Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anjani182


anjani182
őstag

Szerintem ez csak egy nagy felhajtás. Talán ma olvastam, hogy a Milli Túróvarázsba és a Krémes Duóba lehetséges, hogy került. Én azért is veszek -ha kapok-, mert nagyon szeretem, és nem hiszek ebben a hülye E412 hajhászásban... :) :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#2) tocsa


tocsa
senior tag

Engem az idegesít, hogy mindenhol sumákolják, hogy akkor most mennyi is az mennyiségű kaja, ami komoly gondokat okozhat. Nem kell sokáig keresgélni, meg lehet találni a neten az oeti oldalon a választ. Én mérnök vagyok és számokat is látni akarok.

''Felhívás az élelmiszer és takarmány gyártók részére

3. melléklet
Tájékoztató a guar gumiról és a dioxinról
http://sgicenter.oai.hu/oai/oevi/etbi_8.doc

Az EU a dioxinok megengedhető heti bevitelét 14/pg/ttskg-ban rögzítette, ami 60kg-os felnőtt ember esetében 120 pg TEQ dioxin mennyiségnek felel meg.

Ez az érték a riasztásban szereplő 11560. számú tételből vett guar liszt mintából fogyasztott napi 0,3g mennyiség meghaladja. Amennyiben a guar lisztet az előírásoknak megfelelően feldolgozzák (feldolgozásnál kb.1% guar lisztet tartalmaz a végtermék), úgy ez az érték a végtermékből 30 gramm napi elfogyasztásával érhető el. Az adalékanyagot tartalmazó termékcsoportoknál a naponta elfogyasztott mennyiség azonban ezt az értéket általában meghaladja.''

Szóval csak a matekon múlik, mennyi az annyi. Magyarul: ha van egy terméked, aminek az 1%-át alkotja a guargumi, akkor abból mindössze 30g-ot (!!!) ha eszel, akkor összejön az egészségügyi határérték. És nem is világos, hogy akkor arra a napra jön cska össze, vagy már az egész hétre megvan a betevőd a dioxinból.
Konkrétabb példa, van valami egészséges barna kenyered, amit feljavítottak 1% guargumival, abból midössze 3 dekát ha megeszel, akkor megvan a dioxin határérték. Erről kussol mindenki. Mert ez így elég szar egy szám, akár pánikra is okot adhatna.

És a vállalkozásnak magától kell jelentkezni és leperkálni a majdnem fél milliót a vizsgálatért. Képzelem mennien jelentkeznek majd! Hurrá, a lehetséges 200.000-ből már 200-an jelentkeztek, de jó!

Jó étvágyat!


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#3) Daneey válasza anjani182 (#1) üzenetére


Daneey
tag

Én ma már ittam két fél literes Cappy-t; bár nem szoktam sűrűn...

(#4) #54715584 válasza tocsa (#2) üzenetére


#54715584
törölt tag

guar gumi majd' mindenben van
egyebkent az indiai szallitas miatt kell aggodni, nem a mar megevett/ivott mennyiseg miatt...

(#5) qestion válasza anjani182 (#1) üzenetére


qestion
aktív tag

megmérgezted magadat[link]

a pálya

(#6) Renwick


Renwick
őstag

Hogy az ide passzoló intelmet idézzem:

Fejlődő országban ne igyunk vizet, fejlett országban ne vegyünk levegőt!

Guar-gumi-csont. :P

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) rollins


rollins
őstag

Hát ez super. Mióta van ez? Lehet már egy ideje mérgezett kaját fogyasztunk? Nem kötelezhetőek a boltok.., hát beszarok... Hát akkor ezentúl majd a vásárlás + apró betűk nézegetésével majd min. 3 órát fogok tölteni az áruházban? Egyébként most ettem olyan fagyit, amiben van E412. Pedig már néztem, akkor nem vettem észre, de csak most tünt fel hogy van benne. Hát kellett ez nekem? :C :W

(#8) Szabesz


Szabesz
őstag

Ha már itt tartunk, a xantán gumi-val mia helyzet? (E415)? ez a másik amit sok mindenben látok...

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#9) Elmör válasza Szabesz (#8) üzenetére


Elmör
senior tag

Az igazából a 412-es gumi, csak átnevezték.... :D

Nos, ami állítólag E-s az egyik sem egészséges vagy csak kevés, de könyörgöm, ebben a világban mi az? :F

Aki látta Michael Bay Sziget című filmjét az tudja, hogy mi az egészséges, max egy olyan hely, mint abban a filmben a labor. Viszont ahol sok autó van, meg mobil (térerő sugárzása meg Csernobil óta egyéb finomságok) és fejlődő technika gyárakkal, na ott szerintem semmi. Ezt még betetézik a sugárzó vonatokkal, meg a sok külföldi mérgezett sz**ral. Szvsz olyan mindegy mit eszünk-iszunk akinek szerencséje van és ellenállóbb a szervezete az tovább fog élni, akinek nem az meg sajna nem. Ez a szomorú igazság, bár ne így lenne! :O

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#10) Diego!


Diego!
senior tag

Az első vizsgálati eredmények csütörtökre várhatók a dioxinszennyezés miatt vizsgált indiai guargumi mintákról - ismertette Süth Miklós főállatorvos.
A főállatorvos azt javasolja, hogy a vásárlók egyelőre nefogyasszanak olyan élelmiszert, amelyen feltüntették, hogy E 412-es, guargumi, guarliszt, guargyanta adalékot tartalmaz. Azt még nem tudni, hogy miként szennyeződött ez az élelmiszer adalék alapanyag dioxinnal
A vásárlók a www.oevi.hu honlapon kaphatnak rendszeresen frissített információt a guargumival kapcsolatban.
A magyar élelmiszerbiztonsági hatóságok európai uniós riasztásra kezdték meg a vizsgálatot.

[Egyelőre az üzletek polcairól nem kell levenni azokat az élelmiszereket, amelyekben ez az adalék szerepel.
/I]

(#11) Diego!


Diego!
senior tag

A dioxinnal fertőzött guar-gumi csak egy újabb veszélyforrás a naponta az ételekben elfogyasztott színezékek, állagjavítók vagy növényvédő szerek között, ám az adalékanyagnak kis mennyiségben nincs mérgező hatása - közölte az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület (OFE) élelmiszer-szakértői bizottságának vezetője vasárnap az MTI megkeresésére.
A guar-gumi önmagában nem veszélyes, csak ha például dioxinnal szennyezett

(#12) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ez a sok rohadt állományjavító... NE JAVÍTSÁK A KAJA ÁLLOMÁNYÁT!!! elegem van belőle, hogy minden tökéletes. a kenyér ne 1 m^3/kg legyen, hanem olyan, ami 1 hét múlva is ehető, nem 3 nap múlva megsavanyodik. a joghurtban ne álljon meg a kanál. a tejföl folyjon. a tej, ha leteszem, váljon szét. igazi kaját akarok.

ami betette a kiskaput: nádudvari tejakármi, minden ízében magyar körözött. összetétel sokminden, a végén: szentjánoskenyérliszt. és olyan, mint a gumi. a rohadt életbe, én nagyon sokszor csináltam tejfelestúrót (aka körözött). az ha a kiflit/kenyeret belenyomom, rátapad, nem lepattan róla :((( miért nem lehet normális, ehető, igazi kajákat kapni?

(#13) luciferc válasza ngabor2 (#12) üzenetére


luciferc
őstag

mert a normális kaján 5 Ft-tal kisebb a haszon.

Nagyon nagyon egyetértek veled.

(#14) godside


godside
tag

jol van ez a guargumi sem egy ujfajta dolog csak jelzem saccperkabe 50!!!! eve hasznaljak az elelmiszeriparban (nem veletlen, hogy majdnem mindenben van). A baj az, hogy a minel nagyobb profit erdekeben a sok nagy ceg minel olcsobban akarja eloallitani a termekeket es erre tokeletes megoldasok a kulonbozo surito,izfokozo,mindenfele mas egyeb vegyi anyagok. Az hogy ez rakot okozhat hja kerem nem muszaj fantat inni meg az instant maggi levest, vagy a szuper Activiat zabalni (ami ugyan egy nagy szar de a reklamszakemberek eltudjak adni) utana meg fosol mint allat es bar senki sem reklamozza tele van pl a 412-es szammal jelolt adalekkal is. Van sok-sok mas adalek is ami sztem sokkal veszelyesebb ha nincs megfelelo ellenorzes alatt a dolog...

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#15) godside válasza ngabor2 (#12) üzenetére


godside
tag

A Bakony korozott is tartalmaz guar gumit ;) es istenitik azok a balfaszok akik meg sosem ettek ''igazi korozottet''.

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#16) godside


godside
tag

meg ilyen hulye duma, hogy ha osszekeverik valamivel akkor nem mergezo ;) Ki az a barom aki ezt elhiszi. Ez olyan mint a MacGyver (remelem jol irtam le a nevet) aki egy muanyag flaskabol egy szogbol par kanal ketchupbol meg egy madzagbol atombombat csinal :)

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#17) Diego! válasza godside (#14) üzenetére


Diego!
senior tag

Igen van már régóta csak most azt vizsgálják hogy dioxinnal szennyezett-e!?

Amúgy ma már semmi sem egészséges, minden mű...

(#18) koob válasza godside (#14) üzenetére


koob
senior tag

azzal van a gond, h dioxinnal mérgezett guargumi van forgalomban

(#19) Hawk1979 válasza ngabor2 (#12) üzenetére


Hawk1979
őstag

Igazi kaját már nem fogsz boltban kapni.
Régebben amikor elkezdték bevezetni,szép lassan az állomány javítókat,ételfestékeket,rádióaktív ízfokozókat,akkor kellett volna a fogyasztói társadalomnak nemet mondani ezekre a termékekre,és nem megvenni őket,és akkor a cégek is észbe kaptak volna.
Ha lett volna a társadalomban fogyasztói öntudat,akkor most nem ennénk ezt a sok szart.
Ja és persze a nyugat majmolása,hogy ha ott megeszik a sok szart akkor mi miért ne?
A földművelő/állattartó gazdák meg szép lassan csődbe mennek,mert már lassan a disznósajt is csak vasbetont fog tartalmazni....

(a bió élelmiszeres parasztvakításról most ne beszéljünk)

(#20) godside válasza koob (#18) üzenetére


godside
tag

Az a gond, hogy valaki nem kapta meg a penzet. Evekkel ezelott senki sem vizsgalta meg mergezo-e ez a szar. Amikor meg mintat kuldtek be ellenorzesre es mubizonylatot toltottek ki rola, hogy minden rendben addig nem is kutakodott senki.... No comment

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#21) Hawk1979


Hawk1979
őstag

[kép]
Nyami,összefojik a nyál a számban,ala Guar Gumi...

(#22) harry válasza Hawk1979 (#19) üzenetére


harry
veterán

Így van, annyi szart lehet kapni boltban, hogy az valami hihetetlen. Csak finom legyen, meg lehessen nyomatni a vevő képébe (na meg a gyerekeknek, ugye HappyMeal, nyalókák, stb). Persze senki sem kötelez, hogy megvedd. Csak zavaró, hogy egyrészt kevesen ismerik fel ezt, nem néznek utána, hogy mit esznek / mit kéne enniük, a másik talán, hogy egyre kevesebb a természetes kaja. Már zöldségekre sem lehet mondani, h egészséges, a sok szar vegyszer miatt, vicc. Amúgy meg igyatok vizet/ásványvizet, ne ilyen cukros szemetet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23) godside válasza harry (#22) üzenetére


godside
tag

asvanyvi egy rohej ;) na szal a hepi milrol jut eszembe csinaltak egy tesztet a budos kis kolkok kozott, hogy melyik a finom kaja? ugyanazt a hepi mil menut kapta minden kiscsavo es kiscsaj masformaju es mas szinu csomagolasokban, es persze melyik volt a legfinomabb? Hat persze hogy a nagy sarga M betus szar mek doncis zacskoban leledzo termek. Tudatosan belenevelik az emberekbe a szar fogyasztasat. En maradok a szalonna, toportyu, libazsir es tarsainal amiket magam keszitek es sutok magamnak kenyeret na ezekbe tuti nem lesz semmi felesleges adalekanyag :)

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#24) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Szerintem is túltás amit ezzel a guar gumival csinálnak, olyan mint annó a madárinfluenza, vagy épen a kergemarha kór.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25) Vangelis válasza godside (#23) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah vagy ki tudja.:

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#26) harry válasza godside (#23) üzenetére


harry
veterán

Az ásványvíz rohej, de amúgy meg nyomatsz töpörtyűt, libazsírt, szalonnát? Gratulálok. Valóban nincs benne műanyag - van helyette más... Mondjuk tápanyag nem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27) Szabesz válasza harry (#26) üzenetére


Szabesz
őstag

Miért a zsír az mi?

¯\_(ツ)_/¯

(#28) harry válasza Szabesz (#27) üzenetére


harry
veterán

Valóban kell zsír is kell a szervezetbe - de telítettlen. Ami olajos magvak, oliva, stb... Szalonnákban telített van, amivel lényegében semmit sem érsz, szépen lerakódik rajtad, nem jó semmire. De zsírból amúgy sem kell sok (pl kis kanál olaj reggel). Szénhidrátból meg fehérjéből inkább, amihez meg rízs és husok kellenek (pulyka/csirke mell, marha, halak, stb). Szóval ennyit arról, hogy mennyivel jobb a szalonna, mint a bolti színes műanyag.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29) Loha válasza Szabesz (#27) üzenetére


Loha
veterán

Hú hát az az emberiség legnagyobb ellensége :DDD :DDD :DDD

(#30) Szabesz válasza harry (#28) üzenetére


Szabesz
őstag

Nekem ilyeneket nem kell magyarázni, elég szigorú diétát folytatok, és betartom hogy (saccra, najo érzésre) mennyit és mit egyek. Volt is eredménye mely számokban is mérhető (egész pontosan 37,6kg :) )
De.
Ezt elmagyarázni Józsi bácsinak, hogy a szalonna hí meg hú, meg így meg úgy, hát biza nehéz lenne; egésznap dolgozik, és érdekes egész szép kort megél... azon a koszton ami olyanokat tartalmaz amiket én max csalónapok egyikén eszek meg :)
Szerintem még mindig jobb a házi parasztkolbász egy kis zsírszalonnával friss kenyéren mint a mű szarok, de ez privát vélemény.. egyiket sem eszem meg :DDD

S ahogy tudom a zsír igen tetemes energiát hordoz.. az emberi szervezet meg eléggé hatékony ilyen szempontból (energiafelhasználás), márha nem viszi túlzásba az ember az energiabevitelt.

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#31) Allien válasza harry (#26) üzenetére


Allien
veterán

Az ásványvíz mé lenne röhely??? Valamit inni is kell, a cukros vizek eleve kerülendőek (a fanta narancsban is van guargumi), minden más folyadékot el lehet felejteni. Csapvíz dettó. Persze, ezen már volt vita rendessen, egy másik fórumon, de a csapvíz ugye nem hormonkezelt. :DDD Illetve, ha hamarabb kerül bele a szennyeződés, mint ahogyan észre vennék, akkor kivédhetettlen. Persze, a ''csomagolt'' vizek se mind megfelelőek, pl a margitszigeti (szvsz) felejtős, de még mindig jobb, mint bármi más (mondom, max a csapvíz lehet konkurencia).;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32) Allien válasza Szabesz (#30) üzenetére


Allien
veterán

Szvsz, a ''házi'' cuccok, mint szalonna, meg társaik NEm mérgezőek, max egészségtelen. Bár, ez is függ, mit adnak szegény állatoknak. :B Igaziból egy megoldás lehettne, ha magadnak meg tudod termelni a kaját. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#33) koob válasza Jégkokó (#24) üzenetére


koob
senior tag

lol :))

(#34) Szabesz válasza Allien (#32) üzenetére


Szabesz
őstag

Persze ezzel az erővel minden az :)
Mondjuk inkább hogy mihez képest... egészségtelen.. most mérgező legyen vagy ''csak'' egészségtelen? :D

¯\_(ツ)_/¯

(#35) Loha válasza Allien (#32) üzenetére


Loha
veterán

Sztem az egészségtelen nem megfelelő szó, inkább a túl sok kalóriát tartalmaz ahhoz, hogy egy átlagos városi ember lemozogja.

(#36) Szabesz válasza Loha (#35) üzenetére


Szabesz
őstag

valahogy így akartam fogalmazni :R

¯\_(ツ)_/¯

(#37) Allien válasza ngabor2 (#12) üzenetére


Allien
veterán

Ha igazi kaját akarsz, azzal nincsen baj, csak az a kérdés, meg tudod-e fizettni? Elvileg, a bio készítmények egy fokkal jobbak, de sokkal drágábbak. Viszont, ehetőek, legalább.
Ott van pl a tehéntej. Most más kérdés, mennyire egészséges, de nézzük meg, hogy az a fehér lötty, amire sok-sok ''gyártó'' ráírja, hogy tej, valszeg még tehenet életében nem látott, kivéve, ha a szállitó cég autója egy olyan mező melett haladt át, ahol tehenek legeltek. :DDD Tehát, ezt a löttyöt félre rakod, aludttejnek. :)) (röhögéstől hanyattesős smiley). Ugyan ez a művelet azért biotej(nek nevezett)-l működik.:DDD Én pl rendszeressen vásárolok kecsketejet (az allergiámnak kicsit jobb ezzel), és nem is olyan rég kezdtem ezt inni, de az ugyan ott vásárolt tehén tej is teljessen más, mint pl a SOLE ''tej''. :(
(ezt a ''céget'' már párszor megbüntizték azért, amit tej címen forgalmaz) :W

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#38) ngabor2


ngabor2
nagyúr

lusta dög vagyok... amúgy mi az a guargumi? valaki beírhatná. esetleg a szentjánoskenyérliszt is érdekel ;) eik.

(#39) Allien válasza Loha (#35) üzenetére


Allien
veterán

Hát, így is lehettne mondani, mert pl a panelházban nehéz kapálni. Bár vannak akik megpróbálják. :DDD Külömben, a városi ember is le tudná mozogni, csak ehez kultúrális alapok kellenek, vagy neveltetés, illetve sok pénz. Ismerek nem egy embert, akik ha nem élsportolók lennének, nyugodtan ehetnének akár szalonnát is, mert lemozogják. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#40) harry válasza Szabesz (#30) üzenetére


harry
veterán

''Szerintem még mindig jobb a házi parasztkolbász egy kis zsírszalonnával friss kenyéren mint a mű szarok, de ez privát vélemény.. egyiket sem eszem meg''

Ezzel én is így vagyok. Meg nem is arra mondtam, hogy ez baj lenne, egyen ha akar, de ne az legyen, hogy minden ami bolti az gagyi, és minden más meg jó - végig kell gondolni miből/mennyit kajálunk. Elvileg ha nem viszel be több kalóriát, mint amennyit elégetsz akkor nem hízol - de ez nem jelenti azt, hogy amit eszel egészséges.

Diétádhoz gratula, most nekem is hátra van még egy hónap és ~5kg, ilyenkor főleg figyelni kell a kaját, de végülis jól haladok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#41) harry válasza Allien (#31) üzenetére


harry
veterán

Nem, félreértettél, az előző hsz-re reagáltam, mint láthatod: [link]. Az ásványvízzel semmi bajom, sőt igazából csak ezt iszom. Innék én csapvizet is, csak egyszerűen néha elég gusztustalan. Szennyezett, poshadt, 0 ásványi anyag... Így tehát egyet értek veled.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42) Allien válasza harry (#40) üzenetére


Allien
veterán

Azért, azt NE felejtsed el, hogy MILYEN kenyérrel? :DDD Én inkább megveszem magam a lisztféléket (igaz, abban is vannak adalékok), és kenyérsütő géppel megvan a ''saját'' kenyerem, amiben kevesebb az adalék, kevesebb szállitó piszkolja össze, NEM fogdossa össze pár tetves vevő, stb... :R
Én is fogyózok. Nem járok mekibe. Bár, néha-néha betévedtem, de utánna plussz táncórákat kellett alkalmaznom, hogy lemenjen az a pár plussz kiló. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#43) Allien válasza harry (#41) üzenetére


Allien
veterán

Szorry, tényleg nem Neked szántam, félre hord az egerem. :B :R
(lehet, most jön elő az a sok Exxx ? ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#44) harry válasza Allien (#37) üzenetére


harry
veterán

Na ez meg a másik, szintén vicc, hogy nem lehet rendes tejet kapni, vagy szar porból van, vagy a tehén nem kap rendes kaját, de hogy nem tejet iszol az biztos. Erről itt egy nagyobb cikk: [link]. Most persze nem azt akarom mondani, hogy akkor ne is együnk/igyunk semmit. Csak azért érdemes átgondolni mégis mit teszünk a szervezetünkbe (és mennyit).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#45) harry válasza Allien (#42) üzenetére


harry
veterán

Én nem említettem kenyeret :D És nem is ettem már több mint egy hónapja. Egyszerűen nem kell, átálltam másra, és nincs rá szükségem (reggeli műzli/zabpehely, persze nem a cukros gagyi, hanem a természetes).
(#43) - semmi gond :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#47) Loha válasza Allien (#39) üzenetére


Loha
veterán

Itt arra gondoltam kb. hogy egy átlagos nagyvárosban élő ember, nem engedheti meg magának, hogy mondjuk gyalog vagy biciklivel menjen dolgozni. Ha gyalog megy, túl sok időt vesz el az közelekedés, és addig is szívja a szennyezett levegőt, a bringa meg még életveszélyes is :D Ha pl. pest belvárosából ki lennének tiltva az autók, akkor sztem biztosan rengetegen választanák a bringát mint közlekedési eszközt, mert olcsó, egészséges, és a BKV-hoz viszonyítva sebességben is versenyképes, és a napi mozgás is le lenne tudva vele.

Kalandor: Ugye a sok vízlágyítós reklámban meg az van, hogy Magyarország területén általában kemény a víz, a víz pedig nem mástól kemény mint az ásványi anyagoktól. Az más kérdés, hogy miből mennyi van benne, de az a lényeg, hogy van benne jó sok :DDD Egyébként a pesti víz bügös... :( (nálam)

[Szerkesztve]

(#48) godside válasza ngabor2 (#38) üzenetére


godside
tag

A guarana a Paullinia cupana nevű kúszónövény tisztított magja, melynek fő összetevője a guaranine, ami a koffeinnel kémiailag azonos vegyület. A növény az Amazonas esőerdeinek egyes elszigetelt foltjaiban honos kúszó cserjeféle, melynek borsószem nagyságú magjait szárítás után porrá őrlik. Az élelmiszeripar a guaranát főleg ízesítőként használja, többek között energiaitalokbanitalokban, hosszantartó hatása, szemben a kávé rövid hatásfokával a koffein csersavakkal való komplex kémiai kötéseinek tudható be.

Ezzel szemben a guar gumi (E 412 néven nyilvántartott élemiszer-adalék) tápanyag és vízraktározó szerepet tölt be az indiai szubkontinensen őshonos Cyamopsis tetragonoloba nevű (magyarul Guar mézga) hüvelyes cserjében. Egységes szerkezete és könnyen zselésedő tulajdonsága miatt élelmiszeripar stabilizátorként és állományjavítóként használják szószok, jégkrémek, sörbetek, illetve pékáruk és tésztafélék, porok, stb. készítésénél, melynek finomított formája a guar-liszt.

Önmagában a guar-gumi nem mérgező, jelen esetben is egy dioxin nevű vegyülettel szennnyezett szállítmányt sikerült felderíteni, és köszönhetően az RASFF-nek, remélhetőleg sikerült még viszonylag időben észrevenni és megakadályozni az adalékanyag nagyobb mennyiségben történő felhasználását.

A dioxinok az ipari tevékenységből eredő, környezetbe kerülő mérgező, rákkeltő anyagok, élelmiszerekbe környezeti szennyeződés, vagy véletlen technológiai hiba folytán kerülhetnek be. A környezetben előforduló dioxinok kémiailag nem azonos vegyületeket jelentenek, ezeket a vegyületeket közös tulajdonságaik alapján sorolják azonos csoportba. Természetes körülmények között a geo- és bioszféra nem tartalmaz e csoporthoz tartozó vegyületeket, egyértelműen ipari tevékenység következtében kerülnek a környezetbe, benne vannak például a kipufogógázban, a zsírok bomlástermékeiben. Ismeretek szerint a dioxinok lényegében a szerves klórozott anyagok gyártása és alkalmazása (papírfehérítés, cellulózipar) során, valamint kohászati tevékenység során, alumínium-, réz- és vasalkatrészek visszanyerése és újrahasznosítása, hulladékégetés, fáradtolaj-tüzelés, kábelégetés és egyéb anyagok égése következtében keletkeznek.

A dioxinok mindenhová eljutnak a levegő porszemcséihez kapcsolódva, így jelen vannak a nem ipari területeken is, kiváló zsíroldékonyságuknak köszönhetően a táplálékláncba is bekerülhetnek. Növények a talajból általában nem tudják megkötni a dioxinokat, az állatok szervezetébe azonban a dioxin a természetes táplálékláncon, takarmányon és szennyezett ivóvízen keresztül bejuthat. A nagyobb mértékű dioxinmérgezés első jelei a bőrön kiütések un. „klórakne” formájában jelentkeznek. Mérgezés során károsodik az ideg és immunrendszer, hosszabb távon a dioxin rákkeltő hatású.

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#49) harry válasza Kalandor (#46) üzenetére


harry
veterán

Jó nyílván van, de elég elhanyagolható mennyiség.
Ezt a túlzásba vinni dolgot eléggé kétlem (mint pl vitaminoknál is). Akkor lenne gáz, ha vmi tablettából szedném be, vagy egyéb ok miatt nem kellene hozzá víz és lerakódna a vesében. De mivel eleve vizet iszom ezért kétlem, hogy ebből baj lenne. És itt nem napi 0,5-1 literre gondolok, hanem inkább 3-5l környéke. Vagy legalábbis ennyit kellene (ennyit viszont nem ásv.vízből mert az mégiscsak drága lenne).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#50) godside válasza harry (#49) üzenetére


godside
tag

en megszlopalok napi 3-5 liter folyadekot siman mjuk 2 flaska 1.5l-es PET palackos olcso vizet (melo) es 2-5 0.5l-es malataszorpot (itthon ;) ) ez legkevesebb 4 lutyo (hozzateszem gyorsan ez leginkabb nyari honapokban jellemzo)

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.