Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) rudi válasza atike (#200) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#202) cucka válasza rudi (#197) üzenetére


cucka
addikt

Ez nem más, mint egy hamarosan megjelenő, új konzol, aminek készítői nem kisebb célt tűztek ki maguk elé, mint hogy méltó ellenfelei legyenek a következő generációs játékgépeknek, azaz az XBOX720-nak, PlayStation 4-nek és a Nintendo Wii U-nak.
Ezt írja a cikkben. Lehet, hogy csak a szerző próbálta színesíteni a cikket ezzel a mondattal, de lényegét tekintve az állítás nem igaz.

Az Ouya egy új, eddig le nem fedett piaci résben próbál sikereket elérni. A sajtóanyagban sehol és semmilyen formában nem mérik magukat a következő konzolgenerációhoz. Az AAA címek is távlati lehetőségként szerepelnek, az elsődleges célcsoport az indie játékkészítő közösség. Ettől új és fasza ez az ötlet és ezért van benne a potenciális siker.
Lehet ezt bárhogy csűrni-csavarni, attól még a cikk pontatlan marad. (Ami annyira nem zavarna, ha nem futottam volna lyukra a téves infók miatt :) )

[ Szerkesztve ]

(#203) danih válasza rudi (#199) üzenetére


danih
addikt

Szerintem nem vesztünk sokat a reflex alapú játékok kiesésével, az tényleg pont tapira való. Gesztuskezeléses játékot bevallom nem próbáltam még. Az autósokra pedig kitűnő lesz a joypad (szinte az összesnél választható már így is az on-screen joy), nekem személy szerint abszolút nem jön be a tablet-döntögető irányítás.

(#202) cucka: ezt írtam én is, istvánkák rákaptak az ominózus mondatra és persze jöttek is fikázni...

[ Szerkesztve ]

(#204) Slade92 válasza danih (#184) üzenetére


Slade92
aktív tag

Jó az más ha valami homemade emulátort csinál otthon rá ami nem biztos hogy tökéletesen vagy legalább jól működik meg ez ilyen homemade programnál fen áll az a veszély is hogy valaki jó szándékkal csinálja és a "emulátor" tönkre vágja a gépet!

(#205) danih válasza Slade92 (#204) üzenetére


danih
addikt

Jujj, ez fizikailag fájt.

(#206) rudi válasza rudi (#185) üzenetére


rudi
nagyúr

További 25 órával később (bejegyzésem időpontjában):

30k eladott konzol
4,33 milliós bevétel

Lassul a növekedés, "csak" további 4000 konzol ment el és 0,6 millió jött be kb. egy nap alatt.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#207) tibi683 válasza rudi (#206) üzenetére


tibi683
tag

Már árulják a konzolt?:O

(#208) Ocarina válasza tibi683 (#207) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Nem. Ezek előrendelések.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#209) tibi683 válasza Ocarina (#208) üzenetére


tibi683
tag

Kösz az infot :)

(#210) rudi válasza rudi (#206) üzenetére


rudi
nagyúr

Újabb 24 óra után az állás:

31k előrendelés
4,6 milliós bevétel

Lényegében megállt a rapid emelkedés. Edig nem tűnt fel, hogy az egyedi exkluzívból és fejlesztőből további 1500 összejött. Mindenesetre úgy tűnik, hogy az induláskor kapott nagy sajtóvisszhang után lecsengett a dolog.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#211) Def26 válasza rudi (#210) üzenetére


Def26
félisten

Akkor lassan jön a második felvonás.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#212) danih válasza rudi (#210) üzenetére


danih
addikt

Én is ezt írtam, hála az ilyen "jön a 4. konzol cikkeknek", fellángolt az érdeklődés.

(#213) rudi válasza Def26 (#211) üzenetére


rudi
nagyúr

Simán lehet. A projekt fő vezetője anno az IGN (jó nagy online gamer magazin) vezetésében volt, szóval tuti ért a PR-hez. Most jöhet egy "első hét után óriási az érdeklődés" jellegű sajtóhullám.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#214) rudi válasza rudi (#210) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, utóbbi 2 napban tovább lassult a növekedés. Mostani állás

33,5k előrendelés
picivel kevesebb mint 5 millió $ begyűjtve

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#215) danih válasza rudi (#214) üzenetére


danih
addikt

Nyugodtan el lehet filózni a megvételén akkor még... :)

(#216) dunc


dunc
nagyúr

Nekem nagyon tetszik a gép! Alig várom,hogy elkészüljön !

(#217) rudi


rudi
nagyúr

Ahogy számítottunk rá, itt az első csodás hét utáni cikkek. Jól fel van ez építve marketing vonalról!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#218) atike


atike
nagyúr

Az első...

Nocsak.

(#219) atike


atike
nagyúr

Na, egyre több helyi médiában jelenik meg... :)

Rég nem látott nagy felfordulás uralkodik mostanában a sok milliárd dolláros videojáték-iparban. A legutóbbi konzolgeneráció már kiöregedett, a következő még a kanyarban sincs. A legutóbbi őrület, a mozgásérzékelős kontrollereké kezd kifulladni, és a pécés online játékok népszerűsége is erősen kopik. Az okostelefonok, tabletek és a Facebook is világmegváltó új platformként próbálnak megjelenni, de csak olyan, jópofa, elképesztően népszerű, de forradalminak semmiképpen nem nevezhető húzócímeik vannak, mint az Angry Birds vagy a Farmville. Egyre sűrűbb a vihar előtti csend, mindenki arra vár, hogy történjen valami. Ebbe a csendbe robbant be az Ouya nevű androidos konzol, amit a megjelenése előtt egy évvel korszakalkotónak kiáltott ki, és ünnepel a sajtó.

forrás

(#220) danih


danih
addikt

Már csak 15 óra van hátra.
Közben bejelentették, hogy lesz rá XBMC és Plex is.

(#221) ldave


ldave
félisten

Az Eurogamer ma hozott egy cikket az Ouya-ról és a Tegra 3-ról. Érdemes elolvasni, főleg a végén amikor a jelenlegi konzolokkal veti össze (persze csak teoretikusan) a leendő új konzolt.

És ami nagyon fontos lehet hosszútávon: a mobil CPU-k piaca nagyon gyorsan fejlődik, évente jön új generáció, mely akár nagyságrendekkel erősebb lehet az előzőnél. Az Ouya Tegra 3-at fog használni, ez biztos, de már most is van ennél erősebb CPU, jövő márciusra pedig biztos lesz több is, szóval a leendő fejlesztők nehéz helyzetben lehetnek.

A Slime draws near! Command?

(#222) zsigus válasza ldave (#221) üzenetére


zsigus
őstag

"mobil CPU" -> SoC

Nem csak CPU van bennük. :)

[ Szerkesztve ]

(#223) ldave válasza zsigus (#222) üzenetére


ldave
félisten

Jóvanna, a lényeg azért csak érthető :)

A Slime draws near! Command?

(#224) Dave-11


Dave-11
tag

Szerintem jó lesz, én már el is kezdtem gyűjtögetni rá, hogyha jelenik az elsők között legyek akik játszanak vele. Viszont mikor haverommal tárgyaltam erről felvetődött pár kérdés.
1. Most ugye az Ouya wiki oldalán árnak 99USD van kiírva, de valyon mikor jelenni fog akkor magasabb árral adják majd, legalább is az első hónapokban?
2. Mennyire komoly játékok lesznek majd rá készítve, teszem azt, ha már az Xbox és a PS versenytársai akar lenni, akkor lesznek az Ouyára átportolva játékok, vagy hasonló komolyságú (grafika, történet szempontjából) játékok? Vagy kezdetben csak a kis egyszerűbbek? Mert hát ahogy néztem elég izmos kis gép lesz :)
3. Vajon lesz online illetve splitscreen multiplayere?
Fúúh, hát igen, a kíváncsiság :DD

:D Semmi :D

(#225) x360elite válasza Dave-11 (#224) üzenetére


x360elite
őstag

Sziasztok.

Nem tűnik rossznak, kíváncsi vagyok. Ha jó lesz, lehet beruházok egyre. :R

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#226) Prof01 válasza ldave (#221) üzenetére


Prof01
veterán

Hát igen, folyamatosan frissíteniük kell majd a hardvert.
A jövő év tavaszi megjelenéskor már kapásból mehetne bele a Tegra 4.

Dave-11: Sokat nem kell tőle várni. A Google Play áruházban elérhető játékokkal lehet majd játszani, valamint lesz pár exkluzív cím is. Úgy, mint pl. az Xperia Play telefonnál volt.

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#227) Orton96


Orton96
aktív tag

Ha tényleg ennyibe fog fájni, akkor szokásommal ellentétben lehet, hogy benevezek egy konzolra... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.