Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Create. válasza Duck663 (#147) üzenetére


Create.
addikt

Mert annak a maradék 5%-nak van csak rt képes kártyája, ami bírja is😂

[ Szerkesztve ]

(#152) Jesus_Shaves válasza jedis (#141) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

csak ma már nem úgy működnek a dolgok, mint 20 éve. Eleve van az UHD felbontás, 120/144/165 vagy még több Hz-es képfrissítés, RT. Egyszerűen nem megy minden egyszerre, legfeljeb butított grafikával. Szóval fél misi ide vagy oda, de kompromisszumok vannak, és lesznek is még jó sokáig.

(#153) Gyuri27 válasza jedis (#149) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ilyet az élet. Mindenkinek van egy jó terve. Amig pofán nem vágják by Tyson. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#154) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Jó volt nézni, hogy végre odatette magát az AMD. Ha nem újítottam volna nemrég gépet most biztos kivárnék egy újabb Radeont.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#155) Duck663 válasza Bandit79 (#150) üzenetére


Duck663
őstag

Igen, újabban az AMD alulértékeli a termékeit, szóval lehet a független méréseken még jobb is lesz! :)

Sok mindent nem tudunk, nem tudjuk a procit, nem tudjuk a játék beállításait, nem tudjuk volt-e RT kapcsolva bármelyiknél is, 4K, best API és 300W ennyit tudunk.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#156) arn válasza jedis (#149) üzenetére


arn
félisten

Miert? :) az ovek volt a leggyorsabb kartya egy generacion keresztul. A kartyakra meg varni kell, az amd mikor lesz leerheto?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#157) Create. válasza GodGamer5 (#154) üzenetére


Create.
addikt

Ha az a 2060 reális az adatlapodon, akkor még várhattál volna egy jó ideig, mire abban az árkategóriában is lesz kártya. Feltéve, ha nem lennél hajlandó a mostanitól sokkal többet adni érte. Ezzel legalább már játszhatsz, élvezheted.

[ Szerkesztve ]

(#158) koko52 válasza arn (#144) üzenetére


koko52
veterán

Szerintem kihozták, mert nincs 3000.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#159) bozont válasza jedis (#149) üzenetére


bozont
veterán

Amúgy én nem értem mi ez a nagy sajnálkozás a 2080Ti (és tulajok) irányába. A kártya 2018 végén jelent meg. Bő 2 évig ez volt a csúcs és a teljesítménye sem lett kevesebb. A fejlődés viszont nem áll meg, persze hogy jönnek erősebb kártyák. Szerintem aki ilyen csúcs kártyát vesz, azzal is tisztában van, hogy nagyobbat lehet az árán bukni mint az olcsóbb modellekkel.

(#160) Duck663 válasza bozont (#159) üzenetére


Duck663
őstag

Szerintem úgy értette, hogy akik mostanság vettek 2080Ti-t... őket sajnálja. De ne sajnálja, mert ha olyan maflák voltak, hogy nem tudtak várni 1-2 hónapot, akkor megérdemlik.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#161) koko52 válasza bozont (#159) üzenetére


koko52
veterán

Van aki csak pár hónapja vette 400+k-ért. Alza is tele volt elállós 2080ti-vel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#162) iguana válasza Duck663 (#147) üzenetére


iguana
őstag

szerintem is. én, és a nem mérvadó saját kis környezetben pont telibesza...egyáltalán nem érdekli az embereket az RT. sokan úgy vannak vele, hogy túl sok teljesítménybe kerül, ráadásul úgy, hogy "hááát, meh. jó-jó, de talán majd 2-3 év múlva. majd nézzük akkor meg."
most és rövidtávon az RT nem az a dolog, aminek hiányáért fájón, könnyeket csorgatna az ember. szerintem.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#163) jedis válasza arn (#146) üzenetére


jedis
senior tag

Én úgy gondolom, ahogy majd egyre jobban terjednek el az új konzolok, egyre jobban az lesz a fejlesztési alap játékok terén. Az meg RNDA2. Majd amikor egy AAA-s játék fejlesztése során "bevízionálják", hogy kb. 10 milliót fognak eladni belőle, amiből 8 millió konzolos lesz, a maradék 2 millió meg PC-s, és ebből a 2 milliós PC-sből csak kb. 100 ezer DRX 1.0 kompatibilis, ami az össz. darabszám 1%-a, nem biztos, hogy túl sok energiát, és munkát fognak belepumpálni. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#164) arn válasza koko52 (#158) üzenetére


arn
félisten

Amd van? A prezentacio es a referencia kepek alapjan nekem ugy tunik hogy ok sem tul raerosen csinaltak a dolgokat, meg mindig tobb kerdojel van.

mikortol lehet megvenni? En nem szamitanek konnyen elerheto, jo aru kartyakra egyik oldalrol sem a kov egyket honapban :(

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#165) Zoltn


Zoltn
senior tag

Jöhet egy 6800 ajándék Cyberpunk-al! :D :U
Csak aztán tényleg lehessen kapni is.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#166) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ami meg egy plusz tockos lesz az Ampere-nek...ott semmi tuning potencial nincs, az AIB kartyak gyakorlatilag ugyanazt tudjak mint az FE

AMD-nel viszont mar tudni hogy az AIB kartyak magasabb orajelekkel jonnek.

(#167) Malibutomi válasza arn (#164) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

18-tol lehet megvenni oket.

Az nekunk jo ha nem szamitasz arra hogy elerhetoek lesznek mert eddig minden varakozasodnak az ellenkezoje jon be.

Amugy itt irtad hogy szerited a csucskartyat mutattak bea Zen bemutato vegen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#168) koko52 válasza arn (#164) üzenetére


koko52
veterán

Már írtam, hogy egyik sincs. AMD nov 18-tól. Hogy mennyi? Ki tudja...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#169) koko52 válasza Zoltn (#165) üzenetére


koko52
veterán

És lesz far cry 6 ajándék is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#170) arn válasza jedis (#163) üzenetére


arn
félisten

A konzoloknal is akarnak raytracet a maga szintjen. Engem inkabb az atjarhatosag erdekelne az nv es az amd megoldasa kozott.

Amugy nem kerdes, hogy melyik lesz a befuto hosszu tavon, ujradefinialja a 3ds jatekokat. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#171) jedis válasza Duck663 (#160) üzenetére


jedis
senior tag

Persze , hogy úgy gondoltam ! :D Aki megjelenéskor vesz új VGA-t, az általában tisztában van vele, hogy meg kell fizetni az újdonság (fel)árát, és kezdeti bug-okat, meg kiforratlan driver f.szságokat. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#172) arn válasza Malibutomi (#167) üzenetére


arn
félisten

Sorold, mik jottek be ellenkezoleg? :) varjuk meg a kijelentesekkel a fuggetlen teszteket, az nv prezentacioi es tenyleges tesztek kozott is volt jocskan elteres.

kicsit olvasd tovabb, hogy meg mit is irtam a bemutatorol... hogy aktualisan annyit tudnak, de az nem jelenti azt, hogy az lesz a vegleges kartya. A ref kartya leakek is baromi frissek voltak, szvsz legalabb annyira kapkodoak, mint az nv oldalan. Annyi elonyuk van, hogy kisebb esellyel lesznek olyan kihozatali problemaik, mint az nvnak. Szal ha egyszer beindul a gyartas, utana nem fog ugy akadozni, mint az nvidianal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#173) Semin válasza arn (#170) üzenetére


Semin
senior tag

Ha végre méltóztatna megjelenni a Cyberpunk 2077 ott már valós hozzáadott tartalom mellett lehetne megnézni milyen teljesítményre képesek a kártyák.
@jedis
Ha már egy egyszerű WoW-ban is van RT akkor csak idő kérdése és mindenben lesz.

(#174) Redmaster


Redmaster
csendes tag

Amúgy mi koca gémerek járunk a legjobban most. A HA telelesz olcsó kártyákkal (én egy 280x-et fogok lecserélni ezután amit itt vettem használtan pár generációval újabbra). Aztán most felpörög majd a 4k-s monitorok piaca is aminek következtében lemennek az árak mivel mostmár lesz értelme használni őket. Én nem csak a bemutatónak örülök hanem hogy eljött a 4k kora tényleg.

Baconbe csavart szalonna

(#175) Bandit79 válasza iguana (#162) üzenetére


Bandit79
aktív tag

..ja értjük ..ilyenkor mikor nem az AMD hozza az újdonság feature-t , akkor nem érdekes , anélkül kell élni. :R köszönjük meg lehet mindent magyarázni... :)

Az RT viszont nem elhanyagolható , mert ez még akkora lépés a grafikában , meg játékélményben , ami már régen nem volt... Érdekes lenne , ha azért költene valaki többszázezret vga-ra ,hogy ne használja ki , és csak mersékelt szinten lássa a gamét.. :)

(#176) Malibutomi válasza arn (#172) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mint irtam, szentul hitted hogy mar a legnagyobb kartyat mutattak be - nem
Azt is hitted hogy a 3080-at sem fogjak elerni - ez sem jott be.

(#177) flydomi válasza Segal (#77) üzenetére


flydomi
junior tag

--Azért itt minden extra rá van tolva a méréseknél a 6900xt-re. Ez is erősen marketingszagó lehet mielőtt mindenkinél rózsaszin köd lesz, de tény hogy jobban hangzik a diák alapján.

A masod-harmadgeneracios prociknal se nagyon hypeoltak(kamuztak) tul a dolgot,ahogy az a bordzsekis szemuveges Nvidias emberke. :)
Jelenleg az AMD uj uzletpolitikajaval es hozzaallasaval sem a Nvidia marketingjet koveti. :N
Igy nincs az a bizonyos rozsaszin kod.
Velemenyem szerint nincs erdekukben,hogy eljatszak a nagyfiut,ahogy az a szerencsetlen homaly tette magaval. :)
Itt most tenylegesen a gamereket akarjak "kiszolgalni bizalmi szinten is.

(#179) Malibutomi válasza Bandit79 (#175) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hat ami RT-t en jatekokban lattam ott vagy nagyitoval kellet tkeresni hol a kulonbseg, vagy orrba szajba vot tolva tok feleslegesen, kis tulzassal meg a kovek is mint a tukor vertek vissza minden fenyt.

Az egyetlen konnyen eszreveheto valtozas az a felezett FPS volt akkor is ha a grafikaban alig volt eszreveheto valtozas....szoval jelen allapotaban engem pl nagyon nem izgat.

Pont a minap volt egy video 3090-el osszehasonlitva RT on/off, DLSS on/oss Watchdogs legion-al....hat ott aztan semmi kulobseg nem latszott 1-2 tok felsleges tukrozodesen kivul.

(#180) Bandit79 válasza koko52 (#168) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Fogadni mernék ,hogy 1-2 héten belűl bejelentik,késik a gyártás.... :)
Itt mindenkinek bilibe lóg a keze úgy látom.. mikkr volt olyan az elmúlt években mikkr időben jöttek ki?

(#181) Geller72


Geller72
veterán

..Mindeközben 370 ft lett 1 Euró.. ..Dübörög..

(#182) Mark023


Mark023
tag

Nekem van egy olyana érzésem, hogy a 6900XT fölött még lennie kell 1 kártyának. Pletykák szerint lesz egy nagy kari, ami csak ref AMD-lesz. A 6900XT meg nem az, vagy én értettem férre?

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#183) Malibutomi válasza flydomi (#177) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez amugy igaz, mindent ratoltak, de egy masik dian rajta van hogy azok ilyan 4-6$-ot szamitanak.

Ellenben, a NAvi-ban az Ampere kartyakkal szemben van tuning lehetoseg is...azt mar most tudni hogy az AIB kartyak joval magasabb orajelekkel jonnek.

(#184) KJ82


KJ82
senior tag

Remélem lesz valami kisebb kártyáról is hír hamarosan. Mostanában szeretnék újat venni, eddig 5600 XT vagy 5700 volt kinézve, de még várok vele ezek után.

Phanteks P300A - Ryzen 5 5600 - Asrock B550M Pro 4 - Crucial Ballistix Black 2x8 - Sapphire Pulse 6700 Eladó Acer Aspire 5 R6UB- 32 hó gari, Ryzen 5300U, Vega 6, 2x8 GB )

(#185) Viktor77 válasza Semin (#173) üzenetére


Viktor77
titán

Azért azt hozzá kell tenni, hogy csak árnyékok, meg 1-2 fényeffekt van RT-sítve a WoW-ban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#186) Bandit79 válasza Malibutomi (#179) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Felesleges neked bármit is írni , úgyis az AMD felé beszélsz... :) . Aki azt mondja egy Rt re hogy kb semmi az meg is érdemli... amúgy az nem csak látványeffekt... játékra is hatással lehet ..
Úgy bírom mikor minden AMD huszár megpróbalja megmagyarázni miért nem kell az RT, a másik oldalról meg minden kis fisz-faszt felmagasztalnak..
Amúgy az ilyen embereknek az RT addig lesz mellékes , amíg kedvenc gyártójuk el nem éri a szintet mikor ők is tudják érdemlegesen használni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#187) Malibutomi válasza Mark023 (#182) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Felreertetted..a 6900XT az AMD ref kizarolag - legalabbis most.

Az MSI es Giga kartyak mar tuti jonnek de csak 6800 es 6800XT

(#188) Malibutomi válasza Bandit79 (#186) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyszerubb ha elfogadod hogy vannak akiket nem hat meg az RT jelenlegi formajaban...szinte semmit nem tesz hozza (nekunk) az elmenyhez.

(#189) Mark023 válasza Malibutomi (#187) üzenetére


Mark023
tag

Mivel az AMD szereti a 50-es számot használni, ezért gondoltam erre... 6950XT.... de ettöl függetlenül jöhetne :D

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#190) Dr. Akula válasza Malibutomi (#94) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezek szerint megvolt a marketingbullshit, már csak a valós teszteket kell megvárni. "up to..." = "akár", mint a reklámokban, hogy akár 90% kedvezmény - 10 éve raktáron porosodó beragadt készletre, amúgy meg semmi. Mennyi lesz a minimum fps? Abban is tudja tartani a lépést? Mert ez eddig csak annyit jelent hogy az AMD szerint voltak olyan pillanatok ahol hasonló fps-t tudtak mérni. Már ha nem Photoshoppal mértek egyáltalán. :)

(#192) Bandit79 válasza Mark023 (#189) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Amúgy ezt nem értem miért kell ujra meg újra visszatérni a már egyszer létező számozásokhoz... ez a számozás nár 1x el volt taposva 10 éve, inkább adtak volna más nevet a vga-nak.

[ Szerkesztve ]

(#193) Duck663


Duck663
őstag

Hmmm, azon gondolkoztam most el, hogy az RDNA-s lapkákkal folyamatosan 50%+ perf/watt lépdeltek előre, vajon az RDNA 3 esetén is képesek lesznek valami hasonlóval előállni? Egyszerűen elképesztő, hogy azután a p.cspörgetés után ami a GCN-ekkel ment, most úgy lépdelnek előre, mint gazella a szavannán, leopárddal a nyomában, ez valahogy teljesen elképzelhetetlen volt korábban.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#194) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Arról volt valami infó, hogy alacsonyabb felbontáson is ugyanúgy hozza-e a szintet, mint 4k-ban?

Ugye a 3080 is 4k-ban űber, alacsonyabb felbontásokon meg 10-15%-ra van a 2080ti-től.

(#195) Bandit79 válasza Dr. Akula (#190) üzenetére


Bandit79
aktív tag

..ha kicsi a minimum fps , akkkr itt a PH-n az most nem lesz lényeg... :))

(#196) Semin válasza Viktor77 (#185) üzenetére


Semin
senior tag

Valahogy az RT-nek a hangulata amit pl WoW-ban hozzátesz tetszik. Én szeretném ha mindkét oldal megoldása jól működne, és lehetne belőle profitálnunk.
@Malibutomi
Jó határozott a véleményed a témáról. Ki is próbáltad vagy csak láttad azt aki megtette? Esetleg csak a teszek azt mondták? :B

[ Szerkesztve ]

(#197) Mark023 válasza Bandit79 (#192) üzenetére


Mark023
tag

Egy kutatás szerint az emberek inkább jobban preferálják ha egy terméknek neve van mint száma. Náluk szerintem pont a szám tetszik.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#198) Duck663 válasza Bandit79 (#195) üzenetére


Duck663
őstag

Az RDNA a minimumokban jól állt, de amúgy ez megint lehet procifüggő is, és alkalmazásfüggő is, sőt még a kiforratlan driver számlájára is írható lehet a történet, de akár a régi API (DX11) is bekavarhat.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#199) Dr. Akula válasza DeathAdder (#194) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Leginkább 4K-ban kell az fps, fullHD-ban már tökmindegy hogy 200 vagy 300.

(#200) lgdavid112


lgdavid112
csendes tag

A kérdés, hogy mikor lesz, HA lesz 6700. Úgy tűnik, mintha 500 dollár alatt már nem létezne a piac, oldja meg a paraszt használt kártyával... RT számokról jó lenne több infó. De a lényeg, hogy a bőrkabátos zöld goblin :O verje a fejét a flancos konyhapultjába! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.