Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) Bici


Bici
félisten

Amúgy, hogy a témához is hozzászóljak:
Sokan megkésettnek tartják az E-3 megjelenését, és azt hozzák fel ellene, hogy "csak" annyit tud, mint a többi hasonló gép, és hogy kicsi a szenzor mérete, és emiatt zajosabb.
Először is szenzorméret: ALig valamival kisebb, mint az APS-C méretű szenzorok, és alig valamivel zajosabb. És ha picit zajosabb?
A 4:3 szenzor kisebb mérete főleg széltében kisebb, ami azt is jelenti, hogy kevésbé lóg ki az obi lencséinek a szélére. Ez két dolgot jelent: ugyanolyan méretű obiból jobb képminőséget lehet kihozni. Vagy ugyanazt a minőséget kisebb méretben és olcsóbban lehet megvalósítani. Ezeknek az eredménye nagyjából látszik is a Zuiko Digital objektíveken. Innentől kezdve máris előny, hogy annyit tud a gép, mint a többi, hiszen az objektívek terén valamennyi előnye van (szerintem). Kihajtható és elforgatható kijelzője meg csak ennek a gépnek van. További előnynek tartom a Canon/Nikon-nal szemben, hogy beépített stabija van állítólag 5 Fé hatékonysággal. Persze, lehet okoskodni, hogy az objektívben lévő stabi mennyivel jobb, de egyrészt nem akkora a különbség, csak nagyon hosszú telénél, másrészt, akinek nem fáj az, hogy minden tele vásárlásánál külön ki kell fizetnie a stabilizátort, az inkább adja nekem a fölös pénzét... :D
Összegezve szerintem ez a felzárkózás elég a többiek megelőzéséhez, legalábbis néhány szempontból. Sajnos az ára elég húzósra sikerült ahogy hallottam (a D300 körül lesz).

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.