd innen" emberkék, akik gyorsan agyonnyomnak mindent, meg a minden hangyát óvatosan szabadon engedő egyének, akiknek nincs jobb dolguk, mint értelmetlenül rovaréleteket mentegetni. :) Megsúgom, hogy én milliószámra ölöm őket minden évben, tehát ha egyet-egyet megmentenek, azzal sokat nem érnek. :D

Ami a kisállatokat illeti, ha már vergődik, jobb, ha a halálba segítjük.

(#27) Tulipanti válasza Crystalheart (#26) üzenetére


Tulipanti
tag

Én ezzel nem értek egyet. Miért lépjek rá értelmetlenül? Miért ne tegyem el az útból? És hogy kártékony.... Miért? Sok ember nem az? Akkor rájuk és rá kéne taposni....
Egy apró figyelmesség, hogy az ember kivisz egy bogarat és nem rögtön agyontapossa meg minden.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#28) Samus válasza keIdor (#10) üzenetére


Samus
addikt

Hiszed vagy sem, a szúnyogot sem irtom ész nélkül. Elektromos párologtatót használok, ha lehet, a Balatonon is igyekeztem inkább elhessegetni őket. Persze párat elnyomtam, de megpróbálom tisztelni az életet. Anyám először furcsállta ezt a dolgot, mert Ő is csapkod mindenre, de mára megszokta, és szól, ha valahol pókot, vagy furcsa bogarat lát, hogy vigyem ki. Nekem a légy sem árt, csak idegesít, inkább kitessékelem a házból, mint lecsapom.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#29) Crystalheart válasza Tulipanti (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nézd, én egyetlen permetezéssel tényleg sok millió rovart és sok milliárd egyéb organizmust pusztítok el, és évente jó sokszor permezetek. Ha az adott rovar nem védett, vagy nincs büdös szaga szétnyomáskor, én aztán nem tökölök vele. Ezek csak rovarok, még gondolkodni sem tudnak, a hagyományos értelemben... Hiába vagy figyelmes, ha nincs értelme.

Samus: A pók nagyon hasznos, mert megöl egy csomó más rovart. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) Eastman válasza ollie (#25) üzenetére


Eastman
őstag

Kemény. :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Crystalheart válasza ollie (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Túl offtopik volt. :D

(#32) tkazmer válasza nem_tom (#17) üzenetére


tkazmer
addikt

Gondoljon bárki, bármit rólam, de én odamentem volna és szanaszét vertem volna, minimum!
Dögölne meg az ilyen...

:DDD

ha megtaposta, akkor a madár már nem szenvedett tovább, tehát jót tett, ledobni meg azért dobta le, mert nem tudott vele mást csinálni.

(#15) Thome
gondolom akkor direkt nem használsz szúnyogok, kullancsok ellen sem semmit, hiszen szegények, még a végén gyomorrontást kapnak vagy elkezdenek szédülni a magadra fújt off-tól, vape-től és hasonlóktól:)
azért kíváncsi lennék rá, mit csinálnál mondjuk a szigetközben...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#33) Crystalheart válasza Thome (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Én már akkor rosszul érzem magam, ha egy musli(n)cát meggyilkolászok, még ha véletlenül is történik..."

Bezzeg zerglingeket gyilkolászni az megy, mi? ;]

(#34) danih


danih
addikt

A jómunkásembernek ha dolgoznia kell, akkor dolgoznia kell!
Nem madárambulance ez kérem szípen!
"Komolyan azt kívántam utána, hogy essen le és mielőtt a mentők odaértek volna, még meg is tapostam volna az ürgét!"
Igazi emberi cselekedet.

[ Szerkesztve ]

(#35) Pitterix válasza ollie (#25) üzenetére


Pitterix
őstag

Dehogynem!
Az a cselekedet is embertelen, ha lehet egyáltalán arra ilyent mondani......
az ilyen nem ember(bár lehet éppen ezért az.... :U ) és más megnevezhető lény sem. :( :(((

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#36) nem_tom válasza tkazmer (#32) üzenetére


nem_tom
őstag

Nekem az írásból nem az jött le, hogy haldoklott. Ilyen esetben persze más.
Biztos velem van a baj, hogy másként értelmeztem. :)

(#37) Crystalheart válasza nem_tom (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy ablaknak vágódás után a földön fetrengő madár haldoklik. :)

(#38) nem_tom válasza Crystalheart (#37) üzenetére


nem_tom
őstag

Mondom, hogy én vagyok hülye. :D

Amúgy, mi van, ha csak megszédült? Vagy mit tudom én... na jó, hagyjuk!

(#39) Thome válasza Crystalheart (#33) üzenetére


Thome
addikt

A lingek hadd hulljanak! :))

(#32) tkazmer: Azok kivételt képeznek. De minden más általam megölt állat zavar...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.