Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PierNight


PierNight
aktív tag

Remélem még ma kapok választ mert ha tényleg súlyos a helyzet lementek minden fontosat a gépről!

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Első dolgom lett volna HDD sentinelt ajánlani, de látom ez a program hasonló.
Ergo, a válasz ott van leírva, kiemelve. Gondolom nem véletlenül.
A "veszélyes" jelzőt alatt a program nem azt érti, hogy esetleg felrobbanna a vinyó és leszedi a fejedet :)

(#3) Samus


Samus
addikt

Én a helyedben mentenék mindent, biztos, ami biztos. Elég sok szám van a határérték felett, ha megnézed, ez nem jelent sok jót. Ahogy nekem lejött, sok a bad sector, ami nem egy jó dolog, mivel ezek csak szaporodnak...Nekem is van egy hat éves 40es Maxtor, külső házban, csinál olyat, hogy menet közben leáll a fej (a lemez forog, de nincs aktivitás, írás leáll, meghajtó eltűnik, műveleti LED folyamatosan világít), bekapcsoláskor nem indul el, kattog, és egyéb érdekességek. Lehet a ház elektronikája sem a legjobb, de a HDD sem mai...a viccesebb, hogy van egy P3as gép egy 9.2 GB-s Quantum Fireball vinyóval, ami megvan vagy 10 éves, semmi baja. "Teker" mint állat, lassú, de működik...Tehát: Backup NOW.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) kételkedem válasza PierNight (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Ments le minden fontosat, abból baj nem lehet. :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5) PierNight válasza Dany007 (#2) üzenetére


PierNight
aktív tag

azt gondoltam, hogy nem én vagyok veszélyben :D

(#6) PierNight


PierNight
aktív tag

köszöntem a válaszokat :) Hát akkor tényleg az lesz ^^ csak még bírja pár hétig :D
1 biztos, mostantól nem ütögetem ha zörögne a gép...:D

(#7) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A winchester tényleg ~14000 órát ment? :Y

Egy biztonsági mentést azért megérne. :)

(#8) PierNight válasza juliabrilke (#7) üzenetére


PierNight
aktív tag

bezony :D ő az első gépemben már benne volt és akkor is használt volt :) (nem tudom mennyi idős volt) és a poén, hogy a vadi új 100gbos hdd-m 13 hónapig bírta...(emberi időben :D)

(#9) Gergő_


Gergő_
őstag

ezt a vinyót én már csak az adatok lementésére használnám :)

(#10) The DJ


The DJ
addikt

Öt szektor lett áthelyezve a tartalék területre, szerintem ez még nem annyira vészes, de persze jelent valamit. Az adatátviteli hibák száma viszont magas, én cserélnék egy IDE kábelt és megnézném a tápkábelt is, mert ezek erősen befolyásolhatják a dolgot.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#11) Dany007 válasza PierNight (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, azért azt gondoltam :)
Szal ilyen tapasztalatom még nem volt. Jó kis veterán vinyó lehet. De szerintem a 'veszélyes' kb. azt jelenti (szigorúan szvsz), hogy bármelyik pillanatban kipurcanhat a vinyó!

(#12) PierNight válasza Gergő_ (#9) üzenetére


PierNight
aktív tag

hát sajna én még nem :D remélhetőleg pár héten belül tudok venni laptopot/netbookot és akkor nyugdíjba mehet ^^

(#13) PierNight válasza The DJ (#10) üzenetére


PierNight
aktív tag

én már ezzel a géppel nem csinálok semmit :D max szétszedem és ami olyan eladom,elajándékozom,elcserélem...bánom is én :D

(#14) Dany007 válasza PierNight (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Még közel is laksz :D Milyen gép? Bár a vinyó méretéből (meg az adatokból) ítélve legalább ~ 6 éves lehet? :s

(#15) The DJ válasza PierNight (#13) üzenetére


The DJ
addikt

Én szeretem az ajándékokat, főleg ha hardverekről van szó, még ha régiek is :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#16) Ndruu válasza juliabrilke (#7) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Miért, az sok?

A másik nem ment annyit, de az fiatalabb is kb. két évvel. [link]

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#17) PierNight válasza Dany007 (#14) üzenetére


PierNight
aktív tag

a vinyó 7is van sztem :D csak bele lett téve 2 éve az "új" gépbe amit kaptam akkor. (512 ram, 2-es proci...szal nem sokat ér ^^) elajándékozni a családban gondoltam :) eladni meg akárkinek :D de ez még arébb van.

(#18) tibi666


tibi666
senior tag

haldoklóbaN

(#19) Badman 4ever válasza juliabrilke (#7) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Van egy 11 éves HD Sentinel 100%-os 6 GB-os Fujitsu vinyóm, ami pár ezer napot (nem órát!) ment és már a SMART is vinnyog, hogy "Élettartam vagy kor limit átlépte", de semmi baja, hibás szektorok sincsenek rajta. Mindjárt beteszem, azt csinálok róla riportot. ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#20) PierNight


PierNight
aktív tag

hehe :D ezek a veteránok már csak ilyenek :P

(#21) remixboy


remixboy
tag

nekem egy 122 es vinyóm van immár 6 éve.annyira recseg mint a fene :Y
de az még haggyán rajta van több mint 50GB adat. :W
[link]

[ Szerkesztve ]

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#22) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#19) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Pontosan 2431 napot futott, ami több, mint 6 és fél év folyamatos használat és 1999.10-es a kicsike, szóval fél életét munkával töltötte. ;]


A Start/Stop Count az Everest szerint 60128. :U

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#23) PierNight válasza Badman 4ever (#22) üzenetére


PierNight
aktív tag

váó:D grat

(#24) remixboy válasza Badman 4ever (#22) üzenetére


remixboy
tag

nem cserélünk vinyót? :D :O

[ Szerkesztve ]

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#25) Badman 4ever válasza remixboy (#24) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Mit csináltál ezzel, fociztál vele? :Y Inkább nem cserélnék. :DDD A Fujitsu-t amúgy indítottam már fejjel lefelé, amit a gép csipogással és a bootolás megtagadásával tolerált és néha menet közbe is pakolgattam, egy ideig, pedig Enemy Territory Quake Wars szerver futott rajta 128 mega memória társaságában, tehát baromira lapozott a gép és úgy tekert a vinyó, mint állat, szóval kalandos élete volt nálam, de baja az egy szál se. :D
PierNight: Köszi. Amúgy van egy 'tesója' egy szintén 6 GB-os és 11 éves WD vinyó, ami szintén HD Sentinel 100%-os, de "csak" 43000 a Start/Stop Countja és nem tudja a progi megállapítani, hogy mennyit ment, mert a SMART-ja kb. 6 bejegyzést ha tartalmaz. :D

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#26) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sentinel, magyar és itt megtalálod az íróját.

Badman 4ever! Ha ratyi a smart akkor a senti sem ad megfelelő adatokat.

Más: G-sense kinek van a smartba? Álat! :D

[ Szerkesztve ]

(#27) remixboy válasza Badman 4ever (#25) üzenetére


remixboy
tag

nem fociztam vele :D lehet megártott neki a nyári kánikula :K
ja meg lehet hogy az agresszív gépház csapkodás miatt is :DDD

[ Szerkesztve ]

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#28) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha javasolhatnám, rakj köré egy kis ventillátort. Nekem is az tartja a Samsungomat, különben rég meghalt volna.

(#29) sislaciii


sislaciii
aktív tag

és mi van az én 250es WD-mmel? nyáron volt egy kis nézeteltérés, fejjel neki a gépnek, majd 1 métert esett az egész gép az asztalról. semminek semmi baja, még a neonok is szuperáltak, csak a gaba házam hajolgatott. :D

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.