Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Zöld médialejátszó? :F :DDD
Én arra szavazok, hogy ezek a pici eszközök nem a videotartalom megjelenítésére valók, ez csak kiegészítő funkció lehet. Ezerszer fontosabb mondjuk a GPS, ezért egy pont az okostelóknak.

(#2) Peter13


Peter13
senior tag

Én egy S639-est használok lassan egy éve. hiába volt a Samsung Tocco egy 8gb-os kártyával, hiába kaptam kölcsön egy 3GS Iphone-et 16GB-os tárral, hiába a rendes méretű (nem egybadugós) bluetooth stereo Sony füles, nem volt az igazi. A legkomolyabb probléma az akkuidő: ha tényleg használtam a zenelejátszó funkciót, épp' hogy végigcsinálta a napot...néhány óra alatt megette az akku felét! A hangminőség sem volt 100%, igaz ezen a téren nem volt sok panaszom, csak volt egy érezhető fokozatnyi javulás miután váltottam. Ráadásul a kis Sony a beépített stamina akksival napokig is húzza aktív nyúzás mellett, ha meg lemerül max zene nélkül maradok (ha a fülesek nem kompatibilisek), nem telefon nélkül...
Szóval igenis van értelme ezeknek a kis kütyüknek, arról nem is beszélve hogy el tudok képzelni olyan helyzeteket, amikor ezt magammal viszem, de a telefon (főleg egy ehhez képest nagy, nehéz és sérülékeny dög) a fenének sem hiányzik...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#3) rauschie


rauschie
senior tag

Korábbi E szériás tapasztalataim alapján az építési minőség kiemelkedő és a hang is egész jó, a többi meg nem érdekel ;] . Gondolom FLAC-et ez sem eszi meg, de megnézhetnétek, hogy egy komolyabb fejhallgatót milyen hangerőn hajt meg és milyen hanggal!

(#4) reandre válasza lujó55 (#1) üzenetére


reandre
tag

Én a dedikált dolgok híve vagyok. Fényképezésre a fényképezőgép, zenét hallgatni az MP3 lejátszó, telefonálni pedig a telefon való, olyan hosszan pedig nem szoktam tömegközlekedéssel utazni, hogy érdemes legyen bárminemű filmbe belekezdeni. Egy jó minőségű kompakt fényképező, középkategóriás MP3 lejátszó és középkategóriás telefon ára még mindig nem haladja meg egy felső kategóriás okostelefon árát, a tudását azonban igen. Nameg én nem vagyok oda azért, hogy 2 naponta töltőről etessem a telefont, mert egy kis netezés, egy-két fénykép, meg utazás közben zenehallgatás és telefonálni már nem is jutott kraft. Akkor már inkább hordok magammal plusz egy ketyerét, úgy zenét is hallgathatok 7-8 órán keresztül és amiatt sem kell izgulnom, hogy pont út közben merülök le.

Ez a személyes véleményem. Ennek ellenére nemrég ruháztam be egy LG GT540be, ami nagyon tetszik. Mindenből tud egy kicsit, sőt, talán annyira nem is kicsit, de valahogy nem tudta kitúrni a helyéről a jóöreg Sony NWZ MP3 lejátszómat.

Továbbá úgy látom, a fogyasztók nagy többsége még mindig idegenkedik az okostelefonoktól és multifunkciós eszközöktől, vagy ha vesz is ilyet, minimális mértékben használja csak a lehetőségeit.

Például: nekem feláll a szőr a hátamon a social networking alkalmazásoktól. Számomra halál felesleges, értelmetlen és haszontalan dolog, azt pedig a frász akarja, hogy a facebook fiókomban fel legyen tüntetve, hogy éppen hol tartózkodom. (Itt mondjuk elérkezünk a személyes adatok kezelésének kérdéséhez, ami egy okostelefon kapcsán egyre kritikusabb témává válik, pont az ilyen közösségi alkalmazások miatt. Nekem semmi szükségem arra, hogy a telefonkönyvbe felvett minden személy összes elérhetőségét és pillanatnyi pozícióját tudjam, és azt sem szeretném, ha ez fordítva működne.)
Más meg mondjuk egy ssh klienssel nem tudna mit kezdeni a mobilján, nekem épp kapóra jön, hogy Androidra létezik ilyen.

Összességében:
Szerintem van létjogosultsága az MP3, MP4 és médialejátszóknak, kompakt fényképezőgépeknek és egyszerű telefonoknak, de ugyanúgy az okostelefonoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#5) draco31


draco31
veterán

Részemről olyan is-is. Nyár közepéig SE K800i-m volt, zeneileg meg voltam vele elégedve, (kis piszkálás után)kamera is elfogadható volt benne. Azóta viszont LG GD510-em van, és nem az igazi zenei téren, így visszatértem az mp3 lejátszókhoz. Így az akkuja is tovább bírja fél nappal az LG-nek, meg adott esetben az mp3 lejátszó révén van nálam plusz 2Gb tárhely. De még így is jobban szól a K800i mint a választott Philips mp3, így részemről telefonfüggő, hogy van-e mindenből külön-külön célhardver, vagy minden egyben.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6) bmakszim válasza draco31 (#5) üzenetére


bmakszim
senior tag

3 éve szintén K800i tulaj vagyok és semmi pénzért le nem cserélném. Akksija 6 napot bír, rendszeres mp3 hallgatás mellett is, kamerája köszönhetően az autófókusznak és a xenon vakunak bárhol, bármikor használható képeket készít és nekem kellenek a valós, megnyomható gombok. Csak egy HPM-75-ös füles kellett hozzá és a hangminőségre sem lehet panasz.

(#7) Mappa


Mappa
addikt

Nálam 3 éves lesz iRiver E100 lejátszom kicsi, zsebbe tökéletesen elfér. Ez is tud videót lejátszani (kipróbálás erejéig) egyébként csak zenehallgatás. Tehát én szerintem is bőven van értelme ezeknek a ketyeréknek :K

Írhatnám azt is, hogy az előttem szólok és +1. Úgyhogy kíváncsi vagyok erre a minimédiás Sony-ra :K ..hajrá ;)

nem kötelező megadni

(#8) bunfi


bunfi
őstag

Az akkumulátortechnológia jelenleg nem tudja kiszolgálni ezeket a készülékeket. Elméletileg azért veszik az egybegépeket, hogy minden egyben náluk legyen, még ha kompromisszumos megoldásképp. De az mennyire vállalható, hogy 3-4 készülék akkumulátorigényét nem tudja kielégíteni egy készülék? Szerintem vállalhatatlan. Egy jó mp3-4 lejátszó az egy jó mp3-4 lejátszó és az marad mindig. Nem egy évet húzott le napi 3-4 órás zenehallgatással a meizum m6-om és még mindig jól bírja. A Nokiámnak meg 3 hónap után megmurdelt a fülese az állandó ki-bedugdosástól.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#9) fabicska


fabicska
aktív tag

Én is dedikált MP3 lejátszót használtam egy jó ideig, de megvettem az LG Optimus GT540-es telómat, amin gyárilag nem volt equalizer, így akkor (még) maradtam is MP3 párti.

Mikor legelsőnek találtam equalizerrel ellátott alkalmazást (MixZing), akkor szépen lassan kezdtem átszokni a telefonos zenehallgatásra (a fülesem jó volt a telóba is, szóval ez sem volt akadály), majd a 2.1-es Android frissítés után elérhetővé vált a PowerAMP alkalmazás, ami nálam mindent söpört. Nem volt kérdés, hogy innentől zenét telefonon hallgatok.

Sajnos váltani kell, ez a korral jár. :K

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#10) niof


niof
addikt

Én részemről teljesen elégedett vagyok a régi (1,5 éves) 2GB-os E szériás Sony lejátszómmal. Kb napi 3 órát megy, és így 2!!!! hetente kell töltenem. Egyetlen hiányérzetem volt csak vele kapcsolatban, hogy a gyári fülese egy szar. De maradtam márkahű, és vettem hozzá egy MDR-EX76LP-t, és így már tökéletes.
A hangszínszabályzást alapból elítélem, ha valami szarul szól, akkor szarul szól, és nem hangszínszabályzóval kell rendbehozni a hangzását. A kis füles, majdnem úgy szól, mint a V700-am, csak persze nem szól akkorát.
Se a szobai hifimen (majdnem full Sony :R ), sem az Mp3-on nem is használok semmilyen szabályzást, és mégis csodásan szól.
Ha úgy alakul, hogy cserélnem kell, ebben az egy kütyüben nem fogok engedni, és a dedikált példányokat fogom keresni mindenképp. És valószínűleg a márka is marad, mert sem üzemidőben, sem hangzásban nem tapasztaltam még a Sony-nál elfogadhatóbbat. Mondjuk azért a fülesemet kipróbálnám egy iPod Classic-al....

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#11) Peter13 válasza fabicska (#9) üzenetére


Peter13
senior tag

Nem kell, de lehet. :)
És ez benne a jó, és ezért szeretném ha maradnának különálló kütyük is, hogy továbbra is lehessen választani. Igény van mindkettőre azt hiszem

Nekem pl olyan még nem volt, hogy azért vettem volna telefont, mert abban volt jobb a zenehallgatás lehetősége. Telefon az legyen elsősorban telefon: bírja sokáig, legyenek normális kezelőszervei, legyen normális mérete (nekem egyáltalán nem előny ha kisebb: a fej-és kézméretem ugyanis konstans), legyen jó hangminősége, legyen jól összerakva és nem árt ha van egy kis stílusa. Beépített lófüttyök nem érdekelnek. Mást meg igen...jól van ez így :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#12) Peter13 válasza niof (#10) üzenetére


Peter13
senior tag

Hangban nem lesz rossz, de szerintem jobb sem. Én viszont idegrángást kaptam a hülye iTunes-tól, meg egyáltalán a minősíthetetlenül szar szoftertámogatástól (nem vitatom hogy macbook-kal biztos nagyon jó, de nekem nem jött be). Szegény azóta a fiók mélyén várja a sorsa jobbra fordulását (ajándáék volt, ezért megmaradt)...az anyaghasználatát, meg a kezelését nagyon szerettem, az akkuja elég gyengus volt, a hangja szép, se szerintem az S639-esem szebben szól (és többet is tud).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#13) barnam_


barnam_
nagyúr

Én a kompromisszumos egybeketyerét választom, lévén így kevesebb cuccot kell cipelnem.

(#14) pheke


pheke
tag

Mindjárt kezdünk! GYERTEK!

nope...

(#15) cigam


cigam
félisten

Kellene egy segéd aki kimazsolázza neked az értelmes kérdéseket.

Pl. volt kérdés, hogy a kapcsolat 1 irányú? Másik gépre visszatölthető a rajta tárolt anyag?
Pendrive-ként is használható?

+ a chat borzalmasan fordítva működik felülről lefelé, és ha jön gy üzi, a lap tetejére ugrik.
Fordítva lenne logikus, az új üzik felülre kerülnek, és tolják lefelé a régieket, így a videó is képben marad, nem kell scrollozgatni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16) pheke válasza cigam (#15) üzenetére


pheke
tag

Hát kellene :)

És hogy kérdés se maradjon megválaszolatlanul.

Igen, kétirányú a kapcsolat, oda-vissza megy a másolás és természetesen pendrive-ként is használható, ezt említettem is az adásban. Gond nélkül meg tudtam nyitni egy word dokumentumot a lejátaszóról.

Üdv:

pheke

nope...

(#17) cigam válasza pheke (#16) üzenetére


cigam
félisten

Akkor lehet pont dr.house-ra figyeltem éppen és nem rád :B

A chat az ilyen béna, vagy vmi eldugott setting kérdése?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Nekem nem igazán akar elindulni a videjó. Se ie8, se chrome, se ff nem akarja lejátszani.
A silvertlight a legújabb. Mi lehet itt a bibi?

Sony s638-m van, és remélem még nagyon sokáig meg lesz, mert kisebb egy telefonnál és tovább bírja aksival. A hang minősége is sokat számít. Mindig is jobban szerettem a külön mp3 lejásztót.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#19) wolfman


wolfman
veterán

Hogy a fenébe ne lenne létjogosultsága az mp3 lejátszóknak. Az mp4 lejátszók tökéletesen feleslegesek. Szerintem egy mp3 lejátszó ne akarjon sokat tudni, viszont egy telefon ne akarja felváltani az mp3 lejátszót, főleg ne legyen belőlük "cigány HiFi" mint ahogyan azt sok kis b.zi lurkó teszi az utcán.

Egy mp3 lejátszó szépen szóljon, nagy akkuideje legyen, részletes EQ beállítása legyen, tudja meghajtani a füleseket, ismerjen fel sok ZENE formátumot végül kb. 4-6Gb tárhelye legyen. Képek, videók NEM KELLENEK! Színes kijelző se, felesleges.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) sanzi89


sanzi89
addikt

Kérdések perce! :R

Még akkor is, ha csak felvételről láttam.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21) depzoo


depzoo
tag

hol lehet ilyet vásárolni? mondjuk egy fekete 8 gigásat? :)

Ryzen + Vega (?)

(#22) pheke válasza depzoo (#21) üzenetére


pheke
tag

Mondjuk itt?

http://www.kozpontiszalon.hu/nwze454l.html

:)

nope...

(#23) pheke válasza depzoo (#21) üzenetére


pheke
tag

Sikerült árakat (hivatalosat) találni (azért annyiar nem volt nehéz):

4GB E453 = 23471Ft
8GB E454 = 35141Ft

Ezt a kettőt lehet itthon kapni. 16 gigás csak a S szériából van (ő a nagytesó).

pheke

[ Szerkesztve ]

nope...

(#24) depzoo válasza pheke (#23) üzenetére


depzoo
tag

köszi. megpróbálom a régimet eladni és venni egy ilyet mert ez bizony a teszt alapján nekem van kitalálva. jó sok a felár a dupla tárhelyért, lehet hogy 4 gigán kell majd elférnem?

Ryzen + Vega (?)

(#25) depzoo válasza pheke (#23) üzenetére


depzoo
tag

még annyit hogy említetted hogy pc folder rendszer szerint is tud listázni. olyankor lehet azt hogy pl egy mappán belül játsszon le random sorrendben?
tényleg nem kell hozzá semmiféle sony csodaszoftver?
az 50 órát kipróbáltad tényleg tudja? max hangerőn bekapcsolt eq-val is?

szerk: ja, és ilyen szigetelős fülesem még nem volt ezelőtt ezek mennyire zárják ki a külső zajokat?

[ Szerkesztve ]

Ryzen + Vega (?)

(#26) XY_Z


XY_Z
csendes tag

LOW SONY! Nekem volt/van egy NW-A805-öm ami egy hónappal a garancia lejárta után elromlott, pontosabban az usb csatlakozója lett kontakt hibás és ugye ez ugyan az a csatlakozó típus mint ami az E szériának van. Elvittem szervizbe ahol nem tudtak vele mit kezdeni csak annyit mondtak hogy ennél a típusnál elég gyakori hiba...Amúgy magával a kütyüvel nagyon megvoltam elégedve így hát beújítottam egy másik sonyra egy NWZ-B135F-re amihez ugye nem kell usb kábel, de pechemre ez is besz@rt, de ez má egy hónappal tovább bírta mint a másik.Pedig vigyáztam rájuk, napi 2-3 órát használtam. Ezek után soha többé sony!

(#27) infectedmann


infectedmann
őstag

Azt hittem sose jut eszedbe, hogy le kéne kapcsolni a villanyt :DD
Amúgy nagyon kalfa képet ad ez a Logitech webkamera. Nagyon komoly cucc.

(#28) bigbeagle01


bigbeagle01
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írom-e ,de van egy Sony Walkman-em ( NWZ-E435F ) és elvileg valahogy lehet vele felvenni rádióból (olvastam valahol) de nem tudom hogy hogyan pedig egy jó ideje meg van már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.