Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-25 12:14:54

LOGOUT.hu

Mi is ez a Pebble? Röviden: a mai összes okosóra úttörője. ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

5k-t ha érne... felesleges kütyü.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#52) razorka777


razorka777
veterán

Maga az okos óra, mint ötlet nem rossz, de amíg így néznek ki addig biztos nem fogok venni. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#53) XtremLor válasza eladohardver (#31) üzenetére


XtremLor
őstag

A picon levo okosorakhoz viszonyitva nam draga....a Pebble jo iranyban indult el, igaz en meg varnek vele mivel nem forrta meg ki magat....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#54) Ádám16 válasza razorka777 (#52) üzenetére


Ádám16
addikt

+1.
Elegánsabb, átgondoltabb kivitelben érdekelne, de így nem. Pár év még kell ezeknek, hogy ne csak funkcionálisan állják meg a helyüket szvsz.

(#55) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Ezt a kütyüt csak azok tudják értékelni akik voltak elég bátrak és (egy kis kutatás után) vettek egyet.
Aki csak képekről látja ÉS még véletlenül sem néz utána mi is ez és mit tud, annak csak egy olcsónak látszó felesleges kacat.
NEKEM sokat segít ez az óra a mindennapjaimban. PONT.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#56) zdanee válasza DarkGubi (#55) üzenetére


zdanee
őstag

+1
Nem kevés ősz hajszáltól kímélt meg ez az óra az elmúlt fél év alatt. Ha kétszer ennyibe került volna, így utólag akkor is boldogan fizetném ki, nekem nélkülözhetetlen.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#57) Fall-N


Fall-N
veterán

Nekem nem kéne. Ennél még a Samsung Gear is jobb vagy egy Casio ami kommunikál a telefonnal. Maradok a Q&Q buta órámnál.

[ Szerkesztve ]

(#58) M.A.Z. válasza DarkGubi (#23) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Pebblebits.com-on 2013.12.20-tól van magyar ékezetes karakter támogatás.

(#59) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a vizsgabizottságoknak lassan egy emp-t kell felrobbantaniuk, hogy blokkolják a e-puskázni szándékozó diákokat.
nem lehet majd nálad telefon, óra, szemüveg.

így a számológépet kell láthatatlanul androidosra moddolni. :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#60) vittorio7


vittorio7
őstag

Nem ájultam el ettől a terméktől.

(#61) viraga


viraga
tag

4-5 nap üzemidő jónak számít? Egy óránál? Elég szomorú, hogy itt tartunk. Értem, hogy okosórák és okostelefonok között ez jónak számít, de nálam kb 1 hónapos üzemidő lenne az a lélektani határ, aminél azt mondanám egy ilyen cuccra, hogy ok. Mi a fene szívja itt ennyire az akksit? A folyamatos bluetooth? Mert a hardvere minimál, a kijelző ha jól értelmezem nem e-ink, de alig fogyasztó fajta, szóval nem értem. Az e-ink miatt a könyvolvasók jutottak eszembe rögtön, amikben ok, hogy óriási akku elfér, de a kijelző is óriási az órához képest, és a hardverük is erősebb jóval - normál, napi használattal mégis bírják 2-3 hétig.

Érintős okostelefonom birtoklása óta tudom, hogy a tesztekben megadott várható üzemidőt ~1 év használat után nyugodtan el lehet osztani kettővel, mert addigra öregszik az akku és jön annyi szoftverfrissítés, meg telepítesz annyi programot a kütyüre, hogy sokkal gyorsabban merül majd. Ez alapján el sem tudom képzelni hogy lehet használni egy olyan mobilt aminél eleve max 1 napot ír a mobilarena...

Nem akarok még egy cuccot, amit töltögetni kell, ráadásul egyedi kábellel! Ezt nagyon elszúrták a fejlesztők. A funkcionalitásról valóban nem tudtunk meg túl sokat, a leírtak alapján nem vágyom rá. Az emlegetett SonyEricsson pont azt tudja ami szükséges, olyanból kellene több, többféle dizájnnal, azt' boldog lenne a nép.

[ Szerkesztve ]

(#62) DarkGubi válasza M.A.Z. (#58) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Ja, ma reggel vettem észre (a pebble fórumot olvasgattam) hogy létezik ilyen. Csináltam is egyet és feltelepítettem. Custom firmware (rom) van a táblagépemen, a telefonomon és most már az órámon. :DDD

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#63) Cyberpunk válasza zdanee (#56) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem látom azt a helyzetet, hogy létszükség legyen egy ilyen eszköz. Talán vezetés közben jöhetne jól, de akkor sem sms-t, vagy email-t fogok olvasni.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#64) DarkGubi válasza Cyberpunk (#63) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Én aránylag sok telefont és még több mail-t fogadok (munkám miatt) és egy bluetooth headset-tel megtámogatva a telefont elő sem kell vennem a zsebemből, hogy reagáljak. A karórám a telefonom kijelzője.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#65) Quasi_modo válasza Tim82 (#44) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A Seiko 5 elpusztíthatatlan az biztos.

valami

(#66) zdanee válasza viraga (#61) üzenetére


zdanee
őstag

Az e-könyv olvasóknál a kijelző mérete teljesen lényegtelen, mert csak a kép megváltoztatásakor fogyaszt energiát, szóval a pixelek száma számít csak. Plusz egy 6"-es eszközbe belefér egy 2-3000mAh-os akku, amivel elmegy egy hónapot, ez meg 130mAh-os akkut használ, arról megy ~1 hetet (nekem többnyire 6 napot bír, pedig használom rendesen). Lehetne ebbe is 2000mAh-os akkut rakni, csak akkor meg az lenne a baj, hogy miért ilyen nagy :)
Az egyedi töltőcsatlakozó már pótolható, én $3-ért rendeltem pót-kábelt, anno amikor Nokiáról váltottam, nekem pont ilyen probléma volt a sok Nokia töltő és adatkábel lecserélése microUSB-re, amiből kezdetben pontosan 1db-al rendelkeztem, és kb akkora becsben tartottam, mint a Szent Grált, a Frigyládát és a Kristálykoponyát együtt :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#67) nemlehet


nemlehet
őstag

Okosóra mezőnyben tényleg nem drága. Mint óra sem az, mert a normálisan kinéző, jó funkcionalitású digitális órák is 10-től kezdődnek. Szóval egyáltalán nem sznobizmus olcsónak nevezni. A 2 milliós autó is olcsó, mert átlagosan ennél jóval drágábbak.... Ez a max 5k-t ér dolgot meg hagyjuk már, mert úgy felhúzom magam rajta.... Kívánom, hogy te is tervezz valamit, amit szeretnél haszonnal eladni, majd söpörjék le az asztalról, hogy szar, az anyagköltség felét éri csak....

Maga az okos óra koncepciója nem áll meg szerintem, legfeljebb rétegtermékként. Nyílván van igény rá sokaknak, pl akik rendszeresen adnak elő emberek előtt (pl tanárok, egyetemi oktatók, cégeknél akik a prezentációt tartják stb) vagy sokat járnak terepre és nem akarják/nem tudják elővenni a telefont. De tömegtermékként nem életképes mivel nem igazán nyújt olyat amire mindenkinek szüksége van. Számomra a legvonzóbb tulajdonsága a zenevezérlés, de erre 35k drága. A többi eddig sem hiányzott, mesterségesen generált igénynek érzem (legalábbis számomra).
A Galaxy Gear szerintem rossz irányba mozog,túl sokat akar adni, ezért valójában mindenben gyenge és borzasztóan drága. Inkább a pebble jár jó úton, ezt kellene követni és minél olcsóbban kihozni. Olyan 10-15k körül már komolyan elgondolkodnék rajta, akár egy csökkentett funkcionalitású darbbal is (a zenevezérlés maradjon meg)

A design meg... Háát nekem nem tetszik. Túl nagy a kijelző méretéhez képest a ház így képek alapján. Ettől bumfordi lesz. Kis lekerekítés, vagy valami elegánsabb, férfiasabb szögletes forma jót tett volna neki.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#68) atike válasza viraga (#61) üzenetére


atike
nagyúr

Nem, egy óránál nem számít jó üzemidőnek. De ez nem egy óra... :U

Az e-olvasók nincsenek folyamatos kapcsolatban egy másik eszközzel...

A lényegi részével amúgy egyetértek. Kell még egy-két generáció mire kiforr. Így tényleg nekem sem kellene.

(#69) Tim82 válasza Quasi_modo (#65) üzenetére


Tim82
nagyúr

Főleg nálam, mert óvom és nem hordom csak nagyon ritka alkalmakkor veszem fel (érzelmi jelentősége van, egy hozzám közel álló családtag halála után örököltem), azért is vettem a Casio-t.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70) zdanee válasza Cyberpunk (#63) üzenetére


zdanee
őstag

Napi ~100 email és SMS-nél nagyon nem mindegy, hogy egy pillantással fel tudom mérni a helyzetet és hogy nagy baj van-e. vagy kicsi, vagy csak a kedves ügyfél/beoszott a hülye és várhat még 5 percet. Ha csak a telefon ciripelését hallanám, akkor
A: folyton eldobhatom a munkát, és átváltok a nem is fontos feladatra
B: folytatom a munkát, miközben csak X perc múlva értesülök róla, hogy a kaki a plafonig ér
C: folytatom a munkát, de közben ott motoszkál, hogy meg kéne nézni mi jött, így nem is haladok, de legalább később reagálok
D: rápillantok az órámra

Amúgy szeretnék olyan gazdag lenni, hogy se telefonom, se emailcímem ne legyen. De az még odébb van.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#71) nemlehet válasza viraga (#61) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem itt azzal van a gond, hogy megtévesztő az elnevezés. Amúgy szerintem nem véletlen nem Galaxy Watch-nak hanem Galaxy Gearnek hívják a Samu óráját. Ez inkább karra rögzíthető külső kijelző :D Csak ez hülyén hangzik.

Ha 5-6-7 napot kibír az óra az szerintem elfogadható kompromisszum. Azért hétvégére a legtöbb ember hazamegy. Aki meg nem, az el tudja vinni a töltőt magával. A micro USB szerencsésebb lett volna, de nyilván meg van az oka ennek a döntésnek is. Szóval szerintem itt az üzemidő rendben van, mert bizonyos szinten túl mindegy, hogy hetente vagy havonta kell tölteni.
Miért merül gyorsabban? Egyrészt mert folyamatosan megy a BT. Ok, hogy 4.0 meg energiatakarékos, de ez is sokat számít. Ráadásul van kijelző, világítás és CPU ami bizony eszi az energiát. össze nem hasonlítható egy sima "buta" órával.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#72) Cyberpunk válasza zdanee (#70) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elég speciális eset. Elfogom, hogy nálad van értelme.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73) lovace


lovace
aktív tag

Magát a cikket csak azért olvastam el, mert fél év e-book olvasó használat után elmondhatom, hogy nagyon tetszik az eInk technológia. Az órában is van fantázia és minden bizonnyal van olyan helyzet, amikor hasznos is lehet, viszont bennem sem kelti azt az érzést egyetlen okosóra sem, hogy azonnal szükségem lenne egy ilyen készülékre.

(#74) janos1988


janos1988
addikt

Erről az óráról van valahol egy jó kis gyakorlatias cikk/teszt, ahol a tesztelő leírja a tapasztalatait és elég jó oldalról közelíti meg az okos órák kérdését, de most nem találom a linket... :(( Többek közt azt is megemlíti, hogy samsung órája csak egy drága divatcikk és köze nincs az okos óra koncepciójához. Ellenben ez a Pebble, már alulról nyaldossa ezt a kérdést.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#75) Drakk


Drakk
tag

Szerintem nehéz egy dologról objektívan írni, amit nem fogtál a kezedben.
Ez óra egy könnyen viselhető eszköz, ami az idő mutatásán kívül jelzi, ha egy beállított esemény bekövetkezik. Ennyit tud, de ezt elegánsan.:)
Én személy szerint utálom, ha ordít valakinek a telefonja. Mivel olyan helyen dolgozom, ahol sokszor nagy a zaj. Emiatt örültem egy olyan órának ami rezeg, ha hívnak. Azóta nem mulasztok el semmilyen hívást.:)
Az óra könnyű, szinte nem is érzi az ember amikor hordja. A szuflát viszont tényleg 4-5 naponta pótolni kell, ami nem olyan vészes.
Összességében ez az óra nem egy Galaxy Gear telefon/okosóra kombináció 1 napos üzemidővel, hanem egy jelzőberendezés órafunkcióval.
A cserélhető számlap is jó ötlet.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#76) viraga válasza nemlehet (#71) üzenetére


viraga
tag

+ zdanee: nem mondtam, h ez teljesen felesleges kütyü, elhiszem, h vkinek erre szüksége van. Nekem nincs. Ha gyakorlatban kibír egy munkahetet, az már jobb, mert hétvégén lehet tölteni, de ezzel az időtartammal megint úgy vagyok, hogy a nagyon-nagyon minimális, és semmi tartalék nincs benne. Most 5 nap, 1 év múlva 3 nap lesz, és idegesíteni fog, hogy a legrosszabbkor merül le. Persze ott lehet a zsinór a munkahelyen is, de ezzel is eljutunk oda, mint a "mobil" telefonokkal (bocsi, nem mobilok, hanem zsebben hordható számítógépek, hiszen ez sem óra :DDD ), hogy lassan 2 pont közötti utazást bírnak ki, de ahol van áram, ott tölteni kell...

(#77) BalanceR válasza zdanee (#46) üzenetére


BalanceR
addikt

Látom, te képben vagy a cuccal, faggatlak egy kicsit, ha nem baj.
Nekem anno egy Sony LiveView-okosórám volt.
Hasznosnak tartottam, de amitől a falra másztam az a kapcsolódás...
Rendszeresen eldobta a kapcsolatot, ha 4-5 méterre eltávolodtam a telótol,nem szólt, hogy megszakadt, és nem csatlakozott vissza autómatikusan. Ennél vannak hasonló problémák?
A másik az az offline mód volt, azaz, ha nem kapcsolódott semmihez, használhatatlan volt, még az időt sem mutatta, itt lehet sima óraként használni, ha nem kapcsolom össze telóval?
A harmadik, az az akku... Rendszeres mailolvasás, rss, időjárás-csekkolás... esetén is áll a 4-5 nap?
Ami pedig betette a kaput, az a strapabíróság, a liveview idióta rögzítésének hála többször leesett, az egy dolog, hogy a kijelző karcos lett, de az utolsó esésnél az egyik gomb meghalt, és persze, hogy az az egy gomb, ami a csatlakozáshoz kell... szóval kuka.
Ennél mi a helyzet a leejtések, odakoccantások, horzsolások tolerálásával?
Végül a szíj. Jól látom, hogy bármilyen szabvány óraszíjat tud fogadni?
Esetleg létezik valamilyen alternatív rögzítési lehetőség? (Pl. Csipeszes, vagy valamilyen biciklire applikálható tartó?

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#78) Tomace91


Tomace91
senior tag

Nem tudja, valaki, hogy amit használ a készítő a videóban a telefonon időjárás widget annak mi a neve? Vagy az valami saját samsung cucc lenne és más telón nem lehet használni? :U

(#79) dsr


dsr
senior tag

A kijelző tetszik benne , de elég gagyi behatása van első ránézésre.

(#80) Enci1983


Enci1983
senior tag

Rémes! Nem lehet belekötni? Dehogynem, ez nagyon ótvarul néz ki. Ezek az anyagok? A design? Miez?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#81) #13110016 válasza Enci1983 (#80) üzenetére


#13110016
törölt tag

+1
Egyetértek. Ez egy sz@r, ahogy az összes többi "okosóra".

(#82) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szerintem a koncepció alapvetően jó, de a megvalósítás nem. Először is vezetéknélküli töltés kellett volna bele. A fogyasztáson is rengeteget lehetett volna spórolni, ha megfelelő hardware lett volna választva. E-ink kapásból, az STM32 helyett pedig egy Gecko (ami ugyanúgy Cortex M3) ami alvás közben, ami a legjobban számít, huszad akkora áramot fogyaszt. És így tovább. Arról nem beszélve hogy a kijelző kerete ormótlanul néz ki.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#83) Napfénysüti válasza stewe780 (#11) üzenetére

Én is így vagyok ezzel. Elolvastam a cikket de nem nyűgözött le annyira még relatíve jó ára ellenére sem kellene. A dizájnja finoman fogalmazva egyszerűre sikerült.

Més que un club!

(#84) zdanee válasza BalanceR (#77) üzenetére


zdanee
őstag

Igen, nekem a napi 100+ értesítéssel, az RSS olvasással és az időjárás-figyeléssel együtt megy az 5-6 nap.
A csatlakozással nincs gondom, ami fontos, hogy a Pebble app (vagy amelyik appot használod helyette az értesítésekhez) az fusson. Nem kell elindítani, csak engedni kell neki, hogy a telefon bekapcsolásakor automatikusan elindulhasson (rákérdez). Ha használsz taskkillert (ne használj), akkor ott is be kell állítani kivételnek. Az óra teljesen jól megvan magában is, mutatja az időt, az appok, amik nem internethez kötöttek működnek, stb. A bt kapcsolat amúgy nem folyamatos, a telefon pár percenként egy handshake-t küld, hogy megmaradjon a párosítás, de ilyet az óra is tud kezdeményezni, mondjuk ha egy RSS appot elindítasz, akkor hogy lekérje az adatokat. A távolsága teljesen jó, strandon a parttól 30 méterre is ment (telefon a táskában), lakásban nincs is olyan pont, ahonnan ne látná. A visszakapcsolódás is automatikus, a következő handshake-el megtörténik. Plusz a legtöbb óralapban választható funkció, hogy rezegjen egyet, ha megszakad a kapcsolat (azaz ottfelejtetted a mobilodat a bárban).
A szíj teljesen szabványos, akármilyen 22mm-es szíjat rárakhatsz, akár otthon is. A kijelző elvileg karcálló, nekem egy pakoláskor sikerült azért megkarcolni amikor odacsaptam véletlenül egy betondarabnak, plusz a kezemben lévő 20 kiló rajta volt. Nem látszik különösebben, aki odafigyel a holmijára, annak nem lesz ennyi gondja sem vele. Biciklin még nem próbáltam, de mivel nem kipattintható, hanem a szíj rendesen rajta van, ezért azzal próbálkoznék (vagy valami vastagabb hengerre fogni a kormányon). Van amúgy egy nagyon jó kis app biciklizéshez, igaz én kiránduláshoz gyalogosan használtam:

@Blindmouse: A CPU itt is szinte végig alszik, mp-enként egyszer ébred fel, ha másodpercmutatós számlapot használsz, amúgy percenként (CPU megszakítás vezérli a RTC-ből).

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#85) pycur


pycur
tag

Igazából minek egy okos óra?
Okosteló nélkül nem tudod a funkcióit beállítani, tán még az órát meg a dátumot sem.
A 4 nap üzemidő meg nevetséges. Egy párezer ftos digitális casio óra 1 gombelemmel 1 évet megy.
És abban még stopper is van :D
Amúgy meg nincs semmi szükség ilyen cuccra, hiába próbálnak igényt teremteni rá.
Telefonban van óra, telefonja mindenkinek van, statisztika szerint minden felnőttre 3 jut :D
És úgy gondolom mindenki karnyújtásnyira tárolja a telefonját.
ennyi.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#86) DarkGubi válasza BalanceR (#77) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Részben én is tudok ezekre válaszolni főleg úgy, hogy nekem is volt (még meg van) LiveView "órám".
Olyan, hogy kapcsolódási gond NINCS. Ha lecsatlakozik, újra vissza is fog automatikusan. A távolság pedig nagyon jó. Szerintem a 10 méter sem lehetetlen, én úgy vettem észre, hogy 7-8 méter a távolság (az telefon a házban volt én meg a kertben, fa válaszfalakkal és falakkal, de még nem kísérleteztem a távolsággal jobban). A Liveview ehhez képest nokedli.
Van offline mód, be lehet állítani az időt és "ébresztőt" telefon nélkül is.
Az akku sok mindentől függ. Én a Pebble Canvas-t használom számlapnak, rajta pedig naptár, időjárás, most játszott zene infó és persze a dátum-idő és a telefon akkuját írja ki. Napi min. 10-15 mail/SMS, Zene vezérlés Music Boss app-pal bizony beleharap az aksiba. Kb. 4-6 nap így. Egy egyszerűbb számlappal biztos tovább bírná, de nálam nem ez a lényeg.
Strapabírásról nem sokat tudok írni, nekem még elég új az órám, de ez biztos nem fog (nem is tud) úgy leesni a karodról mint a Liveview. Óraszíjat pedig valóban azt raksz fel amit akarsz, totál szabvány.

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#87) WinPho


WinPho
senior tag

Végre egy használható okosóra! Már csak valahogy keverni kéne a Galaxy Gearrel és voálá, kész a tökéletes okosóra! :) (Ami azért ismerje a csempét is...)

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#88) mkRoland


mkRoland
senior tag

Nekem tetszik az ötlet, odavagyok az új kütyükért, biztosan használnám is 2 hónapig aktívan, aztán passzívan a fiókomban. De micsoda két hónap lenne (kb. mint az exeimmel, amíg el nem száll a rózsaszín köd, csak kevesebb közösüléssel, remélhetőleg).
A teszt tényleg nem fogott meg, pedig ez az eszköz jópofa. Lehet, hogy megérne egy remake-et Bocha részéről, vagy majd később egy összehasonlítást, amikor már elárasztja a piacot az első 6-8 értelmes eszköz.
Olvasgatva a hozzászólásokat teljesen más állásponton van a MA-stáb (főként Bocha) és az olvasók. Kb. mint a tabletes előkorszak, csak fordítottan. Akkor a MA-szerkesztők nem látták értelmét a tablet kategóriának és az olvasók védték foggal-körömmel, hogy pedig van helye a piacon egy ilyen cuccnak. Most meg kedvenc újságíróink képviselik azt a véleményt, hogy micsoda piaci rés fog hamarosan betömésre kerülni, míg a fórumlakók egy része szerint felesleges cucc, nem éri meg az árát.
Nekem az ötlet tetszik. Az ára annyi, amennyi, amíg nem emelkedik GGear-es magasságokba. A kijelző technológiája jó ötlet, talán egyelőre a leghasználhatóbb ebben a termékfajtában (remélem, hamarosan a technikai forradalmak miatt változni fog a véleményem), de lehetne kicsivel nagyobb mind méretben, mind felbontásban és nekem a bumfordibb kialakítás tetszene jobban. Az egyedi töltőcsatlakozó nem szimpatikus, nem azért, mert nem bírom el azt a +20 grammot (ha van annyi egyáltalán), hanem mert nem univerzális (márpedig én a Sony Xperia ION-om kábelével akarom tölteni, amikor éppen nem a Defy+-om vagy a Plantronics Discovery 975-öm vagy a TEVION 7400MAh-s külső akksim van a töltőkábel végén). A 8 darab telepíthető alkalmazás nevetségesnek hat, tudom magamról, hogy kevés lenne, így látatlanban is. De mint 1.0-s verzió tetszik, kíváncsian fogom várni a fejlettebb, visszajelzésekre épülő újabb változat megjelenését az előd esetleges sikerén felbuzdulva.

[ Szerkesztve ]

(#89) razorka777 válasza pycur (#85) üzenetére


razorka777
veterán

Egy párezer ftos digitális casio óra 1 gombelemmel 1 évet megy.

Van az 8-10 év is. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#90) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Nem olvastam részletesen végig a cikket, de szerintem, ha végig olvastam volna se értem, hogy mire jók ezek az okosórák.
Nem elég a telefont töltögetni 1-2 naponta, még ezekre is figyelni kell.
Várom, hogy mikor jön majd az okosnyaklánc, meg az okos piercing. :DDD
Bocsi az OFF ért.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#91) Cyberpunk válasza Mr.Peter (#90) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha elolvasod a fórumot is, akkor páran írták, hogy miért jó nekik. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#92) takacsbotond válasza razorka777 (#89) üzenetére


takacsbotond
őstag

Hát ha annyi nem is de 5-öt lazán elketyeg. :D

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#93) margithid válasza Cyberpunk (#63) üzenetére


margithid
veterán

Számomra is teljesen felesleges eszköz. Ha ingyen utánamdobnák kipróbálnám, de tuti nem használnám sokat, egyrészt mert gyerekes, másrészt a telefonom igy is úgy is nálam van, elsődleges eszköz mindenképpen az lenne.

[ Szerkesztve ]

(#94) razorka777 válasza takacsbotond (#92) üzenetére


razorka777
veterán

Az első casio-m az 8 évet ment egy elemmel.
A mostani a negyediket tapossa. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#95) Ed3r_X_


Ed3r_X_
nagyúr

Ilyen árral se lesz ez tömegtermék. A PPI-t meg kiszámoltam, 175, azért még nem olyan vészes, bár kis méreten gondolom másképpen hat, mint egy nagyobb kijelzőn.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#96) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Az okosóra mint olyan életképetelen valami. Nem létező piaci igényeket próbálnak kreálni, semmi több.

Teszem azt, vesz valaki egy phabletet és aztán döbben rá, hogy húú ez túl nagy kell hozzá egy kompakt kiegészítő ... ugyanmár...

Meg az óra jelzi, ha sms/e-mail érkezik ? XD elárulom, a telefon is ! mivel arra való.

Sőtt még megdöbbentőbb, hogy hacsak nem valami mutáns egyénről beszélünk, az ember karja pont olyan hosszú, hogy kényelmesen eléri a zsebében lévő telefont :C

no fate but what we make

(#97) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy nekem is gyanús ez a phablet mánia. Nem lehet már iPhone-on kívül normális telefont kapni 4" vagy az alatti méretben. Már a mini is 4,3 meg 4,5 ráadásul többnyire kiherélt hardverrel, vagy micro aksival. Nyomják fel a teló méreteket, hogy igényt generáljanak az okosórára. A samu puhatolózik a Gear-el ami nem nagyon jött be, de szerintem nem is gondolták komolyan mivel drágán és kevés telefonnal kompatibilisen adták ki. Szerintem lesz ebből még más verzió is és ugye kb minden gyártónál jön idén az okosóra. Kiváncsi vagyok mikor lesz az 5" a mini :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#98) zdanee válasza nemlehet (#97) üzenetére


zdanee
őstag

Xiaomi mi2s: 4.3" 720p IPS, Snapdragon 600 4x1.7GHz, 2GB RAM, 16/32GB eMMC. Szerintem normális :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#99) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Jó kis cucc lenne, de nem ilyen kinézettel. :(

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.