Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolvar


bolvar
senior tag

20" tablet :D.Baz azt már az öledbe se biztos kényelmes nyomogatni :D.De tuti hogy atom nagy aksi van benne :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#2) osztraksajt válasza bolvar (#1) üzenetére


osztraksajt
őstag

Atomot még csak ne is emlegess, mert rossz ómen. :DDD

(#3) wolfman


wolfman
veterán

Az már biztos, hogy már csak OLEDben gondolkozom, még ha a mostani LED-es Samsungom be is döglik.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) bolvar válasza osztraksajt (#2) üzenetére


bolvar
senior tag

Mondjuk kíváncsi vagyok milyen hardver lapul benne egy pici infót csepegtethettek volna róla

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#5) stranger28 válasza osztraksajt (#2) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#6) Daywalker válasza bolvar (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

[link] Kimaradt a link a cikkből, rárakom.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) bolvar válasza Daywalker (#6) üzenetére


bolvar
senior tag

Köszönöm :R

Gyakorlatilag egy olyan laptop amint átment az úthenger :D :D

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#8) PPatrik válasza Daywalker (#6) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Geforeot raktak 4k ala? Nem hogy a radeonok jobban kezelik a nagy felbontast?

Egyebkent konyorgom adjon mar ki valaki egy 4k-s monitort, mert utana mindenki megfogja tenni. Ez most olyan, hogy varjak ki lepi meg elosszor.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Az OLED és a 4K téma nagyon érdekfeszítő. Alig várom, hogy a piacra kerüljenek ezek a technológiák. Én valamennyivel gyorsabbnak gondolom majd a váltást, hiszen a média egyre inkább kihasználja az új technológiákat, a promócióik is egyre erősebbek, szinte "rátukmálják" az emberekre akár akarják, akár nem. Szerintem a fogyasztói társadalom is változott annyit, hogy könnyebben vegyék a váltást.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Túl drága :DDD

(#11) wolfman válasza Dyingsoul (#9) üzenetére


wolfman
veterán

OLED jobban kell mint a 4K, de ha együtt jönnek, ám legyen! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#12) Cifu


Cifu
nagyúr

"karnyújtásnyira az OLED tévétől"

Már nem is tudom mióta, de legalább 4 éve ezt hallgatjuk, hol az LG-től, hol a Samsung-tól, hol a Sony-tól (oké, a Sony védelmében: ők egy apró, de méregdrága OLED TV-t már kiadtak), hol a Panasonictól, hol (insert random firm name here). Szóval váóóó, most aztán tényleg micsodát alkotott a Pana, hogy ilyet mert állítani, tényleg, gratula nekik, ők lettek a világmegváltó cég, platinába foglalni a nevüket, minimum, és megemlítésükre Oszaka irányába hármat kell hajolnia mindenkinek.....

Majd ha a sok üres ígérgetésen és promóciós bemutató után a bevásárlóközpontokban megjelennek a normális méretű OLED TV-k, akkor majd lehet ilyet írni / mondani, addig csak üres marketingrizsa az egész, hogy valaki odafigyeljen.... :(((

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Daywalker válasza Dyingsoul (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem feltétlenül lesz így, vagy ennyire gyors, de ez függ majd a többi gyártótól is. A Panánál azt mondták, hogy első körben főként B2B szegmensbe szánják ezeket a kijelzőket, mert meglehetősen drága lesz, aztán ha megy lejjebb az ár, akkor lehet számítani a B2C (tehát consumer) cuccok megjelenésére.

Cifu: vigyázz, nehogy szívorhamot kapj még a végén ;)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#14) raper


raper
senior tag

Ez a 4K-s felbontású cucc is japánból jön. Ők lesznek ennek a technológiának az úttörői. Csak gyorsan érjen el hozzánk is.

(#15) gianni85


gianni85
veterán

Most a ZT szériától eltekintve nem sok újítás van plazma fronton 2012 óta, vagy rosszul értelmeztem?

(#16) Ati1979 válasza PPatrik (#8) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Így van, én is ezt várom. (Sajnos a pl. dell idén nem tette meg ezt a szívességet.)
Arra jó lenne, hogy legalább beáraznának egyet és többi gyártó meg vásárlók tudnának mihez mérni.

Lehet, hogy az a baj, hogy senki sem meri ráverni a 3-4 ezer dolláros árcetlit, egy +30"-os 4-ks monitorra.

(#17) vinibali


vinibali
őstag

nekem a Pana mindig is olyan nem tudom gyártó volt, de ide aztán kivittek mindent :) bár ezek a kis méretű hifik és hangszórók nagyon nem tetszenek nekem...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#18) lcee79 válasza vinibali (#17) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem mindig is a panasonic volt a kedvenc tv gyártóm
Most is pana tv-m van

De a ZT60-ast nagyon elfogadnám

Kérem adója 1 %-ával támogassa, hogy legyen egy zt60-as plazmám :DDD

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#19) M_AND_Ms válasza wolfman (#3) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

""(...) csak OLEDben gondolkozom, még ha a mostani LED-es Samsungom be is döglik.

A mondatod helyesen:
(...) csak OLEDben gondolkozom, még ha a mostani LCD-s Samsungom be is döglik.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20) stranger28 válasza M_AND_Ms (#19) üzenetére


stranger28
addikt

+1

(#21) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

55" OLED.....puking rainbows.. :)

(#22) Dominó85


Dominó85
veterán

A TZ40 jöhetne a TZ6-om után, de elnézve a TZ25-ös 95k-s árát, lesz ez 150k is. :U

* Péter - 06302461862 *

(#23) pigster


pigster
senior tag

komoly dolgokra is használható – például futballtaktikák felrajzolására :))

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#24) MZperX75 válasza M_AND_Ms (#19) üzenetére


MZperX75
addikt

"csak OLEDben gondolkozom, még ha a mostani LCD-s Samsungom be is döglik."

Vagy így még jobban

csak OLEDben gondolkozom, még ha a mostani LED háttér világítású LCD-s Samsungom be is döglik.

így a pontos ,mert sem sima LCD és nem is LED kijelző-s.

(#25) Dexar007 válasza Z0mbi (#21) üzenetére


Dexar007
veterán

Kár,hogy ilyen kicsi. ;]

Give me your cum,bull!

(#26) Cifu


Cifu
nagyúr

Az LCD vs. LED vs. OLED vitázók figyelmébe ajánlom a Wikipédia szócikkét, az LCD egy kijelzőfajta, a LED vagy fénycső, esetleg OLED pedig fényforrás típusa.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) merkucyo válasza Ati1979 (#16) üzenetére


merkucyo
aktív tag

" Lehet, hogy az a baj, hogy senki sem meri ráverni a 3-4 ezer dolláros árcetlit, egy +30"-os 4-ks monitorra."

Én is ettől tartok , most ha ennek csak a felét is vesszük az is 300-400K pénz amivel nem vagyunk kisegítve .
Elvégre egy 2560x1600 is 300K+ kategória ...

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#28) Dominó85 válasza Cifu (#26) üzenetére


Dominó85
veterán

Figyelmedbe ajánlom hogy a Wikipédia NEM minősül szakmai és hivatalos forrásnak. Szakdolgozatnál vagy szakmai cikknél már csak ha feltünteted forrásként ugrott a munkád. Amúgy mindegyik típusnak 20 féle gyártónál 6 féle generációja van, így rohadtul felesleges összehasonlítani őket. :R

* Péter - 06302461862 *

(#29) wolfman válasza M_AND_Ms (#19) üzenetére


wolfman
veterán

Igen, igen, tudom a különbséget. Szóval a mostani "marketingszerintiLEDTVdetudjukhogyLCDTVm" be is döglik! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30) Cifu válasza Dominó85 (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megbocsáss, de akik ott tartanak, hogy LCD TV vagy LED TV a helyes elnevezés, az ne is akarjon szakmai vagy hivatalos dolgot írni a témában, és bőven jó lesz neki a Wikipédia. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) Zodicus válasza Dexar007 (#25) üzenetére


Zodicus
senior tag

:D

(#32) Vigilante


Vigilante
őstag

4K-s felbontás alatt pl már az én gépem is összeszarná magát a gameknél, szal azt max egy 6GB-os Geforce Titan SLI-vel lehetne élvezhetően tolni. :DDD De legalább értem, minek fog kelleni az a 6GB Vram. ;]

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#33) Ati1979 válasza merkucyo (#27) üzenetére


Ati1979
veterán

Rengetegbe fog kerülni, ha megjelenik az biztos. Aztán persze mérséklődik az ára.
Amúgy szerintem bármennyibe fog kerülni egy bizonyos réteg ígyis úgyis megveszi.

(#32) Vigilante

Pont ezért fogják kiadni. Teljesen új hardverek kellenek majd a gépbe, ha valaki ezen a felbontáson akar majd játszani.
Lehet venni új gépet. Szóval ez mindenkinek jó. Intel, amd, meg a többi gyártónak is.

Valószínűleg arra várnak, hogy legyen hozzá elég erős proci meg videokártya amit el lehet mellé adni.

(#34) Vigilante válasza Ati1979 (#33) üzenetére


Vigilante
őstag

Proci annyire nem is kell, mert nagyobb felbontás = Több GPU számítás. :) Szal, sztem egy 4,0-n járatott 3570K is elég lesz ekkora felbontás mellett, mondjuk 2 titan mellé. :)

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#35) Ati1979 válasza Vigilante (#34) üzenetére


Ati1979
veterán

Most még. :) Hidd el addigra kitalálnak olyan játékokat amihez majd procit is cserélned kell.

Az intel sem akar majd kimaradni ebből a bizniszből. :) Főleg, hogy ezen a szintem gyakorlatilag ő lesz az egyetlen versenyző.
Asztali felhasználásra, már szerintem már egy sandy 4 magos bőven elég, így ide fog koncentrálni.

(#36) Vigilante válasza Ati1979 (#35) üzenetére


Vigilante
őstag

Igaz, most néztem Crysis 3 beta-ba, hogy azért már jobban eszi a CPU-t, mint a 2 multija. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#37) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Ezt a 20"-os 4K-s tabletet nagyon megnèznèm. Kíváncsi lennék hogy hogy megy rajta a win8. :) Tetszetős!
4k oled is jöhetne, terjedhetne. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#38) Ati1979 válasza Vigilante (#36) üzenetére


Ati1979
veterán

Ki van ez találva. :K
A hardver gyártók összejátszanak és évekre előre terveznek.

(#39) Cifu válasza Ati1979 (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Aki megengedhet magának egy 4K-s kijelzőt, annak nem fog gondot jelenteni, hogy lecserélje a gépet. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) Ati1979 válasza Cifu (#39) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem sem. :)

Csak számítani lehet rá, hogy aki ilyet vesz és játszani akar nagy felbontáson annak egy kicsit többe fog kerülni a dolog mint a monitor ára.

(#41) junior11


junior11
veterán

Azért kíváncsi lennék, hogy szólhatnak azok a PMX szériás mikro rendszerek...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#42) osszaki


osszaki
tag

TZ-40 nagyon várós már. :C TZ-7esemet szeretném majd erre lecserélni. Szerintem kompaktban az egyik legjobb versenyző a Panasonic.

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#43) tomcat77


tomcat77
csendes tag

Volt lehetőségem a VT50-et és VT60-at összehasonlítani. A VT60nak szebb a képe, jobbak az appjai és van beépített kamerája. De csak 3 HDMI-je van és nem tud lejátszani minden AVI-t amita VT50 letudott. Valszeg szoftver hiba, de a legújabb firmware nem túl jó. Röviden VT60-at nem igazán érdemes venni... :(((

(#44) zolem


zolem
aktív tag

TX-P42UT60 ha lenne ilyen akkor azt venném :O

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#45) Márton


Márton
nagyúr

Melyik az a TZ model amely enged manuális focust videó közben és 50p-s?
Esetleg kikapcsolható stabilizátort..
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.