Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Es laposwqhd monitor az miert nincs, vagy annyival tobbe kerul a gyartastechnologiai lepes hogy kihengereljek az iveseket...?

(#2) flexxx2


flexxx2
őstag

32 hüvelykes 1080p - ezt nem értem, tuti nem vennék ilyet.

(#3) fatpingvin válasza flexxx2 (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

mert? 32 inches méretben szerintem egész tűrhető ára van és nem mindenki hajkurássza a felbontást.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) RIC5I válasza fatpingvin (#3) üzenetére


RIC5I
tag

mert már 27 inch nél látom a 1080p monitoromba a pixel távolságokat egy 32inchesbe még katasztrófább lehet

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#5) Picco válasza fatpingvin (#3) üzenetére


Picco
addikt

azert mert nem hasznaltal meg tartosan 32"/1080p-t, hamar megertened hidd el.
32hoz minimum 1440p de a 4k megjobb lenne ha ki lehetne hajtani, de majd par ev mulva :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7) fatpingvin válasza Picco (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

RIC5I neked is
ó, nyugi :) ekkora képátlónál 720p-set használtam jó darabig, tudom miről van szó. bármikor elfogadnék egy ekkora 1080p-s monitort.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) zebra_hun válasza fatpingvin (#7) üzenetére


zebra_hun
addikt

Lehet szemüveg nélkül is látni :))

(#9) fatpingvin válasza zebra_hun (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

én tényleg nem értem mi szükség van ekkora felbontásra. a GPU izzad, használati értéke meg pluszban nem sok van. mondjuk én 640x480-on is elvagyok.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) zebra_hun válasza fatpingvin (#9) üzenetére


zebra_hun
addikt

Viccet félretéve, sokszor jól jön a nagy felbontás, pl műszaki rajzoknál az apró kommentek stb. Szemüveg nélkül nem látom, viszont kb 70-80 cm-ről bámulom, az pont az a határ, ahol a plusszos (olvasó) szemüveg már nem segít. Közelebb kell hajolnom... A mínuszos meg szintén nem jó. Windows betűk annyira aprók, hogy kepesztenem kell. 150%-os nagyítás meg sokszor homályos, nem helyes. Így én nem fikázom le a méretet. Keresik sokan szerintem ezt is.

(#11) Reggie0 válasza zebra_hun (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

70-80cm-nel azert sokszor rossz is lehet. En 27" 1080p-t hasznaltam par evig es elkezdett romlani a szemem, mert nem kellett ra fokuszalni, enyhen homalyosan is el tudtam olvasni. Amiota valtottam 1440p-re ez megszunt szep lassan.

(#12) fatpingvin válasza zebra_hun (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

oké, ez egy értelmes felhasználás. én 2 FHD monitort használok, hozzászoktam hogy zoomolok ha kell. WM konfigjában beállítva hogy az ablakok címkéi, a menü meg a tálcán lévő dolgok látható méretűek legyenek, nekem ez bejött így.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) Synthwave válasza #32839680 (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért ha tovább olvastad volna, láttad volna az összes specet és az árakat is. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Duree


Duree
veterán

Specifikációban megfelelne nekem, de tudom már mindenki a 4k él, én jelenleg egy 40" monitort használok és az is FHD, nekem bőven megteszi.

duree54

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

Jövőre amikor a 3080-lesz a közép szint VGA-nál és nem lesz képes kiszolgálni a magasa frissítést egy belépő-közepes ár-fekvésű CPU kb.: értelmét fogja veszteni a 1080p és eladhatatlanok lesznek ezek a panelek, még belépő szintre is. Persze amíg nincs hozzá elérhető árú/mennyiségű VGA, addig szép csendes lesz ez a "forradalom".

(#16) fatpingvin válasza #16939776 (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

na, szuper, akkor van esély rá hogy lejjebb megy az áruk.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) julius666 válasza fatpingvin (#9) üzenetére


julius666
addikt

én tényleg nem értem mi szükség van ekkora felbontásra.
Az szomorú, mert neked akkor - és ezt bármiféle bántó szándék nélkül írom - nagyon rossz lehet a szemed. Nekem se a legjobb, de 24'' felett már igencsak pixelesnek látom a fullHD-t. Nem filmeknél/játékoknál zavaró ez, hanem pont a legalapabb feladatoknál: böngészés, meló, amit a nap legnagyobb részében csinál (jó esetben :D ) az ember.

Egyszerűen ha már zavaróan látod a pixeleket, akkor a betűmegjelenítés nem tud elég részletes lenni. Olyan, mintha nem látnád élesen és folyton erőlteted a szemed.

a GPU izzad, használati értéke meg pluszban nem sok van
Desktop megjelenítést, böngészést illik 4k-ban is gyakorlatilag idle-ben elvinnie akár egy integrált GPU-nak is. Játékoknál meg szabadon beállíthatsz kisebb felbontást 4k-s monitoron is... Nem kell ott "feleslegesen izzadnia" semminek.

mondjuk én 640x480-on is elvagyok.
Egészségedre. Én nem sírom vissza azokat az időket, amikor még ennyin kellett élni.

[ Szerkesztve ]

(#19) #16939776 válasza julius666 (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ki fog derülni, hogy a játékokat futtatja 640*480-ban, mert grafikus felülettel rendelkező OS-t, már elég régóta kényelmetlen vagy teljesen lehetetlen ilyen alacsony monitorfelbontással használni, nem hogy dolgozni egy komolyabb funkciókat felsorakoztató programmal. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) Put2


Put2
tag

Sziasztok!

A VA panel jó? Vagy jobb az IPS? 27” os 2k monitort keresek rég óta, de 60hz-t nem akarok már.. :) Itt meg lenne jó árban 2k ami nem 60hz.. :)

(#22) fatpingvin válasza julius666 (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem vettem sértésnek, valóban rossz a szemem de szemüveggel jól látok. tudom mi a különbség, láttam, érzékelem, tudom... továbbra se érzem szükségesnek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) zebra_hun válasza #32839680 (#23) üzenetére


zebra_hun
addikt

Engedelmeddel válaszolok, mint szemüveges szintén. Biztos, hogy látja/látjuk a különbséget. Fene sem akarja a pápaszemét hordani. Magam nevébe nyilatkozom inkább ;) Én 1440-es 27" -os monitor előtt vagyok. Szuper, gyönyörű kép, szép éles betűk, szemüvegbe. Anélkül nem tudom elolvasni sajnos. Ezeknél már nincs az meg mint régen a crt-knél, hogy kedvem szerint állítok felbontást. Annyira nem rossz a szemem, hogy ne lássam a homályos betűket. Nagyon kényelmes ám és jó is szemüveg nélkül. Sokáig nem kellett. 46 elmúltam, és van távolra is meg olvasásra is... ez van. Ezt, ha okosabb lettem volna, vásárláskor kellett volna néznem, mi a pixelsűrűség. Pl, de ez csak feltevés, nekem egy kb 34" 1440 lenne az ideális. Megvettem, nagyon tuti monitorom van, de a következő ha lehal ez, már fogyelmesebben vásárolok. Viszont van hátulütője is. Ezt most kb 80 cm-ről bámulom, ahogy tegnap is írtam, kiesik a plusszos szemüveg határából. Mérete miatt is, meg elrendezés miatt is, a nagyobb fizikai méretnél hogy át is lássam, messzebb kell ülnöm. Érdekes ez az egész :) 1080 sztem nem használhatatlan felbontás, csak sok tartalom nem fér bele. Régen sokat rajzoltam eplannal ( villamos tervező ) amiben nagyon jól jött volna a 4k. Akkor még nem volt, 1050-ben zoomolva csináltam. Rengeteg apró betűvel, aminek aprónak is kell maradnia. Felhasználási területtől függ, hogy ki milyet választ. TV-m pl 1080, 143 cm átló, és a távollátó szemüvegemmel alig látom a 150%-os nagyítással. 4k TV nálam eleve kilőve. 4.5m-re ülök. Ezt illik jobban meggondolni vásárlás előtt. Ja, meg valami. 35 éves koromig semmi bajom nem volt. Állandó fejfájás, szemészeten derült ki, azóta csak romlik. Ezért iszom csak saját pálinkát :))

(#25) Put2 válasza #32839680 (#21) üzenetére


Put2
tag

Köszi! Végre már tudom ezeket is, így konkrétan még sehol sem olvastam.. Nekem inkább videó vágásra kell már a 2k, a full hd-t kinőtem.. Jól jönne az a plusz felbontás.. És még a 2k-t a 1080ti-m is ki tudja hajtani játékok alatt.. :) Persze kompromisszumok árán... :)

(#26) Synthwave válasza Put2 (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Cikk a témban. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) Synthwave válasza #32839680 (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak azt az "á"-t nem kellett volna lehagynom. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Novver válasza Synthwave (#26) üzenetére


Novver
senior tag

Ez egy marha jó összefoglaló. Köszi! :R

Life is a game... The game is my life!

(#30) Synthwave válasza Novver (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.