Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

A Color Turn a koppintás a Kingstonról, vagy fordítva??

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#2) mghltm válasza Day 'n' Nite (#1) üzenetére


mghltm
addikt

hasonlo kerdes ebben a temarkoben: a tyuk volt elobb vagy a tojas? :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#3) lujó55


lujó55
őstag

Sharkoon alu: :R
Megdobhatnának egy ilyennel.

(#4) #21346560 válasza lujó55 (#3) üzenetére


#21346560
törölt tag

Bemész a bótba, leteszed a fizetendő összeget s szerintem felárat sem fognak számolni azért, hogy megdobhassanak vele :DDD

(#5) Fr3eWar válasza lujó55 (#3) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Vagy veszel egy ADATA N005-ös drive-ot, mert az is USB3, ALU, és lehet is kaptni nálunk több boltban. Míg ezek mire ideérnek lesz az olcsóbbik 100 ajró a nagyobb meg vagy 175 ajró.

[ Szerkesztve ]

(#6) flexxx2


flexxx2
őstag

Mivel a gépek alig 1-2%a usb3as, egyenlőre felesleges hogy ilyenekkel megdobjanak.

(#7) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Ja, ebben van valami... Előző gépemen még "egypontakárhányos" USB volt, hogy őszinte legyek a kettesre váltásnál nem volt valami orbitális sebességnövekedés...
Meg aztán pl akkor számítana, ha filmet nézne valaki pendriveról (lehetőleg jó nagy felbontással), de egyébként még ráér ez...

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#8) mghltm válasza Day 'n' Nite (#7) üzenetére


mghltm
addikt

ejha, valamit nagyon beneztel. az usb 1.1 max 1,5 megabyte/sec-re kepes, hozza kepest a 2.0 eszkoztol fuggon 30-35 megabyte/sec-kel olvas es 20-25 megabyte/sec-kel ir. a 3.0 meg ezekre az ertekekre is joval ratesz ( 100-as olvasos es 50 folotti iras... ) :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#9) Eddie141 válasza flexxx2 (#6) üzenetére


Eddie141
senior tag

Szerintem nem felesleges egyáltalán. A Sharkoon pl kifejezetten tetszetős, és elég nagy előnyt is jelent a sebesség, ha itthon felmásolok rá valamit usb3-ról rohanás közepette gyorsan, ahol meg csak olvasni kell, ott meg legalább teljesen ki lehet használni az usb2-es sebességét (mert sajnos jellemzően sok pendrive még azt sem tudja teljesen kihasználni)
Az árai sem tűnnek olyan drasztikusnak, de azért még jóval drágábbak, mint a lassabb társaik. Lesz ez még így-se :D

(#10) Day 'n' Nite válasza mghltm (#8) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Persze, feltűnt, hogy az újabb gyorsabb, de amire én használok pendrive-ot, ott nem volt túl nagy jelentősége... Nem késtem el sehonnan azért, mert nem másztak még fel rá a képek, stb :D
Ez a 3.0 meg lehet, fontosabb a külső merevlemezeknél, ott lényegesen több adatról van szó, még inkább számít a sebesség...

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#11) mghltm válasza Day 'n' Nite (#10) üzenetére


mghltm
addikt

igazad van, felhasznalasi terulettol is fugg ki mennyire veszi eszre a kulonbseget. par megas doksiknak es kepeknek majdnem mindegy, hogy usb 1.1 vagy 3.0 :K de tobb gigas kep, video vagy adatbazis eseten mar nem mindegy hogy 2 perc vagy 2 ora ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#12) adwin


adwin
tag

az új pendriveokhoz adnak usb 3.0 mindenhova?

csak mert addig feleslegesek... :(

Üdv adwin

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Szerintem ameddig ki nem kopik az USB 2.0, addig hibrid pendrive-okat kellene gyártani. Egyik vége USB2, a másik meg 3 véggel. :D

(#14) Vico87


Vico87
tag

A gond csak az, hogy az USB3-as pendrive-ok inkább drágák, mint gyorsak. Pl az Adata N005 a legolcsóbb 3.0-s itthon, de teszteket olvasva nem olyan gyors, mint azt hirdetik. A Kingstonnál viszont gyorsak a 3.0-sok, de dupla árat kérnek érte.
A másik kérdés: kell-e ez a tempó? Nekem már az USB2 20-30 MB/s sebessége is megfelel.

(#15) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Lesz belőle 32Mb-os old school verzsön is? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16) Sub-ZeRo válasza hemaka (#13) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minek? A 3 kompatibilis vissza fele, felesleges lenne rajta 2 csati....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17) geezer válasza hemaka (#13) üzenetére


geezer
aktív tag

Jaja! Sőt, T-alakú pendrive-ok kellenének, amiknek a harmadik végén USB 1.0 csati van.
Vagy ilyen svájcibicska-rendszerben, minden csatlakozónak külön kihajtogatható hely: 1.0, 1.1, 1.2, 2.0, 3.0, és még szabadon hagyni vagy hatot.

De az mind semmi.

Ha nagyon jók lesztek, tudok olyat venni a kínaiaktól, hogy integrálva lesz benne mindhárom csati.
De persze az nagyon feláras dolog ám. ;]

Sub-ZeRo: megelőztél. :P

[ Szerkesztve ]

(#18) Findzs válasza Vico87 (#14) üzenetére


Findzs
addikt

nekem a-data n005 van 16gb -os és igaz hogy írásban "csak" 30 mb/sec körül mozog de olvasásban hozza a 60-70 mb/sec-et és nekem ez jól jön mert az otthoni gépembe van usb3 amiről meg másolom az adatokat abban meg usb 2 van

NEKEM nem mindegy milyen sebességgel másolom a 10 gb adatot és a gyorsabb usb 2 -es pendrivok annyiba vagy többe kerülnek mint ez az usb 3 -as a-data

pl: itt van ez a kingston ami megközelíti sebességben az a-data n005 -öt de árban meg ugyanannyi: [link]

nem beszélve arról hogy az usb 3 as peneknek hasonló smartja van mint a hdd-k -nek tehát egy sentinel kiírja a hőmérsékletét hibáit így előre tudod mikor adja be a kulcsot és le tudod menteni róla a fontosabb adatokat
(legalábbis az a-data -ám ilyen)

én az a-datat 10 ért vettem és napi szinten használom, nekem megérte

akkor is megéri usb3 ast venni ha per pillanat nincsen ilyen a gépben,mert egy alaplapcserével ami előbb utóbb bekövetkezik aki fejleszti valaki a gépét lesz, és ugyanannyi pénzért gyorsabb, jobb eszközt kapsz

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#19) Duree


Duree
veterán

Lassan már olyan gyorsak lesznek a pendrivok mint egy jobb winyó,vagy egy rosszabb SSD

duree54

(#20) Srodney


Srodney
senior tag

nah akkor most már ideje lenne beújítani egy 3.0-ás usb-re

(#21) Kroni1 válasza flexxx2 (#6) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha mindenben így gondolkodnánk akkor nem is lenne érdemes elkezdeni fejleszteni. Engem már kifejezetten régóta idegesitett a lassu usb, több mint egy éve USB 3-as alaplapom van, és örülök végre jönnek a 3.0-ás adattárolók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.