Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Raysen623


Raysen623
addikt

580 dollár!!! Huhúúú

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#52) edward2 válasza Malibutomi (#50) üzenetére


edward2
addikt

Hát ez nem váltotta meg a világot.

Marad a 3070.

(nem válasz akart lenni)

[ Szerkesztve ]

(#53) martonx válasza Raysen623 (#51) üzenetére


martonx
veterán

Alakul ez :C

Én kérek elnézést!

(#54) koko52


koko52
veterán

1000 dodó a 3090 gyilkos ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55) Create.


Create.
addikt

Hát ezek drágák nekem, bár ezt sejtettem is.kb 227ezer meg kb 254ezer.

(#56) KRoy19


KRoy19
őstag

Azé odabaszott most az AMD nem kicsit. :Y

(#57) korren


korren
aktív tag

Shut up and take my money!

Csak megcsinálták! :C

-I like the misery. -I like this world!

(#58) Phoenixres


Phoenixres
junior tag

Elég erősek lettek , de várjuk meg a teszteket azért.

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#59) Abu85 válasza Create. (#55) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sajnos azok az idők elmúltak, amikor az AMD olcsó gyártó volt. Most már elkérik ugyanazért teljesítményért a pénzt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#60) Duck663


Duck663
őstag

Hát ez az árazás várható volt!

A teljesítmény önmagában meglepett (pozitívan), főleg a 6900XT teljesítménye, de várjuk a teszteket. Az viszont szomorú, hogy jóformán semmi extra feature nincsen, nem mutattak RT-es dolgokat sem.

A konkurencia meg jól szagolta ki a dolgokat, de hiába taposták ki a sz@rt is a Ampere lapkákból, a Big Navi ellen kevés volt. Azért ez szép munka volt, kevesebb pénzből, két frontos háború, és csatát már mindkét fronton tudtak nyerni.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#61) Raysen623 válasza martonx (#53) üzenetére


Raysen623
addikt

1000 dollár a 6900 :Y Mi lesz itt? Most már csak a teszteken és az induló készleten múlik az egész sikere.

Azon meg totál meglepődtem, hogy a ray tracing bekerül így a WoW-ba is, méghozzá AMD technológiával. Ez kész.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#62) szasanyi


szasanyi
félisten

Jó volt, ígéretes! Mondjuk az árak amire számítani lehetett bár a 999 dodós kártyára nem számítottam (és gyanítom nem csak én). Viszzont nov. 18 még 3 hét, és hát ki tudja nálunk mi / mennyiért lesz.

(#63) SindaNarmo


SindaNarmo
tag

Hol is vannak azok az emberek, akik azt mondták, hogy a processzor bemutatón, a legerősebb kártya volt megvillantva?

Úgy néz ki jól sikerült ez a generáció. Csak jöhetnének a kisebbek is.
Persze a független tesztekre azért kíváncsi vagyok.

(#64) Yeffy


Yeffy
veterán

nem rossz kis lineup, alig varom a 3rd party osszehasonlitasokat. jonak nez ki, a vegen azert Lisa szepen csavart a legnagyobb doggel. :C

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#65) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Eddigiek alapján elég jó ajánlatnak tűnik mindegyik. :C

Ha szoftveres oldalon is hozzák ezt a szintet akkor a konkurencia felkötheti a gatyát minden fronton. :R

(#66) edward2 válasza KRoy19 (#56) üzenetére


edward2
addikt

De minek tett oda? Annyiért adja amennyi. Microstutterrel demózzák a kártyát... Azért legalább ott ne legyen stutter.

(#67) Viktor77 válasza Raysen623 (#61) üzenetére


Viktor77
titán

Már benne van.
Az AMD részt nem értem, Nvidiaval is megy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68) #16820480


#16820480
törölt tag

Ezek erősek lettek, bár reménykedtem egy kicsit, hogy jönnek olcsóbb kártyák is...

(#69) Create. válasza Abu85 (#59) üzenetére


Create.
addikt

Azzal egyébként nincs is bajom. Csak a középkat ára zavar, hogy az a 150ezer körüli tartomány. Persze tudom, hogy ez a forintunk gyengesége és a magas adó miatt van. Várom a kisebb kártyákat, ami fhd 75-144fps-re jó.

(#70) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Na ezzel odabaszott az nvidiának végre valahára. Csak tudnak ezek is ha odarakják magukat.

(#71) GeryFlash


GeryFlash
veterán

1000 vs 1500 dollar

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#72) SindaNarmo válasza Create. (#69) üzenetére


SindaNarmo
tag

Hol volt itt közép kategória?
Bár ha te voltál aki erről már másik topikban vitázott, akkor nem szóltam. :)

(#73) bozont


bozont
veterán

Oké, ez igencsak ígéretes. Nagyon várom a teszteket, mind cpu és gpu fronton. Reméljük hamarosan várható 6700-as kártya is.
Lehet mégiscsak kell az a B550 lap a smart access memory miatt. Remélem lesz erről is valami részletes teszt.

[ Szerkesztve ]

(#74) arnoldito


arnoldito
senior tag

Most sokan meglepődtek... :))

(#75) yagami01


yagami01
aktív tag

Én kételkedtem az AMD-ben kártya fronton, mert mindig megváltás volt beharangozva pletyi szinten az elmúlt években. Tudom, hogy az 5000-sek nem voltak rosszak, de akkor is. Viszont azért kíváncsi voltam és nagyon örülök, hogy tudták hozni vagy verni (ha árat stb. hozzá nézzük) a zöldeket. Az NV-nek is örültem, hogy többet léptek előre, mint gondoltuk volna meg azért a 24GB VRAM is jól jöhet munkára. Úgyhogy nagyon zsír, hogy végre van verseny. Hajrá Nvidia és AMD! :D

(#76) Create. válasza SindaNarmo (#72) üzenetére


Create.
addikt

Te miről beszélsz? Én azt írtam, hogy a középkategória 150ezer körül tanyázik. Senki se írta, hogy a most bemutatottak a középkategória. Gyakorold az értő olvasást kérlek.

(#77) Segal válasza GeryFlash (#71) üzenetére


Segal
veterán

Azért itt minden extra rá van tolva a méréseknél a 6900xt-re. Ez is erősen marketingszagó lehet mielőtt mindenkinél rózsaszin köd lesz, de tény hogy jobban hangzik a diák alapján.
Viszont brutális eltérés a 3080 és a 3090 közt sincs.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#78) Malibutomi válasza szasanyi (#62) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En igen. Megmondtam mar kb ket honapja hogy ha lesz is csucskartyaja az AMD-nek akkor is max 999 kernek erte

(#79) gabika1972 válasza edward2 (#66) üzenetére


gabika1972
tag

Ne fanyalogj már, tényleg ebbe kötsz bele? Féláron adják a 3090 teljesítményét a 3080-ét meg 2/3 áron.

(#80) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, fordult a kocka? Úgy néz ki az AMD ugyanazt a teljesítményt hozza kisebb lapkamérettel (~536 mm2 < 628 mm2), fogyasztással (300 W < 350 W), s még olcsóbb is ($999 < $1499).

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81) Gibo válasza CsigaGyilkos (#47) üzenetére


Gibo
senior tag

6800 - 580 $
6800XT - 649$
6900XT - 999$

A 3090 elönye a 24GB RAM marad...mondjuk hogy ez megér e + 500$-t

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#82) martonx válasza Create. (#69) üzenetére


martonx
veterán

370-es EUR árfolyammal, világbajnok áfa kulccsal csak akkor kerülne bármi 150k környékén, ha 300 dollár alatt jelentik be. Szóval nyugi, a 3060 se 150k lesz, hanem 200 körül :(

Én kérek elnézést!

(#83) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Várható volt, hogy az RDNA2 versenyképes lesz. A konzolok óta tudjuk, hogy remek lett. A 3090-et nem hittem volna, hogy bárhol képesek elérni.
Szinte hihetetlen, hogy a VGA piacon is lesz verseny végre. Csak maradjon is így.

Gamer for Life

(#84) edward2 válasza gabika1972 (#79) üzenetére


edward2
addikt

Miről beszélsz. Msrp-t msrp-hez hasonlítunk...

Boltit meg majd akkor ha kapható mindkettő.

(#85) KRoy19 válasza edward2 (#66) üzenetére


KRoy19
őstag

Lehet early driver miatt is.

Az a lényeg, hogy végre van az Nvidiának konkurenciája a felsőházban is, aminek örülni kell, mert ez nekünk csak jó függetlenül attól, hogy ki melyik gyártó termékét választja.

(#86) Televan74 válasza Create. (#69) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az árak sajnos az Nvidiánál sem lesznek kedvezőbbek. Tényleg lassan 150.000+ a 1080p/Ultra -s kártya ray tracing -el.

Majd jövőre! ;) De ha jól árazzák a 3060Ti -t, akkor lehet hogy már késő lesz.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#87) Yeffy válasza lezso6 (#80) üzenetére


Yeffy
veterán

mondjuk gondolom emiatt is van, h "le"valtottak HBM2 memoriarol GDDR6-ra, nem?
velhetoleg olcsobb azzal, a teljesitmenyben meg lehet mar nincs akkora kulonbseg.

utana kene jarnom, le vagyok maradva a fejlesztesekkel egy ideje. :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#88) szasanyi válasza Malibutomi (#78) üzenetére


szasanyi
félisten

Bztosan, de nem mintha sokunknak kellene fontolnunk a 999 dodós VGA-t (ami nálunk lehet, hogy 1milla lesz. :DDD

(#89) Dragon3000 válasza Raysen623 (#61) üzenetére


Dragon3000
veterán

Volt már drágábban is amd csúcs kártya, így ezen nincs semmi meglepő, ha tényleg hozza, amit kell. De itthon ebbe nagyon belerondíthatnak a kereskedők, na meg a nagyon erős forint is.

[ Szerkesztve ]

(#90) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#91) gabika1972


gabika1972
tag

Akkor ezekszerint a 6800 200-220körül lesz az xt pedig 260 körül indít ha jól láttam december elején?

(#92) edward2 válasza KRoy19 (#85) üzenetére


edward2
addikt

Ez tény, hogy konkurencia az jó mindenkinek de az msrp-ből ítélve azért nem vitték halálosan túlzásba a konkurenciáskodást.

(#93) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#94) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#95) Create. válasza martonx (#82) üzenetére


Create.
addikt

Oda a 3070 megy már, azalatt kell legyen.

(#96) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Nem kell ide a középkategóriások végre nem azzal baszakodnak és tudtak szakítani velük, eleget ontottak már belőlük. A játékok gépigényei is egyre nagyobbak a felbontás is a 4K-ra mennek. Full hd-t már több mint 10 éve a piacon el kell lassan engedni. Ezeket kellett volna csinálni már elejétől fogva nem ontani a gyengébbnél gyengébb szarjaikat.

(#97) Thrawn


Thrawn
félisten

Van már valahol "Jensen reacts to 6900XT launch" videó? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#98) lezso6 válasza Yeffy (#87) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A GDDR6 mellett nincs értelme a HBM2-nek, mert 1 stack 2 GT/s HBM2 sávszélben 128 bit 16 Gbps GDDR6-ot tud csak kiváltani. Inkább a HBM2e működhetne, az akár 3.2 GT/s-t is tud, de az meg gondolom még mocskos drága.

Egyelőre még odébb van a HBM kora a desktop kártyáknál. AMD ezelőtt szerintem csak azért használt HBM-et, mert jótékony hatása van a lapkaméretre (a HBM jóval kisebb területű memória-vezérlőt igényel) és a kártya összfogyasztására. Cserébe viszont drágább.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#99) gabika1972


gabika1972
tag

És akkor most ugrik a majom a vízbe: megnyilnak e az állítólagos felhalmozott nv raktárkészletek, és tömegesen jönnek-e a nyomott áras 3xxxx-ek....

(#100) KRoy19 válasza edward2 (#92) üzenetére


KRoy19
őstag

Várjuk ki a végét.

Ha tényleg hozza a 6800 XT a 3080 teljesítményét, akkor az nvidia kénytelen lesz levinni a 3080 árát, mert kicst hülyén veszi ki magát, hogy drágább az azonos teljesítményű konkurenciánál 50 dollárral, ráadásul a vram is 6gb-vel kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.