Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) tocsa


tocsa
senior tag

Engem az idegesít, hogy mindenhol sumákolják, hogy akkor most mennyi is az mennyiségű kaja, ami komoly gondokat okozhat. Nem kell sokáig keresgélni, meg lehet találni a neten az oeti oldalon a választ. Én mérnök vagyok és számokat is látni akarok.

''Felhívás az élelmiszer és takarmány gyártók részére

3. melléklet
Tájékoztató a guar gumiról és a dioxinról
http://sgicenter.oai.hu/oai/oevi/etbi_8.doc

Az EU a dioxinok megengedhető heti bevitelét 14/pg/ttskg-ban rögzítette, ami 60kg-os felnőtt ember esetében 120 pg TEQ dioxin mennyiségnek felel meg.

Ez az érték a riasztásban szereplő 11560. számú tételből vett guar liszt mintából fogyasztott napi 0,3g mennyiség meghaladja. Amennyiben a guar lisztet az előírásoknak megfelelően feldolgozzák (feldolgozásnál kb.1% guar lisztet tartalmaz a végtermék), úgy ez az érték a végtermékből 30 gramm napi elfogyasztásával érhető el. Az adalékanyagot tartalmazó termékcsoportoknál a naponta elfogyasztott mennyiség azonban ezt az értéket általában meghaladja.''

Szóval csak a matekon múlik, mennyi az annyi. Magyarul: ha van egy terméked, aminek az 1%-át alkotja a guargumi, akkor abból mindössze 30g-ot (!!!) ha eszel, akkor összejön az egészségügyi határérték. És nem is világos, hogy akkor arra a napra jön cska össze, vagy már az egész hétre megvan a betevőd a dioxinból.
Konkrétabb példa, van valami egészséges barna kenyered, amit feljavítottak 1% guargumival, abból midössze 3 dekát ha megeszel, akkor megvan a dioxin határérték. Erről kussol mindenki. Mert ez így elég szar egy szám, akár pánikra is okot adhatna.

És a vállalkozásnak magától kell jelentkezni és leperkálni a majdnem fél milliót a vizsgálatért. Képzelem mennien jelentkeznek majd! Hurrá, a lehetséges 200.000-ből már 200-an jelentkeztek, de jó!

Jó étvágyat!


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.