Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-25 12:14:54

LOGOUT.hu

Mi is ez a Pebble? Röviden: a mai összes okosóra úttörője. ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) 77Kilroy válasza DarknessHope (#250) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

Okosóra 15e-ért? Most már nem tudom megállni szó nélkül. 15e mit lehet venni manapság? Nem először olvasom ezt ebben a topikban. Ti hol éltek?
Ha telefon kiegészítőkről beszélgetünk akkor egy (alsó-)közepes minőségű vezetékes fülhallgató, vagy egy jobb minőségű, esetleg márkás telefontok kerül kb. ennyibe... A Pebble-re 12e-ért vettem a nekem megfelelő szíjat...
Akiknek a 30e Ft (50eFt) sok egy okosóráért, azok valószínűleg rossz topikban járnak és ezek a okosórák soha nem lesznek az "ízlésüknek" (inkább pénztárcájuknak) megfelelő. Ugyanez a véleményem azokról is, akiknek a 10-20e Ft-os Casio óra jónak számít... A 10éves unokaöcsémnek vettem 20e-ért Casio-t Karácsonyra. Pont arra jó, amire egy 10 éves gyereknek szüksége van.
Akik a design-t fikázzák azok ne felejtsék el, hogy nem lehet mindenki igényének megfelelni. Az óra kinézete karon egyáltalában nem olyan rossz. Sőt kifejezetten modern. Az ormótlan kocka Sony SW2-nél számomra sokkal tetszetősebb. (de ez tényleg ízlés kérdése) Az új steel model sem tetszik annyira, mint ez, a cikkben szereplő első változat. Ha most kellene választanom és ugyanaz a hardver lenne a két modellben, most is a műanyagot választanám.
Az viszont tény, hogy öltönyhöz és komolyabb helyekre én is inkább a Jaeger-LeCoultre-t, vagy az Omega-mat viszem. Mert valahová ezek illenek. (és nem replikák...;-) )
Van Pebble-m és a Note 3-hoz kaptam ingyen Gear-t... a Gear-el próbáltam megbarátkozni, de túl harsány (még) nekem a színes kijelzőjével, sokkal többet tud mint amire szükségem van, és a kamerás szíjával nem is olyan kényelmes mint a Pebble (az új szíjjal)... most is ott pihen a fiókomban a szinte új SW2 mellett. A Pebble pont olyan, amilyen a mai(!!!) igényeimnek megfelel. Érdekes volt úszás közben először SMS-t kapni, és volt igen fontos hívásom is, amiről a medencében értesülhettem általa. (Gear pl. erre alkalmatlan)
Egy Note3-at előkapkodni 5 percenként (jó esetben) nem kényelmes és nem is elegáns. Sokszor idegesítő nekem is és kifejezetten udvariatlan a tárgyaló partnerrel szemben is. Viszont egy okosórára elég rápillantani. Az, hogy a telefonomon nincs is csengőhang beállítva és bármilyen tárgyaláson tudok (viszonylag) diszkréten hívást elutasítani, SMS-t és emailt fogadni nekem elég sokat megér.

(#252) DarknessHope válasza 77Kilroy (#251) üzenetére


DarknessHope
senior tag

nem is kell megállnod szó nélkül a fórum nem a csendben létről szól :D
nyugodtan vegyél 30 ért 50 ért ahogy jól esik akinek kell ékszernek vegyen 90 ért órát. mindenre van lehetőség főleg ha fizetni kell.... még egy bolt se tiltakozott :D....én megvárom míg értelmes áron lesz ahogy nekem tetszik.

utóbbi pár év vételeiből.. 85 ért üzleti laptop 80 ért DSLR 14 ért 22-es monitor 30 ért eredeti áron 75 ezres spektív.

az ilyesmiért küzdeni kell... van aki meg egyből megveszi azt ami megjelenik. nekem egyik se új volt és a legmodernebb... és mielőtt valaki beszólna... nem mondom hogy szar feltétlenül az új dolgokat megvenni... aki megengedheti magának vagy feltétlen ez a vágya tegye. az okosórák most futna be egy darabig ez elég exkluzív. aztán lesz olcsóbb is. első jele az linkelt archos.

amúgy ez az okosóra dolgot lehet árnyalni kéne okosóra alatt mit értünk oprenceres pl androidos telefonos órát vagy olyat amibe van egy bluetooth és tud kommunikálni telóval? mert már ez alapján se mindegy milyen árról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#253) zdanee válasza DarknessHope (#252) üzenetére


zdanee
őstag

Ügye tudod, hogy a 80ezres használt tükörreflexesed zárszerkezete fele addig sem fogja húzni, mint egy újé? Kinek mi az "értelmes ár". Nem mindenkinek a te pénztárcádhoz kell igazodnia.
A használt üzleti notival viszont történetesen egyet kell értsek, én is pár éves ThinkPadekkel tolom.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#254) DarknessHope válasza zdanee (#253) üzenetére


DarknessHope
senior tag

5000 expós volt :D

"Nem mindenkinek a te pénztárcádhoz kell igazodnia." olvasd újra a HSZ-t amit írtam a helyesírásom nem számolva világosan leírom hogy nem kell feltétlen követni... aki megveszi amikor megjelenik rögtön használja az új szolgáltatásokat legyen az bármi... viszont a hol élsz te kérdésre itt jön a válaszom Magyarországon az emberek zömének nincs pénzbe... én pl nem is értem hogy lehet egyáltalán dugó bárhol... ennyi autót ki tud fenntartani.. de hát úgy tűnik valahogy mégis kinyögik.

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#255) DarknessHope válasza DarknessHope (#254) üzenetére


DarknessHope
senior tag

de visszakanyarodva eredeti témához... most elgondolkodtam... egyes kifejezések kapcsán okos óra, telefonos óra; BT óra.

mert amit linkeltem az inkább tűnik csak BT órának ez az amit keresek a telefonos óra beszédes bár nem feltétlen lesz egy telefon okostelefon ilyen alapon a telefonos óra sem lesz okos óra attól hogy lehet vele telefonálni? vagy igen? egyszóval mi is az okos óra fogalma?

már csak azért is mert egy androidos telefon a karórába... nos lehet nekem nem kell de ha nem kínai gagyi akkor az tény hogy nem áll meg 15 ben még jó-pár évig.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#256) zdanee válasza DarknessHope (#255) üzenetére


zdanee
őstag

Ne haragudj, de egy kicsit nehéz értelmezzem a mondataidat...
Az, hogy mi az "okosóra" pontos fogalma, nem tisztázott. BTW az "okostelefon" sem kristálytiszta, a legtöbb okostelefonnak tulajdonított dolog ráhúzható más "butatelefonokra" is. De ha az okostelfonokból akarunk kiindulni, akkor kb ezt kell teljesítse:
- szöveges tartalmat megjeleníteni képes kijelző
- Bluetooth kapcsolat egy adott rendszerű mobilhoz (Android/iOS/WP/BB10)
- rendszerüzenetek megjelenítése a mobilról (bejövő hívás, e-mail, SMS, stb)
- nyitott platform hozzáférhető SDK-val, lehetőség a gyártón kívül más cégeknek, magánszemélyeknek a platformra való fejlesztéshez (az Archos itt megbukik)
- a felhasználó által bővíthető szoftveres környezet (azaz lehet rá "telepíteni")
- kapcsolat az internethez akár a mobilkészüléken keresztül, akár saját SIM-el

Mint látod, elég bő a mozgástér. Van olyan gyártó, aki letudja a dolgot azzal, hogy egy olcsó pár éves Androidos mobilt addig butít és miniatürizál, míg egy szíjat rászerelve a mobilt óraként el tudja adni. Ennek egy variációja a Galaxy Gear, ami azért kicsit komolyabban át van írva szoftveresen és pár komponens átvándorolt az óraszíjba, de bizonyos tekintetben meg éppen nem is teljesíti a feltételeinket, hiszen rabláncon lóg pár prémium Samsung telefonhoz kötve (tehát a második pontunk csak részben teljesül). A Pebble teljesen más irányból közelít, nem egy telefont próbál miniatürizálni, hanem célhardvert épít, az órát okosítja. Ezért nincs benne sok száz MHz-s proci és több GB memória, ezért nem színes a kijelző és nincs kamerája, mert minden egyetlen feladatnak van alárendelve, hogy egy olyan óra legyen, ami egy telefon értesítési központja. Ezt pedig tökéletesen tudja, miközben adott az egy hetes üzemidő, a mindig olvasható kijelző, a vízállóság és olcsóbb is.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#257) DarknessHope válasza zdanee (#256) üzenetére


DarknessHope
senior tag

akkor árnyalódott a dolog... az archosra lehet nem lehet majd fejleszteni nem lesznek rá alkalmazások de valakinek ez felesleges is.... és máris megvan a nekem való árát pedig pont úgy lövik be hogy nekem is elérhető.... valószínű rajtam kívül van még akinek ez okés... a több funkcióért meg nyilván többet kell fizetni... akinek kelll a több annak ott a Pebble... a fém szíjas jól is néz ki csak nekem magas az ára.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#258) 77Kilroy válasza DarknessHope (#257) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

Szerintem az első Pebble is jól néz ki fém szíjjal. Én még mindig azt választanám. és gondolkodom is, hogy veszek rá egy pofás fém szíjat is.
Igazad van, nem egy árszintem gondolkodunk... ez sajnos gyakori hibám, visszafogom magam.

Azért, mert egy óra sokat tud, sok funkcióval rendelkezik, kapcsolódik valamilyen technológiával a telefonhoz és az internethez, esetleg még információkat is közvetít onnan, még nem feltétlenül okosóra.
Véleményem szerint az "okosóra" az "okostelefon"okhoz hasonlóan, a programozható és natív programokat futtatni képes óra ill. telefon. Pont És esetleg ezt lehetne még ragozni, hogy: okostelefonóra, az előbbi meghatározás GSM modullal és SIM kártyával. Ebből következik, hogy egy okosórának önmagában nem feltétlenül van köze a telefonokhoz. Lehet más feladatokra szánt, programozható és programokat futtatni képes óra is okosóra. Bár ilyet most nem tudnék mondani, de biztos van.
A SDK nyitottsága sem hiszem, hogy befolyásolja az óra okosságát, legfeljebb a programok sokszínűségét és számát. És ezáltal az óra kedveltségét és elterjedését.
Az "okostelefon" elnevezés kb. 2000 óta, a programokat futtatni képes Symbian OS (kb. a Nokia 9210 kommunikátor és utódai, a népszerű Nokia 6600, vagy a SE P900...stb.) elterjedésével egyidős, pedig azoknak még nem sok közük volt az internethez. (értsd: a böngészőn és az email kliensen kívül nem nagyon volt aktív online program hozzájuk)
Tény, hogy a Pebble okossága nem vetekszik a Gear-rel vagy a SW2-vel. De ez nem feltétlenül baj, mivel sok egyéb lényeges tulajdonságában felülmúlja azokat, és azok a többlet "okosságok" nem biztos, hogy mindenkinek (valóban) szükségesek... A nagy felbontású színes és érintős kijelző nagyon látványos tulajdonság, de a mindennapi életben és használatban teljesen felesleges és csak energiapocséklás... még(!!!) és a mostani saját(!!!) véleményem szerint... bár az eladások alapján elég sokan osztják még ezt a véleményemet.

[ Szerkesztve ]

(#259) 77Kilroy válasza DarknessHope (#254) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

Ez nagyon off téma, de az anyagi helyzete az embereknek inkább lélektani, mint valós adat. A bejelentett fizetések alapján és KSH-ból meg végkép nem lehet kiindulni.
Nekem van olyan ismerősöm, aki olyan "rossz" anyagi helyzetben van (és ő(k)tényleg úgy is érzi(k)), hogy 2008 óta évente csak 2szer tudnak elmenni nyaralni, és a 7-es BMW-jük is elmúlt már 4éves...
Aztán ott az a tény is, hogy az autók egy igen nagy része még mindig a bankoké, egy másik nagy része meg céges.... tehát innen a dugó a városokban.

Ha olyan sokan meg tudják venni az okostelefonjukat 100-200+eFt-ért, akkor nem hiszem, hogy 30-ért egy okosóra valóban drága. Legfeljebb még nem látják be, hogy jó dolog. Pár évvel ezelőtt az okostelefonokra sem volt szüksége az emberek többségének. Hányszor hallottátok ismerősöktől, hogy "Minek? Nekem nincs rá szükségem."... Nekem több ilyen ismerősöm azóta iPhone-t, vagy Samut használ... abba ne menjünk bele mennyire használja ki a telefon "okosságát"!
Az okosórák és -ékszerek(!!!) is el fognak terjedni ebben biztos vagyok. A kérdés, mennyire gyorsan!?

(#261) zdanee válasza #32839680 (#260) üzenetére


zdanee
őstag

Szerintem hasznosabb egy cserélhető szíj, mint egy nagyobb akku... A Galaxy Gear szíjba integrált kameráját sem nagyon tudtam hová tenni.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#262) 77Kilroy válasza zdanee (#261) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

A Gear kényelmetlen, és a tartóssága is megkérdőjelezhető. A műanyagszíjak legnagyobb hibája (nálam), hogy kb. 1évnél nem nagyon bírják tovább.
Mondjuk a Gear-t nem fogom annyit használni, hogy tönkremenjen, de el tudom képzelni mennyi lesz hozzá egy szíjcsere. Az akkumulátoros szíjjal ugyanez lehet a helyzet.

(#263) ludla válasza DarknessHope (#252) üzenetére


ludla
őstag

Én is így vagyok vele majd ha az én zsebemhez mérten lesz az ár akkor veszek "okos" bluetooth karórát de 30-50 ezret nem adok érte, az F6 mellé jó kiegészítés lenne ;)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#264) DarknessHope válasza 77Kilroy (#259) üzenetére


DarknessHope
senior tag

hát igen relatív mi a gazdag és szegény.... meg van még valami.... valakinek mások a prioritások... pl lehet BMW-re, Iphonera ad... de parizeres zsemlét meg műkaját eszik és nem jár el nyaralni... biztos ilyen is van. én mondjuk az élményeket tartom a legtöbbre... azt sohasem vehetik el... egy kütyü meg elavul... de kimaradni általában semmiből se szeretek nyitott vagyok arra hogy okos-telefont órát stb. vegyek... csak megvárom míg elérhetem.
nah off vége úgy érzem itt találkoztak a nézőpontjaink.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#265) zezoka


zezoka
őstag

Lehet valamit tudni a szériákról?

Melyik az elő széria (gondolom a kickstarter edition), melyiken van némi ráncfelvarrás, szóval volt-e valami nem szoftveres javítás,ha igen, akkor miről lehet megismerni (típusjel, serial, ezt kell figyelni, stb). Kocka dobozos más-e, jobb-e, javított-e, mint a kickstarter edition lapos dobozos verziója.

Ebay-en nézegetem és ott van lapos dobozos verzió is, és a kocka dobozos is. Ezért érdekel a különbség.

Ha használtat veszek magánszemélytől, arra is kell behozatalkor ÁFÁt fizetni? (Az oké, hogy általában magánszemélytől átcsúszik ellenőrzés nélkül) Szóval használt cuccokra is úgy kell fizetni vámot áfát, mint ha új lenne? Mert van mindig ami használt, de úgy is tetszik.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#266) zdanee válasza zezoka (#265) üzenetére


zdanee
őstag

A beállításokban meg lehet nézni, hogy melyik sorozathoz tartozik. Két sorozat van, meg a Steel Edition. Az enyém kickstarteres és a V2R2 szériába tartozik. Az elején voltak gondok a képernyővel, akkor sokat vittek vissza, de azóta nem hallani ilyen hibáról, ezt tehát biztosan javították időközben. Magánszemélytől nem kell ÁFÁt fizetned, mert az illető már egyszer befizette ott, ahol megvette.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#267) zezoka válasza zdanee (#266) üzenetére


zezoka
őstag

Steel edition van, de még nincs! :) Tetszik, de k. drága! :)

Ez így nem teljesen igaz, mert itt van, hogy mi mennyi, ha új terméket veszek Eu-n kívülről:

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):
0 - 45 € között vámmentes
45,1 - 150 € között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 - 700 € között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli
700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

Cég - magánszemély között:
0 - 22 € között vámmentes
22,1 - 150 € között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

Tehát az ÁFA-t mindenképpen fizetni kell, ha újat vesz az ember (sőt, ha olyan helyen veszi, akkor a vámot is), mert ha minden igaz, hülye módon még a postaköltség is beleszámít az árba...

Ezek új terméknél. De nem tudom, és nem találok róla semmit, hogy használt cuccokra is vontakozik-e?
Pl megveszek az ebay-en USA-ból egy használtat, 80-150$ között mennek a licitek, akkor számítsak-e még extrákra a postaköltségen kívül. Hivatalosan. Tehát, ha mondjuk meg is fogják (mert magánszemélytől nem mindig akad fenn).

[ Szerkesztve ]

(#268) zdanee válasza zezoka (#267) üzenetére


zdanee
őstag

Hát magánszemélytől nekem még nem kellett soha, meg kicsit fura, hogy ezek szerint egy ilyen cuccra kétszer kellett ÁFÁ-t fizetni, egyszer a beszerzési helyen, egyszer meg most, amennyire tudom erre van valami szabályozás... De ha magánszemélytől veszed, írasd rá a csomagra, hogy "kvarcóra, GIFT, $25" és szent a béke :)

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#269) zezoka válasza zdanee (#268) üzenetére


zezoka
őstag

Akkor elkezdem rendesebben nézegetni! :)

Steel jobban tetszik, de hát nem olyan vagyok, mint az itteni egy-két hozzászóló, hogy elegáns ruhához többszázezres elegáns óra! :) Nekem a mostani volt életem legdrágább órája, 28000 volt, mikor vettem (Casio Wave Ceptor WVA-470)! :) Nekem ez ment az utcai ruhához is, és még az alkalmankénti kiöltözéshez is jó volt. Ezenkívül DCF-es meg "aksis-napelemes". Ja, és egy órám van! :) Viszont technikaőrült vagyok, de nem tudom (illetve meg tudnám, de nem fogom) megvenni a legújabb dolgokat annyiért amennyi. De hogy 80at nem fogok rákölteni, az biztos! Ez a 30-40 tök rendben van.

Megnézem mennyire tudok licitálni, mennyire verik fel az árat, aztán ha nem érdemes a használttal, akkor marad egy másik út (kint ismerős+új kombó)! :)

[ Szerkesztve ]

(#270) babli válasza zezoka (#267) üzenetére


babli
tag

Tegnap rendeltem a getpebble oldalról.
150$ az első szériás pebble +25$ a DHL szállítás.
Ekkor is kell vámot, adót fizetnem???
Valahol úgy olvastam, hogy a dhl-nél ez már benne van a 25 dolcsiban.

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#271) zdanee válasza babli (#270) üzenetére


zdanee
őstag

DHL mindig a teljes összeggel számol és maga viszi a vámhoz, ők nem ügyeskednek. Szerintem ott el fogják vámolni...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#272) babli válasza zdanee (#271) üzenetére


babli
tag

Akkor ez drága lesz. :S
Plusz 10k HUF kb, nem?!

[ Szerkesztve ]

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#273) zdanee válasza babli (#272) üzenetére


zdanee
őstag

Hát 1.3-al kell kb szorozni, 27% áfa és 3% vám... De majd hívnak a vámtól, kérik majd a banki átutalásról a kivonatot (akár ki is kérheted előre addig) meg valami nyilatkozatot ki kell tölteni, átfaxolni/scannelni és emailezni és másnap hozzák is a csomagot, a utánvétellel fizeted amit kell.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#274) babli válasza zdanee (#273) üzenetére


babli
tag

Online fizettem. Tranzakcióról kell majd egy printszkrín?

[ Szerkesztve ]

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#275) twon


twon
tag

Most akkor mennyiből jön ki egy új óra vámmal áfával együtt? Tudja valaki?

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#276) babli válasza twon (#275) üzenetére


babli
tag

Szerintem kb 50e HUF lesz. :S

Most kaptam mail-t a DHL vámtól!

Én online fizettem a getpebble.com oldalon. A tranzakciót követően rögtön hívtak is az OTP-től, hogy látják a 175 USD utalást (150$+25$ DHL).
Adategyeztetés után levonták az összeget.
Most viszont a DHL valamiféle bizonylatot kér tőlem a tranzakcióról, bár nekem csak sms jutott.
OTP Direkten pedig csak zárolt összegként jelenik meg, onnan se tudok küldeni nekik.

Az egyedüli igazolás egy mail a getpebble-től, hogy megvan a lóvé, köszönjük.

Ezt elküldtem a DHL-vámnak, kíváncsi leszek! :)

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#277) zdanee válasza babli (#276) üzenetére


zdanee
őstag

Netbankod nincs? Annak kell látszania, hogy melyik számláról mekkora összeg és melyik számlára ment. Ha más nem, a bankod nyomtat egy papírt róla, azt bescanneled (vagy lefotózod mobillal).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#278) babli válasza zdanee (#277) üzenetére


babli
tag

Mint írtam OTP Direkten néztem. Ez az OTP netbankja.
Semmilyen tranzakció nem látszik a vásárlás időszakából, csak egy zárolt összeg.
De hogy hova/kinek/mikor abból semmi! :S

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#279) babli válasza babli (#278) üzenetére


babli
tag

Szerintem még várni kell, amíg lekönyvelik talán. De a vám már érdeklődik! :)

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#280) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Írd meg, hogy ingyen kaptad, ajándék. Csak a fuvart fizeted. A kategória, gyermek óra. És nincs mit vámolnod. :-)

https://rollerezz.blogspot.com/

(#281) babli


babli
tag

Matt fekete fém szíjat hol tudnék rendelni rá?

Iyen szettet szeretnék rá --> Youtube

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#282) zdanee válasza babli (#281) üzenetére


zdanee
őstag

Pont ezt nem tudom, de bármilyen szabványos 22mm-est rá tudsz tenni. Bemész a kedvenc órásodhoz és megkérdezed, neki van-e :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#283) babli válasza zdanee (#282) üzenetére


babli
tag

Végső megoldásnak szántam az óráshoz menetelt! :)
Kb mennyi lehet egy ilyen szíj?
Valakinek tapasztalat?

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#284) babli


babli
tag

Jó estét!

Szerintetek mikor kapom már meg???

A kép a DHL nyomkövető oldaláról van.
Elvileg a dhl fizeti az adót meg a vámot és majd nekem kell átvételkor visszafizetni nekik.
De ma reggel 8 óta a vámon áll a történet...

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#285) zdanee válasza babli (#284) üzenetére


zdanee
őstag

Meglepődnék, ha holnap nem hívna a futár :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#286) babli válasza zdanee (#285) üzenetére


babli
tag

Legyen igazad! :) Várom már nagyon!

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#287) twon válasza babli (#286) üzenetére


twon
tag

Majd írd meg a pontos árat mennyiből jött ki!

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#288) babli válasza twon (#287) üzenetére


babli
tag

Megírom mindenképp! Remélem ma hozzák...

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#289) babli


babli
tag

Ma 11kor hívott a futár, hogy hozná csak én dolgozom!
Holnap reggel 8-9h között megpróbálom átvenni.

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#290) zdanee válasza babli (#289) üzenetére


zdanee
őstag

Hajrá, üdv a klubban! :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#291) Zsolto válasza babli (#281) üzenetére


Zsolto
őstag

Dejsz a videó leírásában ott van, hogy honnan lehet rendelni...

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#292) babli válasza Zsolto (#291) üzenetére


babli
tag

Tudom, de én belföldről akarok rendelni.

Egyébként ma délelőtt hozza a DHL, a melóhelyemre.
10.200 HUF lesz a vámolás/adó.
Így összesen 50.000 HUF-ba került!

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#293) zezoka


zezoka
őstag

A Steel miben más hardverileg (plusz ledet nem számítva)? Nagyobb a memóriája, abba már nem csak 8 akármicsoda (kijelző, progi) fér el igaz?

(#294) zezoka válasza babli (#292) üzenetére


zezoka
őstag

Ezaz, 50k-ra jött ki... Ezek után nem értem, mikor eBay-en nézegetem, és milyen árak vannak... Akár amcsi, akár angol, akár német oldalon. De mikor ilyen 50-70k Ft közötti értékek jönnek, és nem a Steel-re, hanem a simára!!! Az agyam eldobom...

[ Szerkesztve ]

(#295) zdanee válasza zezoka (#293) üzenetére


zdanee
őstag

Azonos, bár talán a RAM mintha több lenne. De a 8 app limit ugyanúgy megvan (ez amúgy tisztán szoftveres dolog, miután vannak 5-6 kbyte-os appok meg 30-40 kbyteosak is, méret alapján akár 20 app is lehetne a limit).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#296) babli válasza zezoka (#294) üzenetére


babli
tag

Pontosan!

Ezért nem akartam én se ebay és társairól. Egyenesen a gyártótól... :)
Vasárnap rendeltem, hétfőn feladták és már tegnap átvehettem volna!

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#297) crixtm


crixtm
tag

Nekem olyan 42-körül volt a vége. Igaz pudvás singpost és magyar posta.

Trolletetés
Ez egy olyan oldal ahol kütyükkel foglalkoznak. Remélem ez már feltűnt azoknak akik nem látják az értelmét. A kütyükkel foglalkozó oldalalakon olyank vannak akik kütyübuzik. Arra kívánok ezzel kilyukadni, hogy az itt tobzódó embereknek nem feltétlenül kell értelem egy kütyünek. Azért buzulunk rá mert kütyü.
Ha valaki drágának találja, akkor kezdjen el sürgősen fejleszteni valamilyen SDK-ban egy kütyüre appot. Aztán ha eljutott a helloworld-ig, számojon utána hány napot kúrt el erre. Ha ez kész akkor kezdjen el operációs rendszert írni. Ha ez is kész akkor építsen egy hardvert. Ha mindezzel elkészült kalapozza össze rá a pénzt (100*-osát) majd indítson be egy céget és adja el a terméket világszerte. Ha kész mindez akkor jöhet verni magát, hogy drága. Amíg ez nincs meg addig szerintem arcraborult áhitattal csengesse ki a kütyü árát, ha kiadja a személyihitel.

Nagyon király cucc a pebble, és nem csak a kocka ismerőseim izgultak rá.
Sajnos a 2.X-es firmware nem vált be.
Viszont a notification center 1.X-es firmware-rel nekem lassú.

Szóval én nagyon bírom a cuccot, és nem idegesítem a kollégáimat hülye csengőhangokkal. Kütyü rezeg, megnézem ki és mit akar, milyen formában.

Igazi geek cucc, csodálkozom, hogy a BigBang Theory-ban még nem reklámozzák.
A fém borzasztóan tetszetős, és kéne. De nem hordhatok mindkét kezemen egyet-egyet. Pedig kéne :)

(#298) zezoka


zezoka
őstag

Létezik, hogy a Steel-nek már nem csak előrendelés van, hanem ténylegesen rendelhető? Eddig mintha PreOrder lett volna odaírva! Most meg Order now!

(#299) 77Kilroy válasza crixtm (#297) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

Én annyira geek vagyok, hogy nem bírtam ki és rendeltem egy fekete steel-t. Ez lesz a negyedik okosórám, pedig nekem is csak két kezem van. (és van még két "kicsit" drágább butaórám is)
Sajnos valóban ezek a kütyük a gyengéim. Ez a Pebble meg különösen a kedvencem hiszen hónapok óta nagyon bevált a használata. Amit egy picit sajnálok, hogy a Steelhez adott fém- és bőrszíj szerintem nem lesz jó a mostani Pebble-emhez. A képek alapján legalábbis.
Ne akarjátok tudni mennyit költök évente ilyesmikre! Igaz, a feleségem az ékszereivel versenyben van velem. Úgyhogy nem szólhat egy szót sem.

Az oldal Február végére ígéri a Steel kiszállítását.

[ Szerkesztve ]

(#300) zdanee válasza 77Kilroy (#299) üzenetére


zdanee
őstag

Várunk egy logout-os beszámolót :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.