Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Qru


Qru
MODERÁTOR

Hmm... a grafikonok nem lesznek szépség díjasok, de a lényeg látszik. :)

#nincsbennetarcsi

(#2) Racecam válasza Qru (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

És a megjelentetést is kicsit elkapkodtad, fent van még az előző írásod a címlapon. :U
Előredátumoztam.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) Qru válasza Racecam (#2) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, kicsit mohó lettem már látom... :B

Legközelebb kivárom a kellő időt. :R

#nincsbennetarcsi

(#4) Qru válasza Qru (#1) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kalapáltam a grafikonokon, meg az egész cikket kipofoztam. Még két nap és közszemlére kerül. :C

#nincsbennetarcsi

(#5) Thrawn válasza Qru (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehetne egy kicsivel több hely a képek és a szöveg között, és mehet mindegyik középre. De ezt csak úgy halkan jegyzem meg :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) Qru válasza Thrawn (#5) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi a tippet, kicsit pofoztam még rajta. :)

#nincsbennetarcsi

(#7) joi29 válasza Qru (#6) üzenetére


joi29
őstag

-Nekem tetszik grat :C .
-De ami a grafikonokat illeti az avatatlan szemnek kicsit zavaró lehet
az arányok megjelenitése, mármint a grafikai tömböket nem lehetne,
méret arányosan megjeleniteni?

(#8) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Érdekes teszt lett, a konklúzióval egyetértek :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#9) AMD_ok válasza Qru (#6) üzenetére


AMD_ok
őstag

Véleményed szerint, az én konfigomhoz (adatlapom) érdemes lenne venni egy ilyen 8600 GT-t?

Itt főleg a CPU-ra gondolok, mert csak 2 magosom van, ki tudja-e hajtani majd ezt a 2 kártyát? (3,4 GHZ-en szalad)

[ Szerkesztve ]

(#10) Jofi81


Jofi81
őstag

Jó lett a teszt, mostanában sokakat foglalkoztat ez a téma. Én éppen tegnap próbáltam ki a PhysX-et a Ghost Recon 2-vel. Elég sokat dob a látványon, nem is gondoltam volna. Bár egy-egy nagyobb robbanásnál le tud esni az FPS 15-22 közé, ha a Physx Extreme van bekapcsolva. De egy erősebb kártyával biztos nincs ilyen gond.

(#11) shankeesham


shankeesham
tag

Jó kis cikk lett ez. A PhysX létjogosultságát meg majd eldönti az idő. Mindenesetre, ha az Intel is beszáll a VGA piacba és azt komolyan is veszi, nem úgy, mint mondjuk az elmúlt 10 évben, akkor felkötheti a gatyáját az NVIDIA. Természetesen ne feledkezzünk meg a feltámadóban lévő ATI-ról sem. Jó kis csata lesz ez, amiből mi felhasználók profitálhatunk is.

vivos voco, mortuos plango, fulgura frango

(#12) mmdms


mmdms
addikt

szerintem ezt a tesztet nem (csak) egy ilyen kaliberű géppel kellett volna, mint ami a tesztben szerepel, hanem egy olyan középkategóriással, mint kb az enyém. hogy miért? mert elég processzorlimitbe ütközik általában minden játék, ami mostanában megjelenik (persze VGA limit is jáccana, de 1024-ben jáccok csak...)

meg a végére egy kérdésem is lenne a szakikhoz, fórumon nem kaptam rá választ.mivel se sli-m se cf-em: egy PCI-E x1-es sín tudomásom szerint 250 MB/s-re képes, egy sima PCI sín meg 132-re, illetve a 64 bites változata 264-re. a kérdésem arra irányulna, hogy akkor egy 1x es sínben érhet e el egy VGA olyan sebességet mint egy ageia kártya (mivel az sima PCI-os)? az elméleti adatok szerint igen, ha jól olvasgattam utánna...a többi a kártyán múlana. (kérdés mit tud, de 7k nem nagy összeg)

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#13) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Milyen kártyákat lehet ilyen célra használni ? Mondjuk egy 7900gtx? Vagy az alkalmatlan gyorsítónak?

(#14) Jofi81 válasza vwpolopg (#13) üzenetére


Jofi81
őstag

Csak a 8-as szériától felfelé.

(#15) vwpolopg válasza Jofi81 (#14) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi! Az nagy kár, eladni nincs szívem, így akkor megy a falra... :D

(#16) BiP


BiP
nagyúr

Ez a mondat nagyon megragadott:
A DES-el és nélküle mért eredmények esetén a minimum fps különbség nem volt nagyobb mint 1, ami még mérési hibahatáron belül van bőven.
pl. 1 vs.2, 4 vs 5. végülis :)

(#17) Qru válasza AMD_ok (#9) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az összes teszt csak egy magot hsznált, így ha elég magas órajelen megy, semmilyen hátrányt nem szenvedsz az én 4 magosomhoz képest. De ruaszkodjunk el a tesztektől: A mostani és a közeljövőben megjelenő játékok jó ha két magot kihasználnak egyenlőre...

mod:

joi29: Hát nem vok excel mágus, már ez is nagy teljesítmény tőlem, hogy úgy néznek ki ahogy... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18) Qru válasza mmdms (#12) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A probléma, hogy nem nagyon találsz olyan vga-t ami belemegy az 1x pci-e sinbe és támogatja is a PhysX-et. Ugye Gef 8 és fölötti vga-k jöhetnek szóba. Viszont ami PCI-E 1x slotba belemegy (már ha van ilyen Gef 8-as) meg olyan gyenge, hogy elvérezne a fizikaszámolása miatt és csak lassabb lenne a dolog, mint ha csak a G80-as GTS-ed menne.

Proci limit: A tesztek nem használtak több magot (lsd előző hsz-em), szóval sima C2D 2,4/3,51GHz-en ugyan ennyi fps-t hozna kb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19) szitaati


szitaati
aktív tag

Tehetnél fel 1-2 képet azokról a részekről, ahol írtad, hogy szebb let a PhysiX-el a játék/demo. Bár gondolom mivel fizikáról van szó egy videó többet mondana, de ne legyek telhetetlen... :P

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#20) aginor válasza Qru (#1) üzenetére


aginor
addikt

A teszt jó, és tanúlságos, bár a phisx már rég nem új dolog, és én egy harmadik végkifejletet is el tudok képzelni: amikor is a három gyártó kiegyezik egy szabványban, amire mindenki optimalizálhatja a játékokat/hardvereket.
A grafikonokat jó lenne átdolgozni, így kicsit gyengék, és hiányolok képeket(esetleg videót), amik rámutatnának azokra a változásokra, amiket a hardveres megoldás eredményez.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#21) AMD_ok válasza Qru (#18) üzenetére


AMD_ok
őstag

Köszi, meglátjuk, hogy döntök. Sztem egyébként megér egy "misét" a dolog, lehet, hogy rápróbálok. Veszteni nemigen lehet vele, és egy 10 K körül meg lehet már kapni egy ilyen karit, és ha ez jópár játékban segít, akkor már megérte ez a kis befektetés.

Köszönöm a választ, sztem tuti lett a teszt egyébként! :R :C

(#22) Jofi81 válasza AMD_ok (#21) üzenetére


Jofi81
őstag

Ha kipróbáltad, akkor légyszi írd meg a tapasztalataidat, mert engem is érdekelne, sőt, szerintem nem vagyok egyedül... :)

(#23) Qru válasza AMD_ok (#21) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is ezért vállaltam be. 10k belefér még, nem olyan úri huncutság ami megfizethetetlen. :))

mod: aginor
Majd ha lesz több időm csinálok képeket meg talán videót is. Igaz, nem annyira új de csak most lett felkapott a dolog.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24) AMD_ok válasza Jofi81 (#22) üzenetére


AMD_ok
őstag

Hali! Rendben, ha végleges lesz a dolog, írok!

(#25) Qru


Qru
MODERÁTOR

177.92-es drivert ajánlom mindenkinek, sokat gyorsult a Warmonger (+10 fps alapórajelen is). Ebbe már az új PhysX driver van integrálva (8.8.18).

#nincsbennetarcsi

(#26) Qru válasza Qru (#25) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megjelent az új PhysX driver.

#nincsbennetarcsi

(#27) Daemon09


Daemon09
őstag

Nagyon jó, hasznos írás! Nekem tetszett, ebből is tanultam valamit.

(#28) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ahogy azt az Nvidia-s listat néztem megakadt a szemem a Medal of Honor: Airborne -n.
Véletlenül ezt a játékot nem tudnád le tesztelni?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.