Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DeathAdder válasza Terek (#98) üzenetére


DeathAdder
veterán

Bizony nem volt olyan régen, hogy a GTX 960 tesztben soknak találták érte a 70 ezret, és akkor is már 320 volt a forint :D

(#102) arn


arn
félisten

Ot? Ket es fel eve 500 eurobol kijott a mainstream csucs proci meg egy jobb chipsetes lap. Most a masodik lepcsos procit nem adjak oda. Az 1070tit, ami 25%al volt lassabb, mint a top, nem volt 450 eur msi gamingben, ami az egyik legjobb kartya volt.

Remelem elobbutobb pofara esnek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#103) #72042496 válasza DeathAdder (#101) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak az egy 120 wattos kártya volt, ez pedig már 200. Írták korábban is, hogy ezen keresztül meglátszik, ahogy srófolják feljebb a teljesítményszinteket. A 960 és 3060 csak számozásában analóg egymással, semmi másban.

Kocsiknál van még hasonló - a modell neve marad, de az évek során gyakorlatilag kategóriát lép ahogy egyre nagyobb, felszereltebb, és persze drágább is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#104) XoZ válasza Chaser (#95) üzenetére


XoZ
aktív tag

A dollárban megadott MSRP nettó, az euróban megadott pedig ÁFÁ-t tartalmaz. Az átlagos európai áfa kb. 20 %, és pont ennyi a az árfolyam különbség a dollár és az euró között, ezért egyezik meg szinte pontosan a nettó dolláros MSRP a bruttó eurós árral.
Nálunk ez alapján a 3060 Ti FE bruttó árának kb. 400 * 300 * 1,27 = 152 ezer Ft-nak kellene lennie, a drágábbaknak pedig 200 ezer Ft alatt.

(#105) Chaser válasza #72042496 (#103) üzenetére


Chaser
titán

ez jó megközelítés autó oldalról, kb ez történt vga fronton is
persze közben megnőttek az igények is
1080p, aztán 1440p, 4k, 1080p@144hz, 1440p@144, most meg lassan jön a 4k@144
960 érában sztem a 4k még fel sem merült 60 fps szinten sem, de lehet még az 1080p@144 sem
egyébként ha azt vesszük alapul, hogy egy darab játék lazán kerül 15-20e ft-ba, akkor 250e kb semmi kategória egy vga-ért - nekem azok is irreálisan drágák, de ugye azokra alapoznak a gyártók akik megveszik a játékot is, nem a warezolókra -

szerk:
XoZ
na végre egy matekos ( :
ez így simán lehet, 1:1-ben eur és usd viszont ellentmondás
én 310-nek számoltam az usd-t, belekalkulálják az árfolyam ingadozásának lehetőségét is, 156e jött ki talán
de ugye ez csak az fe ára, alzás custom árak ha valósak az több mint korrekt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) pohár válasza Pécsi gyerek (#82) üzenetére


pohár
félisten

csak ennek vajon mennyire lesz hoki a hűtése? (hang, hőmérséklet)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#108) arn válasza #72042496 (#103) üzenetére


arn
félisten

En ezt nem osztom... annyiban igazad van, hogy egyre komplexebbek a kartyak, de regen is hasonloan valtozott. A josaga viszont mindig a topkartyahoz kepest pontosan beloheto. Hany szazalekat tudja annak? Ugy a kategoriaszint is megertheto, ugy 66% alatt kezdodik a kozepkategoria.

1060 48%
2060 54%
2060s 62%
3060ti 63%

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#109) arn válasza pohár (#106) üzenetére


arn
félisten

A zajszint teljesen jonak tunik, de persze a benga nagy hutovel halkabbak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#110) Chaser válasza omfgk (#107) üzenetére


Chaser
titán

nyitott a backplate második venti fölött, jobbnak kell lennie ennél a zotacnál, hogy mennyivel az a hőcsövek számától függ
ha jól tévedek, tdp limitet hagyták az fe szintjén, tehát 200w
ami biztos halk/hűvös lesz az a phoenix - már ha hagyták 1:1-ben a 3070 hűtését -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) arn válasza omfgk (#107) üzenetére


arn
félisten

Ha kicsit tovabblapoznal, latnad, hogy nagyon nem.
[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#112) omfgk válasza arn (#111) üzenetére


omfgk
addikt

Mit kellene látnom?

(#113) hahakocka válasza Z10N (#33) üzenetére


hahakocka
senior tag

Ez honnét van? 6800 15% al jobb kb a 3070 nél is :D Friss 3060ti tesztben látszik a Hardwared Unboxed tesztben. Ahogy az is hogy 2080 superhez képest a 3060 TI esetén átlagban mindhárom felbontásban 4-5 fps a difi kb

6700-6700 XT januárban ezek után kíváncsi leszek mennyit fogyaszt. Ha már a középkateg felső része is 200w..... Kérdés le tudeják e v erni a 3060 ti-t is úgy mint a többi 3000 es NV karit fogyasztásban, erőben, FPS számban. (DLSS-Ray tracing persze más egyelőre)

[ Szerkesztve ]

(#114) pohár válasza omfgk (#107) üzenetére


pohár
félisten

hangos és meleg egyszerre, pompás lehet :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#115) #72042496 válasza arn (#108) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olyat nem állítok, hogy most nem a 3060 a középkategória, mert az.

Azt mondom, hogy ez a mostani középkategória kb. csak a nevezéktanban olyan, mint az öt évvel ezelőtti szint. Igen, ez egy folyamatos változás, régen is hasonló zajlott. Csak úgy látom, most nyilvánvalóbb lett ezekkel a benga dögökkel és magas árakkal.

[ Szerkesztve ]

(#116) snecy20


snecy20
veterán

A GeForce RTX 3070-től persze némileg lemarad, viszont mindezért cserébe 399 dolláros árazást kap

Amiből majd a végén, a boltokban valahogy mégiscsak 550-600 Euro lesz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#117) arn válasza omfgk (#112) üzenetére


arn
félisten

Jah azt hittem a referenciarol van szo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118) arn válasza #72042496 (#115) üzenetére


arn
félisten

A hasznalhatosaga az adott korhoz kepest nem lett jobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#119) arn válasza hahakocka (#113) üzenetére


arn
félisten

Nehez jelenleg az nv-amd viszonyat meghatarozni. Az nv egyertelmuen a rt fele lepest tartotta fontosnak az elmult ket generacioval, addig az amd egy raszterben eros kartyat tett le az asztalra, szerenyebb rt kepesseggel.

Csak ugye kerdes, hogy a nextgen konzol hibrid rt modok melyik felepitesnek kedveznek majd. Mert jatekmixben a 6800xt a 3080 szintje, de rtben eddig inkabb a 3070e (hibrid rendernel, mert amugy ott se lenne). Aztan mennyi ram lesz eleg, mennyire szamit a ram sebessege, dlss jellegu modok, ami fontosabba valik a kozeljovoben.

Az is lehet, hogy az amd elobbre lep, de ugyanakkor az utobbi generacioknal sem volt nagy valtozas a jatekmix atlagaban ahogy telt az ido. Az nv kartyait ugyanakkor nem erzem kiegyensulyozottnak, jobb vetel lenne pl egy 12 gigas 3070ti nemileg alacsonyabb szamolasi kapacitasu tovabbvagott 3080 gpuval, ddr6al - gyk feleslegesse tenne a 3070et es a 3080at is, foleg ha jon a 20gs 3080ti.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#121) Chaser válasza arn (#119) üzenetére


Chaser
titán

3080 20gb-tal nagyon drága lenne, nem tudnák "versenyeztetni" 6800xt-vel, gddr6x drága
most kivételesen az amd átgondolt döntést hozott, legyen sok vram, de ne drága hbm/gddr6x legyen
3070-nél még csak-csak kidob az nv egy 16gb-os modellt ha akar, de 3080 20gb-tal már tippre 6900xt árában lenne, ha sima ddr6-ot raknak rá akkor meg a teljesítmény marad el

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#123) Shkiz0 válasza Chaser (#121) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem biztos hogy drága, ha sima GDDR6-ot használnának.
Sávszél nőne, ram duplázódna, ár maradna kb a mostani szinten.
:)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#124) Interceptor válasza gejala (#45) üzenetére


Interceptor
addikt

Szerintem csak a fanatikusok veszik meg a 200k-s kártyát, meg akik elég jól keresnek hozzá és fanatikusak mellé, egy kártyát ami 4k alatt még mindig letérdel. Az egész egy vicc, itthoni fizetésekhez mérve.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#125) Chaser válasza Shkiz0 (#123) üzenetére


Chaser
titán

sávszél mitől nőne? ha csak nem úgy megy mint desktopnál az sr és dr modul, de nem hiszem - ott sem a sávszél növekedés rémlik -
14ghz a gddr6, 19ghz a gddr6x, ott azért van difi, nem csak a több számoló miatt gyorsabb a 3080

szerk:
Interceptor
3080 is le tud térdelni 4k alatt, játék függvénye
még a 3090 sem hoz minden játékot 4k@60-on
ugyanakkor sok játék alá elég lesz 4k@60-ra a 3060 ti is, és sok lesz amire nem
ez a szint eddig sokkal többe került, mégis megvették sokan

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) wattafaka válasza Interceptor (#124) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem feltétlen. Egy jól időzített 200k-s vásárlással jó pár évre le lehet tudni a VGA vásárlást.
Én pl. jelenleg is tökéletesen elvagyok az 5+ éve vásárolt kártyámmal 1080p-ben.

Ennyit azért össze lehet spórolni. A fanatikus az, aki minden évben elkölt ennyit. Vagy megveszi 1 milláért +400 ezres felárral a 3090-et +10% teljesítményért. Szerintem ezek a fanatikusok.

(#127) DeathAdder válasza #72042496 (#103) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez akkor is brutális, közel 3x annyiba kerül mint az 5 évvel ezelőtti ugyanabban a középkategóriában.

De az se volt olyan régen, hogy a dupla gpu-s minden által megközelíthetetlen teljesítményű 5970 árán hületeztünk, most meg tombolunk hogy majdnem annyiért (aib-al számolva 500+ dollárért) milyen olcsó a 3060.

(#128) Interceptor válasza Chaser (#125) üzenetére


Interceptor
addikt

Igen, ez igaz, nekem egy 1060 6gb-os vga-m van, a dota2-őt tudom 4k-ban tolni, meg néhány 10 év körüli AAA játékot(tv-n tolom), emellé néhány kevésbé gépigényes indie cím is elfut 50-60fps-en, de egy middleground már problémás sokszor 1440-ben is. Mostani AAA meg vicc kategória és nem sok címet játszok, legtöbb dögunalom üres semmi, ott 1440p és örülök ha betudom úgy konfigolni(vagy nem), hogy 50 fps körül elszaladgáljon az esetek többségében, az még játszható sebesség nálam.
Egy 3060 Ti-t nagyon eltudnék viselni nem mondom, de ahhoz jobb gép is kellene.

#126 wattafaka: Oké lehet, igazad van. Viszont én nem szeretnék csak erre spórolgatni, számomra már irreális ez az összeg egy vga-ért, mikor egy mostani konzolt megkapni ennyiért, pedig rühellem a fajtáját :DDD Nincs olyan játék számomra ami megérné ezt az árat, csak azért, hogy jobban nézzen ki valamivel.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#129) wattafaka válasza Interceptor (#128) üzenetére


wattafaka
senior tag

Én ezért is nem merészkedem fullHD fölé. Öntökönszúrás :(

(#130) Prof


Prof
addikt

Majd egyszer rajonnek az emberek, hogy a termek neve semmit nem jelent, csak marketing.
Csingacsguk MZ/X 6894-nek is hivhatjak tok mindegy, ahogy az is milyen elkepzelt kategoriaba teszed.
;]

(#131) wattafaka válasza Interceptor (#128) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nekem sincs speciális játék. Szimplán csak annyi kell, hogy 5-6 évig hátradőljek, és ne kelljen azon gondolkodni, vajon elfut-e valami.

[ Szerkesztve ]

(#132) arn válasza Chaser (#121) üzenetére


arn
félisten

6900xnel is 1100 usd koruli ar lesz a jobb kartyaknal, ebbe beleferhet egy 20gs kartya, a gput meg kevesbe vagjak meg. Kb 5% kell pluszban, ha meg rtrol van szo, annyi sem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#133) arn válasza #98320896 (#120) üzenetére


arn
félisten

Egy 60%ot nyujto kartyaert jo ez az ar? Ne mar... ha a 90es evekben igy gondolkodtak volna, hogy az elozo generaciohoz hasonlitgatnak, egyket even belul 5x kerult volna minden.

Ez max a tularazott kartyakhoz kepest az, de mukodik a dolog, mert az emberek mar annak is orulnek, hogy egy kozepszer kartyat kapnak egy konzol fole arazva. A prociknal, lapoknal ugyanezt jatszottak el. Es igy jutunk el oda, hogy a 2000 dollaros gep kozepkategorias.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#134) Z10N válasza Chaser (#70) üzenetére


Z10N
veterán

"semmi nyerészkedés nincs abban"
Aha, persze. Ezt a nyereszkedok mondjak...

"a piaci árat mindig az határozza meg, mi a kereslet és kínálat új/használt termékeknél, most a kereslet nagy, kínálat kicsi"
Nincs ilyen. Piaci referencia ar van hasznalt konzumer muszaki termekre. Az, hogy az idiotak megveszik nem validalja az arukat. Ez nem aranyrud vagy tozsdei reszveny.

"az soha nem volt törvényszerű, hogy valami x év után kevesebbet érjen mint vásárláskor"
Dehogynem. Normalis helyzetben igy mukodik. Ez egy technologian alapulo eszkoz, ami par ev alatt elavul. Csak kevesebbet tud idovel. Nem asztal vagy vaza, ami fix funkcios.
Lasd mobil telefonok, tv-k, fenykepezok, stb., de temanal maradva lasd Xeon/Opteron procik, Quadro/Fire kartyak. Toredeket kapod ertuk, ahogy kell, mivel fejlodes van. A technologiat kell megfizetni, ami pedig elavul. Ennyi.

"ingatlanok? ( : senki nem fogja 5m ft-ért odaadni az egykoron annyiért vásárolt lakását, ha most 25-30m ft-ot ér - nyilván nem it példa, de teljesen mindegy, saját tulajdon, kereslet-kínálat mértéke, és ugye ott is több dolognak köszönhető az árnövekedés ami vga-k terén is megtörtént -"
Felesleges volt idekeverni az ingatlant, semmi koze nincs hozza. Abszolut nem relevans...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#135) Z10N válasza Fred23 (#69) üzenetére


Z10N
veterán

Majd figyeld meg. 3050 tippre $200. 570 2021-ben nem fog erni $50-nal tobbet (5 eves uarch, mar tavaly $60-70 volt). 480-t vettem $53-ert. Es akkor meg az itthoni nyereszkedo, lehuzos arakrol nem is beszeltunk.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#136) ati3x


ati3x
senior tag

Éppen gépet építek. Már csak a videokártya hiányzik. Jöttek ezek az uj karik. Jó teljesítmény lenne jó áron, ha lennének raktáron, meg annyi lenne az ár amennyi. Igaz nekem sok lenne ez a teljesítmény, de reménykedtem talán leszorítja az rx 5700 vagy a 2060 (super) vagy a 2070 árait a 100 rosszabb eserben a 120 ezres szintre. Háát itt még mindig 175 körü mennek a fentebb említett cuccok. Már már ráfanyalodtam az rx5600 ra olyan 105-110 körül. Erre jön a 3060 ti, olyan 140-re beárazva a founders... lehet rápróbálok, de kb a lottó ötösre nagyobb az esély. Az a durva, hogy az rx 580 is ugyanannyiba kerül mint 2,5 éve... szal egyre valószínübb hogy lövök valami használt zsugát 20-25 körül, majd amikor normalizálódik a helyzet akkor lesz egy 3060 ti vagy vm 6700... De ami most megy az egy vicc..

(#137) petimbo


petimbo
tag

Alzánál GAINWARD GeForce RTX 3060 Ti Ghost
165.690 Ft volt a legutóbbi ár! Ez az ár pénztárca barátabb!

https://www.alza.hu/gainward-geforce-rtx-3060-ti-ghost-d6243691.htm

(#138) arn


arn
félisten

csinaltam egy grafikont, hogy viszonyult az msrp (mar ha meg letezik ilyen) a csaladon beluli teljesitmenyhez. a 3000nel egy fiktiv 999 usd 80ti kartyaval szamoltam, ami a 3090 es a 3080 koze van belove. a 3090 ugyan nem titan, de vmi hasonlo cellal szuletett.

a mostani kozepkategoria ar/ertek aranya kb a ket generacioval ezelotti topkartyak szintjen van - ha a 3090 az arral es teljesitmennyel szamolnek, meg gyaszosabb lenne az eredmeny. a 80as viszont jo bolt.



a teljesitmenyszinteket a 3000es kartyaknal osszenyomtak a konkurencia miatt (foleg a 80nal), nem tudtak ugy szethuzni, mint szokasos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#139) antikomcsi válasza #98320896 (#120) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazából nem kártyák vannak ott, hanem várható árak.

Az árakat meg nem úgy kéne mérni, (szerintem) hogy ez most milyen jó az előző generáció csúcsához képest. Az új generáció csúcsa legyen gyorsabb az előzőnél, az ár maradjon felső kategóriás, a közép kategóriás termék árának meg kéne maradjon közép kategóriának, nem pedig kúszni felfele. Ha így néznénk, hogy miért legyen olcsóbb, mint az előző hasonló teljesítményű kártya, akkor hamar ott tartanánk, hogy a közép és alsó kategória ára is az egekbe érne. Azért legyenek olcsóbbak, mert közép, vagy éppen belépő szintről van szó. Ez a kártya az itthoni árakért drága. Nem a kiírt, vevőcsalogató nem létező kártyák árát kell nézni, hanem a kézzelfoghatók árát. Bár igazából ez a kártya már a 3090/80/70 mellett nem fér be a felső kategóriába, és egy közepes kártyának nem lenne szabad 100-120K-nál többe kerülnie.

(#140) arn válasza antikomcsi (#139) üzenetére


arn
félisten

ezt nem akartam mar megosztani, mert tenyleg inkabb az ar/ertek arany fontos, vhol az rtx2000 volt a melypont, a 70es ar/ertek aranya pl drasztikusan romlott - a jellemzo kozepkategorias szintrol a felsokategorias szintre.

a masik tendencia, hogy korabban az alacsonyabb kategorias kartyak jelentosen olcsobbak voltak, lassan viszont fel lehet szepen fuzni egy vonalra az egesz portfoliot, annyival dragabb, amennyivel gyorsabb. szvsz egyertelmu, hogy a draga kartyak fele akarjak terelni a piacot.


[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#141) antikomcsi válasza arn (#140) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Jól néznek ki ezek a grafikonok. 1060-at nem az annyira távoli múltban 85K-ért tudunk venni a fiamnak. Nem túl sokkal a megjelenése után. Kevés esélyt látok rá, hogy 3060-at valaha is ennek közeli áron kapunk.
ROG-Strix 1070 OC-t 168K-ért vettem újonnan, szintén nem amikor már kifutó termék volt, valahogy a 3070 árát sem ebben az ár sávban találom. Igazából jó hogy vannak ilyen ábrák, de mutogathatom én a boltban, nem fogják olcsóbban adni a kártyákat.

(#142) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Nalam az volt a terv, hogy kivarom ezt a kartyat, de vegul inkabb vettem hasznaltan egy 1070-et. Ezeket az (aktualis, nem msrp) arakat elnezve foloslegesen vartam volna. Ennyiert mar inkabb PS5-ot vennek.

(#143) omfgk válasza Felesbandi (#142) üzenetére


omfgk
addikt

Ennyiert mar inkabb PS5-ot vennek.

Ha lenne készleten. ;]

(#144) nyunyu


nyunyu
félisten

Csak úgy kíváncsiságból, mennyiért lehet kapni manapság a 1050Ti-nek megfelelő kártyákat?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#145) shteer válasza Felesbandi (#142) üzenetére


shteer
titán

Ha veszel, akkor kettőt pls, az egyiket átvenném listaáron. :D

..szerintem jónak tűnik

(#146) shteer válasza nyunyu (#144) üzenetére


shteer
titán

A 1050Ti-nek megfelelő a 1050Ti :) 45ezertől kb arukereso.hu alapján

..szerintem jónak tűnik

(#147) aradebil2 válasza antikomcsi (#141) üzenetére


aradebil2
senior tag

GTX1060 MSRP-je 300$ volt. Kizártnak tartom, hogy jövőre ne jöjjön egy 3060/3050 ugyanebben az ársávban. Aki nem szeretne 180-ért kártyát venni, az várjon egy évet, amíg kialakul a 3000-esek teljes termékpalettája.

(#148) aradebil2 válasza shteer (#146) üzenetére


aradebil2
senior tag

ami durva, tekintve hogy 2017-ben vettem az enyémet 50-ért, és most is pontosan annyiért van az árukeresőn...

(#149) nyunyu válasza shteer (#146) üzenetére


nyunyu
félisten

Újonnan vettem annyiért 2-3 éve...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#150) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Ballagásra ilyen vgat szeretnék a fiamnak.
Remélem tényleg 400 dollár/euró környékén lesz az ára....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.