Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) P41N


P41N
senior tag

Nyitó hozzászólásnak:

Amikor megkaptam a két kártyát, megnéztem őket a Main gépemben is. Csodával határos módon ment a CF (annak ellenére hogy az alaplap leírásában nem szerepel sehol, hogy támogatva lenne), viszont játékkal nem próbáltam. Itt azért működik a második GPU x4-en, mert az alaplapom második slot-ja ennyit tud. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) iday


iday
aktív tag

Három pci-e 16x slotod van.
Próbáltad más kombinációba ezt a hármat, a két kártyával?

Brutális a gépezet, csak a cpu hűtése csirke, nem passzol bele.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#3) P41N válasza iday (#2) üzenetére


P41N
senior tag

Sajna csak két kombinációt tudok kipróbálni (felső + középső vagy alsó + középső), a felső + alsó kombinációt nem tudom kipróbálni mert pont nem elég hosszú a CrossFire hidam :DDD Processzor hűtésre meg majd nézek valamit, ez csak ilyen ideiglenes megoldás :C

(#4) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Jó lesz ez :K
Az alaplap felejtős, retro gépet nem építünk Gagyibájt alaplapból :D (szerintem) Olyat keress, aminek a gyári leírásában szerepel, hogy ha 2db x16-os foglalatot elfoglalsz, akkor azok mennek is annyival; sok lap ilyenkor az egyik sebességét visszaveszi 8x-ra vagy 4x-re (én Asus és MSI párti vagyok deszkában).
A videokártyát pedig ellenőrizd le a serial alapján, hogy valóban ugyanaz a bios kell rá; hiába egyforma kívülről, a pcb-n lehetnek apró módosítások.
Így első kör után én ezekkel folytatnám
Ne add fel :R

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#5) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"CrossFire-ben így sem hozza azt a bizonyos teljesítményt (mint fentebb is írtam, így is néha meg rosszabb mintha csak egy kártya dolgozna)"

Sajnos ez minden mult GPU-s rendszernél előfordulhat. Anno HD6850 CF-nél GTA IV pl akadozott CF-ben, 1 kártyával meg tök játszható volt.
Amúgy 1db HD5970-el jobban jártál volna. :)

(#6) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

/Nyelvtan Ignácz BE
Az előző blogban
Nekem úgy tűnik csak egy blogod van. Amire te gondolsz, azt a blog bejegyzés, feljegyzés vagy jegyzet. A blog ezeknek az összessége. :D
/Nyelvtan Ignácz KI

@(#4) LamerGyuri
A lapról azt írja a gyártó, hogy az első és második PCIEx foglalat x16-os, de a második a harmadikkal osztozik a sávokban és ha ez a kettő foglalt, akkor mindkettő x8 szélességre vált. Az x16, x8 és x4 nem sebességek, hanem a biztosított PCIEx sávok száma. "Sávszélesség".

@(#5) eldiablo
1db HD5970-el jobban jártál volna vs a csóka direkt CF gépet akart építeni.
:F

(#7) Gaga válasza ergoGnomik (#6) üzenetére


Gaga
tag

Az 5970 két GPU-s CF kártya.

(#8) LamerGyuri válasza ergoGnomik (#6) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Én kérek elnézést :R egyszerű user nyelven válaszoltam; természetesen sávszélesség csökken.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#9) P41N válasza LamerGyuri (#4) üzenetére


P41N
senior tag

A helyzet az, hogy ennél jobb alaplap nem volt fent HA-n (még most sincs), azért esett erre a választás. Ahogy fentebb #6 ergoGnomik is írta, az első és második slot x16-ot tud, a harmadik pedig osztozik a harmadikkal. Éppen ezért nem is gondoltam erre az osztozás dologra (jelenleg egyébként a középső és legalsó foglalatban vannak a kártyák). Valami magával a foglalattal lehet (próbáltam már nem egyszer tisztítani, de nem segített). Pedig egyébként egy elég megbízható fórumtárstól vásároltam (teszt képeket is kértem, és minden rendben volt vele), így tényleg nem tudom ez most mi lehet.

Ez a serialos dolog nem rossz ötlet, erre valahogy nem gondoltam :D

(#10) P41N válasza eldiablo (#5) üzenetére


P41N
senior tag

Akadással én nem találkoztam, csak szimplán nem azt a teljesítményt hozza amit kéne / elvárok (aztán az is lehet hogy processzor limitem van, majd Afterburner-val lecsekkolom).

Ha nem két kártyás rendszer lett volna a cél, akkor lehet a HD 5970 se lett volna rossz ötlet, annyi a bibi hogy gyengébb mint kettő 5870 meg pluszba drága is.

#6 ergoGnomik: Ebből is látszik, hogy nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal. :DDD

(#11) eldiablo válasza P41N (#10) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Bőven eleget 2-3 kártyáztam, hogy onboard SLi/CF pártivá váljak. :D
Amúgy lehetne tovább fokozni a dolgot :DDD

(2db HD5970 CF-ben...)

[ Szerkesztve ]

(#12) P41N válasza eldiablo (#11) üzenetére


P41N
senior tag

Az szép! :Y Látom a gépházban lévő táp nem elég a két kártyának, mondjuk nem csodálom.:D Meg ez már AM3+, de azért meg kell hagyni, elég baszó az SABERTOOTH 990FX.

Közben megnéztem megint a Resident Evil 5-öt, (MSI Afterburner ment), és sajna CPU limites a dolog, azért nincs különbség fps-ben. Processzor állandóan 80-90% között mozog, a gpu-k meg 30-40% (ha csak az egyik megy akkor meg 50-60%) :DDD Megnéztem 1080p-s monitoron is, annyit javul a helyzet, hogy jobban használja a videokártyákat, és kb ennyi. Crysis alatt azért jobban kihasználja a kártyákat, de 80-90% köré ott sem ment fel. Szóval lehet jobban jártam volna P55 vagy X58-as alaplappal, plusz egy i7-es procival, na mindegy :O Felső slotot is b*szogattam még egy kicsit, sikertelenül, úgy hogy hagyom a francba. Másnem megy oda valami bővítőkártya vagy nem tudom.

(#13) ergoGnomik válasza Gaga (#7) üzenetére


ergoGnomik
tag

Az tiszta sor, csak egy olyannal mi lesz az építés azon kívül, hogy beletalál a kártyával a bővítő nyílásba és telepíti a meghajtóprogramot? Van az a mondás, hogy a sz.pásnál arra kell vigyázni, hogy a f.sz jó oldalára kerüljön az ember. Azonban az ilyen projektek pont arról szólnak, hogy tudom ez a lőcsnek nem a jó vége, de mégis akarom. Hogy addig kell kergetni alkatrészeket, firmvereket, meghajtókat, addig kell BIOS, operációs rendszer és meghajtó beállításokat masszírozgatni, amíg össze nem áll pont ilyen felesleges bonyolultra. Az lesz a végén az acsi. Az építés során felfedezett és elhárított sok-sok hiba és a végén a lehetőségekhez képest optimálisan működő gép.

(#14) ricsi99


ricsi99
addikt

Az ötlet jó a megvalósitás szép
X4-es csati leöli a cf-et ...már egy 6600Gt -sli nél is fékez.
Kizárólag a prámium kategóriás lapok voltak erre felkészítve... volt amiben manuális átkapcsoló is volt.
Próbáld felcserélni a kártyát... az is lehet bibis....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15) P41N válasza ricsi99 (#14) üzenetére


P41N
senior tag

Sajnos fix a foglalat hibás, mint írtam is a végén másik kártyával is volt próbálva és azzal is ugyanez (HD 5450 és 6970). Variálni is próbáltam a két kártyát, az sem segített. Jelenleg a két alsó foglalatban vannak, így mindkettő x8-on megy. Bár annyira nem örülök ennek, akartam még egy harmadik 5870-et is belerakni, de akkor ez most szerintem így felejtős :DDD

(#16) LamerGyuri válasza P41N (#15) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nincs azzal a lappal semmi baj, csak egyszerűen nem erre való, 1 kártyás konfigot simán kiszolgál. Eladni, és keresni egy komolyabbat.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17) ricsi99 válasza P41N (#15) üzenetére


ricsi99
addikt

Értem... Nekem is van foglalathibás lapom... MO-n beszerezhetetlen... most várom csájnából fillérekért :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18) P41N válasza LamerGyuri (#16) üzenetére


P41N
senior tag

Support for 2-way/ 3-way ATI CrossFireX™ technology

Hivatalos gyártói oldalról másolva. Az alaplap (foglalat) a szar mint írtam is, ha pedig megnézted volna a bejegyzés végén lévő két képet plusz olvastad volna amit itt hozzászólásokban írtam, nem írtad volna ezt. :)

De ha kell csak neked bele rakok egy darab kártyát a felső slotba (legyen az egy low profilos semmi) hogy lásd akkor sem fog menni x16-on! ;)

(#19) P41N válasza ricsi99 (#17) üzenetére


P41N
senior tag

Régen tele volt az egész HA f*sza retró lapokkal most meg alig lehet találni valamit. :W Ha esetleg én is cserélni szeretném akkor eBay-re kellene felnéznem (amit meg is tettem) de kegyetlen mi árak vannak ott :DDD

(#20) Fücsök007 válasza P41N (#19) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nálam van egy über ritka abit IX48-Max lap ami alkalmas lenne a feladatra, de olcsó áron nem kapod meg. :))
4Ghz-en hajtott Q9550S procival szépen menne a CF nálad. :B

[ Szerkesztve ]

(#21) P41N válasza Fücsök007 (#20) üzenetére


P41N
senior tag

Combos egy alaplap azt meg kell hagyni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.