Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Ezek szerint nálad nem jött át, hogy di Caprio nem cél, csak eszköz...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) Parci válasza tildy (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem, tehát a nagy cél a filmben, amihez a fanfárok kellenek, az egy random cég kapcsáni álomlopás.

hogy bővebb is legyek: not. a film nem lényegtelen szereplője dicaprio, és nem lényegtelen része, ahogy ő szembenéz a múltjával. még a végénél a csattanó, amikor kiderül, hogy azért tudta, hogy lehetséges az inception, mert már megcsinálta is erről szól. egy energetikai vállalat csonkolása kapcsáni inception pedig csak az eszköz, hogy ezen keresztül ezt a rendező (forgatókönyvíró) bemutassa.

de mindegy is, mert egyik dolog irrelevánsabb a másiknál. a film drámának kevés, mint mackósajtban a brummogás, akciófilmnek közepes, épp ezért viszont erősen elhibázott arányokkal bír(t, számomra). továbbra is azt mondom, hogy lehetett volna belőle egy igazán okos, agyafúrt, gondolkodós filmet csinálni. vagy egy nagyon komoly filmet.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Lauda válasza tildy (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Eszkoz, hogy a srac gondolataiba csempessze az orokseg szetszedeset, viszont az egeszet azert csinalja, hogy hazamehessen a gyerekeihez.

Egyebkent jo kis film, de nalam is a megvolt kategoria maradt, semmi tobb.

[ Szerkesztve ]

(#4) tildy válasza Parci (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy szoval nem mondtam, hogy lenyegtelen szereplo lenne , de talan te is felfigyeltel ra, hogy kvazi zsarolva van :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

láttam én is 2-szer, de annyira nem jött át... kevés ez a film :( nagyon jó rendező, nagyon jó díszlet, nagyon jó zene, nagyon jó színész(ek) de maga a sztori szerintem is kevés...

...viszont a 13. emelet-et megnézem hamarosan n+1-edjére is... az a film szerintem szintén alapul szolgált, mégis sokkal jobban tetszett... pedig 11éves már :B ...ha nem láttad még, pótold... szerintem nem fogod megbánni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Parci válasza tildy (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lyézusom, tildy, te mi a csudáról beszélsz? olvastad a bejegyzésem? érted, hogy a mi a bajom a filmmel? mi köze ennek ahhoz, hogy dicaprio zsarolva van-e, vagy sem? min változtat ez az általam leírtaknál? egyáltalán, miért beszélünk most erről?

a film grandiózusnak volt megcsinálva, mind látványában, mind zeneileg, minden téren azt kommunikálta, hogy szauron világuralma ehhez képest estimese. ha a cél a világ megmentése lett volna, akkor látunk egy látványos amerikai akciófilmet (aka. armageddon). ha nem ilyen grandiózus, de okosabb, akkor látunk egy jópofa, tekervényes filmet (aka. közönséges bűnözők). ha nem ilyen grandiózus, viszont sokkal több benne a szó klasszikus értelmében vett dráma, valamint jobban kibontják a karaktereket, akkor láttunk volna egy filozofikus/elgondolkodós filmet (aka. primer, talán picit a dark city, de akár a dark knight, komolyan).

ehhez képest mit láttunk? miért voltak jók a hangsúlyok szerinted?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Crystalheart válasza Parci (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Meg lehetett volna oldani grandiózusan is, csak nem pont így.

(#8) tildy válasza Parci (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Olvastam.
Értem , mi a bajod vele .

De egyet nem értek vele. Ennyi.

A filmet körülbelül lassan fél éve láttam, angolul . Nem a grandiózusságot néztem - mondhatni azt már megszoktam , ilyen jellegű filmeknél . Ami nekem nagyon tetszett benne az az álom/valóság határvonal - > a szerelmi szál engem nem is különösebben kötött le, sőt nagy jelentőséget sem tulajdonítottam neki, annál inkább az, amennyire az ilyen kissé őrült karaktereket tudja játszani di Caprio. És pont ezért volt (nekem ) jó a film . Mert ezt a fajta karaktert nagyon hitelesen tudja alakítani . ( PEdig nem kedvenc színészem) .
(A part -> Aviator-> Viharsziget - > és most ez. )

Nem, én semmi olyat nem vártam, amikről írsz . Sem világmegmentős grandiózust, sem nagyon elgondolkodtató "művészfilmet". Egyszerűen szórakozni ültem be, és nem bántam meg.
Nem fogok neked szentségelni, nem fogom azt mondani te mi a csudáról beszélsz.

Egyszerűen csak annyit, hogy számomra fontos momentum volt benne a zsarolás , a vágyak-félelmek kettőssége , és az emberi vívódás , a félelem , a valóság / álom kettőssége . És ebbe tökéletesen beleillett a karakterek félig kibontása is , meghagyva a nézőt abban a hitben, hogy gondolkodjon, és gondoljon amit akar. De csak úgy, hogy az még szórakoztató legyen.

Te pedig vártál valami nagy grandiózusságot , jobban kidolgozott részleteket, netán kevesebb akciót, és nem azt kaptad , amire gondoltál . ( az odasz.rásos hasonlat igencsak tükrözi ezt )

Mondjuk én beszélek , akinek pl. az Avatar nem ütötte meg az ez látnom kell mégegyszer szintet , sőt egy is több mint bőven elég volt belőle.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Crystalheart válasza tildy (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Számomra élvezhető volt a film, de én is azt mondom, hogy lehetett volna sokkal jobb is. Mondhatni, lehetett volna maradandóbb is. De húsz év múlva csak egy lesz a sok tucatfilm közül.

(#10) tiv83us válasza tildy (#8) üzenetére


tiv83us
veterán

Wow, egyetertek. /Azert "wow", mert kb 5 evben egyszer fordul elo ;] :DDD/

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11) tildy válasza tildy (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Amúgy igen, lehetett volna egy "jóval laposabb" , grandiózus jelenetekben kevésbé bővelkedő filmet csinálni. Csak arra lehet jóval kevesebben ülnek be . Szégyen, hogy ezek a filmgyártók már csak ilyenek :U

Én egyáltalán nem éreztem, hogy sok lenne - najó a feleségét untam már kicsit- sokkal inkább azt az érzést, hogy egy embernek kötve van a keze, szabadulni nem szabadulhat, mert. A másik oldalról meg ott vannak a félelmei. És mindezek mellett az is, hogy ez az egész "rendszer" egy olyan ember kezében van, aki nem éppen segítő szándékkal használja.

Nem tudom éltél-e már át igen komoly félelmet, amelyben nem igazán érzékeled mi az igaz , mi a valós , kinek higyj, kinek nem, mikor az őrület határán vagy. Én már igen , és ezt az érzést nekem nagyon vissza tudta adni ez a film -> olyannyira , hogy amikor kijöttem a moziból zizegett a fejem, kvázi abba a tudatba rakott vissza az a film, amit már korábban is átéltem. És ez nekem jólesett. Ennyi.

Tiv: ja, nem túl gyakori :DDD De sose késő:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Crystalheart válasza tildy (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nem a grandiózusságábáól vettem volna vissza, hanem egy jobb premisszát adtam volna a filmnek. A premisszánál hibádzik, nem elég jelentős a megvalósításhoz képest.

Bocs, szakmai ártalom. :)

(#13) brownus


brownus
veterán

pár hete láttam, a primer érdekes egy film, nem is tiszta a vége

spoiler! ha netán idetéved valaki aki megszeretné nézni:
Parci, most hányan voltak a végén? a nem "eredeti" vagy is a másolatuk is befeküdt a gépbe? mert ugye az egyik srác csinált egy harmadik gépet is ha jól emlékszem.
meg nem találkozhattak saját magukkal, de a végén még is összefutottak!

az inception-ra visszatérve: azon nincs mit filézni utólag, egy álom, aztán álomból álomba, és így tovább, körítve fasza zenével, látvánnyal. egy jól megcsinált mozi. de nincs mit tovább gondolni.

(#12) Crystalheart egyetértek, pl. hogy működik az a masina, milyen és miért azt a drogot adták/adják be nekik, stb...

[ Szerkesztve ]

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Én még nem láttam, de kezditek elvenni tőle a kedvemet is :D Már a 2. negatív kritika.
Amúgy ez az álomban az álom jelenség nálam elég gyakori... :S

(#15) Crystalheart válasza brownus (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az álom rettentő szimbolikus jelentéssel bírhatna, és valamennyivel bír is, de itt elég öncélú a megvalósítás.

(A premissza nem a részletek kibontása, hanem a mű célja, legmélyebb jelentése, értelme. De amúgy elég ködös volt a háttér is, igen, mintha nem volnának háromdimenziós karakterek. Talán csak a főszereplő fejlődött, a többi szereplő fájóan statikus maradt, egy lépést sem tettek, csak díszletként szolgáltak.)

[ Szerkesztve ]

(#16) brownus válasza Crystalheart (#15) üzenetére


brownus
veterán

ebben az akció-krimiben ne várjunk szimbolikus jelentést egy álomtól! lehetne, de ebben a filmben az alaptörténet meg se kívánja! lehet én látom rosszul...

(#17) Parci válasza tildy (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dicaprio hitelesen alakít őrültet, igen, de épp ezért itt sem tudtam már erre rácsodálkozni, sokszor láttam ebben a szerepben. (szeretem, jól csinálja)

én egyébként továbbra is az arányokról beszéltem, de valamiért nem akarod ezt megérteni. nem grandiózusságot vártam per se, azt mondtam, hogy ha már grandiózus a tálalása (zene, képi világ), akkor elhibázottan súlytalan a tartalma (és vica versa). ugyanígy, ha dráma, ahhoz nincsenek meg a karakterek. ha gondolkodós, ahhoz nem elég összetett. de ez utóbbi kettő nem muszáj, hogy cél legyen, viszont a grandiózus tálalás megvolt, csak hát miért? a film súlytalan volt, és egyetértek a többiekkel: ez nem egy olyan anyag, amire emlékezni fogunk 10 év múlva. nem elég jó, nem elég egyedi hozzá.

normál esetben leszarnám különben, irtó sok "nem elég jó" film van, csak itt sokkal, sokkal többet ki lehetett volna hozni a dologból. no, ez dühít.

Egyszerűen csak annyit, hogy számomra fontos momentum volt benne a zsarolás , a vágyak-félelmek kettőssége , és az emberi vívódás , a félelem , a valóság / álom kettőssége . És ebbe tökéletesen beleillett a karakterek félig kibontása is , meghagyva a nézőt abban a hitben, hogy gondolkodjon, és gondoljon amit akar. De csak úgy, hogy az még szórakoztató legyen.

no, végre valami, amire lehet érdemben reagálni. igen, ez lehetett volna a dráma irány, de erre mondtam, hogy (szerintem) messze nem elég mélyek a karakterek, nem elég felépítettek, nem tudunk meg eleget a motivációikról, szenvedésükről, múltjukról, nem válunk eggyé velük, holott ezek alap dolgok volnának. az egyetlen ember, akiről megtudunk egy keveset, dicaprio (gondold végig, hogy mit tudsz az összes társáról). illetve fischerről egy mikronnyit (van vmi odab@szott apa-fiú konfliktus, zéróra kibontva).

summázva: a film alapja tök jó, bármilyen irányba elindulhatott volna nolan, a bajom, hogy igazán egyik irány mellett sem tette le a voksát.

ps: a "szentségelés" nem a filmnek szólt, hanem neked. nem tudom, hogy csak nem akarod érteni, amit írok és ezért reflektálsz másra, vagy tényleg elbeszélünk egymás mellett. eighter way, a beszélgetésnek nem tesz jót. a filmet én is angolul láttam, thank god.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

amúgy jó is, hogy szóba került a shutter island, ha már álmok.
az sem a világ legkomplexebb filmje, de - szerintem - egy jobban felépített, jobb film, mint az inception.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) Crystalheart válasza brownus (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én most arról beszélek, hogyan lehetett volna értékesebb, maradandóbb alkotás - olyan, amilyennek reklámozzák. Amúgy egy akció-kriminek sem árt, ha jó premisszája van, nem kell ahhoz művészfilmnek lennie.

(#20) Crystalheart válasza Parci (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"de erre mondtam, hogy (szerintem) messze nem elég mélyek a karakterek, nem elég felépítettek, nem tudunk meg eleget a motivációikról, szenvedésükről, múltjukról, nem válunk eggyé velük" - Ja, erre írtam, hogy nem háromdimenziósak a karakterek. (Egri Lajos így nevezi a minden tekintetben jól kidolgozott karaktert A drámaírás művészetében.)

[ Szerkesztve ]

(#21) brownus válasza Crystalheart (#19) üzenetére


brownus
veterán

igen, nolantől elvárná az ember. most csak ennyit kaptunk:)
talán nem is akart ennél a filmnél többet. vagy létezik egy dir.cut.? és minden más megvilágításba kerül?

nem baj, már készül a the dark knight rises :) és nekem ez a fontos:)

(#22) tildy válasza Parci (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudtam jol , hogy nekem szol, de egy eszmecserenek , vitanak nem tesz jot, ha rogton szemelyeskedessel inditasz ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Parci válasza tildy (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tildy, nem akarlak megbántani, de az eszmecserének az sem (nem) tesz jót, ha olvasás nélkül reagálsz. no offense, tudom, hogy jó gyerek vagy ;), de szépen elbeszélünk egymás mellett (elbeszélsz mellettem)... :B

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) tildy válasza Parci (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Elolvastam pedig, de teny, hogy elbeszeltunk egymas mellett... Ami persze az en hibam is, hisz ki kellett volna fejtenem az elso hszom , meg a masodikat is jobban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Worker


Worker
aktív tag

Egyetértek a kritikáddal, engem sem vágott falhoz a film, kb. ugyanezen okok miatt, bár én kicsit másképp fejeztem volna ki magam :)

Emellett persze tény, hogy jó film, de nem annyira, mint ahogy rengeteg kritika és a "nézők többsége" vélekedik róla.
Tőlem egy 7/10-et kapott.

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.