Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arpi6k


arpi6k
addikt

Hányingerem van az ilyenektől! :((

Intel & ATI

(#2) stevve


stevve
nagyúr

Mindig könnyebb elhinni a szándékosságot, de azért a kövezéssel várjunk meg egy hivatalos közleményt... bár az mindenképp terelés lesz. Persze a régebbi tapasztalatok alapján talán mindenkiben rögtön felmerül a gyanú.

Arról nincs hír, hogy ha átrakják GPU-ra a számítást, akkor milyen teljesítménye lesz? Igazán úgy volna érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#3) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Dugnák fel maguknak a Fermivel együtt de keresztbe, hülye kö*****bögrék.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) kpal


kpal
veterán

Ez nagyon gáz...

(#5) keIdor


keIdor
titán

A PhysX is csak a konzolok felé fogja így terelni a népet az ilyenekkel. nVidiából meg kinézem, ugyanis nem ez lenne az első.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) Chosen válasza stevve (#2) üzenetére


Chosen
addikt

+1 en is arra lennek kivancsi, ha a gpu atveszi a cpu terhet, akkor mennyit gyorsulna a jatek. A fentiek alapjan LOD+GPU gyorsitas egy teljesen normalis gepigenyt eredmenyezne, szep latvany mellett.

(#7) Matyó83


Matyó83
tag

Hát ezt komolyan nem hiszem el... ezek mekkora genyók (hogy finoman mondjam.) Ezzel nem azt érik el, hogy veszik a kártyáikat, hanem pont ellenkezőleg.... ki a bánat ad egy szarul optimalizált játékért pénzt? nemhogy plusz vga-t venni... még a játékot se ezek után... a q*va anyukájukat... :W

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#8) DeltaPower


DeltaPower
őstag

újabb pisix hájp :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9) stevve válasza Chosen (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, szerintem is, mert amúgy ez a physx nem lenne rossz ötlet és láttunk már rá jól működő példát.

Amúgy a játék végén megnéztem a stáblistát és rengeteg embert soroltak nV oldalról... szóval valaki azért csak észre vette volna, nem?

(#10) sagesz93


sagesz93
addikt

nagy lósz*rt sem ér a fiziksz, semmi állkeresős dolog nincs benne.

mondjuk csak a mafiában és a mirror edge-ben láttam, a mirror edge-ben sokkal több minden tűnt fel mint a mafiában.
igaz ez most nem épp a cikkhez tartozott :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Abu85 válasza Chosen (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyon hardverfüggő, de a PhysX SDK-ban található techdemó szépen gyorsul. Mindenképpen pozitív hatása lenne a játék teljesítményére, és negatív az NV eladásaira. :)

(#9) stevve: Mikor itt volt az NV különítménye Mo-n sok sört hoztak. Szvsz a programozók is felönthetnek néha a garatra. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) fanti


fanti
addikt

Jajj most mit izéltek itt a gépigényen?

Nehogymár ne tudjatok azonnal a mostani gépetekről váltani egy hat magos i7-re, 12GB ramra meg 2 db SLI GTX480-ra meg mellé egy dedikált fizikázós harmadikra.
Nem megéri ez a potom egy milla azt hogy a játékban a tőletek 60 kilóméterre levő kislány szoknyáját szépen fodrozza a szél......

Olyan szörszálhasogatók vagytok gyerekik!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#13) Dany007


Dany007
veterán

Érdekes cikk! Jó megtudni ilyeneket.
Köszönet érte!

(#14) Nordic


Nordic
Közösségépítő

A mafia 2 elősegíti a sok gtx 470/gtx480 kisöprését a raktárakból:D

(#15) orbano


orbano
félisten

nem hiszem el hogy nincs szándékosság abban, hogy a távoli karaktereről nem szedik le a fizikát. ehhez nagyon nagyon hülyének kell lennie. de aki ilyen hülye, azt még kikásnak sem veszik fel nem hogy programozónak. ergó szándékos.

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) atti_2010 válasza Abu85 (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

1 nap berúgtak, 2 nap múlva már a másnaposság is kezd elmúlni aztán valaki csak észbe kellett volna kapjon, vagy náluk ott a hordó sör csapra verve a folyosón mint máshol a víz?Lehet így már a Fermit is magyarázná valami. :DD

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Gratulálok az nV-nek :C :W, és sikeres játékhoz is

[ Szerkesztve ]

PS4

(#18) stevve válasza Abu85 (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

:D Akkor viszont a szándékosság kizárt... csak ezt eredményezi, ha részegen debugolnak.

(#19) nuke7


nuke7
veterán

HAVOK?! hol a HAVOK..? HAVOK-ot akarok...

https://youtube.com/user/nuke7

(#20) #25954560


#25954560
törölt tag

esetleg bugos az implementacio es majd egy kesobbi driverben javitjak? a mafia2 kodjaban meg van if driverversion=xx sor :)

(#21) TTomax válasza fanti (#12) üzenetére


TTomax
nagyúr

Minek hatmagos proci?Minek 12G ram???Minek 480sli?Egy gtx460-al kimaxolható,persze apex nélkül...ráadásul kis is lehet kapcsolni.Nem kötelezö anélkül is fut szépen.... amikor az ageia társkártyát meg kellet venni,akkor miért nem lázadozott senki?Pedig marha drága volt,és másra sem lehetett használni...ismét egy ujabb hir amiben lehet sarat dobálozni,pfuuu mongyon le az nV..

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22) Abu85 válasza #25954560 (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Mafia 2-höz tervezett driverek esetében azért elvárható, hogy kész legyen. A PSS 9.10.0513 a játékhoz készült.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) BiP


BiP
nagyúr

Én is abban bízom, hogy egy driverben vagy egy patch-ben majd javítják.
Amúgy jelenleg a Physx egy külön magon fut legalább, vagy ugyanazon, amelyiken a játék többi része? (csak hogy akinek többmagos procija van, az mennyire érzi meg, mennyire használja ki a 4/6magos procikat a mostani helyzet?)

(#24) RootRulez


RootRulez
félisten

Na az nVidia csak kimutatta a foga fehérjét... Mire egyenesbe jöttek asztali vga ügyben és nem fikázták őket, sőt. Akkor meg csinálnak egy ilyet...

═════════════════════════════════════════

(#25) rumkola


rumkola
veterán

igen, egyből az nv a ludas abban, ahogy a mafia2 meg van írva és nem az merül fel, hogy szar a programozása a cuccnak :)

arról nem is beszélve, hogy a cloth kitörlésével amd vga-n is nagyon jól fut apex middle (ezek szerint cloth használatával cpu limites a játék, mert a cpun fut, és tök mindegy milyen vga van mellette?)
ebben mi a jó az nv-nek? neki az a jó ha vga limit van :DD

nem is értem a problémát

(#26) Abu85 válasza rumkola (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A CPU limit eleve behatárolja a VGA sebességét. Ha a GPU-n futna a cloth, akkor elég lenne egy GTX 460 is a High APEX-hez, így nem elég, ami jó az NV-nek, mert a High Apex-hez venned kell minimum két combos GeForce-ot. :)

Igen a programozása szar a cuccnak, mert nem aktivál a GPU-s PhysX a kérdés, hogy szándékos vagy sem. Nyilván utóbbi esetben a teljes NV-s csapatot ki lehet rúgni, mert a bug azt jelenteni, hogy az NV-s programozók nem végezték el a munkát.

(#23) BiP: A játékhoz egy patch kell. Nagyon egyszerű javítani, csak kérni kell az APEX GPU-n futtatását. Ez benne van az SDK-ban. Lehetőleg most ellenőrizzék le, hogy működik-e, mert nagyon hülye az a programozó, aki csak megírja a cuccot, de meg se nézi, hogy fut-e. Ahogy Orbano mondja kukásnak sem veszik fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) lujó55


lujó55
őstag

Nem hiszem, hogy szándékos volt, szerintem csak szerencsétlenek (naív vagyok). De nézzük már vissza a közelmúltban milyeneket nem szív az NVidia! Szerintem a főnökök ostorral terelik a fejlesztőket, azoknak meg remeg a keze az idegtől! :DDD

(#28) rumkola válasza Abu85 (#26) üzenetére


rumkola
veterán

arra gondoltam, hogy a Mafia 2 programozói csesztek el valamit

ha cpu limit van tökmindegy mennyi geforce van a gépedben, nem fog gyorsulni semmit
hogy mehet 2 geffel a high apex amikor cpu limit van a cloth miatt?
itt éppen hogy proci cserével kell gyorsulni a dolognak

érted a problémám, itt valami nagyon sántít és erős ferdítés szaga van a dolognak
:D

[ Szerkesztve ]

(#29) fanti válasza TTomax (#21) üzenetére


fanti
addikt

Igen kimaxolható, 640x480-ban talán!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30) SzlobiG válasza lujó55 (#27) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én meg biztos vagyok benne hogy szándékos volt...:D

(#31) TTomax válasza Abu85 (#26) üzenetére


TTomax
nagyúr

Aham,és hát minden kötelező "high"-ra tenni,mert ha ott nem megyen akkor aztán irgum-burgum... ;]
Há' nehogymáá' ne lehessen kimaxolni egy gtx460-al...olyant...hogy ez mekkora probléma... persze arról nem szól a fáma hogy milyen szépen skálázható a motor,és milyen részletgazdag a látvány...Látom szíved vágya ott ásni a fizikszet ahol lehet,ez nem túl fairplay...és most találtál egy hibát is amiről lehet csámcsogni... :(((
(#29) fant
Tényleg???TE kipróbáltad????Akkor miről beszélünk?Mert én kijátszottam... az egyik karit dedikáltam fizikszre a másik karinak meg adtam driverböl egy 4XAA-t és megvolt a fix60fpsem...akkor??ja és igen 1920X1080-ban...mások megy egy szem gtx260 is szépen elvannak.És neked hogy ment 5850-el,gondolom TE már 1024-ben is játszhattad... ;]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32) Wolverine válasza orbano (#15) üzenetére


Wolverine
félisten

Persze, hogy az. A kérdés csak annyi, hogy kinek az utasítására csinálták meg ilyenre, és miért volt érdekében az illetőnek ilyesmit utasításba adni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33) rumkola


rumkola
veterán

melleseg:
[link]

(#34) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Engem nem érdekel ez a játék, de kíváncsi lettem a physix-re benne. Amennyiben letöltöm a demót tudok futtatni valami benchmarkot, hogy lemérjem a különbséget?

(#35) Abu85 válasza rumkola (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nagyon nem lehetséges, mert a PhysX-et nem a 2k csinálta, hanem az NV. A 2k csak megengedte az APEX opciót a játékba, amit az NV szépen kivitelezett.

Nem mindegy, mert a többi APEX modul még mindig GPU-n fut. Ergo a sebességre biztosan hatása van az extra GeForce-oknak. Ez a korlátozás csak a gépigényt tolja az egekbe, de a proci számításairól némileg leveszi a terhet a GeForce. Az eredmény, hatalmas gépigény, de két csúcs-GeForce mellett mégsem akad. Ez mesteri kivitelezés és nem probléma. Legalábbis az NV szemszögéből nem az.

Ezért nincsenek a fejlesztők a zárt rendszerek mellett, és ezért kell az NV-nek a PhysX-et bevásárolni. Egyszerűen semmi elrettenő tényezője nincs a mesterséges korlátozásoknak, mert a konkurens úgy sem tudja. Persze ezzel a piac nem jár jól, mivel ez a helyzet megint nem a PC-s játékosok érdekében történt, így joggal érezheti magát az ember becsapva. El lehet fordulni a konzol felé.

(#31) TTomax: Természetesen nem kötelező bekapcsolni az APEX-et, de az érdekes téma, hogy miért nem jó az APEX melletti sebesség. :) Egy újságírónak a PhysX maga a paradicsom, mert mindig van benne valami eltitkolt turpisság. Alig várom a következő címet. :DDD
Nem túl fairplay? Mégis az mennyire fairplay, hogy mesterségesen az egekbe tolják a gépigényt? Szerintem nem sok ember szereti, ha hülyének nézik. Én sem, csak engem nem érdekel, mert leírom, hogy miért teszik ezt a cégek, így 1:1. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) TTomax válasza antikomcsi (#34) üzenetére


TTomax
nagyúr

A demoban van saját benchmark... :K

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37) Móci


Móci
addikt

Szép. Látom botrányból jeles az nv. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a reakció erre.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#38) antikomcsi válasza TTomax (#36) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszi! :R

(#35) Abu85

Ja, az 5870 mellé a kis gts250 beszerzése (esetleg használtan az apróról) fizikai számításra a hatalmas költség. :U

Amúgymeg, ha nem kell fiziksz nem kell ilyet sem venni, attól még fut a játék szépen. Ez egy extra, ha igényed van rá, fizetni kell érte.

[ Szerkesztve ]

(#39) stevve válasza TTomax (#31) üzenetére


stevve
nagyúr

Először csak a hsz-t néztem meg és azt hittem, egy újonc... ez most fájt. :O

Más.
egyébiránt érdemes megnézni a linkelt tesztet. Ahol van PhysX, ott csak nV van elöl a sorban. Nem lett volna érdekük porba alázni a Radeonokat egy magas fps-sel? De. ahol meg ki van lőve, máris változik a fekvés.

[ Szerkesztve ]

(#40) SzlobiG válasza TTomax (#36) üzenetére


SzlobiG
félisten

Teljesbe is van.:)

(#41: Jah csak azt hittem, hogy nem tudod mer eleinte keresgéltem és nem gondoltam, hogy a featureoknál van.:D

[ Szerkesztve ]

(#41) TTomax válasza stevve (#39) üzenetére


TTomax
nagyúr

:F
(#40) SzlobiG
Igen, így van,csak azt írta a demot töltötte le. :)
(#42) N€T0X|N

Na hát igen,csak erről persze szó sincs a cikkben.Ha ezt a ficsört nem lehetne "medium"-ra rakni,vagy esetleg kikapcsolni akkor megérteném a fanyalgást,az szemétség lenne,de ez nem így van,és erről a cikkben szó sincs.A játékmenetre nincs kihatással,és a látványon közel sem dob akkorát,hogy e nélkül ne lehessen játszani,egy szimpla kapcsoló melynek a "high" fokozatát a CPU- egy magjára tették,nekem ez jön le az egészből,ez egy szimpla hiba amit vagy javítanak vagy sem... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#42) N€T0X|N válasza fanti (#29) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Kell hülyeséget írni? Egy GTS250-en is megy maxon 1680x1050-ben (azzal vittem végig). APEX nélkül persze, ahogyan fentebb is írta a kolléga. :U

Sent from my keyBoard

(#43) Abu85 válasza N€T0X|N (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt az APEX modulon van a hangsúly. Az a kérdés, hogy az NV miért csinálta ilyenre. APEX nélkül bármin fut a játék, így az mellékes.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) stevve válasza TTomax (#41) üzenetére


stevve
nagyúr

A stílus fájt... ahogy elszálltál. amúgy nálam a HD 5670-en is max-on megy (persze Apex nélkül) 1680-ban 30 fps körül, szóval a kollégának tényleg nincs teljesen igaza.

[ Szerkesztve ]

(#45) antikomcsi válasza TTomax (#41) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Még nem töltöttem le semmit. A játék nem érdekel, mert nem az én világom, ezért nem venném meg, de ha lehet a demóval is mérni, akkor azt letöltöm, hogy kipróbáljam mi a változás, ha kap egy gtx280-at fizix karinak külön.

Meg Ő nem is a #36-ra írt, hanem a #31-re. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46) N€T0X|N válasza Abu85 (#43) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Tudom, csak amire reagált az illető az épp az volt, hogy fiziksz nélkül 640x480-ban megy kimaxolva egy GTX460nal. Ami szimplán hülyeség. Az más kérdés, hogy került képbe a no physx. :D

Sent from my keyBoard

(#47) Abu85 válasza antikomcsi (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekem ez tökéletesen elfogadható álláspont. Nem is ezért írtam a hírt, hanem, hogy tudják a felhasználók, azért fut gyengén az APEX, mert korlátozva van, és nem azért, mert nagy a gépigénye. Mindenkinek joga van megtudni az igazságot, utána olyan hardvert vesz, amilyet akar. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) N€T0X|N válasza Abu85 (#43) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Tudom, csak amire reagált az illető az épp az volt, hogy fiziksz nélkül talán 640x480-ban megy kimaxolva egy GTX460nal. Ami szimplán hülyeség. Az más kérdés, hogy került képbe a no physx. :D

Sent from my keyBoard

(#49) stevve


stevve
nagyúr

Elég jól viszik a játékot. Azért érdekes a százalékos eloszlás PC és konzol között.

(#50) TTomax válasza stevve (#44) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem dehogy is..,nem szálltam el,bocsánat ha ez jött le... :N Szerintem ennek a hirnek nagyobb a füstje mint a lángja,gyakorlatilag nem sok jelentősége amúgy sem sokan vesznek társkártyát e miatt szóval nem hiszem hogy ez dobná meg az eladásokat.Föleg annak fényében,hogy ATI mellé nincs hivatalos support.

(#51) eszement24
Na de ha valami nem sikerül elsőre akkor,meg nem hiszem hogy a topicban található X% hozzászólás helyes,vagy rendben van... azt sem értem,hogy ha a ruhalebegtetés CPU-n fut az miért jó az nV-nek?Egy sima bug,ami remélhetőleg javítva lesz,abban viszont egyetértünk hogy a játékfejlesztök mostanában ritka silány termékeket adnak ki a kezük közul... ez lehet sokféleképpen magyarázni,de szerintem erre értelmes magyarázatot nem lehet adni.Nincs olyan játék az elmult 5évben amihez ne adtak volna ki patch-ek garmadáját,és még sem az igazi... ez itt a nagy gáz :(((

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.