Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

hmm, ez egy 500$-os gép, és ekkora királyság lenne? kiváncsi leszek mennyiért osztogatják nálunk.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) guga


guga
Közösségépítő

Ugyanezt éreztem, amikor megvettem életem első pocket fényképezőgépét.
15db kép ;]
LPT csati ;]
Nem kellett fotóshoz rohangálni előhívni :DDD

10 év múlva?

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#3) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

ezt a hszt a cebites beszámoló fórumából másolom:
"Szomorú vagyok...
az olympus minden évben kihozza az aktuális "thinnest-lightest" dslrjét (most ugye az e-420at),amik ugyan olcsók,de szvsz nagyon gagyi érzetet keltenek,ha kézbeveszed őket (e400-e410-e510 ez utóbbi igaz középkatba van szánva de ugyanolyan az anyagminősége mint a többinek).Most E500-at használok az is műanyag,de legalább van súlya,érezni az anyagot benne,nehezebb berázni.
Egyszóval nem tetszik,amit mostanában az oly az entry level dslr kategóriában csinál.
Az E3 komolyabb,de az más szint.
A 25 mmes 2.8-as obi viszont tetszik rajta :C "

A kérdés adott,érezhető rajta az elődjeinél tapasztalható gyenge műanyag ház?

Ezt leszámítva nagyon örülök neki,hogy fain gép lett,a keresőjét milyennek láttad mondjuk egy E3hoz képest ;] ?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#4) Rover623 válasza Ra3 (#1) üzenetére


Rover623
félisten

500 dolcsi...obi nélkül;)

primus inter pares

(#5) Parci válasza adnoctum18 (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. baromi jól összerakott, igényes kis dög az E-420.
2. az E-500 sokkal műanyagabb-gagyibb érzetű szerintem.
3. a keresője olyan, mint az E-510-ben, tehát lényegesen kisebb, mint az E-3-é (nem is lehetne ilyen kis 4/3-os vázba nagy kereső, fizikailag lehetetlen)

nagyon-nagyon dögös kis gép ez, pörgős live view-val, az E-3 képminőségével (!), auto play funkcióval (rögtön tudod törölni az elkészült képet), 2.7 colos kijelzővel, stb. az egyetlen ok, hogy én nem erre lépek majd tovább, az az E-520 lesz, szerintem :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) adnoctum18 válasza Parci (#5) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Örülök,hogy ilyen jól sikerült kis gép lett! :C
Nagyon bíztató,amit a kialakításáról mondasz.
A kereső szűkössége viszont gáz...jóó persze a méret miatt is van gondolom,de akkor is.
Én nem szeretem a kijelzőt használni komponálásra :)
Meglátjuk milyen lesz az E-520-de ha csak a képstabilizátorral lesz több mint a 410,akkor nem lesz igazán nagy durranás,legalábbis nekem.
Marad az álmodozás az E3ról... :)
Azt a 2.8as obit viszont szerintem beszerzem hozzá,mert rég szerettem volna egy igazi alapobit a géphez.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7) Dare2Live válasza adnoctum18 (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

E410ben nincs stabi?

Én egyébként egy dolgot látok amiben tényleg kategóriáján felül van oly: Kicsi, könnyű gépeket épít: ilyen pencake obival mármár "kompakt-dslr".

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Parci válasza Dare2Live (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem mellesleg talán a legjobb zoomokat is az oly építi... vannak azért előnyei is annak a 4/3-ad szabványnak, bármennyire is szeretik ezt a tesztelők elfelejteni. e-4x0 szériában nincs stabi. a stabihoz is kell hely, bár nem annyi, mint egy komoly optikai keresőhöz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Parci válasza adnoctum18 (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kereső: jobb a nagyobb, de az igazság az, hogy fókuszt ellenőrizni nehéz a nagyokban is. komponálni meg elég a kisebb. nem rajongok az E-410/E-510 keresőjéért, de lehet azért létezni vele. lcd-n komponálni senki sem szokott, a live view nem azért jó, hanem makróhoz (manuál fókusszal), stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Dare2Live válasza Parci (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen az APSCnek is vannak előnyei a FFel szemben.... Meg a 4/3nak is az APSC/FFel szemben.

Én a kis méreten, ccd ocsón gyárthatón kívül nem sok mindent tudok felsorolni...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Parci válasza Dare2Live (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

attól még van több. a 4/3-ra gyártott obik csomó jó tulajdonsággal rendelkeznek. hány front vagy backfocus problémáról hallottál 4/3-ad alatt? megismétlem: a legjobb zoomokat az olympus csinálja, 4/3-ra, nem véletlenül. az egyik oldalon vesztesz valamit (zaj), a másik oldalon nyersz. a nagyobb dof a 4/3-nál szintén lehet előny és hátrány is, felhasználási területtől függően. makrónál és tájképeknél előny, portrénál hátrány. de, az oly obik átlagosan kb 1 fényértékkel fényerősebbek is, márpedig zajban is max 1 fé a hátrányuk...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Dare2Live válasza Parci (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mi köze a back/front focus gyakoriságnak az érzékelő méretéhez? És ez tipikusan Sigma probléma és mostmár szerencsére sigma is kínál ár/értékben nagyon jó obikat 4/3hoz szóval lesz ebböl elég gond 4/3nál is.

obis kijelentésedet így már értem:"a legjobb zoomokat az olympus csinálja, 4/3-ra, nem véletlenül."
4/3ra tuti... :)

Nagyobb szenzort meg jobban lehet rekeszelni késöbb jelentkezeik a dirakció, így makronál is kb uott vagyunk mintahogy az F2es zoomok miatt portrénál is mint mondtad.

Ellenben egy oly se tud jó képminőséget hozni ISo6400/3200nél azaz 1fet beszámmítva ISO 3200/1600nál mint egy 5D/D3 bár ez lehet legalább annyira az Oly CCD beszállítójának a sara.

Marad a kereső mint a 4/3 hátránya.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) Parci válasza Dare2Live (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egyik egy kifejezetten digitális rendszer (4/3), közel telecentrikus design, a többi nem teljesen (tehát nem az érzékelőmérethez van köze, hanem az egész rendszerben probléma, vagy sem). canonnál qrva sok front/backfocus és af probléma van. nikonnál af nincs (nincs is még annyira sok lencséjükben az af-motor, összefügg a kettő), de front/backfocus igen.

az oly nem csinál más szenzorméretre zoomokat, így nincs összehasonlítási alap. ja, és tévhit, h 4/3-ra olyan marha könnyű volna obit csinálni, mert "kisebb területre kell rajzolni". ja, csak az obinak kétszeres felbontást kell tudnia prezentálni séróból.

amúgy az oly kitobik is jobbak, effektíve az összes obijuk nagyon pöpec darab, kivéve talán a (sigma 18-200-ból képzett) 18-180-at.

ami a zajt illeti: ff szenzorral nyilván nincs versenyben az oly, de az aps-c szenzor sem. ez a zaj kérdés pedig most még szignifikáns, de senki sem tudja, h meddig fejleszthetőek a szenzorok. azt viszont mindenki tudja, h még NAGYON sokáig. szóval 5-10 év múlva elég mindegy legy, hogy ISO 200 000 a max, vagy csak ISO 50 000. jelenleg a ff a "jövő" (jelen), de csak az aktuális technológiák mellett kell az a marha nagy szenzor. amúgy sem vmi objektív határok ezek, ennyi erővel a középformátumhoz képest a ff egy játékszer.

szóval, nem lefutott meccs ez, de az biztos, hogy igenis komoly előnyei is vannak a 4/3-nak. mutasd meg légyszi a 12-60 f2.8-f4 obi megfelelőjét bármelyik másik gyártónál. és az 50-200 f2.8-f3.5 sem épp egy kukába való darab...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Dare2Live válasza Parci (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

12-60 2.8-4 fogós de pl Canon 24-120 f4 IS megteszi? Fényerőt/dofot kompenzálja a nagyobb szenzor.

ja, és tévhit, h 4/3-ra olyan marha könnyű volna obit csinálni, mert "kisebb területre kell rajzolni
akkor a 4/3ra jövő ocsobb sigmák bajba lesznek még Canon/Nikon alatt is az élességükröl hirhedtek.

"amúgy az oly kitobik is jobbak"
Én nagyon nem merek Oly obik terén nyilatkozni, nincs sok tapasztalatom vele. Megkérdezhetem te mennyire ismered az új Nikon/Canon kiteket?

Zaj területén tuti lesz fejlődés, de jelenleg inkább visszafejlődés van az MP race miatt ezalól max az új Nikonok kivételek. De senki se egy " 5-10 év "múlva megjelenő vázra akar várni, hogy "majd jó lesz" és jelenleg igenis nagy előny a jobb zajszint. (Meg a ngyobb kereső.)

nomind1

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Parci válasza Dare2Live (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 24-105 4L-hez azért kell egy fél milliós gép, hogy 24-105 legyen. jókat írnak róla amúgy, de egyáltalán nem biztos, hogy elveri az Oly lencsét, fényerőben rosszabb, nem is megy 120-ig, és kell hozzá az 5D.

sigma 4/3: nem kötelező venni :), ahogy canon/nikonra sem.

d40x kitem volt, szépen rajzolt az is amúgy, de a zuiko kitobi jobb. rajzolatra is, mechanikailag is. canonom sosem volt, nem is igazán vonz most sem.

zaj: azért az E-3 szenzora már elég jó. a D300-hoz képest max 1 fé különbség van. szóval szó sincs arról, hogy ne lehetne használni jól. a D3 persze mindent agyonver - 1m ft-ért. az E-3 szenzort pedig berakták a fenti gépbe is, ami jó olcsó lesz, meg az E-520-ba is az kerül (imádkozom érte, erősen izgat akkor majd).

egyébként azt sem állítottam soha, h nincs hátránya a 4/3-ados szenzornak. annyit mondtam, hogy van egy csomó előnye a rendszernek, amin marha könnyen átlép mindenki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) Parci válasza Parci (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja: 24-105 4L okés. lenne mellé egy 70-200 4L IS is. ez is okés. de fölé is kéne még valami, hogy átfogd a 24-400 mm-t, amit az oly megold kettő darab penge lencsével. és akkor a 24-105 nem stabilizált, stb, stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Dare2Live válasza Parci (#15) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

24-105Lben már hogy ne lenne stabi.... az elején lévő kissebb fényerőt meg kompenzálja az elején a szenzor a végén nemkell, ottmár csak előnyök dominálnak.

és énis tudok olyan obikat mondani amire meg olynak nincs megfelelője, de ezmár csak természetes.

Én továbbra se látok nagy érdemi előnyöket, igaz érdemi nagy hátrányokat sem. Illetve talán a kereső.... meg a nem 4/3 hanem a CCD gyártó miatti kissebb dinamika. A zuiko obik nagyrésze pedig nagyon jó, mintahogy a Canon/Nikon obik nagyrésze is.

Mind1 azthiszem én mindent elmondtam, meg gondolom már eléggé unod, hogy a magán blogodban mindig beszólok.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) Parci válasza Dare2Live (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(E-3 dinamikája 9 fé, nem jobb és nem rosszabb, mint a többi APS-C gépé, kivéve persze a Fuji S3/S5 szériát)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.