Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) inc3gnito


inc3gnito
csendes tag

Hol vannak mostanában a minőségi gamek? Nem látok semmi igazán jó játékot, amiért érdemes lenne megvenni. még mijdíg a ryzen 7 1700x em használom rx 470 4gb al és full hd n mindenre elég.Jön a cyberpunk amiben van potenciál,az atomic heart,de ez kevés. Pár játék miatt vegyek 150.000 -200.000 ft ért játékot? Lassan az lenne az ideális,ha pár játékra bérelnék egy fullos videókártyát és ha végigvittem visszaadnám a tulajnak...

(#202) Sundesz


Sundesz
őstag

Már árulnak is 2 db-ot HA-n. :(

Én nem emlékszem korábban, hogy csupán haszonszerzés céljából vásárolják fel eszetlenül a emberek a CPU/VGA-t (vagy mondhatnám a konzolokat is), így aki tényleg magának venné annak esélye oly kicsi. Biztos tudjátok, hogy külön programot lehet ráállítani a webshopokra, ami jelzi a készletet. A scalping az új mining.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#203) #72042496 válasza inc3gnito (#201) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem pl. 50+ játék van kívánságlistámon, és még ugyanennyi a könyvtáramban olyanból, amit idő hiányában nem játszottam. Akkor is el lennék látva a következő 20 évre játékokkal, ha mostantól egy új se jönne ki. :)

A 2160p@120-as cél miatt pedig jól jön a teljesítmény.

(#204) aradebil2 válasza inc3gnito (#201) üzenetére


aradebil2
senior tag

akkor neked találta ki az Nvidia a Geforce Now-ot. Ha optikai/1000es neted van otthon és főleg single-t játszol vagy nem kompetitiv multit akkor teljesen tökéletes élmény tud nyújtani

[ Szerkesztve ]

(#205) ates2 válasza Sundesz (#202) üzenetére


ates2
senior tag

csak 40+ ezret rakott rá,aranyos. jah... NEM

(#206) ArsenalF válasza ates2 (#205) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Ugyfest sikerult egy FE-t behuznom nem reg felkerult ujra par darab a nemet oldalra es pont jokor voltam jo helyen. Igy az alzas 2 rendelesemet visszafogom mondani ha valakit erdekelne esetleg. GAINWARD GeForce RTX 3060 Ti Ghost sima es egy OC. Azt nem tudom a storno utan egybol megjelennek-e a kartyak elerhetonek, vagy kiszamithatatlan. Sajnos atadni nem igen tudom a rendelest mert az osztrak alzarol rendeltem.

(#207) arn válasza ArsenalF (#206) üzenetére


arn
félisten

mazlista, en mar epp letettem rola...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#208) ArsenalF válasza arn (#207) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

En is, mar vissza ultem melozni mikor feldobta a distill, azonnal vegig nyomtam a folyamatot es par percig el sem hittem hogy most akkor tenyleg sikerult? A 3070-bol is volt meg par nappal az event utan egy adag naluk, szoval szerintem meg ne add fel.

(#209) antikomcsi válasza Sundesz (#202) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És még egész jó áron!

Bár az itteni legolcsóbb Titaniummal azért nem tudnak versenyezni! ;]

(#210) player199 válasza -=RelakS=- (#57) üzenetére


player199
csendes tag

miert akarod lecserelni. 1080p be visitva jó vagy vele, ha meg nagyobb felbontas kell akkor nyisd nagyobbra a pénztárcád.

1070 et aki jo aron vett és még meg van neki az dőljön hátra nyugodtan sztem... nincs jó vétel most

(#211) Chaser válasza aradebil2 (#204) üzenetére


Chaser
titán

nálunk sokkal lassabb net van, de meglepően jól ment minden amit próbáltunk
talán nv érzi a gammer' vga-k vesztét, még időben fel akar ülni
egy másik vonatra - gondolom már nem is sokáig lesz free a gn -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#212) wattafaka válasza antikomcsi (#209) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ennyit a 200 ezres "várható" árról. Na azt várhatod.. :(

(#213) -=RelakS=- válasza player199 (#210) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem minden újdonságot visz 240Hz-en.
Az meg miért baj, hogy nem akarok 400ezret költeni egy videókártyára?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#214) #72042496 válasza player199 (#210) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Pascalt én már azért le akarom cserélni, mert azzal nincs integer scaling, illetve HDMI 2.1 a 2160p@120-as tévéhez. Az Ampere-rel már végre van mindkettő. Nekem pl. a 3060 teljesítményben is oké ehhez; nem csak a vadi új, full grafikás AAA címek léteznek.

[ Szerkesztve ]

(#215) Pete55555


Pete55555
addikt

Na majd a 3050 jó lesz nekem :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#216) BiP válasza Sundesz (#202) üzenetére


BiP
nagyúr

Mondjuk 50e-et szakít rajta kártyánként, ez 20%. Nem rossz befektetés.

#203 Balika911 : Sajnos én is így vagyok vele. Amióta megszülettek a gyerekek, alig játszom. Pedig igény volna rá.

(#217) BiP válasza wattafaka (#212) üzenetére


BiP
nagyúr

Alzán volt 200e alatt. Addig a 3másodpercig :)
De itt hardveraprón megtalálhatod őket. Igaz, már 200e felett...

#214 Balika911 : Jó terv. Amúgy Pascalon tényleg nincs integer scaling, de szoftver van hozzá.
De amúgy a 3060Ti az már az a teljesítmény és ár, amire akár a 1080Ti-t is lecserélném. (nyilván nem iponos 300e feletti áron).
Teljesítményben nincs eszeveszett ugrás, de 4K-ban már igen, +25%, plusz az új feature-ök, stb.

[ Szerkesztve ]

(#218) Televan74 válasza Pete55555 (#215) üzenetére


Televan74
nagyúr

100.000 -120.000Ft körül bevállalod? :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#219) #72042496 válasza BiP (#217) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igaz, a szoftveres elő is került a jómultkor valamelyik topikban. A DLSS-t és RT-t is kifelejtettem, mondjuk utóbbi a 3060-on talán kevésbé releváns.

Közben a másik topikban valaki olyat írt, hogy ez egy alsó-közép kártya, ami számomra WTF, mert még ez is egy erőmű.

[ Szerkesztve ]

(#220) BiP válasza #72042496 (#219) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is onnan tudok a szoftveres megoldásról :)

A 2060-on irreleváns volt az RTX, itt azért már használható szint lesz. Mégicsak egy 2080super-280Ti közötti kártya, hatékonyabb RT magokkal. Szóval nem írnám le.

(#221) Prof


Prof
addikt

Vicces sokan viselkednek ugy mint a napos csibek, mintha barmikor is lett volna karacsony elott egy uj tech termek normalis aron :))
Mellesleg itt 800-900+ AUD egy 3060ti, pedig az afa csak 10% es elvileg 1 USD = 1.35 AUD...

(#222) Derrewyn válasza arn (#197) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ja, de az EUR/USD is dübörög. Németországban 499 EUR az alja, pedig most csak 16% ott az Áfa.
Még azzal együtt sem kéne 400 EUR legyen, csak ugye valahogy osztás helyett mindig szoroznak, ha USD-ről EUR-ra váltanak... :DDD

Mondjuk ettől még nem lesznek kevésbé durvák az iponos árak... :U

(#223) shteer válasza Sundesz (#200) üzenetére


shteer
titán

dupla? mihez képest? nagykertől ingyen kapják szerinted?

..szerintem jónak tűnik

(#224) -=RelakS=- válasza shteer (#223) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha jól emlékszem az árakra, akkor megint az volt, hogy nem az amcsi MSRP-n adták a kártyát. Szállítás + vám + haszon + magyar áfa meg ugye nincs.
Illetve azt is ki mondta, hogy nem FE kártyát MSRP-n kell, hogy adja a gyártó?

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#225) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Hát elolvastam az összes hsz-t, de jelenleg nem látom a pénztárca kímélőbb megoldást, illetve nekem nagyon az lesz, mert ennyiért nem veszek semmit. :DD
Lehet hogy nem kísértem kellő figyelemmel az előző vga generáció váltás folyamatát lépésről lépésre, de a tévedés minimális kockázatával ki merem jelenteni, hogy ekkora ipari simli a termékek forgalmazásának tekintetében azért még nem volt, és ennyire nem nézte hülyének még egyik monopol gyártó cég sem azokat az átlagos felhasználókat, akik középszintű kártyát akartak venni reális áron, nem horror pénzért, játékra. :))
Egy biztos, tuti nem fog egy darab kártya sem megmaradni egyik forgalmazónál sem, a célt elérték, jó pénzért elmegy minden, és mire olcsóbb lenne, jönnek az újak, amik szintén felnyomják majd az előző széria árait, mert természetesen abból sem lesz elég, mivel olyan nagy a kereslet... Pedig a gyártók mindent megtesznek....:))

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#226) koko52 válasza g@norbert (#225) üzenetére


koko52
veterán

Megpecsételik a PC halálát. Legalább egy hülye hobbival kevesebb lesz. :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#227) g@norbert válasza koko52 (#226) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Óóóó nem mindenkinek, látod hogy pillanatok alatt elkel minden :DD
Azon röhögök hogy csodálkoznak, sőt felháborodnak sokan azon, hogy a már ,, elavult régi sz@r " kártyáknak meg megy fel az ára, holott annyiért már meg sem éri megvenni ezeket a kártyákat, lásd 1060-1070-1080 :DD

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#228) aradebil2 válasza g@norbert (#227) üzenetére


aradebil2
senior tag

azért az Iponon a majdnem duplájára árazott 3060 Ti-ek még hogy hogy nem, elérhetők...Aki venni akar és azonnal, tudja hogy nem a kiskerektől kell most kártyát szerezni

[ Szerkesztve ]

(#229) -=RelakS=- válasza g@norbert (#227) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Menjen csak, legalább jó árat kapok az 1070-emért :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#230) g@norbert válasza koko52 (#226) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Azért még nem temetem teljesen a régi 1070es kártyámat messze van még ettől a világvége hangulat szerintem :DD
[link]
[link]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#231) CzGöbe válasza XoZ (#104) üzenetére


CzGöbe
tag

Mindennel egyetértek, de azt még hozzátenném, hogy a legtöbb cikkben, ahol közölnek magyar hivatalos árakat is, úgy láttam mostanában, hogy a dollárban megadott MSRP meg van szorozva 430-tal, így képzik a forintos árakat, amiben benne van a 300 Ft-os $ árfolyam és a 27%-os ÁFA (300*1,27=381), plusz egy kis biztonsági tartalék, költség, haszon. Megfigyeléseim alapján, ahol van közölve eurós ajánlott végfelhasználói ár, ott egy kis eltérésen kívül (20-27 % ÁFA) csak az árfolyammal kell számolni.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#232) shteer válasza -=RelakS=- (#224) üzenetére


shteer
titán

Akkor jó, ugyanazt olvastuk :)

..szerintem jónak tűnik

(#233) gejala válasza koko52 (#226) üzenetére


gejala
őstag

Ja, úgy meg van pecsételve, hogy soha nem látott mértékben pörögnek a hardver és játék eladások is PC-n. :DDD

(#234) BiP válasza g@norbert (#225) üzenetére


BiP
nagyúr

"és ennyire nem nézte hülyének még egyik monopol gyártó cég sem azokat az átlagos felhasználókat, akik középszintű kártyát akartak venni reális áron, nem horror pénzért, játékra. "

Akkor a 20-as széria rajtját és árait minek neveznéd? :)

(#235) Televan74


Televan74
nagyúr

Az Alza megmondja a tutit! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#236) g@norbert válasza BiP (#234) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Persze, az sem volt egy egyszerű történet, de ez mintha egy fokkal trógerebb módon lenne levezényelve, tanulva az előzőből.. :))
De lehet hogy még csak az élmény friss:))

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#237) BiP válasza g@norbert (#236) üzenetére


BiP
nagyúr

Ott azért nézték hülyének az embert, mert hivatalosan is baromi drágán adták a 20-as kártyákat, most meg azért, mert papíron olcsóbb, (tehát az nv a jóságos szerepben) de a gyakorlatban ugyanúgy baromi drágák.

(#238) g@norbert válasza Televan74 (#235) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Mindent a kedves játékosokért önzetlenül :DD
Biztos, nem szeretnék, hogy az alacsonyabb büdzséből gazdálkodó kedves játékosok véletlenül lemaradjanak a számos vadonat új technológiai vívmányokat professzionális szinten kihasználó videokártyák megszerzéséről, és ezért próbálnak kedveskedni egy kis árengedménnyel, hogy evvel a kíválló minőségű masszív gamer kártyával a minőségi kompromisszummentes játékélményt új, soha nem látott szintre tudják emelni a kedves vevők, természetesen az ünnepekre való tekintettel :DD :)) :C

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#239) Derrewyn válasza Televan74 (#235) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Hmm... a 3 éves RX480-am ennél többet tud. Ki ad érte 50 ezret? :DDD

(#240) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Kíváncsi lennék azért, hogy ha még mindig úgy gondolkoznék, hogy 60-70 ezernél adjon többet videókártyáért az, akinek két anyja van, akkor hol tartanék? Még mindig GTX960?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#241) f3rdzs0 válasza -=RelakS=- (#240) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

azért kicsit szíven üt, hogy anno azért vettem xx60-as kártyákat, mert csóró diák voltam. de végre normális keresettel megengedhetem magamnak, hogy ugyanúgy xx60-as kártyákat vegyek :))

f3rdzs0

(#242) -=RelakS=- válasza f3rdzs0 (#241) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Megvan az a "régi" (2000-es évek vége, 2010-es évek eleje?) vicc, hogy gyerek koromban az volt az álmom, hogy 100ezer forintot keressek, és legyen egy 1-es golfom?
Mára teljesült.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#243) Televan74 válasza -=RelakS=- (#240) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem gond az ,csak akkor be kell állni a 1080p/minimum beállítás mögé. Nincs azzal semmi baj ha valaki nem szeretne annyit költeni a hobbijára. Csak ne mondja hogy egy ilyen kaliberű kártyáért nem adna többet 100.000 Ft -nál.
Ha nem szintje akkor nem kell meglépni és el lehet felejteni a 1080p/Ultra beállításokat a mai és az ezt követő játékokban.
A következő az lesz hogy nem ad egy új játékért 25.000 - 27.000Ft -ot. A Sony már meglépte. Nem tudom a PC -s ipar mikor megy utána. Én már annak is örülök ha megjelenés előtti akcióba meg tudom venni 15.000Ft körül a játékot. Pár éve még sokaltam ezt az összeget. Ugyanez játszódik nálam a hardvereknél is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#244) nexwo


nexwo
őstag

Korábbi hozzászólásokkal ahol azt mondják, ennyiért inkább konzolt vesznek, egyet értek, én is konzolt használok játékra (PS4 pro de sajnos nagyon hangos néha) viszont én személy szerint látványtervezés miatt vennék kártyát Blenderhez. Sajnos nem mindegy hány percet vagy órát várok egy kis videóra...

Azokkal is egyet értek akik egyszerűen sokkalják a felárat és az erősebb modellek árát... Komplett gép, 1.2 millió forintért vagy feléért talán jobban megéri autót felújítani vagy kezdő tőke újra :D Mont ahogy a Tesla vezetője utalt arra hogy Apple termékek áráért jobb számítógépet adnak autóval együtt :D

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#245) #72042496 válasza nexwo (#244) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem is PS4-em van és annyival jobb kanapéból a tévé előtt a UX, hogy a lassúsága és hangossága ellenére egészen átszoktam rá. FPS-re és RTS-re viszont nem működik. Illetve asztal mellőli játékhoz általában én nem használnék konzolt.

[ Szerkesztve ]

(#246) g@norbert válasza Televan74 (#243) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Teljesen jól mondod amit mondasz, csak van itt egy kis bibi, 1080p felbontásról beszélsz, azaz csak fullhd felbontásról, a csóró felbontásról, nem pedig nagyobb felbontásról,1440p, vagy 4k....
Tehát akkor szerinted olyan jól megcsinálják az új játékokat, hogy az a természetes és egészségesen normális jövőkép, hogy már csak 200-300 ezer forintos videokártyákkal lehet majd futtatni őket fullhd felbontáson minimum beállítások feletti, egy magas, vagy esetleg ultra beállításokkal? :U
Komolyan gondolod hogy a fullhd felbontásra ( ez az a felbontás, amit már régóta nagyon sokan az uhd felbontást megszokva, szinte lekezelően emlegetnek mert ocsmánynak tartják, és bántja a szemüket :)) ) szánt videokártya árának ennyibe kell kerülnie? :U

Annak a népkártyának kell ennyibe kerülnie, ami az alacsonyköltségvetésű fullhd 60hz-es monitorokat, vagy az olcsó fullhd tévéket hajtja majd meg? :DD :DD

,, Nem gond az ,csak akkor be kell állni a 1080p/minimum beállítás mögé. Nincs azzal semmi baj ha valaki nem szeretne annyit költeni a hobbijára."
Megyünk vissza az időben? :DD
Már a fullhd game magas beállításokkal is luxus lesz? :((( :(((

Értem én hogy haladjunk a korral, meg sz@r a pénz, meg nyerészkedés van, meg nem is lehet kapni, és persze még karak sincs itt, de azért ne essünk szerintem túlzásokba az árazás tekintetében, mégis csak fullhd felbontásról beszélünk. :W :))
Arról nem is beszélve, hogy persze, meg lehet venni már akár 15ezerért a játékokat ha szemfüles vagy, ismerős is ez a szitu, de szerintem hihetetlenül sokan warez oldalakról szerzik be a játékokat,(különben már rég nem is lennének ugye, mert nem lenne rá szükség)és nem költenek erre, de persze ez egy alaptalan rosszindulatú feltételezés részemről, és természetesen mindenki becsületesen és tisztességesen megveszi a játékokat, elnézést kérek még a feltételezés miatt is :C :DD

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#247) -=RelakS=- válasza g@norbert (#246) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Miért is lenne csóró felbontás a FullHD? Ha 240Hz-el párosítod, mindjárt megizzad a rendszer, hogy kiköhögje a monitorba valót

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#248) Pete55555 válasza Televan74 (#218) üzenetére


Pete55555
addikt

Hogy mi? :D

60-at adok érte :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#249) g@norbert válasza -=RelakS=- (#247) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Valóban igazad van, én is fullhd felbontáson játszom általában, igaz sajnos nem 240Hz-es a monitorom, én csak a folyamatos fullhd 60Hz-es fikázást hallom sok embertől, ez nem az én véleményem :N , pedig rengeteg játékos ezt használja. :K

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#250) -=RelakS=- válasza g@norbert (#249) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nemrég kipróbáltam a Quake 2 RTX-et GTX 1070-en. Nagyjából megvolt a 60Hz. Igaz, 640*480-ban 😅 retró a javából 😁
Na, erre mit mondtak volna a fikázók?
Amúgy egy idei átálltam 4K-ra. Nagyon fantasztikus rajta játszani még valami régi szutykot is (Blood 2-re emlékszik még valaki?) Viszont FullHD ide vagy oda, a magasabb képfrissítés a király.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.