Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) tildy válasza Parci (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Olvastam.
Értem , mi a bajod vele .

De egyet nem értek vele. Ennyi.

A filmet körülbelül lassan fél éve láttam, angolul . Nem a grandiózusságot néztem - mondhatni azt már megszoktam , ilyen jellegű filmeknél . Ami nekem nagyon tetszett benne az az álom/valóság határvonal - > a szerelmi szál engem nem is különösebben kötött le, sőt nagy jelentőséget sem tulajdonítottam neki, annál inkább az, amennyire az ilyen kissé őrült karaktereket tudja játszani di Caprio. És pont ezért volt (nekem ) jó a film . Mert ezt a fajta karaktert nagyon hitelesen tudja alakítani . ( PEdig nem kedvenc színészem) .
(A part -> Aviator-> Viharsziget - > és most ez. )

Nem, én semmi olyat nem vártam, amikről írsz . Sem világmegmentős grandiózust, sem nagyon elgondolkodtató "művészfilmet". Egyszerűen szórakozni ültem be, és nem bántam meg.
Nem fogok neked szentségelni, nem fogom azt mondani te mi a csudáról beszélsz.

Egyszerűen csak annyit, hogy számomra fontos momentum volt benne a zsarolás , a vágyak-félelmek kettőssége , és az emberi vívódás , a félelem , a valóság / álom kettőssége . És ebbe tökéletesen beleillett a karakterek félig kibontása is , meghagyva a nézőt abban a hitben, hogy gondolkodjon, és gondoljon amit akar. De csak úgy, hogy az még szórakoztató legyen.

Te pedig vártál valami nagy grandiózusságot , jobban kidolgozott részleteket, netán kevesebb akciót, és nem azt kaptad , amire gondoltál . ( az odasz.rásos hasonlat igencsak tükrözi ezt )

Mondjuk én beszélek , akinek pl. az Avatar nem ütötte meg az ez látnom kell mégegyszer szintet , sőt egy is több mint bőven elég volt belőle.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.