Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Vajon a Van Gogh-rol is lesz szo, vagy a mobil Ryzenekre iden lesz meg kulon eloadas?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) szasanyi


szasanyi
félisten

Ez csak szükséges de nem elégséges információkat fog tartalmazni, így a legfontosabbak (elérhetőség, árak, pontos teljesítmény adatok) aligha fognak kiderülni. A hazai kereskedői attitúdök ismeretében sajnos nincs ok túlzott optimizmusra. :(

Csontoshun: az árakat lehet nem nézni? :F Szerintem meg elengedhetetlen, mivel alapvetően 3 fő tényező dönt arról megveszünk-e egy hw-t: a teljesítmény, a ár és az azzal járó garancia idő. Ezek nélkül összehasonlítani sem lehet 2 hw-t, nem még megvenni...

[ Szerkesztve ]

(#3) Csontoshun


Csontoshun
tag

Én azért még bízok abban, hogy az AMD vga téren is kicsit odapörköl. Bár a teszteket nézve azért most az nvidia is odatette magát ha nem nézzük az árakat.

"->, *, & "

(#4) Sanya válasza Csontoshun (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jaja, a Bugatti a leggyorsabb autó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) Segal válasza szasanyi (#2) üzenetére


Segal
veterán

Az ár biztos ki fog.
Teljeesítményben tutira ugyanolyan kamu lesz mint az nvidiánál, de legalább többet fogunk tudni mint most.
Ha meg valamikor november második felében meg is jelenik akkor még helyre is billentheti a vga piacot.
Én várom a bemutatót.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) Duddi válasza Sanya (#4) üzenetére


Duddi
aktív tag

Ha nem nézzük az árakat :D

(#7) szasanyi válasza Segal (#5) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen USD-ban, amivel mi kábé semmit sem érünk (lásd: 700USD 3080-ak EU-ban 820-900 euro között, de még ez sem mérvadó mivel nálunk ua. 480-500k). :U
Én a nov. 5-ei startot várom, abból inkább lehet sejteni "mi vár ránk" illetve lesznek pontos tesztek a teljesítményt és fogyasztást (no meg az AMD hűtőjétt) tekintve.

Duddi: látom nem csak nekem tesztett ez a megközelítés. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) Sanya válasza Duddi (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

Pontosan!

Bár ha megnézzük az új konzolokban ez a gpu van ( módosítva, kisebb fogyasztással, mert nem lehet hangos és 3 légkavarója + a procinak) és többnyire tudja a 4k 60fps-t, valószínűleg az AMD kártyája is fogja ezt tudni.
Persze, majd lesz olyan körülmény, hogy az Nvidia demo programját, amiben ray tracing is van, 8kfelbontással 2600fps-t nem tud az AMD se és ezért szar!

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Remélem lenyomja majd a régebbi kártyák árait...

(#11) szasanyi válasza Maxxy10 (#9) üzenetére


szasanyi
félisten

Annak szerintem legalább 3 feltétele lesz (sőt, akár több is) - legyen elég készlet és elérhetőség mindenhol, illetve ne legyen túlárazott (nálunk sem). És ugye még ott a "kedvelt" kereskedői hozzáállás is...

(#12) Krugszvele válasza szasanyi (#7) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Az, hogy te nem érsz vele semmit, az nem azt jelenti, hogy használhatatlan információ.
USA nettó ára 700 USD, németországi áfa 19%, 700x1,19x1,03 (árfolyamkockázati felár) = 858 euró. Itthon pedig 700 usd x 375 ft x 1,27 áfa = 333 ezer forint. Ahol kiírják, ott azért kerül 500 ezerbe, mert úgy vannak vele, hátha fognak egy balekot aki utalja nekik a vételárat és 1-2 héten belül kerítenek kártyát. Hiánykereskedés van, ilyenkor semmilyen ár nem pofátlan.
Elnézést a komment elején a kirohanásomra

(#13) Hellwhatever válasza Duddi (#6) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Ha nézed az árát ha nem, a leggyorsabb akkor is a leggyorsabb marad.

[ Szerkesztve ]

(#14) Csontoshun válasza Sanya (#4) üzenetére


Csontoshun
tag

:))

"->, *, & "

(#15) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nagyon régóta várom már ezt az előadást. Remélem odateszik magukat az új kártyákkal. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#16) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Én nagyon várom az új vga -kat! Cserélem is le az 5700xt -met amint kaphatóak lesznek! A tesztekben majd kiderül mi lesz, de elvileg a 2080 ti -ra fog ráverni valamennyit a 6900xt. Az a kérdés, hogy mennyit? Az is előrelépés lenne ha a 2080 ti szintjét hozza! Relatív sok piaci rést kell lefednie az AMD -nek és most van lehetősége rá behozni a lemaradást! Izgalmas lesz a november, mert az új Ryzen 5900x a 10900k Intelt fogja verni kevesebb pénzért, ha minden jól megy! Kiváncsi vagyok nagyon mi lesz!

GodGamer5 #15: Én is így vagyok ezzel! :))

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#17) Malibutomi válasza CsigaGyilkos (#16) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

6900-at nem tudjuk a 6800Xt kellene ugy 35-40%-ot verjen a 2080ti-re.

(#18) sasa134


sasa134
addikt

valszeg egy újabb nap amikor nem verik meg az Nvidiat, de azért az árakra és ár/érték arányokra kíváncsi leszek

Avanti Roma

(#19) Televan74


Televan74
nagyúr

Kíváncsian várom az árakat és a megjelenési dátumokat. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) yagami01


yagami01
aktív tag

Valamilyen szinten biztos szó lesz a Zen 3-ról is. A kulcsszavak között ott van a Ryzen. Az előzőnél is ott volt a radeon és volt róla pár mondat. Hasonló lehet itt is, csak fordítva. :) Kíváncsi leszek.

(#21) Create.


Create.
addikt

Én maximum 150k-ig nézek majd kártyát a mostani 5700xt helyett. A teljesítmény lehet ugyanaz, mint az 5700xt-nek, én fhd-ban jól elvagyok vele, egyedül a raytracing hiányzik. De gyanítom rtx3060 lesz az én kártyám, ezekek az amd kártyák bőven 200k felett lesznek szerintem, de inkább 300k.

(#22) Malibutomi válasza Create. (#21) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hat a nagyok biztos, de jonnek kisebbek is, amik inkabb azon a szinten lesznek.

(#23) Yany


Yany
addikt

Abu, a tesztek jöhetnek rögtön utána?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#24) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

AIB kartyak mar megerositve, MSI es Gigabyte mar tuti

Az is hogy 6800 es 6800XT AIB jon, vagyis a harmadik mar biztos hogy az AMD exkluziv 6900 XT lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Arról nincs pletyka, hogy a tesztekről mikor fog lejárni az NDA? amiatt amit #2 szasanyi is írt.

(#26) Malibutomi válasza -FreaK- (#25) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En azt tippelnem hogy a bemutato utan kb egy hettel

(#27) Televan74 válasza Malibutomi (#22) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az idő a kérdéses, hogy mikor jönnek azok a "kis" kártyák. :F

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28) Malibutomi válasza Televan74 (#27) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Utolso hir az volt hogy Januarrol elorehoztak a Navi22-t decemberre

[ Szerkesztve ]

(#29) flydomi válasza Segal (#5) üzenetére


flydomi
junior tag

--Teljeesítményben tutira ugyanolyan kamu lesz mint az nvidiánál, de legalább többet fogunk tudni mint most.

Ebben biztos vagy?
Az AMD vett egy 180 fokos fordulatot az elmult 2-3 evben.Ez a proci fejlesztesnel latszik is.
Egy uj uzletpolitikat folytatnak most,amivel sikeresen fejlodtek tovabb.
A videokartyaknal is ez lesz valszeg.
Lehet,hogy nem fogjak beerni a Nvidia agyonhypolt 3090 es 3080-as termekeit,amikel most kuzd kemenyen a szemuveges bordzsekis ficko a mellebeszeleseivel. :) De viszont kezdetnek ez pozitiv dolog reszukrol. ;)

(#30) edward2 válasza flydomi (#29) üzenetére


edward2
addikt

Eddig nem délután 6ról volt szó? Most 5 órát ír a youtube

(#31) Sanya válasza edward2 (#30) üzenetére


Sanya
nagyúr

5 óra brit idő szerint. Most az van.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) Malibutomi válasza Sanya (#31) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tevedes, brit ido szerint 4 ora, magyar ido szerint 5 ora.

39 perc mulva kezdodik.

(#34) edward2 válasza Malibutomi (#32) üzenetére


edward2
addikt

Ja ET-hez képest csak +5ben vagyunk. Nem tudom hogyan volt ez korábban 18:00. Na mindegy szerencsére ráérek.

(#36) Duck663 válasza #98320896 (#33) üzenetére


Duck663
őstag

Ez nem mém! :) Talán a Faster than the fastest! Már elmegy egynek. :) De nem biztos, hogy valóban van annyi a Big Naviban.

Kétlem, hogy az AMD komoly árversenybe kezdene. Az nv nem fog (tud) lejjebb menni, mert az Ampere drágán gyártható, hiába az olcsóbb gyártástechnológia, ha a memória és a hűtés horror árú. Árra azt tippelném, hogy jobb teljesítmény azonos, vagy max 50$-ral olcsóbban. De nemsokára meglátjuk. :K

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#37) edward2 válasza #98320896 (#35) üzenetére


edward2
addikt

De az van usákiában is. Bár most nézem, hogy ott ezen a hétvégén lesz...

(#38) szasanyi válasza Krugszvele (#12) üzenetére


szasanyi
félisten

Szép levezetés de nem egészen így van ez. Azon túl - ha csak nincs varázsgömböt amibe belenézz - nem tudod milyen lesz a Big NAVI-k elérhetősége és a hazai ára.

(#40) Duck663 válasza #98320896 (#39) üzenetére


Duck663
őstag

Aha, de azon mennyi is a profit? Az AMD szeretne a VGA-n profitot is látni. A Sonynak jó az is, ha a szoftverekből lesz haszna.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#42) Duck663 válasza #98320896 (#41) üzenetére


Duck663
őstag

Több 100-at nem, de 50 $ simán belefér! De most már psszt, kezdődik! :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#43) szasanyi válasza #98320896 (#41) üzenetére


szasanyi
félisten

Alighanem arra akart utalni, hogy a SONY akár cserély haszonnal is beéri (vagy akár minimális buktával, mert arra is volt példa) hiszen nekik a szoftverek több bevételt hoznak mint a konzolok. Az AMD/NV más tészta, mert ők csak a terméken keresnek, tehát ott mindig (sokkal) nagyobb lesz a prifit mértéke.

(#44) smc


smc
addikt

Jensen nézi?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#47) CsigaGyilkos válasza Malibutomi (#17) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Az durva én úgy értettem korábbi cikkben, hogy a 6900xt fogja verni a 2080 ti-t. Ennek valahol örülök meg nem is! :DDD Örülök, hogy lesznek gyors kártyák, de az áraktól kicsit tartok. Ezek így akkor szvsz 200k föLött lesznek!

Visca el Barcelona!

(#48) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

300W fogyasztas 3080 teljesitmeny es ez a 72CU

[ Szerkesztve ]

(#49) Create. válasza Malibutomi (#48) üzenetére


Create.
addikt

És ez a kisebbik kártya. Ez nekem is szemet szúrt egyből.

(#50) Malibutomi válasza Create. (#49) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ahogy varhato volt.

Akkor ez egy 3080 teljesitmeny, kevesebb fogyasztassal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.