Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) beers


beers
addikt

Megindul a szlovákiai karácsonyi bevásárlás! :C

M&N

(#102) Yeffy válasza lezso6 (#98) üzenetére


Yeffy
veterán

vilagos, koszi a kis osszefoglalot! :C
igy mar ertheto, miert dontottek emellett.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#103) Segal válasza gabika1972 (#91) üzenetére


Segal
veterán

Papíron igen aztán majd a gyakorlatban attól függ mekkora raktárkészlet lesz.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#104) Televan74 válasza Heroes fan (#96) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lesz 1080p -s kártya is, csak várni kell rá.
Az lenyűgöző hogy most a pénzesebb 4K játékosok felé nyitottak először. Ha te annyira szeretnél 4K -s kártyát 250.000Ft -tól felfelé, akkor gyerünk ess neki. De tudod mit ne aprózd el 6900XT vásárolj 450.000 Ft körül. :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#105) edward2 válasza KRoy19 (#100) üzenetére


edward2
addikt

Ja. RT teljesítményről viszont hallgattak. Sok ideje van nvidianak válaszolni ha egyáltalán kell nekik.

(#106) Semin válasza KRoy19 (#100) üzenetére


Semin
senior tag

Erre találták ki a 3080 Supert!
Ugyan ezt játszották az előző gen-nél, bár szerencsére az AMD itt jobban odatette magát.

Ejj de kíváncsi leszek, milyen okra hivatkozva hozzák ki.
Éljen az árverseny! :C

(#107) Raysen623 válasza Viktor77 (#67) üzenetére


Raysen623
addikt

Ahogyan utánaolvastam valóban. Akkor mindkét megoldást belerakták. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#108) Duck663 válasza edward2 (#105) üzenetére


Duck663
őstag

Amekkora kapkodásban vannak (össze-vissza törölgetnek VGA változatokat), fognak és kell is nekik, ahogy a különféle fórumokon látom a reakciókat.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#109) KRoy19 válasza edward2 (#105) üzenetére


KRoy19
őstag

Persze, azért mondtam, hogy várjuk ki a végét (független tesztek).

De RT ide vagy oda, akkor is szarul fest a 10gb vs 16gb, erre reagálni kell az Nvidiának márccsak presztizsből is.

[ Szerkesztve ]

(#110) edward2 válasza KRoy19 (#109) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem volt már ilyen és nem reagáltak. Lásd radeon VII

(#111) Televan74 válasza KRoy19 (#109) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hozza a 20GB -os 3080S -t! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#112) Create. válasza KRoy19 (#109) üzenetére


Create.
addikt

Majd jönnek a superek vagy a ti-k, ez biztos kalkulálva volt, mint ahogy az árcsökkentés is.

(#113) Duck663 válasza edward2 (#110) üzenetére


Duck663
őstag

A R VII nem volt versenyképes termék, nem volt igazi konkurencia, ez az.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#114) Semin válasza KRoy19 (#109) üzenetére


Semin
senior tag

Itt annak van szívás aki azt hitte a 3090 marad a top és megvette újdonság felárral... nah ott mondj okosat

[ Szerkesztve ]

(#115) koko52 válasza KRoy19 (#109) üzenetére


koko52
veterán

Egyenlőre kártyát se tudnak adni senkinek. (idén)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#116) edward2 válasza Duck663 (#113) üzenetére


edward2
addikt

Ha RTben nem hozzák sebességet akkor dönthetnek úgy, hogy nem hoznak több vramot.

(#117) Create. válasza Duck663 (#113) üzenetére


Create.
addikt

Jaja, az az a kategória volt kb mint régen az rx470-en a 8gb, hogy kb minek. A 1060 3gb-al is elvolt azért elég sokáig.

(#118) KRoy19 válasza edward2 (#110) üzenetére


KRoy19
őstag

Na jó csak a radeon VII teljesítménye a kanyarban sem volt a 2080 ti-hez képest, szóval pont leszarta az Nvidia, hogy 16gb csoda hbm2 memória figyelt rajta.

(#119) lezso6 válasza Create. (#112) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 3090-et nincs hova "okosítani". 84 SM-ből csak 2 van benne letiltva, azt már hiába engedélyezik, sokat nem ér, így emellett még órajelet is kéne emelni, ez a kettő meg anyagilag nem éri meg, így is elég mocskos drága a 3090. Ehhez új SKU kell. Abban lehet reménykedni, hogy az állítólagos GA103 az valójában egy GA102b, ami olcsóbban gyártható és magasabb órajeleket tud.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#121) Duck663 válasza edward2 (#116) üzenetére


Duck663
őstag

Igen a RT sebességről nagyon nagy a csend, de elvileg abban kifejezetten combosak, az eddigi pletyik alapján. De majd meglátjuk pár hét és jönnek a tesztek.

A nagyobb VRAM-os megoldásokat az nv törölte, ez már biztos, persze még elővehetik újra, de nincs értelme, mert az Ampere lapkák teljesen ki vannak hajtva, nem csak több memória kell, hanem több kraft is. Készül a GA103-as lapka, de ki tudja mire mennek vele, és az AMD mire készül még?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#122) lezso6 válasza edward2 (#116) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A régi DXR 1.0-ban az AMD szerintem simán gagyi teljesítményű lehet, ugyanis az RDNA 2 ray-tracing hardvere az DXR 1.1-re van felkészítve, ami egy tök más irány. Szóval a jelenlegi játékokban valószínűleg béna lesz, az újakban meg jó. Utóbbinál az NV lesz kérdéses, hogy mit fog tudni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#123) Create. válasza lezso6 (#119) üzenetére


Create.
addikt

Én a 8 vs 16gb-ra értettem a ti-t meg a supert. De szerintem a csúcs helyet nem fogják elengedni ettől függetlenül, valamit biztos lépnek majd a 6900xt-re is.

(#124) KRoy19 válasza Semin (#114) üzenetére


KRoy19
őstag

3d renderre még mindíg sokkal jobb a 3090 a 24gb vram miatt. Aki meg csak játékra vette személyi kölcsönre, az így járt.

[ Szerkesztve ]

(#125) Chaser válasza Create. (#123) üzenetére


Chaser
titán

persze, kitolják1kw-ra a tdp értéket

szerk:
egyébként meg grat amd :C , fogyasztással én azért nem vagyok kibékülve

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) koko52 válasza Chaser (#125) üzenetére


koko52
veterán

;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#127) lezso6 válasza Create. (#123) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, memória e-penisre könnyebb lépni. De a teljesítményre nem tudom hogy lehetne. Szvsz lejárató marketingkampány lesz itt. :)

Persze az még nagy kérdés, hogy az AMD kártyák hűtésileg milyenek lesznek, ugyanis nem kéne még egy 290X fiaskót eljátszani. Habár ránézésre jó lesz az.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#128) Heroes fan válasza Televan74 (#104) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ezek mikortól lesznek kaphatók?

(#129) Duck663


Duck663
őstag

Arra leszek kíváncsi, hogy milyen teljesítményt mutat majd bányászkártyaként, remélem gyenge lesz és nem szállnak majd rá a bányászok.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#130) Create. válasza Chaser (#125) üzenetére


Create.
addikt

Hát mostanában nem nagyon érdekli őket a fogyasztás úgyse😀

(#131) Create. válasza lezso6 (#127) üzenetére


Create.
addikt

Azért meg kell itt várni a független teszteket is. Amúgy a hűtés szerintem is jónak tűnik, szerintem azzal nem lesz gond.

(#132) edward2 válasza Heroes fan (#128) üzenetére


edward2
addikt

November vége december eleje.

(#134) Heroes fan válasza edward2 (#132) üzenetére


Heroes fan
őstag

És a procik amiket a végén mutattak egy pillanatra.

(#135) elder troll


elder troll
senior tag

Ki rakja fel az első 150e forintért 3090-et keresek hirdetést? ;]
Jelige: fűtési szezon

(#136) Chaser válasza Create. (#130) üzenetére


Chaser
titán

5700xt-től sokkal jobb lett a fogyaszts/teljesítmény, nv-t hozza, remélem valós tesztekben sem mást mérnek, de részemről 200w is sok :)
hűtéssel már 5xxx-nél sem volt gond top kategóriában

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#137) Segal válasza elder troll (#135) üzenetére


Segal
veterán

Jelige: Strix előnyben ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#138) Create. válasza Chaser (#136) üzenetére


Create.
addikt

Az biztos, a 5700xt nitro+ kb az eddigi legjobb kártyám minden téren. Engem a szoftveres hibák is elkerültek szerencsére. Nálam a 250w a plafon fogyasztásban. Meg tetszik ez a 1click alulfeszelés is. Meg az ui is hatalmasat lépett előre, sok kis apróság van egyébként, ami teljesítményben nem tesz hozzá, de hasznosnak találtam a 2020+ os kezelőfelületben.

[ Szerkesztve ]

(#139) amoledus


amoledus
aktív tag

Azért sejthető volt,hogy az nvidia nem véletlenül nem árazta egekig az új kártyáit, valószínűleg tudták,hogy komolyat villant az AMD de nem ekkorát :Y így elég kétséges,hogy a fanokon kívül ki vesz nvidiát :DD

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#140) Duck663 válasza #32839680 (#133) üzenetére


Duck663
őstag

Azt azért várjuk ki, mert a RDNA első verziója egyáltalán nem rossz ilyen téren.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#141) jedis válasza lezso6 (#122) üzenetére


jedis
senior tag

A legfontosabbat dolgot meg fel sem vetetted az RT-vel kapcsolatba, hogy az AMD-nél az 1.1 aktiválása milyen teljesítmény vesztéssel járhat majd, mert az NV-nél az RT használata elég drasztikus teljesítmény csökkenéssel jár. Mert szép szép ez az RT, de ha a képkockák felét be kell áldozni érte, nem biztos, hogy olyan jó biznisz, főleg az FPS huszároknak. Ha én egy nagy HC Gamer lennék ( mint anno voltam a 90'-es évek vége felé ), nem biztos, hogy egy "fél millkás" kártyának elnézném, hogy kompromisszumot kell kössek a játékok terén vele, hogy szép legyen, vagy gyors a játék. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#142) Yeffy válasza gabika1972 (#99) üzenetére


Yeffy
veterán

na igen, van egy olyan erzesem, h hamarosan nem lesz olyan nagy kongas keszletek tekinteteben. :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#143) Semin válasza jedis (#141) üzenetére


Semin
senior tag

Igazad van ez lessz a sarkalatos kérdés de... nem úgy ahogy gondolod.
RT-ben jelenleg az NV az etalon a RT+DLSS kombóval. Semmit nem láttunk az AMD RT képességét illetően.
Ha nincsen a DLSS-hez hasonló feature akkor baj van.

(#144) arn


arn
félisten

Rohadt jo lett... mar csak a raytrace teljesitmenyre vagyok kivancsi. Raszteresen egy 10-15%al tobb, mint amire szamitottam. Bar ezekkel a modokkal lesz meg kavaras, a fuggetlen teszteken vegyesebb lesz a kep.

mikor lesz elerheto, es mikor lesznek fuggetlen tesztek? Megerte ra varni. ha sikerult volna ezt kihozni a 3000 elott...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#145) Malibutomi válasza arn (#144) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pedig nagyon meg voltal gyozodve rola hogy a legnagyobb kartyat mutattak be a ZEN bemutaton...es hogy a 3080-at alig fogja elerni.

(#146) arn válasza jedis (#141) üzenetére


arn
félisten

Ez nem egy valaszthato opcio lesz a jovoben... nem fognak a raszteres modokkal annyit kinlodni, hogy hasonloan jol nezzen ki.

kell a rt... az a kerdes, hogy az amd hogy oldja meg, milyen gyors, illetve, hogy fognak e nvra ugy portolni, hogy gyorsabb legyen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#147) Duck663 válasza Semin (#143) üzenetére


Duck663
őstag

Már miért lenne baj? Felmérések szerint a felhasználók 95%-a nem használja! (pár hete találkoztam ezzel a felméréssel, ha újra rálelek, majd belinkelem)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#148) arn válasza Malibutomi (#145) üzenetére


arn
félisten

Nem, en azt irtam, hogy akkor annyit tudtak, de attol meg lehet tobb kesobb. A raszteres teljesitmenyt alacsonyabbra vartam, a rtrol meg nem tudunk semmit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#149) jedis


jedis
senior tag

Őszintén szólva akiket most nagyon sajnálok, azok a 2080TI tulajok. Kaptak egy bő hónapja egy durva gyomrost házon belül a 3080-tól, most meg egy állast a 6800XT-től. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#150) Bandit79 válasza Malibutomi (#145) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Te is csak gyártói diákonlátod a teljesítményt ,ami valjuk be nem szokott mérvadó lenni... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.