Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomate


Tomate
veterán

Az Asus tudja, hogy kell csinálni a reklámot. Mindenki jól jár... :))

(#2) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Na! :) Végre, ideértek :) :C

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kíváncsian várom! Remélem lesz összehasonlítás a Popcornokhoz képest. Főleg a nagyobb Asus modellel kapcsolatban.

Realtek vs. Sigma chipset.

(#4) gyiku


gyiku
nagyúr

azert 1 brazos is lehetne mellette a tesztben.

hüllő

(#5) jswilly


jswilly
csendes tag

Már azt hittem, az O!Play Mini lesz, az a legolcsóbb...

A Sony 3D utáni Vimeo anyagokkal valami nincs rendben... pedig a Popcornt megnézném.

[ Szerkesztve ]

(#6) M@trixfan válasza gyiku (#4) üzenetére


M@trixfan
addikt

Lehet már kapni brazos cucot kiskerben?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#7) gyiku válasza M@trixfan (#6) üzenetére


gyiku
nagyúr

meg nem lattam, de az msi lapot mar fogdostak :)

hüllő

(#8) Boxi88 válasza gyiku (#7) üzenetére


Boxi88
őstag

Én is fogdosnám! ;]

(#9) #39669504


#39669504
törölt tag

Én arra lennék kíváncsi hogy az a firmware,software, megy-e a régebbi O!play-en,mint az új HD2-esen(mindenféle "heckelés" nélkül) van?
Mint a popcornhour esetében c200 vs a200-a210.

Milyen a képminőség a popcornhour a200-hoz képest,akadnak-e az 1080p-s mkv-k?

Egyáltalán akadt-e olyan formátum amivel nem boldogult,akadozott?

Mennyire hangos a HD2 ventillátorja?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#10) gery1985


gery1985
csendes tag

Az ASUS-ban az a jó, hogy nekem a legolcsóbb van, de a legdrágábbnak a szoftvere van rajta. Így olcsó és naprakész :DD

-------------------------------------------------------PEACE--------------------------------------------

(#11) madgie válasza gyiku (#4) üzenetére


madgie
titán

No de minek? Arra négyszázötvenhatezer féle megoldás van a filmlejátszásra. Ha XBMC-vel próbálná ki, a Media Player Classic userek pufognának, hogy abban nincs is testre szabható shader, fordítva meg az XBMC felhasználó vakarózna, hogy amaz nem is katalogizál, moviesheet-el... és még folytathatnám a sort. Brazos-nál talán csak azt lehet megnézni ,hogy a 24p-t jól kezeli-e, meg mennyire terheli meg mondjuk egy BD50 a procit.

(#12) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Engem az érdekelnje hogy magas bitrátájú filmeket mennyire kezeli jól?
Pl itt a [link]
x.264_killa_sample.mkv val mit kezd

[ Szerkesztve ]

(#13) KevinMulder


KevinMulder
tag

Engem főleg az érdekelne, hogy ennek is van-e telnet-es parancssora, mint a popcorn-nak.Szóval, van? Minden funkciója elérhető azon keresztül?

(#14) Exi válasza KevinMulder (#13) üzenetére


Exi
csendes tag

Van neki, linux lakik benne, azt hekkelsz rá amit akarsz.

Megfingatott Oplay soros kábeles helyreállítását vállalom Érden és környékén ;)

Üdv,

Exi

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.

(#15) infectedmann


infectedmann
őstag

Jó kis adás lesz, én egy sima HDP-R1-et nyúzok, végre megnézhetem élesben a nagytesókat :P

(#16) KevinMulder válasza Exi (#14) üzenetére


KevinMulder
tag

Tudom, a google a barátom ... de erről a feature-ről nincs valami konkrét leírás, amit ismersz?

(#17) Exi válasza KevinMulder (#16) üzenetére


Exi
csendes tag

http://asusoplay.kipase.com/static.php?page=asus_oplay_serial_usb_ttl_console

HD2-őn egy fokkal egyszerűbb a helyzet mert a HDD bay-be ki van vezetve a soros port, szét se kell szedni. Egyébként az okosok azt csinálják hogy először frissítik a cucc bootcode-ját, aztán kezdenek kísérletezni mert a friss verzióban már működik a beépített recovery funkció és nem kell belemászni a chipbe soros porton ha valamit nagyon elkeféltél.

Igen, az enyémben nem működött :)

[ Szerkesztve ]

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.

(#18) Exi


Exi
csendes tag

és itt van a bootcode frissítés menete:
http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=78&start=0

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.

(#19) Exi


Exi
csendes tag

HD2 soros port lábkiosztása

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.

(#20) KevinMulder válasza Exi (#19) üzenetére


KevinMulder
tag

jövök egy sörrel :)

(#21) pheke


pheke
tag

Hejj. Egy fontos dolgot elfelejtettem. Nagy pirospont az ASUS-nak es a medialejatszok gyartoinak, mert adnak HDMI kabelt az eszkozokhoz! A multkor a 400 ezres Sony tv melle nem kaptunk ;)

nope...

(#22) canniball válasza M@trixfan (#6) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet. Ha megvetted sok szeretettel várjuk a tapasztalatokat az AMD Brazos Klubban. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23) M@trixfan


M@trixfan
addikt

canniball:
Köszönöm, erősen gondolkodom rajta. Mindenképpen HDMI 1.4a kell a jövőre nézve, erről még meg kell győződnöm.

Jó a PH!TV nagyon, bár ez a Silverlight elég szemöldök ráncolós választás :) Egyre tutibbak a lejátszók úgy általában és nagyon gondolkodom mi legyen. Most nem kell 3D csak HD audio passthrough és néma működés. Sajnos a GUI elég csúnya, még a Dune sem valami ízléses ilyen téren. Azért nem mindegy mit lő ki az ember két méter szélesre vagy a paneltévére. XBMC-t számomra még nem tudják megközelíteni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#24) Dr. Romano válasza pheke (#21) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem mindig volt így Amikor én vettem O!Playt, akkor még csak analóg kábelek voltak a dobozban, de úgy látszik a cégnél beindult a szekér, vagy kirúgtak valakit :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25) gyiku válasza madgie (#11) üzenetére


gyiku
nagyúr

de ha az arakat nezed, oplay2 35k + hdd, akkor nem sokkal kerul tobbe 1 brazos htpc, es kicsivel tobb funckiot lat el.

hüllő

(#26) kcsa válasza pheke (#21) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem azért nem jár hozzá, mert a tv - mint master jellegű eszköz :) - többféle bemenettel rendelkezik, és csak az eszközeid határozzák meg hogy hogy csatlakozol hozzá.

Igenis az eszközökhöz adjanak hdmi kábelt (WD TV -hez nem járt, morogtam is érte, asushoz járt, pirospont, boldogság :) )

(#27) KevinMulder válasza gyiku (#25) üzenetére


KevinMulder
tag

Csak nem biztos, hogy mindenki szeret hekkelni ...

Abban is van valami romantikus perverzió, hogy rádugod és működik. Nem kell mindig mindent tuningolni ...

(#28) madgie válasza gyiku (#25) üzenetére


madgie
titán

Tudom, én is agyalok rajta. Másrészt viszont egy ilyen kiskütyü egyszerűbb eszköz, nem kell XY cuccokat telepíteni, hogy jól menjen. Nekem is most az XBMC megy a PC-n keresztül, mert elromlott a WDTV Live, de megmondom őszintén, lehet, hogy a WDTV helyett majd egy Popcorn Hour A-210-et kérek (ráfizetéssel persze). Ott is van moviesheet, van torrentkliens, alig eszik, szépen néz ki. Igaz, a Brazos-t több mindenre lehet használni :)

(#29) infectedmann


infectedmann
őstag

Egyszer kell valamit indexeltetni, ha rajta hagyod az index file-t utána csak az elején gyorsan megnézni van-e az eszközön új cucc, de egy 1TB-os vinyónál nem tart semmi ideig. Sőt az, 1TB-os vinyónál nekem nem tartott 5 percig az első indexelés. Sőőőt. Kitöröltem többször az index file-t és indexelés közben bármikor tudok navigálni a menüben is a filmek között.

Most egy HDP-R1-ről beszélek moddolt HD2 fimrware-rel. 2GB-os pendrive-ot is dugtam már a HDP-R1-re és egy percig se indexelte, pedig volt rajta pár sorozat rész. 8GB-os SD karit is dugtam rá kártyaolvasóval (igen, felismeri az 1000 Ft-os kártyaolvasót) ami tele volt 1GB-os HD sorozat file-okkal és azt is max. fél percig indexelte.

Tehát valami nem volt rendben azzal a HD2-vel vagy a pendrive-al ha 5 percig indexelte mivel az én HDP-R1-emen moddolt HD2 firmare-el nem tartott ennyi ideig. Sőőt. Mikor még gyári fw-el nyúztam még annyi ideig sem tartott mint a HD2 fw-el.

Persze ennek ellenére tényleg hülyeség ez az indexelés. Éééés. Amivel én már találkoztam. Ha a külső vinyón törölsz filmet, de a lomtárból nem üríted ki, azokat a krix krax avi, mkv file-okat is beindexeli. Először mikor ezzel szembesültem azt hittem valami történt a vinyóval, aztán rájöttem mi a helyzet.

Amúgy nagyon jó ez a HDP-R1 is, de egyszer biztos veszek egy HD2-t :)

[ Szerkesztve ]

(#30) infectedmann


infectedmann
őstag

u.i.: nem, hogy a HDP-R3 Air-t, de még az alap HDP-R1-et is lehet kapni :)

[ Szerkesztve ]

(#32) jswilly


jswilly
csendes tag

Tehát akkor az indexelést csak egyszer végzi el, utána már csak a változásokat frissíti? Ezt akartam kérdezni az adás alatt is, kár hogy nem lett elmondva, mert így sokakat elriaszthat a hosszú indexelési idő. Nekem Venice-m van de két barátom is vásárlás előtt áll és én az O!Play Mini-t ajánlottam nekik (hálózatos funkciók nem kellenek). Ezért is sajnálatos hogy nem lesz Vimeós változat mert ők sajnos nem látták, és bár a Miniről viszonylag kevés szó esett, minden "első kézből" kapott információ fontos lehet vásárlás előtt.
Esetleg ha valaki tudna segíteni az adás bármilyen formátumú letölthető változatával, annak nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#33) gyiku válasza madgie (#28) üzenetére


gyiku
nagyúr

regen mig nem voltak mediaboxok, pc-rol ment minden.

KevinMulder: mit kell azon hekkelni?

hüllő

(#34) madgie válasza gyiku (#33) üzenetére


madgie
titán

Mi minden? Sima avi-k? Ott nem volt sem 23.976 Hz szinkron bibi, sem HD felbontás :)

(#35) gyiku válasza madgie (#34) üzenetére


gyiku
nagyúr

na ja, akkoriban csak avi volt. brazosnak gond a 24p + tsai?

hüllő

(#36) madgie válasza gyiku (#35) üzenetére


madgie
titán

Nem szabad, hogy az legyen, de PC-nél nem csak hardveres gondok lehetnek, ugye millió szoftverösszetevő van. Nálam a Phenomon is elég macerás volt jól belőni, most sem vagyok maradéktalanul elégedett (de lehet már csak bebeszélem magamnak :D)

(#37) gyiku válasza madgie (#36) üzenetére


gyiku
nagyúr

ja, hogy kevin a szoftveres hekkelesre gondolt. az lehet. szerintem 1x kell beloni az mpchc-t vagy xbmc-t, linuxos megoldast nem ismerem, de ott sem lehet kulonosebb gond.
ok, teny, nem plug&play, de mediapalyerrel nem is webezel, es nem is jatszol a teven, max tetrist.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#38) madgie válasza gyiku (#37) üzenetére


madgie
titán

MPC-HC nálam lassan indulhatna a legbugosabb médialejátszó címéért, XBMC teljesen oké, bár az átlagember ilyenkor talán nem akar oprendszerrel foglalkozni semmilyen szinten sem. Persze van Live verzió, de egy Brazos cucc is 50k, mire összerakod, meg egy PH A-210-es lejátszó is... ha csak filmezni akar az ember, nem biztos, hogy mindenki a Brazos-t választaná. És még akkor arról nem is beszéltünk, hogy ha megelégszik az egyszerűbb menüvel, fapadosabb megoldásokkal (és nem akar torrentezni a lejátszóval), akkor akár 20k alatt is kijön egy olyan lejátszó, ami könnyen elboldogul bármelyik "emberi", nem tesztcélokra tenyésztett 1080p-vel.

(#39) KevinMulder válasza gyiku (#33) üzenetére


KevinMulder
tag

Arról szól, hogy az ember megveszi a boltban, hazaviszi és 10 percen belül már használhatja az egyiket.

A másiknál össze kell építeni a gépet, telepíthetni kell, stb.

Már elegem van a gépépígetésekből. Megveszem, aztán működjön :)

(#40) gyiku


gyiku
nagyúr

ok, igazatok van. kulonbozoek vagyunk, en pl kifejezetten orulok a brazosnak, mert mediabox helyett jo lesz egy noti is, amivel nejem elpruttyog a weben, nekem meg kinyomja a filmet tevere. igaz most asztalirol van szo, de azzal is full megoldhato mindez. kinek ki, de legalabb lehet valasztani.

hüllő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.