Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Kéne. Ezt nem sajnálnám odab@xni a kocsmaasztalra. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem éri meg a pénzét, az IP-minősítése meg lepkefingnyi, nem jó semmire. Egy esőtől meghal ezen a szinten szegény noti.

[ Szerkesztve ]

(#3) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Erre a gépre a részletekbe menően odafigyeltek: IPS, háttérvilágításos klavi, stylus, stb. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) Jim Tonic válasza Fred23 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

IP65 mióta hal meg esőtől?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Reggie0


Reggie0
félisten

Egy GPU-t azert kaphatott volna, ha mar ennyibe kerul.

(#6) Fred23 válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Amióta nem egy IP67-es telefon is. Pár csepp esőt bírnak, de egy igazán nagy zuhé esetén kevés telefon nem adja meg magát. IP65 semmire se elég, dísznek mutathat jól maximum.

[ Szerkesztve ]

(#7) Béééla válasza Fred23 (#6) üzenetére


Béééla
őstag

Azokra a Sony IP-minősített telefonokra gondolsz, amik garanciavesztést szenvednek, ha a minősített körülmények között használod?
Pár csepp esőt nagyjából tetszőleges okosteló kibír.

Bélabá

(#8) icp1970 válasza Fred23 (#6) üzenetére


icp1970
senior tag

Pontosan. :K "Az újfajta kialakítás a gyártó állítása szerint nem befolyásolja a strapabíróságot" Na ez amit nem hiszek.Sőt Lenovo T450 óta a MIL-STF-810G szabványnak sem hiszek .Ennyiért amúgy is nagyon drága.

(#9) Jim Tonic válasza Fred23 (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bocs, az hogy volt egy-két telefon, ami nem teljesítette az ígéretét, nem jelenti azt, hogy ez a notebook sem fogja. Az IP65 bőven esőálló, ez a notebook meg arról híres, hogy bírja.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Tamás9x válasza icp1970 (#8) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ez még mindig Panasonic Toughbook. :F Nem Sony és nem Lenovo. Majd a tesztek után kiderül addig meg felesleges okosnak lenni. (bár én a Lenovot többe nézem mint a Panát, de ez is egy szubjektív dolog)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#11) icp1970 válasza Tamás9x (#10) üzenetére


icp1970
senior tag

Tesztek sokszor semmit mondóak.Ol Az eggyik legrangosabb oldal 86% ra értékelte az 540P-T.[link]Dell Latitude 6540-et meg alacsonyabban osztályozza[link]A két noti anyag minősége ég és föld a Dell javára.Én használtam T500-tól felfelé mindet.Dell ből is 6520 tól felfelé.Sőt ATG is volt belőle.Na az bírjaa strapát. T 540p nem hogy katonai szabványban,hanem álltalános strapa bírásban sem jeleskedik.Egyszerűen kopogosrossz minőségű anyagból van.Szóval ennyit a marketing minősítésről.

[ Szerkesztve ]

(#12) Daywalker válasza Fred23 (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Nos, legyen annyi elég, hogy anno a tesztelt toughbookot slaggal csapattuk le, utána zuhany alatt takarítottuk ki rendesen a hűtőjáratait, és nem lett baja. Azt hiszem a kínában összehajigált, százezrekért árult, valójában ~20-50 dolláros előállítási költséggel bíró játéktelefonoknál kicsit komolyabb a toughbook sorozat.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) Reggie0 válasza Fred23 (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy ismered az IP vedettsegi szinteket, vagy csak par termeket ami nem meglepo modon szar volt?

(#14) Fred23 válasza Daywalker (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy vízállónak minősített Sony telefon is az esetek 60-70%-ában valóban nem hal meg egy esőtől, illetve egy vagy több víz alá merítéstől sem. Hány ilyen notit teszteltetek a vázolt módon? Egy biztos: lehet, hogy tényleg sokkal megbízhatóbb egy ilyen drága noti vízállósági minősítése, de én nem venném meg egy átmosás után, az tuti, mert ha éppen bírta is, kicsit sem biztos, hogy néhány hét után nem fogja megadni magát valami benne!

Lehet, nekem túl kevés a bizalmam a műszaki cikkek vízállóságában, de eddig nem nagyon volt, ami az ellenkező irányba győzködött volna. Az IP védettség-et ismerem, de egy dolog, mi van a papíron, meg mi megy át a tesztelésen, és egy másik, hogy mit kap a vevő.

(#15) Phülöp


Phülöp
addikt

Meglepődtem a tömegén, vaskosabb értékre számítottam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16) Daywalker válasza Fred23 (#14) üzenetére


Daywalker
addikt

Az a baj, hogy te end usernek szánt cuccot hasonlítasz egy köztudottan olyan biznisz cucchoz, mint a toughbook, ami nem mellesleg lassan 20 (!!!) éve van a piacon. Egy olyan piacon, ahol nehéz sz@rt eladni hosszú éveken keresztül, mert hamar elveszik a bizalom, ami miatt senki sem fogja megvenni, és iszonyú bukó a gyártónak is. Persze nem kizárt, hogy itt is van ami beázik, de nyilván a garancia kezelése sem olyan, mint egy sony mobilé, ahol a vásárlónak azt mondanak amit akarnak, és úgy védik le magukat ahogy akarják. De nem akarom dicsérni, mert én sem teszteltem belőle többet.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) Jim Tonic válasza Fred23 (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Magyarán van egy (hibás) elképzelésed, ugyanakkor tényként terjeszted.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) Phülöp válasza Fred23 (#14) üzenetére


Phülöp
addikt

Anno a Nokia 6250-es telefonomat simán csap alatt mostam rendszeresen. Pedig annak még IP minősítése se volt - egyszerűen csak vízálló készülék volt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Kéne! Tetszik a dokkoló megoldása, az első amiről elhiszem hogy nem lötyög benne a kijelző.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#20) .mf válasza Fred23 (#2) üzenetére


.mf
veterán

"Nem éri meg a pénzét, az IP-minősítése meg lepkefingnyi, nem jó semmire. Egy esőtől meghal ezen a szinten szegény noti."

Lel

Tamás9x "bár én a Lenovot többe nézem mint a Panát, de ez is egy szubjektív dolog"

Rotflol

Srácok, ez a kabaré-rovat?
A Toughbookok köztudottan megbízhatóak és ellenállóak. Legendás sztorik mennek, hogy miket éltek már túl. Volt már itt is tesztelve, külön a vízállósága is.
A Lenovo pedig köztudottan úgy zuhan minőségben, mint a nyeletlen balta. A Thinkpadek jópár generációját használtam, a jelenleg munkagép T440 a legrosszabb üzleti gép, amivel valaha találkoztam.

---

Hű, régóta várok már egy ilyenre :DD bárhova megyek, jöhetne velem, és nem kéne azon aggódnom, hogy túléli-e az utat... kár, hogy ilyen drága... :B
Egy alsóbb-kategóriás "light" verziónak is örülnék, pl. Core M helyett Atom 8700, 4GB RAM, 128 GB SSD fűtés nélkül (miért is van az benne, az csak merevlemezekhez kellett), Smartcard és billentyűzet-világítás nélkül, de ugyanígy nagy fényerejű és törésbiztos 10" fHD IPS kijelzővel, időjárásálló és ütésálló kivitelben.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Reggie0 válasza .mf (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

fűtés nélkül (miért is van az benne, az csak merevlemezekhez kellett)(miért is van az benne, az csak merevlemezekhez kellett).

Kell az akkunak, meg esetlegesen az LCD-nek sem art. Kulon elony, hogy ha hidegrol bemesz vele epuletbe, akkor nem annyi para csapodik ki.

[ Szerkesztve ]

(#22) .mf válasza Reggie0 (#21) üzenetére


.mf
veterán

De itt most kifejezetten az SSD fűtéséről volt szó...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Zanik válasza Daywalker (#16) üzenetére


Zanik
addikt

Nálunk a terepen (olykor hóban, sárban) dolgozó járműtesztesek mind Toughbook-ot használnak. :B
Nekünk irodapatkányoknak maradnak a workstation ill. ultrabook notik. :O

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#24) Tamás9x válasza .mf (#20) üzenetére


Tamás9x
őstag

Igen kabaré hogy egy szubjektív dolgon lovagolsz ne gyűjtsd már a hozzászoktatásokat...:D

Gondolom a quarz érzékeny a hőmérsékletre. de ha oszcillátor is az sem veszi félváról a dolgot.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#25) Reggie0 válasza .mf (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert, mert a notebook alacsonyabb homersekleten is be lehet kapcsolni, mint amit megad minimum homersekletnek az SSD gyartoja.

(#26) wody21 válasza Fred23 (#6) üzenetére


wody21
tag

IP65 minősítésű, kínai gyártású, speciális mérőműszereket / eszközöket használunk nap mint nap, olyan körülmények között, amit inkább leírni sem merek. Bírják rendesen.

Ne terjessz hülyeségeket, ha kérhetjük.

(#27) Duree


Duree
veterán

Remek cucc az amerikai hadsereg is használja.Nemrég volt nálam egy hasonló csak notebook javításon.Egy élmény volt,sosem gondoltam,hogy valaha lesz ilyen gépe amit szétszedhetek.

duree54

(#28) ronroli


ronroli
tag

CF19 simán bírta a bekapcsolt állapotban folyosón reptetést, utána meg lett mosva és a mai napig működik.
Szétszedve az, amit az ember szeme szívesen lát, rendesen és szerelhetően van megcsinálva. 8-10 évesen is szépen néznek ki az ilyenek, ha nem voltak extrém módon megnyúzva.

Ha lenne 1 millióm, ilyet vennék, nem gémer szutykokat.Ez nagyon más világ.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.