Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#157) cucka válasza zsigus (#150) üzenetére


cucka
addikt

ha megnézed az anrdoid-ot ott is van rengeteg fizetős játék, és mégis sz*rrá hekkelhető az egész (bár tény, hogy ők legalább nem hangoztatják ezt).
Tudom, hogy léteznek fizetős játékok androidra, csak annyit állítok, hogy sokkal kevésbé profitábilis erre a platformra fejleszteni, mint kb. bármi másra.

Másrészt a hackelés nem egyenlő a kalózkodással.
Nem is ezt mondtam, hanem azt, hogy a kalózkodás a hekkelés következménye - legalábbis azon emberek szerint, akik a játékiparba szeretnének befektetni. Te is (meg mindenki más) hasonlóan gondolkoznál, ha a te saját pénzed lenne a tét.

És harmadrészt, hogyan emlegethetnék a Team Fortress 2-t (ami free2play ugyan, de van egy prémium része is ami fizetős (bár csak olvastam róla, nem ismerem a játékot).
Valószínűleg a F2P üzleti modellt fogják követni. Ez igaz az egész iparra, jelenleg a legtöbben ebben látják a fejlődés útját.
Az egyetlen DRM, ami működik egy ilyen, könnyen hekkelhető környezetben, az az online ellenőrzés, de ezt nehéz lesz lenyomni azoknak az embereknek a torkán, akik szabad platformon szeretnének játszani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.