Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) BaLee válasza Vakegérke (#3) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

De jól tetted, hogy ezt csináltad vele! :K

Akik ide járnak szerintem sokszor fejükhöz kaptak az olvasottak után, hány hasonló dolgot átéltek. Elég hamar elterjesztik az emberről, ha ért kicsit a géphez és a legtöbb embernek még egy windonws install is nehéz feladat pedig magyarul van és szinte csak a tovább gombot kell nyomodni.

Nem az, rokonoknak még megcsinálja az ember, még ismerőseinek is néha és kap érte cserébe ezt-azt, esetleg pár raktáron lévő cuccot rájuk tud sózni akkor még nem is jár rosszul de ez annyira igaz, hogy egyszer beállítod a gépet utána mindig téged hívnak ha bármi gond van vele.
De ilyen rokonok ismerősei, meg olyan munkatársak akikkel pár szót váltottam (nagyobb cégben) kategóriánál simán kérek egy olyan összeget ami egyáltalán nem sok (2-3 ezer ft) néha épp a benzint fedezi, de ezek garantáltan nem hívnak többet!
Remélem ha ilyen gondjuk van legközelebb a t-com csodavonalát hívják, ahol ha ki kell menni és hozzá kell nyúlni a géphez már 20 ezer körül kezdődik, de telefonon 5-6ezerért is elmondják mit kell csinálni 10 perc alatt...

Nemrégiben történt egy eset, munkatársam karácsonyi szünetben (ünnepek után) felhívott, hogy ugyan nézzem már meg a gyerek gépét, mert nem is indul meg hülyeségeket ír ki. Mi történt? Hősünk fia feltelepítette a windows eredetiség ellenőrző frissítést és fekete háttér stb. Valamelyik "hozzáértő" ismerős adott neki egy windows telepítő cd-t amivel nekiállt telepíteni, mert az megoldja a gondot csak valamiért félbeszakadt. Na utána már csak a telepítő indult, az is hibásan.
Természetesen minden ilyen hozzáértő gépénél vezeték nélküli "márkás" (labtec stb.) egér és billentyűzet van amivel jó esetben még a biosba sem tudsz belépni. Jobbik eset ha a régi PS2-est nem dobják ki. Na nagynehezen elindítottam a windowst, kiszedtem, hogy indításnál a telepítőt indítsa, eltűntettem az eredetiség hibaüzenetet ott voltam majd 1 órát. Azt nem kérdezte meg, hogy iszok-e valamit, vagy mivel tartozik.
Természetesen nem kértem volna semmit, ha már munkatársról van szó, de azért ez nagyon úgy tűnt mintha nekem ez lenne a kötelességem, hogy ha gond van akkor fogom magam, elugrok hozzá, megoldom és még vigyorgok is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.