Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Jaj de sokat nevettem :) (főleg a végén). Jó kis írás.
OFF:
"Lefor4máztam a szeme előtt" 4-es helyett "m" betű kellene :) de csak kötekedés végett :P

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem lennék szervizes, az tuti. :N

Haveri alapon csinálgattam ezt-azt, de már leszoktam róla.
A pirulós nem hagyott békén, hiszen én raktam be a gépébe valami vasat, vagy telepítettem valami progit, tehát sokszor el kellett magyaráznom, hogy mit hogyan, és miért. Nem értette, elegem lett.
A morgós meg úgy érezte, hogy egy életre felelős lettem, mert mivel én műveltem valamit a gépével, örök garanciával tartozom.
Megjegyzendő, egy vasat sem, de még jó szót sem kaptam az ilyenektől. A legszebb beszólás az volt, hogy majd szólok, ha gond lesz. Hoppá, mondtam, várj. Mentem a géphez, kiszedtem azt a cuccost, amit beleraktam, aztán bekapcs, és megkérdeztem, hogy stimmel-e minden. Igen. Na, akkor nem csináltam semmit, egy pohár vizet sem kaptam, nem tartozunk egymásnak semmivel. Nem írom le, mit mondott.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) twollah


twollah
nagyúr

Blog bejegyzes recycling.

Ettol fuggetlenul jo es orok ervenyu.

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ezek nagyon nagy sztorik :C :Y :R :W

Jaj, én is mennyit tudnék ilyet mesélni :D
Nagyon sok helyen van hogy az illető átvágható, és mindent a "hozzáértőtől" kérdez. A "hozzáértő" meg a fejét fogja...

A másik, a lelkes, ámde óvatos user, aki mindent ki akar próbálni, de egyedül nem merii, és hozzád jön... amíg le nem lövöd inkább :D

A lelkes, de bátor userhez folyamatosan katasztrófamentést végezni kell járni :D

Egyébként hihetetlen hogy az emberek mennyire lesz*rják mi van a gépükkel, aztán persze jön a hiszti ha a sajaát hülyesége miatt szállnak el a cuccai...
Még jó hogy mindenkinek van már penydrájvja, mert eltűntek azok a bölcsészek akik 1db floppyn tartották a szakdolgozatukat,, ami persze elhalt...
Kollégista koromban ezért tároltam sok-sok ember szakdogáját a gépemen, inkább mint a hisztit hallgassam amikor közlöm vele hogy nem menthető a lemezen megdöglött cucc...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Napfénysüti

Nagyon jó írás, gratulálok ;)

Més que un club!

(#7) xedos


xedos
addikt

Gratulálok! Nagyon jó történet, amit az élet írt :-)
Most jut eszembe, hogy milyen régen jártam a boltodban...
Akkor építettem az utolsó asztali gépen...

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ismerős a helyzet, mennyi ilyent tudnék mesélni....
pl flopy tápcsatlakozó rádugva az alaplap venticsatlakozójára, rámegy az... persze lap füstel hálálta meg... vagy Xeon procit még a lábas 604eset 90fokkal elforgatva rakta bele az emberke az alaplapba, a poén hogy a proci lába a műanygafoglalatba lyukat vágott magának, a procit kifeszítettem, a láb el sem volt görbülve, visszafordítottam, és a gép ment, nem halt meg :DDD
vagy mikor én voltam a balfék
első kísérletezésem a vízhűtéssel, teleöntöttem vélelten a gépet, majd kiszárítottam.. csak ne mindul, csak nem indul, illetve megy de kép nincs 4-5ször próbáltam, kiszedtem a procit, majd látom a foglalat tele van vízzel, nem nedves, hanem csurom víz meg a proci.... bazzzzzz.... hajszárítóval kiszárítottam, proci vissza, majd a gép ment is tovább azt is túlélte!
szerencsére azért ezek a hardverek egy bizonyos szintíg barombiztosak.... :R :C

(#9) Csoky


Csoky
csendes tag

mammmaaaa ez de nagyot nevettet :DDD :DDD feldobta a napom az biztos :D köszönöm, csak így tovább!
üdv

Legalábbis én így gondolom.

(#10) Hunter2


Hunter2
addikt

Én azt imádtam mikor jött valaki gépet venni és hozta magával a haverját aki "ért" hozzá, az agyhalottnak az volt a legnagyobb problémája hogy nincs a cd-romhoz driver lemez.
Mikor megkérdeztem mi a szakmálya aztmondja hogy lakatos, amivel nincs is baj csak ne hinné azt hogy ért az informatikához mikor sík hülye hozzá.

(#11) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Gratulálok, jó írás nagyon!

Nekem a kedvenc tapasztalatom az volt, amikor hozza a kedves vevő aprocit, hogy be kellene venni. 1Ghz-es celeron volt, de ahány lába volt , annyi fele állt. :DDD Kiderül, hogy úgy vette ki a gépből, hogy a lefogatót nem hajtotta le. Miután kijött a fele, látta, hogy gáz van, azért visszanyomkodta. Ezután valaki segített neki, de akkor már mind1 volt. :DDD

(#12) Hunter2 válasza juliabrilke (#11) üzenetére


Hunter2
addikt

Én láttam olyan képet ahol egy P3-as volt belepasszítva egy s462-es foglalatba.
A kép alatt ott volt a kérdés mint annakidején a bucimaci magazinban:
"Mi nem stimmel a képen?"

(#13) guga


guga
Közösségépítő

Köszi, hogy olvastátok :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#14) ktg3


ktg3
őstag

nagyon jó :DDD :DDD

mod : most néztem h guga írása - akkor semmi meglepő
ismét riszpekt :R

[ Szerkesztve ]

(#15) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

jó kis írás :R :)

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#16) guga válasza Hunter2 (#12) üzenetére


guga
Közösségépítő

:DDD

Valamit az alapos hűtésről, régi képem, de ebbe a topikba passzol :D

[link]

[link]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17) guga válasza juliabrilke (#11) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hozzám, olyan 462-es procit hoztak be tesztelésre, aminek hiányzott a kerámia magja :D
Aluljáróban vette a srác, kicsit kikészült idegileg, mert kölcsönkérte a lóvét szüleitől.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#18) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Én csak az alábbi hírt fűzném hozzá:

"A netbook-tulajdonosok körében 40%-kal magasabb az elégedetlenségi ráta, mint a hagyományos, nagy teljesítményt nyújtó laptopokat birtoklók körében - olvasható a Biz 360 legfrissebb tanulmányában."

Aki meg kutyának áll, ne csodálkozzon, ha megsétáltatják.... :))

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#19) izriot


izriot
tag

Azért a szervizesek is alkotnak néha. Anno, mikor lejárt a PIII gépemre a garancia, feltéptem a plombát, hogy kitakarítom. Amit először találtam az egy bazinagy jegyzettömb volt : ) Ez még csak mókás volt, aztán az asztalfejelgetés meg facepalm csak azután jött, mikor megláttam a processzor környékét. A jómunkásember annyi pasztát nyomott a procira, hogy még az alaplapra is kifolyt és az idők során szépen megkövült. Valahogy úgy mint a fentebbi fényképen, csak nem volt olyan körültekintő, hogy mindenütt bekenje, hanem csak simán odavágott egy spaklinyit. Biztos gondolta gyó lesz az : )
A durva, hogy nem valami utolsó dzsunka boltban vettem, hanem egy elég elismert üzletláncba, akik a különböző PC-s magazinokban hírdettek.
Amúgy jó írás.
Régebben olvastam hasonlókat Kürt oldalán. Pl túravezető csóka vmi nagyvállalatnál gondolta jól megmutatja majd az informatikus tanoncoknak náluk micsoda tuti NAS van, kihútozz egy hotswap vinyót, láss csodát világ; megy minden tovább. Azzal nem számolt, hogy épp karbantartás volt és egy már ki volt húzva, kettőt meg már nem tűrt meg a raid tömb :DDD

(#20) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Élvezetes írás grat :C
Az első az nagyon durva :Y Erre mondják hogy nagy az Isten állatkertje, de sajna alacsony a kerítés :))

Hát számítógépes pályafutásomról én is tudnák érdekes dolgokat mesélni :U
Legutóbb például a procimhoz vettem egy Asus Silent SquarEvo hűtött, amit elég érdekesen sikerült felraknom az alaplapra :DDD
Én láma nem néztem át a szerelési út mutatott, és sikerült a hűtő állványt az AM2-es csavarokkal rögzítenem. Legalábbis egy darabig :DDD. Na mindegy mondom vissza hajtom. Ja csak az utolsó csavar az istenért sem akart ki jönni. El ment a menet a csavarról.
Kézzel nem tudtam vissza hajtani, de van faternak egy elektromos csavarhúzója. Na azzal sikerült, de azt látni kelet volna :DD Én csavartam a haver meg fogta és húzta az alaplapot. Na így vagy 2 perc gyötrődés után sikerült leszedni.
De itt még nincs vége a sztorinak, szerelési útmutató át néz. Persze a krómozott csavarok kellenek Intel procihoz :W Na mindegy gép összerak, indít, be van lassulva mint állat :Y
De olyan szinten hogy a bios mire el indult vagy 1 perc és a többiről ne is beszéljünk.
Gép szétszed nem e rosszul raktam össze, hmm semmi hiba. Na én akkor már gyanítottam hogy alaplapnak annyi. Szereztem másik lapot minden stimmel, akkor át néztem az alaplapot töviről hegyire, de nem láttam semmi hibát. Kezdtem izgulni hogy gariban észre vesznek e valamit, de szerencsére cserélték. Na mondom ezt megúsztam, ja és az alaplapot 38k-ért vettem anno tehát nem volt olcsó :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) hcl válasza guga (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyen full bekenem a procit dolgot én az első Athlonomon csináltam, direkt körbeépítettem a procimagot hogy a hordozó kerámia is adjon át valami hőt. Igazából később kiderült hogy sok értelme nincs :( Baja nem lett tőle semminek, de jobb se volt mint ha csak a magot kentem volna be.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Noi88


Noi88
tag

Hát ez a napom fénypontja! Köszi! :R :D

(#23) Typhoon47


Typhoon47
őstag

ez már nagyon kellett :DD
köszönjük :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#24) juliabrilke válasza guga (#17) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azt a kerámia magot szerintem valamelyik hűtő alján kellene keresni. :DDD

(#25) vPhis


vPhis
aktív tag

nagyon jó íráás :)) :DD

(#26) t19joc10


t19joc10
csendes tag

Én is dolgoztam szervízbe egy eset: srác és barátnője bejön a géppel, és a következőt mondta: Valami nyűg van a géppel. én csak halkan megsúgtam a kollégámnak hogy kérem a nyűgoldót.:D .Durva mikor faggatni kell az embert ,de mégis mi a gond vele, mi nem megy, és a végén kiderül semmi baj nincs, csak sokan nem értenek szinte a gép bekapcsolásához sem. Tegnap új gépre raktam egy wint mert megkértek rá, tulaj közben kérdezgetett: üvegmonitor jó képet ad nem? ( crt re gondolt) , HDD az jó? , elmondom neki az a winyó , de jó nem?? mert HDD, mondta. a végén ráhagytam igen jó mert HDD. szólt az eladónak ne adjon keleront ( celeron), Duált adott az jó nem? válaszom: jó , A DUÁL AZ JÓ .:D:D:D

(#27) Grigorisz válasza guga (#16) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Hasonlót egy AthlonXP-nél láttam csak ott emberünk ezüst pasztát használt.... :DDD

Az írás nagyon tetszik mint szervizes-eladó tök átérzem a történeteket. :D :C

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#28) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Nekem egyszer egy haver könyörgött karácsony előtt epszilonnal, hogy valami ismerősének rakjak már össze egy gépet, mert nagyon kéne, csak elfelejtett időben mozdulni. Akkoriban mifelénk hamar kiürültek a boltok, nagy nehezen, sok veszekedéssel szedtem össze a gépet. Összeraktam, feltelepítettem mindent. Eljött érte a csóka, akkora mercivel, mint egy pótkocsis ifa, kifizette a gép nagyker beszerzési árát, egy fityinggel se többet. Otthon meg valami okostojás rögtön szétbarmolta. Ilyen, hogy összerakás meg telepítés díja, az almás volt, pedig nem csóringer figura volt.

Soha többet nem raktam össze senkinek gépet, azóta se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) z00li


z00li
senior tag

Klassz írás!

Csak az a gond hogy szervizesként rengeteg ilyet átéltem már. :)) És szerintem lesz is még benne részem! :W

(#30) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Húú ezek a sztorik :) Nekem kettő jut kapásból eszembe ami saját.

Exbarátnőnek gép kell fősulira koleszba, kevés péz, de tft kell, stb. ph-s hirdetések közt találtam neki valót, árban jó, új és nem gagyi alkatrészek, 2 év gar, számlával, átvétel nyugatiban.
- "Az nem jó, nekem azt mondta anyukám hogy boltból kell, csak az a megbízható, stb"
Nosza le is mentek Szegedre vmi hipermarketbe, vettek nem kicsit szarabb gépet noném cuccokból 3 ezerrel olcsóbban, örömködtek, aztán másnap visszavitték mert laphibás volt.

Másik a konnektoros sztorival kapcsolatban.
Feldolgozó cég, frankó új kompresszor, 1 szalagot vitt, mikor rákapcsolták a másodikat, szénné égett a motorja. Nosza javítottuk nekik 40k-ért (99-ben aszem, ez még nagy péz volt). Járattuk 1 napig, átadtuk, másnapra leégett megint. Na, akkor saját pézből újra megjavítottuk, járattuk 1 napig, kivittük nekik, bedugtuk a 380ba és apám elkezdte ész nélkül méricskélni. Kiderült hogy a cég fő villanyszerelője által falra szerelt 4 pólusú 380as aljzatba be volt kötve 2fázis+föld+nulla a 3fázis+föld helyett, 2 fázissal nem bírta a terhelést és leégett... és még ránk verték volna a második javítást, sőt talán a (szerencsére) meg nem történt harmadikat is, ha nem figyelünk.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#31) infectedmann


infectedmann
őstag

Nekem a saját élményeim közül az a legemlékezetesebb mikor havert fehívott, hogy vett egy új gépet, a régi vinyót faszán beépítette, de valami gebax van mert a windows nem indul.
Kérdem én: Windows újratelepítés volt?
Mondja ő: Miért lett volna, hisz már egyszer fel lett téve a vinyóra.

:W :DDD :C

Itt voltam úgy, hogy fogom és kettétöröm a telefonomat :DDD

Másik:
Két IQ fájter haverom gépet szerel. Egyik srácnak (neve legyen X) behalt a vinyója. Telepítő lemeze egyiknek sem. Se baj. Átvitte a vinyót Y -hoz majd minden windows könyvtárat átmásoltak X gépére, hogy majd így tuti menni fog. Mikor X felhívott, hogy ez meg az van akkor szintén azon voltam, hogy tarkón lövöm magamat :D

(#32) zdanee


zdanee
őstag

Kisrackent engem is erdekelt egyszer a "hol a hiba az aramkorben" problemakor. Fogtam is a villam miatt elszallt tapomat, es multimeterrel nekialltam mericskelni... egeszen addig, ameddig a bazinagy kondi tetejeig nem ertem. kb 5 centis ivet huzott, es a multimeter tuskeje odaolvadt a kondi tetejere, en meg meglepetesemben 3 szobanyit futottam rukvercben. Aham, ott meg volt aram :D

Masik, volt egy 120cm magas 4 procit fogado 486-os szerverem. Cartmannek hivtuk, mivel elegge husi volt, es debian linuxot futtatott, 2db 33MHz-s 486SX-en. Mivel csak csutkara ugyanolyan procikkal tudott menni, nagyon megorultem, amikor egy bontoban parszazert 2 ugyanolyan 486DX2-hoz jutottam, taskaba be a konyvek koze, azt uccu haza berakni. Noss, igy sem szallitok tobbet procit, miutan beepitettem a kincseket, es raadtam a feszultseget a memoriateszt utan a kovetkezo felhivas fogadott: "Error in CPU slot1: broken CPU? Press [F1] to continue!". Meg is nyomtam az F1-et, el is indult a rendszer, noha nem lett erzekelheton gyorasabb. Kesobb jottem csak ra: a masodik slotban levo procit kisse megviselte a szallitas, az eggyik sarka, es rajta kb 5-6 lab lerepedt, csak a huto tartotta a helyen. De ami a lenyeg, Cartmant mindez nem zavarta, futott par napig egy torott procival a masodik slotban :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#33) rekid válasza guga (#16) üzenetére


rekid
addikt

Nagyon nagy kb lefordulok a szekrol :D :DD :DD :DD bejottek a kollegak mit visitok itt... nagyon komoly kep. Jo storyk. :)))

Gyáva népnek nincs hazája!

(#34) kymco válasza rekid (#33) üzenetére


kymco
veterán

Nagyon jó! :)

www.refujvaros.hu

(#35) atom87


atom87
aktív tag

Ez igen! :)

Jó kis olvasnivalót hoztál össze! :)

Kawasaki z1000

(#36) T. Vercetti


T. Vercetti
csendes tag

szórakoztató a leírás köszi!
de kicsit bő lére eresztetted szerintem.
mikor megláttad hiszékeny úr életkörülményeit, ott helyben a hónod alá csapod a gépet, visszafizeted a pénzt és agyő! én már többször jártam így el az elmúlt tizenhat év alatt, és meg kell mondjam, megéri! egyrészt, látni az ember fejét, ahogy felkapod a gépet és viszed, amiről azt hitte, hogy az övé! az valami lélekemelő, és röhejes fejet vágnak. a másik, hogy mikor oda b@szod a pénzt az asztalra, akkor kissé megváltozik a hozzáállásuk, mivel már nincsenek abban az előnyben, hogy ők az urak mert nagy kegyesen vásároltak tőled. az a másik látványos arc amit vágnak, hogy látják, hogy bármikor csikkzsebből visszaadod a szaros pénzüket és nem vagy rájuk szorulva. eddig nekem ez működött és soha nem volt álmatlan éjszakám az ilyen fickók miatt. csak maradjom is így ;]

" A válságra való tekintettel az alagút végén lekapcsoltuk a fényt..."

(#37) guga válasza T. Vercetti (#36) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Nekem soha nincs szükségem elégtételre, mint írtam mindenkivel szemben korrekt és szolgálatkész vagyok, ez a hosszútávú kapcsolatok alapja ;)
Ez kivételes eset volt, megfelelően kezeltem. Utána sem keltette rossz híremet, mert talán rájött, hogy végig ő hibázott.

Szavaidból hiányzik az ügyfelekkel szemben tanusított türelem :D
Magamat nem tartom valami nagyra sem szakmailag, sem erkölcsileg, de az biztos, hogy az elmúlt 10 évben nem volt senkivel sem konfliktusom a munkám, vagy a hozzáállásom miatt, még akkor sem, ha az ügyfél túlfeszítette a húrt ;)
Erről kéne szólnia a munkánknak.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#38) Omega81


Omega81
senior tag

Köszi az írást! :))

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#39) Menthirist


Menthirist
veterán

Nem semmi írás, minden elismerésem... Régebben én is jártam párszor rosszul, hisz magamtól tanultam, magam kárán a dolgok jó részét :)
Pár példa:
286 12 MHz-es gépemet gondoltam lecserélem egy 386-osra, amit egy itthoni neves számtechcégnél vettem használtam. Elvonultak félre egy nem belátható szobába, kihozták a 386-os alaplapot és procit... hazavittem, megnéztem, beindítottam, semmi... látom kettérepedt a proci... szerintem fordítva tettem vissza (akkor még lehetett :D) a foglalatba :) Egy ideig még maradtam a 286-osomnál :D (jah, lehettem vagy 11 éves, most 24 vagyok)

Később volt egy 300-as celeronom (kb 4. használt gépem), ami időről időre játszott olyat, hogy nem volt hajlandó elindulni... Ilyenkor szét kellett szedni, újra összerakni, és ment... Néha darabonként kellett haladni, és ellenőrizni, hogy mi a helyzet. Ekkor a gépben volt egy 128-as egy 64-es és egy 32-es ramom... csak alaplap, proci, vga és egy csík ram, beindítom... megy... oks... akkor beteszem a másik csíkot, ekkor szikra... BAZZ, nem kapcsoltam ki a gépet, és úgy tettem be a ramom... persze nézem melyik ramom halt meg, naná hogy a 128-as :D

Jah, és nem kell mindig újratenni a windowst... volt hogy mindent kicseréltem alóla (proci, alaplap, vga, ram, csak a hdd maradt, és állva maradt! :D persze lassú volt, meg szívemnek is jobban esik egy friss ropogós OS, de akkor is megmaradt :D

Azóta sokat tanultam gépekről, dolgokról (infós egyetemista vagyok, de ált iskola 4-5. óta van gépem 8088-tól a mostaniig), egyre inkább a szervízesekre bízok dolgokat :D alaplap, proci, és tápcserére nem vállalkozok :) Ha új gépet veszek, akkor is inkább ott tetetem össze a cégnél ahol veszem. Jó, mert ha elszúrják, akkor ők hibája, ha pedig én tenném, úgyis rám lenne szúrva, hogy az én hibám, még esetleg gyártási hiba esetén is, és amennyire nem tudok vitatkozni, ezt inkább nem kockáztatom :D VGA, ram és hasonlókat azért beteszek magamtól is :) nomeg szoftveres dolgokat magam oldok, ezekben szeretem a kihívásokat (pl 5 os üzemeltetése egy boot managerrel :D)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40) Menthirist


Menthirist
veterán

Jah, meg eleinte unokatesómék jóval jobb gépénél szórakoztam, amikor történtek gondok a gépen... persze le is lettem szídva, hogy ezen ők dolgoznak, és ha tönkremegy, akkor munkahelyi dolgok vesznek el... Én ezt elég rosszul viseltem, de mostmár engem hívnak mindig, ha valamit meg kell csinálni, és én vagyok a család, a környzetem, meg úgy a környező utcák informatikusa :D Szóval károkat okozni egy dolog, csak tudni kell mitől volt, ha haragszol, akkor a kiváltó emberre kell haragudni, és mindig tanulni a hibából, és tenni ellene...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41) shark300


shark300
tag

Köszönjük guga, nagyon jó írás! Kellett ez a mai napra :)

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#42) guga válasza Omega81 (#38) üzenetére


guga
Közösségépítő

:DDD

A többieknek köszi a figyelmet s a hozzászólást :B

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#43) Sanyo77


Sanyo77
tag

Ez jó volt.

Még ilyeneket!
:C

(#44) proci985


proci985
MODERÁTOR

köszi az írásért :R

saját hülyeségek témában akkor:
pirulós 1.:
na ez még nagyon régen történt, olyan 97-98 tájékán. nem megy a hangkari... apám elviszi szervizbe, ott megy. tanulság: a 3.5öst nem mindegy, hogy hova dugod be: :U

pirulós 2.:
unokatesóm váltott s775re, aminél újdonság volt a 4pines. nekem 478asom volt akkoriban, amin emlékeim szerint nem volt. másfél óra szopás következett, nem indul. lap ég, minden a helyén (szerintem), procihűtőtől persze nem látom, hogy valami nem stimmel. el a boltig (másfél utcára), srác megnézi, rádugja négypinest... égett az arcom rendesen :B:)

és akkor a homloktörlősök... kicsit hosszabban, de rövidebben nem igazán lehetne elmesélni őket:

pt1:
első sztorihoz képest másfél évvel később, tavaly áprilisban: három hónapos az s775ös rendszer, végre sikerült a quadomra egy normális hűtőt szerezni. három órán át szereltem az új rendszert (alaplapot ki kellett venni, maga a hűtő pedig nem éppen könnyen szerelhető, avagy az IFX14 befér a CM690be, de nincsen abban köszönet). utolsó simitások alatt telefonálok (ez fontos). nem indul. illetve felpörög, aztán le is áll azon nyomban. idegbaj kerülget, mit szúrtam el. súlyosbítás: a hűtő ventilátorostul 1.2 kiló, és a felső 3 alaplaptartó csavarból csak egy van bedugva (esélytelen volt a másik kettő becsavarozása). nekem pedig 5 perce bp másik végén kéne lennem ismerősökkel találkozni. ok, mit szúrtam el... csatlakozók ki (nagyon sok volt), vidkari ki, hangkártya ki, hoppá, a hatpines csati nincs rádugva a vidkarira (a +1 négypines itt még nem tűnt fel...). hmhm... hol a hatpines csati? procihűtő tetejét lekapom... 4pinest ki... akarom mondani, 6pinest ki. mi a fenét keres a hatpines a proci áramellátó csatlakozójában (na itt fontos, hogy telefonáltam... és mellesleg akkorra kb 3 órája szenvedtem a hűtéssel)? e... proci oem, gari nincs, p5k még garis, táp szintén... de péntek van, és én nem gariztatni akartam, hanem használni. itt jön a homloktörlés rész. ok. 4pines elő, procihűtő be (ez igy elmondva egyszerűenk tűnik, de ez még így is egy félórás művelet volt, és akkorra már két órája a felhelyezést illetve ventifelfogatást gyakoroltam), mindent visszakötök. ez további 5 perc. kávé, üldögélek, nézegetek. közben telefon, mindjárt indulok, egyébként mellékesen lehet leégettem egy alaplapot (~25k) és egy procit (~45-50k), meg lehet a tápot is (~15k). bekapcsolom. nemmegy....

ööö .... hopp, tényleg, ilyenkor mindig le szoktam kapcsolni a tápot, nehogy valami kósza áramot ne szeressenek a vinyók. tápot visszakapcsolom. pittyen épp eleget. megy. nem tudom, hogy az FSP vagy a P5K vágta e le a rendszert, de áldja az ég érte. háromnegyed órája kéne ott lennem. nem érdekes, prime! load 58-62c, ez olyan 15-17fokkal jobb a B3 gyári hűtővel elért hőfokhoz képest (a proc G0).

másfél óra késéssel és zombi módban értem oda a találkozóra. a stressz és a koncentrálás kicsit kiszivta az agyam. hála égnek megértették, a társaság hímtagjainak rajtam kívül vizes rendszere van... bár az enyém jobb a hőfokokat tekintve:DDD hát így történt, hogy a thermalright termékeket csak azért veszik, mert övék a legdurvábbak lég kategóriában.

homloktörlős pt2.:
történt fél éve. hangos a vidkari hűtője. elegem lett az ATTből, rivatunerből, biosfrissitésből, mindenből. új hűtő kell. hm, thermalright (igen, kezdhettek nevetni) hr03gt, ez kell nekem! sejtettem, hogy macerás lesz felrakni, dehát valamit valamiért...

végül apróban találtam egyet, ragacs nincs, van helyette kétfázisú hővezető paszta. viszont a bolti árhoz képest lényegesen olcsóbb (13kt sokalltam érte). nembaj, ügyes gyerek vagyok! hűtő le... jön az első meglepetés. illetve első kettő: egyrészt a hővezető paszta rászáradt a gpura és környékére (hm, csak a jó minőségű...), másrészt, a gpun se kupak, se mellette védőrész. ok. leszedtem a memek hűtőjét, kb másfél óra alatt megtisztitottam, majd felhelyeztem őket (áldja az ég a szombaton is nyitvatartó patikákat:) ), kimértem, hogy pont befér a GPU hűtése felfelé (így nem takar slotot), rája már a venti nem (e van), mehet föl a hűtő. itt elkezdtem gondolkodni... a hűtő üresen 400g, ventivel lesz az 650 is, és csak a GPUn támaszkodik. nade, vannak 3Mes pacskerjaim, gumiból, kicsit magasak, de jók lesznek azok. baromira féltem a lesarkazástól/megsemmisítéstől, de figyelembe véve a hűtő súlyát, azt hiszem jogosan... igen, először cseréltem GPU hűtést. pár óra szenvedés után elkészült a mű... bootképernyőig eljut, aztán leáll. aj-jaj. vidkari ki, s3 be. azzal indul, irány ph szakmai topik, látott e már valaki hasonlót (nem). 6pinest nem felejtettem el. főleg jajj, memsünik megszáradva, innentől nincs visszaút. lesarkaztam a gput?
intermezzo
zenét hallgatok. a hűtést egyenlőre nem merem levenni. gariztatni így nem fog menni, újra nincs pénz. pulzus és ideg az egekben. x300se van 3k körül, semminél több...
intermezzo vége
összekapom magam és leveszem a GPUról a hűtést. hopp, a paszta úgy van a GPUn, ahogy rákentem. a hűtőn persze nincs. magyarul: nem ért hozzá a GPU a hűtőhöz, úgy meg persze, hogy lelőtte magát elkerülendő a túlmelegedést. még jó, hogy a duron óta már van túlmelegedés védelem...:DDD megigazgattam a tappancsokat, szorítgattam picit, immáron stabilan szorult.
be a gépbe, 6pines be, közben heroikus zene szólna, ha amerikai filmet forgatnának róla:D, indul. vrmen még a gyári megoldás, azzal úgy voltam, hogy ha szükséges lesz jobb, akkor kap azis süniket, van még pár. indul. heroikus zene felerősödik. túljut a booton! közben a képzeletbeli zenészek átváltanak örömódára! rivatuner elő, everest elő, szőrös fánk elő. idle 12 fok, be a szőrösfánk, load 12 fok, venti nélkül, az egyik legerősebb (és leghangosabb) hűtésű 3870 gyári hűtőjéhöz képest, mindezt passzívan, pontosabban direkt légáramlás nélkül. a gyári passzív megoldásokat le se merem írni, hogy mennyivel verte (de, 30-45fok!). ígyhát nem maradt más, mint a mechanikus narancs utolsó jelenetének megtekintése érdeklődőknek katt ide, 4:20tól indul, valamint a hatalmas vigyorral ülés.

és csend volt. és hűvös volt. kell mondanom, mennyire voltam boldog?:) nehéz szerelni a TR cuccokat, de hűteni és teljesíteni, azt tudnak.

és végül homloktörlős három, ez már rövidebben:
elszállt a 80gs maxtor, az egyik bootvinyóm (5 éves volt, szóval szériához képest nagyon jó túlélő). sikerült addig-addig cserélgetnem a kábeleket a gépben (eddigre 3 vinyóm volt), amíg kikapcsolás nélkül húztam le a raptort is. igen, az volt a második, kísérleti bootvinyó. utánna sikerült bootoltatni, addigra az 500gigás tárolóval (hála égnek nem azt húztam le). raptoron már csak gyártói gar, az is elvileg... szuper... maxtort lehúzom, raptorral se indul, viszont a windows lemezzel már igen (a maxtor így sem). formatálás után ment, mintha mi sem történt volna (azóta eltellt fél év:) ). na ennyit arról, hogy a két különálló vinyón tárolt két különálló oprendszer mennyivel biztonságosabb... user error ellen nem véd:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Teljes mértékben átérzem a dolgot velem is hányszor volt már ilyen, hogy biztos én rontotam el stb. stb.
De biztos az én hibám mert én nem értek hozzá nem én dolgozom ,szerelek, tartok karba gépeket kb 10 éves korom óta.
Az ilyennek sajnos nem lehet megmagyarázni semmit.
Isten ments az ilyenektől inkább a túlóra :))

(#46) psn


psn
tag

Imádom az ilyeneket, amíg nem velem történnek. :))
Köszi az írást! :C

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#47) gyikhus válasza Napfénysüti (#6) üzenetére


gyikhus
tag

Gratula, remek írás! :C
Ilyeneket olvasva rájövök, hogy az én embereim nem is annyira satuk, mint pl. hiszékeny úr, bár csinálnak hihetetlen és megdöbbentő dolgokat

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#48) MC Pite válasza Vakegérke (#3) üzenetére


MC Pite
veterán

Hogy ez mennyire ismerős :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#49) grma


grma
csendes tag

Hát ez mekkoraaaaa..... Nagyon komoly :) :) :)
Gratula.... :DD :DD :DD

(#50) BaLee válasza Vakegérke (#3) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

De jól tetted, hogy ezt csináltad vele! :K

Akik ide járnak szerintem sokszor fejükhöz kaptak az olvasottak után, hány hasonló dolgot átéltek. Elég hamar elterjesztik az emberről, ha ért kicsit a géphez és a legtöbb embernek még egy windonws install is nehéz feladat pedig magyarul van és szinte csak a tovább gombot kell nyomodni.

Nem az, rokonoknak még megcsinálja az ember, még ismerőseinek is néha és kap érte cserébe ezt-azt, esetleg pár raktáron lévő cuccot rájuk tud sózni akkor még nem is jár rosszul de ez annyira igaz, hogy egyszer beállítod a gépet utána mindig téged hívnak ha bármi gond van vele.
De ilyen rokonok ismerősei, meg olyan munkatársak akikkel pár szót váltottam (nagyobb cégben) kategóriánál simán kérek egy olyan összeget ami egyáltalán nem sok (2-3 ezer ft) néha épp a benzint fedezi, de ezek garantáltan nem hívnak többet!
Remélem ha ilyen gondjuk van legközelebb a t-com csodavonalát hívják, ahol ha ki kell menni és hozzá kell nyúlni a géphez már 20 ezer körül kezdődik, de telefonon 5-6ezerért is elmondják mit kell csinálni 10 perc alatt...

Nemrégiben történt egy eset, munkatársam karácsonyi szünetben (ünnepek után) felhívott, hogy ugyan nézzem már meg a gyerek gépét, mert nem is indul meg hülyeségeket ír ki. Mi történt? Hősünk fia feltelepítette a windows eredetiség ellenőrző frissítést és fekete háttér stb. Valamelyik "hozzáértő" ismerős adott neki egy windows telepítő cd-t amivel nekiállt telepíteni, mert az megoldja a gondot csak valamiért félbeszakadt. Na utána már csak a telepítő indult, az is hibásan.
Természetesen minden ilyen hozzáértő gépénél vezeték nélküli "márkás" (labtec stb.) egér és billentyűzet van amivel jó esetben még a biosba sem tudsz belépni. Jobbik eset ha a régi PS2-est nem dobják ki. Na nagynehezen elindítottam a windowst, kiszedtem, hogy indításnál a telepítőt indítsa, eltűntettem az eredetiség hibaüzenetet ott voltam majd 1 órát. Azt nem kérdezte meg, hogy iszok-e valamit, vagy mivel tartozik.
Természetesen nem kértem volna semmit, ha már munkatársról van szó, de azért ez nagyon úgy tűnt mintha nekem ez lenne a kötelességem, hogy ha gond van akkor fogom magam, elugrok hozzá, megoldom és még vigyorgok is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.