Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-25 12:14:54

LOGOUT.hu

Mi is ez a Pebble? Röviden: a mai összes okosóra úttörője. ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67) nemlehet


nemlehet
őstag

Okosóra mezőnyben tényleg nem drága. Mint óra sem az, mert a normálisan kinéző, jó funkcionalitású digitális órák is 10-től kezdődnek. Szóval egyáltalán nem sznobizmus olcsónak nevezni. A 2 milliós autó is olcsó, mert átlagosan ennél jóval drágábbak.... Ez a max 5k-t ér dolgot meg hagyjuk már, mert úgy felhúzom magam rajta.... Kívánom, hogy te is tervezz valamit, amit szeretnél haszonnal eladni, majd söpörjék le az asztalról, hogy szar, az anyagköltség felét éri csak....

Maga az okos óra koncepciója nem áll meg szerintem, legfeljebb rétegtermékként. Nyílván van igény rá sokaknak, pl akik rendszeresen adnak elő emberek előtt (pl tanárok, egyetemi oktatók, cégeknél akik a prezentációt tartják stb) vagy sokat járnak terepre és nem akarják/nem tudják elővenni a telefont. De tömegtermékként nem életképes mivel nem igazán nyújt olyat amire mindenkinek szüksége van. Számomra a legvonzóbb tulajdonsága a zenevezérlés, de erre 35k drága. A többi eddig sem hiányzott, mesterségesen generált igénynek érzem (legalábbis számomra).
A Galaxy Gear szerintem rossz irányba mozog,túl sokat akar adni, ezért valójában mindenben gyenge és borzasztóan drága. Inkább a pebble jár jó úton, ezt kellene követni és minél olcsóbban kihozni. Olyan 10-15k körül már komolyan elgondolkodnék rajta, akár egy csökkentett funkcionalitású darbbal is (a zenevezérlés maradjon meg)

A design meg... Háát nekem nem tetszik. Túl nagy a kijelző méretéhez képest a ház így képek alapján. Ettől bumfordi lesz. Kis lekerekítés, vagy valami elegánsabb, férfiasabb szögletes forma jót tett volna neki.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.