Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Dragon3000 válasza Create. (#299) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez már ilyen, hogy magyarázzuk ki a dolgot. Nvidia esetében ugyanúgy oc-nak a felhasználók és a többi, de ugyanígy igaz ez a polaris és vega megoldásokra is, ott miért nem jöttek elő ezek a gondok?

(#302) Create. válasza Dvix (#300) üzenetére


Create.
addikt

Na ez egy nagyon jó kérdés. Ha kell most vga, akkor vegyél, ha ráér, akkor meg várd meg az újakat. Én a 3060 teljesítményére várok, az lesz a döntő, hogy cserélek-e vagy sem (vagy ha lesz raytracing képes 6700xt / 6700 / 6600xt), bár azért az nvidia ebben előrébb jár picit, főleg a dlss miatt választanám azt.

(#303) Create. válasza Dragon3000 (#301) üzenetére


Create.
addikt

Ezt nem tudom. Azt viszont tudom, hogy annak idején a mindenhol stabil, kitesztelt oczott gtx1070 gaming x-et az apex kilépkedéssel torelálta állandóan.

de most érted, engem is megkérdezhetsz, hogy nálam meg miért nem volt gond az 5700xt-vel 1év alatt se? Ez ilyen magic. A választ senki se fogja tudni megmondani.
Ami biztos, hogy neten rendelném és 14nap alatt kijönne, ha gond van driveresen, ha van, akkor meg mehet vissza. Tudom ez is nyűg, de így biztosabbra lehet menni.

hiába ajánlana bárki nvidiát vagy amd-t, ha nálad meg pont rossz valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#304) Dragon3000 válasza Create. (#303) üzenetére


Dragon3000
veterán

Tudod ez olyan, hogy nálad meg nálam, meg sokaknál nincs gond, ez még nem fogja vigasztalni azokat, akiknél van. Sőt az amd által elismert hibák 99%-val sem találkoztam, amikor amd kártyám volt, ez ilyen szerencse kérdése. A driveres gondokkal meg az a gond, hogy van akinél különböző frissítéseknél előjön majd megszűnik majd megint előjön egy adott hiba, mondjuk ezt pont nvidias felhasználó írta, ilyen esetben nem sokat ér a 14 nap.

[ Szerkesztve ]

(#305) Create. válasza Dragon3000 (#304) üzenetére


Create.
addikt

Persze, ezért kell mindenkinek magának kipróbálni és nem másra hallgatni.

Olyankor rollbackelni kell, ha van rá mód és a működő verzión maradni. Ha meg a játék frissítés miatt van és nem lehet rollbackelni, akkor azt szerintem nem a driver számlájára kell írni.

[ Szerkesztve ]

(#306) Dragon3000 válasza Create. (#305) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szó szerint az volt a gondja, hogy az új játék miatt kellett a friss driver, viszont a régebbi játékok meg szarakodtak az új driverrel. Ez nvidia hiba volt :D

(#307) Dvix válasza Create. (#302) üzenetére


Dvix
senior tag

áhhh. oké! Várok! :R

(#308) Heroes fan válasza Create. (#302) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ezek alatt nem lesz mivel értelmetlen hülyeség. Rengeteget levesz az fps-ből és ha a 6800xt tud 60 fps-t vele ha igazak az eredmények akkor mondjuk a 6600-as tudna 25-öt, értelmetlen lenne.

(#309) Pug válasza Heroes fan (#308) üzenetére


Pug
veterán

Attol fugg, hogy mire epulnek majd a low level kartyak, ha korabbi chip-ekre, akkor nem lesz, ha RDNA2-esekre, akkor lesz, mivel ott van a CU-kban....

Es mivel a 6700, 6600 biztos RDNA2-re jon (Navi22), igy a kerdes meg is lett valaszolva.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#310) Create. válasza Heroes fan (#308) üzenetére


Create.
addikt

2060superrel is lehetett dlss-el nyomni 70 körüli fps-el raytracing on pl a controlt is. Tudom, mert játszottam vele.

[ Szerkesztve ]

(#311) Heroes fan válasza Create. (#310) üzenetére


Heroes fan
őstag

Tomb raidert néztem ottan pocsék 30 alatt van.

(#312) Create. válasza Heroes fan (#311) üzenetére


Create.
addikt

Dlss-el ott is 60 fölött van. Természetesen fhd-ról van szó, a dlss meg 720p-re állítva. Csak akkoriban még a dlss sokat rontott a natív fhd-hoz képest, de mára már sokat fejlődött, így megnézném egy rtx3060 szintű kártyával. Nem tudom, hogy amd oldalon van-e olyan mint a dlss (talán a fidelityfx?) Nekem ez így megfelelő beállítás, tudom sokaknak ez nem lenne elégséges, de nekem az.

[ Szerkesztve ]

(#313) Heroes fan válasza Create. (#312) üzenetére


Heroes fan
őstag

Az érdekes hogy állítottad be hogy megvan a 60-asod?

(#314) Create. válasza Heroes fan (#313) üzenetére


Create.
addikt

(#315) martonx válasza Create. (#314) üzenetére


martonx
veterán

Most itt csak én nem látok ki és bekapcsolt RTX között képminőség változást? Ha ennyi az RT képminőség javító hatása, akkor őszintén minek bekapcsolni? :D

Én kérek elnézést!

(#316) Pug válasza martonx (#315) üzenetére


Pug
veterán

A tudat, hogy megy az RT, megfizethetetlen... minden masra ott a Mastercard, vagy a vesed.... :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#317) #16820480 válasza martonx (#315) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert kb statikus fényforrások vannak végig, úgy nem is nagyon látszik különbség.

(#318) Create. válasza martonx (#315) üzenetére


Create.
addikt

Utólag lett ebbe a gamebe implementálva, nyílván nem olyan, mint a controlban. De fejlődni fog, meg szerintem a fejlesztőknek könnyebb a raytracinget használni, mint statikusan megírni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#319) #16939776 válasza martonx (#315) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az árnyékok sokkalta lágyabbak, persze ez a textúrák minőségén amire vetül ez nem hoz sokat. De ugrálás közben kb.: csak annyi gyakorlati hatása van, hogy nem villog a fény/árnyék közti váltásnál a karakter háta, így talán az RTX-nél kevésbé zavaró ill. vonja el a figyelmet, de a +20 FPS+villogás és az "RTX" közül, én sem tudom eldönteni, hogy melyik a szerencsésebb.

Részemről keresnék inkább egy low-quality shadow beállítást, ami nem ad ilyen éles körvonalakat, ezzel megszűnik a villogás, ráadásul mindkét a videón látott megoldásnál jóval kevesebb frame time-ot eszik, és több fps-t ad. ;]

[ Szerkesztve ]

(#320) edward2 válasza martonx (#315) üzenetére


edward2
addikt

Ha figyeled a karaktereken lévő árnyékot szerintem ég és föld a különbség.

Most az már másik kérdés ettől lesz-e élvezhető egy játék viszont a technológia jobb ha fejlődik és nem áll meg.

(#321) gejala válasza martonx (#315) üzenetére


gejala
őstag

Tomb Raiderben nagyon gyenge lett az RT. Ha nem ultrán használod, konkrétan rosszabb minőség, mint az ultra raszter. Nem ebben a játékban kell lemérni, mit tud az RT.

(#323) martonx válasza edward2 (#320) üzenetére


martonx
veterán

Köszi! Így már valóban látok különbséget, bár ég és földnek nem nevezném, hiszen ha valóban akkora különbség lenne, akkor avatatlan szemmel is észre lehetne venni, nem csak úgy, ha szólnak, hogy direkt mit kell figyelni :R

Ettől függetlenül egyetértek, hogy ígéretes a technológia, Minecraftban pl. nagyon látványos a különbség (más kérdés, hogy oda is éppen minek), nem is az RT technológiával van bajom, csak az tűnt fel a konkrét bemutatónál, hogy nem tűnt fel semmi, pedig nagyon figyeltem :D

Én kérek elnézést!

(#325) Dr. Akula válasza #16939776 (#270) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

2020-ban járunk, ébresztő! Téged se kényszerített senki a 4K-ra, de ehhez minek vadiúj kártya, mikor tele az apró fullHD-ssal? Már a 980 is bőven elég volt erre a szintre, nem véletlen hogy már minden gyártó a 4K-t reklámozza.

(#326) Create. válasza Dr. Akula (#325) üzenetére


Create.
addikt

Majd szólj, ha fhd ultrán minden játék megy fix 144fps-el egy középkategóriás kártyán. 980, na ne nevettess már, az újabb játékok megeszik ultrán fhd-ban, még a 60fps sincs meg, nem hogy a 144.

[ Szerkesztve ]

(#327) Dr. Akula válasza Create. (#326) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

200 fps elég lesz?

(#328) Create. válasza Dr. Akula (#327) üzenetére


Create.
addikt

1, ez nem 980.
2, ez nem középkategóriás kártya
3, itt sincs minden játékban meg 144fps fhd-ban.

szerintem nem csak én vagyok vele úgy, hogy inkább a fhd felbontást preferálja jobban a magas fps mellett, mint a 4k-t alacsony fps mellett. Arról nem beszélve, hogy sokan még 200ezret se hajlandóak kiadni egy kártyáért, pl én se, akkor se, ha megtehetem.

[ Szerkesztve ]

(#329) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#327) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az előbb még 980-ról írtál, erre válasznak beraksz egy 400e-res vga-ról egy videót? Ez most, hol igazolja a 980-as elméleted?

(#330) Dr. Akula válasza Create. (#328) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

1. És? Előbb még középkategóriást kerestél, nem 980-at.
2. De, ez már az. Lemaradtál a 3000-es Nvidiák megjelenéséről.
3. Jaj, van ahol beesik 139-re is, mekkora katasztrófa... Mellesleg nem csak 144-en lehet játszani, már a 60 is folyamatos. De te biztos veszel hozzá millás hificuccot is, mert a 100 ezres hangkártya nem szól elég jól, és hát bizonyára abban is ilyen igényes vagy...

(#331) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#329) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azelőtt meg más fórumba is írtam, de hogy jön ez ide? Mit kell igazolni azon hogy a 980 elég fullHD-ra, nem olvasol teszteket?

(#339) Create. válasza Dr. Akula (#338) üzenetére


Create.
addikt

2020-as tesztet linkelj mai játékokkal, ne 2014-est. Elvégre te mondtad, hogy 2020-at írunk, nem?

(#340) Dr. Akula válasza Create. (#339) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

6 év alatt elinflálódtak az fps-ek? Ami akkor 60 volt, az most nem annyi? Így van, 2020 van, és ma már 4K-ra gyúr mindenki. Legfőképp a gyártók. Mutass már egy mai videokártyát amit fullHD-s tudással akarnak eladni!

[ Szerkesztve ]

(#342) Create. válasza Dr. Akula (#340) üzenetére


Create.
addikt

Mutasd meg akkor, hogy pl az rdr2 hogy megy fhd ultrán a 980-on. A raytracing miatt meg fontos a kisebb felbontás is, ha natív felbontásban akarsz játszani.

(#346) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#331) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy már írták, ne 2014-es teszteket hozzál az érvelésedhez, mert a mostani játékoknak már nagyobb a gépigénye és ezeknél már elvérzik a 980 fullhd-n is. Amúgy a 980-as írásodra kérdeztek rá és arra reagáltál 2080ti-vel. Ha csak trollkodni akarsz, akkor inkább ne is válaszolj a másiknak.

(#349) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#348) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te akarsz 144 fps-t meg RTX-et középkategóriában, de a 980-tól már nem tudsz elrugaszkodni, pedig az már rég nem közép, hanem alsókategória, de ugye fogalmad sincs hogy mi ezzel a gond...

(#350) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#349) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ember szerintem nézd, hogy kinek válaszolsz, én sehol nem hoztam 144fps-t és rtx-et. Azt írtam, hogy fullhd-ra ma már kevés a 980, mert sok esetben a 60 fps sincs meg vele. Még mindig a 980 elég 2020-ban fullhd-ra állításodra reagáltam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.