Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PierNight


PierNight
aktív tag

előre is köszönöm az infókat

(#2) Lauda


Lauda
félisten

(A szokj le magadtól stb vélemények nem érdekelnek mert magamtól nem tudok leszokni

Innentol fogva vesztettel a cigivel szemben. :) Szerintem sosem fogsz leszokni.

(#3) PierNight válasza Lauda (#2) üzenetére


PierNight
aktív tag

próbálkozni lehet :D És lehet ez a kezeléses dolog télleg jó

(#4) Lauda válasza PierNight (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Probalkozni persze, h lehet, viszont ha sajat akaraterod gyenge ahhoz, hogy letedd a cigit, akkor mehetsz Te barmilyen kezelesre.

(#5) nem_tom válasza PierNight (#3) üzenetére


nem_tom
őstag

És konkrétan mi ez a kezelés?

Amúgy azt hozzá tenném, hogy én is nagyon szeretek cigizni, de már pár hete tartom magam, azóta alig szívtam pár szálat. Egyszerűen azért szoktam le, mert megöl, mert büdös leszek tőle, mert remeg tőle a kezem, elgyengít, tönkre tesz és DRÁGA, meg etc...
Ha nincs meg hozzá az akaraterőd, akkor a kezelés valószínűleg tényleg nem fog segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Hát ha nem akarsz leszokni, akkor töltsd magadnak a cigit, az sokkal olcsóbb, mintha vennéd boltban.

(#7) nem_tom válasza Psychonaut (#6) üzenetére


nem_tom
őstag

És jóval szarabb is. De tényleg olcsóbb... Sokkal! :U

(#8) PierNight


PierNight
aktív tag

tudom mama tölti :) (pl most is azt szívok) mert nem szoktam kartonokkal venni cigit és ha itthon vagyok és elfogy a "rendes" cigi azt szívom. Egészen megszoktam már ezt is de tölteni lusta vagyok :D És károsabb is mint a bolti. Junius 20.án leszek 20 éves. Szerintem akkor elfogok menni egy ilyen kezelésre (addigra megtudakolom a dolgokat) és megpróbálom letenni. Egyébként itt találtam [link]

(#9) Psychonaut válasza nem_tom (#7) üzenetére


Psychonaut
addikt

Kinek a pap, kinek a paplan. Szerintem elfogadható, mondjuk én csak kipróbáltam párszor, hosszútávú tapasztalatom nincs vele.

(#10) nem_tom válasza PierNight (#8) üzenetére


nem_tom
őstag

Ennek szerintem kamu szaga van.

(#9) Psychonaut: Nekem viszont van. Tényleg hozzá lehet szokni. Évekig szívtam ilyesmit. Utána a gyári cigi mindig megváltás volt. :U
Amúgy se volt más választásom, mert gyári cigire nem telik/telt. És ugye bár igazi dohányos nem válogat.

[ Szerkesztve ]

(#11) Lauda válasza PierNight (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Miert nem holnap mesz el?

(#12) PierNight válasza Lauda (#11) üzenetére


PierNight
aktív tag

A környéken tudtommal nincs ilyesmi. Utána akarok járni a dolgoknak meg a 20. szülinapon leszokni olyan jó lehet :D (és egyébként sem vagyok még rá felkészülve)

(#13) Lauda válasza PierNight (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek csak kifogasok arra, hogy meg cigizhess. :)

(#14) nem_tom válasza Lauda (#13) üzenetére


nem_tom
őstag

És ott a pont. Tudnék erről is mesélni. :D

(#15) aXXon válasza nem_tom (#7) üzenetére


aXXon
senior tag

Azért butaságot ne beszéljünk. Attól eltekintve, hogy a cigaretta, ha gyári, ha töltött, rossz és káros az egészségre, a töltött cigaretta nem feltétlen rosszabb a gyárinál. Minőségi alapanyagokat kell hozzá vásárolni és annyi a titka a dolognak. Olyan ismerősöm is van, aki nem tölti, hanem sodorja és nem az ára miatt, hanem az íze miatt.

Manapság már olyan hüvelyek és dohányok kaphatóak, hogy a töltött cigaretta minősége meghaladhatja és sokszor meg is haladja a gyári minőségét.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#16) PierNight válasza aXXon (#15) üzenetére


PierNight
aktív tag

nah mesélj pls :) melyek azok a dohányok és hüvelyek aminek az íze ténylegesen jobb egy gyári cigiénél! É természetesen a végösszeg olcsóbb mint a bolti cigi. (tényleg kíváncsivá tettél)

(#17) ABE


ABE
őstag

"A szokj le magadtól stb vélemények nem érdekelnek mert magamtól nem tudok leszokni mert szeretek cigizni..."

Ez olyan, mint amikor a fogyni vágyók csodaszerekben keresik a megváltást, mert ugye szeretnek enni, azt is rendszertelenül. Bármily nehéz is elfogadni, a különféle kezelések, tapaszok, vagy akármik nem fognak segíteni, ha a dohányzás szeretetével szemben nem tartod fontosabbnak a leszokási vágyat hosszú távon.

(#18) PierNight válasza ABE (#17) üzenetére


PierNight
aktív tag

pedig léteznek szerek amikkel le lehet fogyni :)
én 15kg-t fogytam tabletta segítségével.

(#19) lorenzen válasza PierNight (#8) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Cinikus jó tanács:
Szokj le a dohányzásról, egészségesebben fogsz meghalni.

A linkeden lévő magyarázat nem tiszta. Maga a nikotin is az acetilkolin termelését szabályozza.
A nikotin gyorsan ürül a szervezetből A dohányos naponta nagyobb mennyiséget visz be szervezetébe, mint a halálos adag. De részletekben, és a gyors lebomlás okán éli túl.

(#16)
A cigaretta árában magasabb az adótartalom, mint a dohányéban. Ezért lehetséges jobb minőségű dohányt, olcsóbban vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#20) ABE válasza PierNight (#18) üzenetére


ABE
őstag

Étkezési, nassolási, ivási, mozgási szokásaid is teljesen változatlanok maradtak? Hosszú távú a hatása, folyamatosan kell szedni, stb.?

[ Szerkesztve ]

(#21) Ramius válasza PierNight (#16) üzenetére


Ramius
őstag

Bármelyik töltött cigi olcsóbb a boltinál. És van ízválaszték, nem csak piros-kék-sárga-fehér (ami ugye csak az erőssége) stb... Nem akarok márkát írni, mert nemdohányzóként egyiket sem próbáltam.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#22) Esmein


Esmein
nagyúr

"A szokj le magadtól stb vélemények nem érdekelnek mert magamtól nem tudok leszokni mert szeretek cigizni...és csak az zavar,hogy sokba kerül"

Akaraterot nem tudsz venni semennyi penzert, ha az nincs meg a leszokashoz vissza fogsz esni. Garantalom.

Ha szemet akarnek lenni, azt mondanam beloled el meg a sarlatan ipar, aminek erdeke hogy folyamatosan probalkozz a leszokassal.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) aXXon válasza PierNight (#16) üzenetére


aXXon
senior tag

Vegyél egy akármilyen multifilteres hüvelyt és válassz hozzá dohányt, mondjuk Austin, Primus... igazi mérvadó véleményt nem tudok mondani, mert jómagam már leszoktam, de a kollégáim közül sokan töltögetnek és határozott véleményük, hogy nem rosszabb, amit ők csinálnak, sőt...

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#24) samfishR


samfishR
senior tag

Ha nem akarsz leszokni, akkor nem is fogsz leszokni :) Az, hogy "majd 20éves koromtól" egy hülyeség, felettem is írták, csak ok, hogy tovább cigizhess. :N Ebből így nem lesz semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#25) nem_tom válasza aXXon (#15) üzenetére


nem_tom
őstag

Azt én egy szóval se mondtam, hogy minden töltött cigi szar. Én az olcsó rétegről beszélek. Ami megéri. Biztos vannak olyan minőségi termékek, amivel a töltött cigi sokkal jobb, de azzal már nem hiszem, hogy annyit spórolsz.
De javíts ki ha tévedek. :)

(#26) lorenzen válasza nem_tom (#25) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"Biztos vannak olyan minőségi termékek, amivel a töltött cigi sokkal jobb, de azzal már nem hiszem, hogy annyit spórolsz."

A 40 grammos csomagolású dohányból legalább 3 doboz (20 szálas) mennyiségű cigaretta készíthető. Ehhez számold még hozzá a papírkellék árát.
Drága dohány legyen DRUM, a cigaretta meg Marlboro.
Az aktuális magyar árakat nem ismerem. (Európa nyugatabbi vidékein nagyjából egy árban vannak.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#27) proci985 válasza Esmein (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja.

aki akar, az leszokik mindenféle segítségek nélkül (baráti körben volt rá több példa). eltart egy ideig (elhatározással együtt), aztán eljön az a pont, amikor többet nem vesz. aztán voltak, akik megpróbálkoztak mindennel (rágó, nikotinmentes cigi...), azóta is szívják persze.

más: általános tapasztalat: könnyebben megy, ha előtte váltás van. erősről közepes, aztán gyenge, aztán 1/0.1. két-három napos közökkel. mivel közben a nikotin- és kátránybevitel a tizedére (hatodára/harmadára, alapból ultralightosoknál ez persze nem játszik) esik vissza ez alatt, nikotinelvonás itt már lesz, de még a mozdulatmegvonás nem jön. tehát egyszerre csak egy dologgal kell küzdeni. az utolsó lépés, amikor már nem szív az ember, 1/0.1es váltást jelent, ehhez képest a light/ultralight váltás 2/0.2es (előtte esetlegesen 3/0.3 illetve 4/0.4 volt). utánna esetleg jöhet a napidobozosoknál a kétharmad/egyharmad doboz két napra, de ez kihagyható. itt már garantáltan érződni fog a hangulaton a "leszokóban van", de pont ez a lényeg, eloszlik.

ezekután marad a mozdulat. erre a megoldás a rágó/cukor szokott lenni. természetesen nem nikotinos rágó, azon már erre a pontra túl van az ember. első két héthez akaraterő kell, nem pedig mindenféle leszoktató cuccok. csak és kizárólag akaraterő. harmadik héttől a dolog nyugszik, érdemes addig jól elfoglalnia magát a delikvensnek. érdemes továbbá ezalatt nem találkozni láncdohányzó barátokkal egy sör mellett a kedvenc dohányzó helyen, mert az úgy heroikus lesz.

a fizikai függés pár hét alatt eltűnik. olyan nyolcadik hétre egész jól helyreáll minden (szaglás is). hosszúnak tűnik, de nem az. totálisan két év alatt kopnak ki a szokások.

akaraterő, csak azon múlik.

ja és baráti körben senki nem hízott egy dekát sem a folyamat alatt. egyszerűen csak figyelni kell, mennyit eszik az ember.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Esmein válasza proci985 (#27) üzenetére


Esmein
nagyúr

En fogtam es nem gyujtottam ra tobbet tobb mint 2(+1 hulyegyerek 17 eves koromban) ev utan. Eldontottem hogy mik a celjaim, mire vagyok kepes hogy elerjem oket, es atgondoltam ehhez mekkora akaraterore lesz szuksegem. En tekertem a dohanyt, ugyhogy meg a mozdulat is erosebb volt, nem csak eloveszem a dobozbol es meggyujtom, hanem papirt eloveszem dohanyt eloveszem szurot eloveszem, megtoltom megtekerem, kesz kis rituale.

Ez tortent mar lassan 4 honapja, es 2 honapja eszembe sem jut hogy de ragyujtanek. Megvaltozott az eletem, mert megvaltoztattam.

csak mellekeskent, azota alkoholt sem ittam egyaltalan.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vegyél csak kék LD-t, s pár doboz után biztos leszoksz. Nekem 1 napig bejött. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) Ramius válasza nem_tom (#25) üzenetére


Ramius
őstag

"És jóval szarabb is."
Ezt azt hiszem te írtad. :F

Egyébként az emlegetett márkanevek olcsók és jók, a fogyasztók szerint.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#31) proci985 válasza Esmein (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, csak elhatározással megy.

az ötlet a csökkenttéssel már csak kiegészítő, és max 1-2 hét, vagy semmit nem ér. barátok közül nem mindenkinek kellett, viszont aki napi 10/1esről indult, annak már a váltásoknál is jöttek a nikotinelvonási tünetek (paradox módon a még dohányzó első hetet emiatt az egyikük nehezebbnek élte meg, mint a már nem dohányzó első hetet).

baráti körben a kávézást tartották furának (rituáléhoz általában mindenkinek hozzátartozott). egyikük első hetekben áttért a teára, de volt olyan is, aki megtriplázta a kávébevitelét 4-6 hétig (meg mellette nagyon jól elfoglalta magát, hogy ne feltűnően pörögjön), addig se érezte, hogy más esetleg hiányozna.

akkor szoktál le, amikor kimentél?

én itt csodálkozok az ide települőkön, akik folytatják ezen szokásukat. nyíltan már nem nagyon dohányzanak, kijelölt hely sincs gyakran, nyilvános helyen se (nagyon) lehet. van elég bajuk, meg még az is...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) Esmein válasza proci985 (#31) üzenetére


Esmein
nagyúr

utana egy kb 2-3 honappal tettem le. Nem feltetlenul azert mert draga lett volna (mocskos draga egyebkent, 19 szalas pall mall 1500 ft), hanem mert rajottem hogy semmi szuksegem ra. Nincs olyan vallalhatatlan tores az eletemben ami miatt buntetnem kellene magam, nincs allando elviselhetetlen stressz az eletemben, ha lenne is volnanak jobb megoldasok a kezelesere, onmagaert pedig annyira nem jo a cigi, hogy csak azert toljam mert ez vagyok en, es hozzatartozik a szemelyisegemhez. Nem is kavezok egyebkent, kerulom a koffeint ahol lehet, de kolaval bemegy neha egy-egy adag :D

Aki probalt mar az alvasrol leszokni, az jot rohog azokon akik szerint a dohanyzast nehez abbahagyni. :D

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) nem_tom válasza Ramius (#30) üzenetére


nem_tom
őstag

Azért, mert én mindig is GoldenGate dohányt és hüvelyt szívtam, szóval a lehető legolcsóbbat. Az amiről beszélnek, az egy kicsit drágább kategória. Én azokat ismerem, azokból indultam ki.
Megmondtam, ha tévedek, akkor javítsatok ki. :)

(#34) proci985 válasza Esmein (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jó meglátás, csak egyetérteni tudok.

akkor drágább a cigi, mint itt. nem úgy volt, hogy angoloknál csak tizes csomag cigit adtak?

kávézni én szoktam, nyelvtanuláshoz, esti szótanuláshoz nagyon jól jött néha. meg svédeknél a kávézás "fíka" néven kb az abszolút népi elfoglaltság.

én a kólát meg az energiaitalt hagytam el, mióta kint vagyok. feljebb említett alkoholt fogyasztottam kb kéthavonta egyszer, alkalmakkor.

alvásról leszokni:DDD én ha egy héten 20-25 óránál kevesebbet alszok már kész vagyok. az meg itt nem nyerő, szétesik a nyelvtanom. otthon voltak ilyen próbálkozásaim, de pár insomniás hetet leszámítva eléggé rosszul ment... 36 óra felett a kódolási képességeim stabilan beálltak nullára, szóval alvással együtt is sokkal produktívabbra jöttem ki.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) Sweet Lou 6 válasza PierNight (#8) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Azt nem tudom honnan veszed, hogy károsabb, mint a bolti... Itt legalább látod, hogy mit töltesz bele. Mellesleg az ízesített (pl. cherry, vanilla) dohányok szvsz sokkal finomabbak.

sweetlou6.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.