Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tabu3x válasza atike (#63) üzenetére


tabu3x
tag

Szerencse, hogy nem gondolkozunk egyformán:-)
Mire ebből termék lesz, PS2 helyett a PS3/xbox360/wii lesz olcsón, olcsó játékokkal.
Mediaplayernek jó lenne, de annak lassan már egy TV, vagy egy akár teló is elmegy, de egy jóval multifunkcionálisabb tablet már mindenképpen.
Nincsen hozzá sem kinect, sem move, ezek azért eléggé vonzóak a casualoknak, és a gyerekeseknek.
2. gépnek jó lenne, de minek második gép, ha az elsővel minden elérhető?
Szerintem, ez egy érdekes cucc, de egy viszonylag szűk réteg igényeit elégíti ki. Éppen ezért, nem tennék a (nagy) sikerére egy petákot sem, nem mintha ez bármit is jelentene az én véleményem.

(#102) edward2


edward2
addikt

Sikerült 2 milliót összeszedni... 12 óra alatt.

Csak ismételni tudom magamat : prohun az embereknek nincs valós képe az igényekről. Valószínű a Nexus 7 is annyira lesz sikeres amennyire itt fikázzák.

(#103) anulu válasza edward2 (#102) üzenetére


anulu
félisten

valóban nincs valós képe. az emberek hány %-nak számít akármennyit is, hogy mennyire széthegeszthető egy eszköz? hazaviszik és használni akarják, nem berhelni. abszolút túlnyomó többségben, a világ minden táján.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#104) atike válasza tabu3x (#101) üzenetére


atike
nagyúr

PS3 olcsó, olcsó játékkal? Hááát.... Nem tudom. Úgy legyen... :)

A TV-s mediplayer valahogy még mindig nem az igazi. Sokat láttam, otthon is van kétféle de még mindig vannak apróbb (vagy épp kevésbé apróbb) hibái.... Teló? Na azt nem használnám annak. Tabletet megint nem.

Tény, hogy vonzó a Kinect és a Move de ki mondott olyat hogy nem lesz hozzá...? Vagy nem lesz hozzá csatolható...? :)

2. gépnek egyértelmű hogy nem kellene. De ha nincs konzolom (vagy addigra eladom a PS2-őm) és netán a mediaplayeres dolog is működik vele / rajta - akkor igenis ezt venném meg.

Az Androiddal meg együtt jön egy pár olyan dolog ebbe a történetbe ami előnye és hátránya is egyben... Nem kell hozzá nagy tudás majd hogy fejleszteni lehessen rá.

Meglátjuk. Nekem kéne. :)

(#105) zsigus válasza tabu3x (#101) üzenetére


zsigus
őstag

Több szempontból sikeres lehet és több szempontból nem.

Pro:

+ az androiddal mindent el lehet adni
+ viszont hasonló gépet nem csinált még senki (vagyis egy piaci rést találtak, amit próbálnak kihasználni)
+ olcsó (gyereknek teljesen jó, ne FPS-ekkel jászon a gyerek, hanem valóban neki való játékokkal= platformerekkel)
+ a fejlesztők ígérete szerint a játékok nagy része ingyenes lesz
+ mivel szabadon hackelhető (hardveresen és szoftveresen is) plusz fejleszthetőek rá játékok valószínűleg nagy tömeget fog megmozgatni az erre fogékonyak között
+ médialejátszásban (valószínűleg) jeleskedni fog (ha máshogy nem a külső fejlesztők gondoskodnak róla, ugyanis a HW képes rá)
+ és valószínűleg más gyártókat is megmozgathat ha sikeres lesz, és jöhetnek erre is mozgásérzékelős kontrollerek és hasonló megoldások (ha az ASUS képes volt a Kinect-et lemásolni PC-re, akkor ez sem lesz akadály)

stb. stb.

Kontra:

- a mai konzolokhoz képest gyengébb HW (de nem is ők lesznek az ellenfelei)
- nem lesz akkora rajongótábora (valószínűleg)
- nincs pénzük így komolyabb marketing tevékenységre
- valószínűleg nem lesz globális multi-hálózat
- hacsak nem lesz óriási siker a nagyobb fejlesztőket sem fogja megmozgatni.

stb. stb.

Egyébként ez elég gyenge kifogás, hogy "második gépnek jó de minek", akinek ott van a TV mellett az összes jelenlegi gen. konzol (vagy csak kettő) az ennyi erővel kidobta a pénzét?

Egy szó mint száz, sikeres lehet, de ehhez baromi sok szerencse és pénz kell(ene), és az, hogy megmozgassa a nagy fejlesztők fantáziáját.

[ Szerkesztve ]

(#106) Jander


Jander
senior tag

16e konzolt adtak el már elővételben, azt a mindenit! Tegnap éjszaka mikor olvastam a cikket még csak a fele volt... gondoltam, hogy bejön nekik a dolog, na de ilyen rohamosan?!

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#107) DeFranco válasza Jander (#106) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Á, hagyjad azt, nem lesz sikeres :N Még meg sem tervezték rendesen, de már fél Magyarországot beterítették vele, kizárt, hogy ebből profit legyen a végén.

A grafika... az a baj...

(#108) danih


danih
addikt

Csináltak neki még egy topikot :)

(#109) Jander válasza DeFranco (#107) üzenetére


Jander
senior tag

Nekem egyébként tényleg baj (persze nagyobb részt a játékélmény a lényeg de), én képtelen vagyok ezekkel az indie játékokkal játszani. Nem kell Crysis kettő szintű kinézet, de azért egy elfogadható külcsín kell, minecraft szintet messziről kerülöm, engem az ilyen már 10-15 éve nem tud besszippantani. Elismerem, hogy erre is van bőven igény, látszik is a rohamos eladásokból (reklám nélkül!), de a célközönség (egyelőre?) nem én vagyok. Nekem megfelel a 360, ott is van live arcade / indie rész, de sosem gondoltam volna, hogy ennek külön konzolt gyártanak majd. Lentebb írta válasznak valaki, hogy majd portolnak rá AAA címeket, szerintem attól még nagyon de nagyon messze vagyunk és addigra már nem lesz elég a hardware. Főleg az első postomban is említett 8Gb flash drive.

Ettől függetlenül drukkolok, mert szerintem ez egy baromi jó alternatíva lehet a Nintendo féle konzolokra, ami jót fog tenni remélem nekik is, hogy csipkedjék magukat és valami normális dolgot hozzanak létre, mert a hatalmas Wii eladások óta szinte semmi érdemleges nem történt náluk. Kiadják a Wii-U-t ami (szerintem) egy baromira átgondolatlan koncepció...

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#110) zsigus válasza Jander (#109) üzenetére


zsigus
őstag

Szerintem nézd meg pl. a Trine 2-t, nem csak a Minecraft AZ indie játék, rengeteg gyönyörűen kivitelezett indie játék van, főleg PC-re, de a konzolokra is egyre több.

A háttértárral kapcsolatban pedig 99%, hogy lesz rajta legalább egy db USB, és valószínűleg az USB-s merevlemezek/pendrive-ok is támogatottak lesznek (nem nehéz megoldani annak aki ért hozzá). Normális videólejátszási képességet enélkül nehezen tudnék elképzelni (nincs mindenkinek otthon NAS, vagy USB-s router).

[ Szerkesztve ]

(#111) tabu3x válasza rudi (#65) üzenetére


tabu3x
tag

Lehet, hogy az internet elérések lakossághoz viszonyított arányát vizsgáljuk, akkor még talán jobban is állunk, mint az usa...
Egy olyan gép, amiről a minap is lehetett olvasni, ami kb mint egy táblagép funkcionál, de egy kontrollert is tartalmazó keretbe helyezhető, már érdekesebb, mert nincs helyhez kötve, úton-útfélén lehet játszani vele és médiatartalmat fogyasztani.
Azért is mondom, hogy elbaltázott, mert ez a cucc versenyezni akar bejáratott nagynevű termékekkel ahelyett, hogy egy piaci rést akarna betömni. És mint tudjuk, ez a legnehezebb út.

(#112) rudi válasza tabu3x (#111) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztos jó topicba írtál? Éppen ez az olcsó, hekkelhető, médialejátszónak is jó konzol tömi be a rést. Itt nem fog majd sarcolni a kiadó, ha játékot akarsz csinálni, és ha elég ügyes vagy, pillanatok alatt minimális befektetéssel (devkit, SDK, megjelentetés) megírod a saját appodat. Melyik az a konzol, a nagyok közül, aim ezt tudja?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#113) h-yle válasza zsigus (#110) üzenetére


h-yle
addikt

Plusz a lényeg a költségek alacsonyan tartása, abba meg nem fér nagy háttértár, pláne ha flash alapú.

Egy-egy tablet játék 100-500 Mega, ha átlagot számolunk ebből elfér rajta mondjuk 20. Az azért annyira nem gáz.

Egy bármilyen routere mindenkinek (aki célcsoport) van, és egy bármilyen PC tuti van a házban, amiről lehet zenét, filmet streamelni rá, plusz ottvannak a netes tartalmak is.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#114) rudi válasza h-yle (#113) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha elég tökösek a tervezők, csinálnak egy üres HDD dobozt, ami a gép alá tehető és egy dokkolóként funkcionáló USB-t is előkészítenek neki. Aztán a júzer majd ízlése szerint tesz bele SSD-t vagy HDD-t.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#115) Jander válasza zsigus (#110) üzenetére


Jander
senior tag

Pl. a Trine-nal játszottam és jó is volt, (legalább is az első részéhez volt szerencsém). De azt nem igazán mondanám indie játéknak. Live-on is az arcade részben volt / van, ahol azért valljuk be a jobb dolgok vannak. Tényleg gyönyörű a megvalósítása, időtlen a kinézete, de nem tudnék ilyen játékokon 'élni' évekig. Én szeretek játszani és kell a változatosság, nagyobb volumenű szerepjátékok, akció-lövölde néha mmo. Ezt szerintem az ouya nem fogja nyújtani, nem is erre lett kitalálva. Viszont ha bejön nekik, a 2. generációs konzolnál el tudom képzelni ezt (is).

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#116) Def26 válasza h-yle (#113) üzenetére


Def26
félisten

"Egy-egy tablet játék 100-500 Mega, ha átlagot számolunk ebből elfér rajta mondjuk 20. Az azért annyira nem gáz."

Néztél már gameloftos és ea játékokat? 1gb köröl van mind. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#117) h-yle válasza Def26 (#116) üzenetére


h-yle
addikt

Jogos, akkor abból elfér... 7 :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#118) zsigus válasza Jander (#115) üzenetére


zsigus
őstag

Pedig hidd el, hogy a Trine is indie játék. Az semmit sem jelent, hogy XBLA-n fenn van, PSN-en is van rengeteg ilyen játék, az attól még az indie kategória (bár ma már eléggé elmosódott a határ az indie és nem indie játékok között).

Egyébként az Ouya-val kapcsolatban a kickstarter-en emlegetik pl. a Team Fortress 2-t is, ami nem éppen ilyen kategóriába tartozik. Nem csak platformjátékok lesznek rá, ez tuti.

[ Szerkesztve ]

(#119) tabu3x válasza rudi (#112) üzenetére


tabu3x
tag

TV-hez van kötve, ezért ebben a formában ez egy tök hagyományos konzol.

(#120) tabu3x válasza zsigus (#105) üzenetére


tabu3x
tag

azért, mert ez egy androidos konzol, és ilyen konzolt még nem csinált senki, még nem találtak új piaci rést.
ha van egy olyan réteg, aki eddig nem vett konzolt, de ettől lázba jön, na ez volna a piaci rés.
szerintem, azt kell itt nézni, hogy konzolt olyan ember vesz, aki sokat játszik, sok játékhoz pedig sokkal jobbak a nagyobbak.
médiában egy ugyanilyen tablet pont ugyanennyit tud, de azt legalább az öledbe is tudod venni, bárhol, bármikor kéznél lehet.

(#121) DeFranco válasza tabu3x (#120) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1) 100 USD
2) van akinek nem kell tablet mert
2/a) nem akarja hordozni
2/b) nem kell neki a 7-10 collos kijelző
2/c) nem kell neki a touch screen
2/d) nem akar szívni az akkuval
3) kell neki a kontroller, mert azért szivesen elkazuárkodna
4) ez egy szabványplatform, amiről a konzolok megjelenése óta tudjuk, hogy egyszerűbben lehet rá fejleszteni, mint a random tabletek garmadájára

[ Szerkesztve ]

(#122) zsigus válasza tabu3x (#120) üzenetére


zsigus
őstag

Nem unod még ugyanazt háromszor elismételni? tablet-tablet-tablet akkor vegyél azt... Ez nem tablet, és soha nem is lesz az, nem is egy kategória a kettő.

Simán találtak egy piaci rést: modderek, hobbiprogramozók, hackerek stb.

És ez magával vonz rengeteg embert, mert nem mindenki szeret éjjel-nappal az egy kaptafára készülő NFS/COD részekkel és hasonlókkal játszani, régebben is volt rengeteg házi-készítésű játék, és most újra lehetőséget adnak erre.

[ Szerkesztve ]

(#123) Def26 válasza tabu3x (#120) üzenetére


Def26
félisten

Nem is értem miért magyarázod, hogy nincs piaci jelentősége a gépnek. Láttad Te is, hogy 2 nap alatt hányan támogatták, nem?
Sőt nagy marha vagyok de 10 dollárt én is beáldozok, hátha majd kapok egy kulcstartót, vagy valami szart tőlük. :D

Ha volt komoly androidos telefonod (nekem egy galaxy s2) akkor tudod, hogy komoly játékok vannak a platformra de olyan gép amivel ezt ki lehet használni (irányítani a játékot) nincs. Nem fogsz 4 colon tapicskolni a képernyőn, mert jobban felb@szod magad, mint amennyi élményt nyújtana a játék. Egyszerűen hiányzik ez a gép a piacról. PS2 -őt a kutya nem vesz, mert nem jönnek rá új címek. Erre a kis masinára, meg ugyanúgy megjelenik majd a Karib Tenger Kalózai 5 multiplatform címként 4 dollárért, mint a konkurens konzolokra. Sőt a kirándulás után a napi fotókat is átlöki majd wifin keresztül a gépre a család, mert ugyanaz a platform.
Ez kell a népnek, nem a komoly drága xbox meg ps3.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#124) DeFranco válasza Def26 (#123) üzenetére


DeFranco
nagyúr

No, azért a világot nem fogja ez sem megváltani, de lesz egy rétege, ha bejön, és alápakolnak megfelelő mennyiségű és minőségű tartalmat.

(#125) rudi válasza tabu3x (#119) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó jaj... attól hogy tévére van kötve tényleg hagyományos konzol, lényegében ez a konzol definíciója, tévére kötött játékos valami. De az árával és a mögötte lévő hardver-szoftver üzleti modell teljesen másképp közelít a dologhoz az Ouya, mint a többi konzol. Hogy teremt-e új keresletet ez a kínálat? Én eddig a Wii mellé egyáltalán nem terveztem második konzolt, de ennek a cuccnak a médialejátszós, netezős és egyéb képességei miatt nagyon fogok rá figyelni, és jó eséllyel veszek egyet. Ha nem lenne Wii-m, már ott sorakoznék a supporterek között (mondjuk lehet, hogy a napokban be is állok).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#126) hunbi


hunbi
tag

Szerintem itt nem is az a leg lényegesebb milyen a hw, meg hogy hányan hekkelik majd, meg mekkora lesz a piaci részesedése.
Ez el fog indítani egy folyamatot ami nekünk és a piacnak előreláthatólag előnyös. Lesz neki néhány felhasználója biztosan, és valószínűleg még pár tízezer eladással is sikeres lesz a fejlesztők szempontjából. Akkor pedig jöhet majd a 2.0 és a többi a vásárlók igényei szerint, és remélhetőleg a jó tulajdonságokat megtartva.
És itt lesz ez majd _igazán_ érdekes... A többiek vagy alkalmazkodnak (nekünk jó) vagy kialakul egy ilyen piaci rész és fejlődni fog. (nekünk szintén jó)

(#127) DeFranco válasza rudi (#125) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szólj, ha eladod a wii-det :DDD

(#128) anulu válasza rudi (#125) üzenetére


anulu
félisten

sorry, de neteztél már konzollal? kb, mint a sajtreszelővel történő r*jszolás (enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas).
mi az, ami egy kicsit is fölé emeli a többinek ezt az árán (meg a "holy grail" androidon) kívül? komolyan nem látom. netezésre az összes ilyen konzol useless és pénzkidobás, médiára meg vannak célhardverek, hasonló árban.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#129) tabu3x válasza atike (#104) üzenetére


tabu3x
tag

a mostani ps2 árában lesznek a ps4 idejében a ps3 játékok, gondolom én.
így van, még csak kötöttségekkel használhatók a TV-k médiára, de legtöbb embernek ez is bőven elég. akinek ez kevés volt, az kezdetben htpc-t épített, most pedig vesz vmilyen mediaplayert (a kisebbségen belüli többség).
Egyébként, a tablet miért nem jó médiára, játékra? Ugyanaz az hw, ugyanaz az OS, akkor miért ne lenne jó?
Ja, és az újabb LG és Samu tv-k vásárlói pedig eleve kiesnek, nekik játékra ott a Gaikai (már ha elég széles a netük)...

(#130) anulu válasza hunbi (#126) üzenetére


anulu
félisten

mihez is kellene a Nintendónak, MS-nek és a Sonynak alkalmazkodni? ahhoz, hogy rommá hackelhető és szétbarmolható legyen a konzoljuk nekik is?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#131) DeFranco válasza anulu (#128) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Két dolgot mondok neked:

open platform
buletooth billentyűzet

(#132) zsigus válasza anulu (#128) üzenetére


zsigus
őstag

USB= lehetséges bill. + egér támogatás

(Bár így sem a legjobb, próbáltam PS3-on).

Más: Ha még esetleg a népszerűbb/jobb "exkluzívok" fel is kerülnének a Transifex-re, és normális felhasználói fordítást is kapnának, összetenném a két kezem.

(Lehet, hogy csak nekem fontos ez, de nem lenne rossz szerintem. Be is állnék a fordítók közé rögtön.).

[ Szerkesztve ]

(#133) danih válasza DeFranco (#131) üzenetére


danih
addikt

Ennyi, itt nem lesz szopkodás hogy bármi is működjön, mint az (úgynevezett) "nagy" konzoloknál. Amit Androidon meg lehet tenni, azt nagy eséllyel ezen a "konzolon" is.

(#134) Def26 válasza danih (#133) üzenetére


Def26
félisten

+1 :K

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#135) anulu válasza DeFranco (#131) üzenetére


anulu
félisten

"open platform"

és ez mennyiben fontos egy célhardware-nél? vagy kenyérsütőnek akarod beprogramozni? akkor részemről inkább vennék egy olyan eszközt, ami jó arra.
komolyan sírógörcsöt kapok ettől a "nyílt" meg "szabad" platformozástól. semmivel sem jobb, mint a többi. csak azok már legalább kiforrottak...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#136) anulu válasza danih (#133) üzenetére


anulu
félisten

mi nem működik egy BOX-on pl? amit vállalat az MS (játékok, DVD playback, live multi), azok igen. problem? (direkt nem a Sony-t mondtam, bár pl ott is a linux support kivételéről sem ők, hanem az IBM tehet)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#137) danih válasza anulu (#135) üzenetére


danih
addikt

Nem, elmondom neked mit jelent az open platform. Nem azt, hogy kenyérsütőnek akarom beprogramozni - bár azt is megtehetném, ha nagyon akarnám. Ez azt jelenti, hogy anélkül, hogy letérdelnék és lehúznám a zippzárt mindenféle cégeknél, csak hogy fejleszthessek a szarjaikra, fogom magam, letöltöm az SDK-t és kezdem. A fejlesztésre szánt pénz sokkal nagyobb hányada megy el valódi fejlesztésre.

(#136) anulu: a plusz szolgáltatásokra (konkrétan az internetes böngészésre, lásd rejszolás) gondoltam. Ezen a cumón úgy lehet netezni, mint bármely más androidon (pl tableten). Összehasonlításképp: egy Wii-n netezni igazi "élvezet", brrrr

[ Szerkesztve ]

(#138) DeFranco válasza anulu (#135) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Itt fontos, mert ennek funkciója, hogy nyílt legyen. Így van kitalálva. Ez a "nyílt interaktív-média konzol" célú hardver. Ez a dolga.

Ha te ettől sírógörcsöt kapsz, akkor szerintem pár dolgot át kellene értékelni. És ezt most komolyan mondom. Nem értem ezt a vehemenciát most nálad, ha neked nem tetszik, akkor nem a te dolgod, miért vagy itt? Hergelni magad?

#136: pl. böngészés.

[ Szerkesztve ]

(#139) M3oH válasza anulu (#128) üzenetére


M3oH
addikt

A konzol andriod alapu lesz. Szted hany million neteznek telon/tablan ebben a pillanatban is? :) En ezt a ketyeret ugy fogom fel, mint egy tablat+joy, amit TVre lehet kotni. Billentyuzetet is tuti ra lehet dugni.

(#140) anulu válasza DeFranco (#138) üzenetére


anulu
félisten

a vehemencia oka az, hogy úgy kezelitek már a jelenlegi állapotában is ezt az eszközt, hogy a tervezőasztalon kívül még sehol nem létezik, de már mint a megváltóra, úgy tekintetek rá. sehol még egy techdemo se. még a hardware spec sem végleges.

mindegy, ti tudjátok... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#141) cucka


cucka
addikt

Ez egy remek ötlet, ami megoldást kínál egy olyan problémára, ami nem létezik.
A másik, hogy ki fog erre játékot fejleszteni? (Pontosabban, a konzol célközönsége közül ki fog fizetni a játékért?)
Hogy fogják biztosítani a minőséget? Nincs annál vásárlóriasztóbb, mint amikor bárki eláraszthatja a programjával az app storet, mert ugye ez nyílt platform. (Meg lehet nézni az androidos app store-t)

[ Szerkesztve ]

(#142) zsigus válasza M3oH (#139) üzenetére


zsigus
őstag

Lényegtelen, hogy hány millióan böngésznek telefonon/tablet-en, próbálj ki egy Smart TV-t vagy egy PS3-at, ahol a navigációs billentyűkkel kell egy virtuális bill.-ről bevinni a karaktereket.

Ehhez sem lesz semmilyen bill. gyárilag, csak a kontroller, önmagában ez valóban nem alkalmas böngészésre, mert 10 perc mire beírsz egy hosszabb címet, de (igaz plusz pénzért) megoldható lesz. Pl. touchpad-es Wireless billentyűzet, és kész.

anulu: A Tegra 3-ról van bőven techdemó, pl. itt van egy, ha még nem láttad volna.

cucka: Olvasd el a leírását a kickstarter-en, ha jól emlékszem megpróbálják elérni, hogy ha máshogy nem minimum egy demó formájában ki tudja próbálni a lehetséges vásárló a játékot. Egyébként ezt úgy mondod mintha most minden nagyobb játékról tudnád a vásárlás előtt, hogy milyen. Jó ha a játékok 25%-ának van demója.

[ Szerkesztve ]

(#143) DeFranco válasza cucka (#141) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Valamiből a Google Play is elvegetál, ha meg a Google úgy dönt, hogy filmet is forgalmazni kíván, hát... :U

(#144) danih válasza anulu (#140) üzenetére


danih
addikt

Nos, hited, hogy itt bárki szerint ez a cucc "megváltó", szintén vehemenciád következménye :)
Szimplán egy jó cucc, olcsón, tengernyi funkcióval, ennyi. Nem tudom, neked miért fáj ennyire, ha elvagy a box-szal :)

(#145) tabu3x válasza DeFranco (#121) üzenetére


tabu3x
tag

a Tv mellett többnyire van konnektor is, már miért lenne szívás az akksi?
miért baj, hogy van saját képernyője is?
miért baj, hogy az ember másra is tudja használni?

helyezzük másik megvilágításba: ha választhatnál egy Ouya, és egy olyan tablet közül (MINDKETTŐ ANDROIDOS), amelyikhez van egy kontroller és tolhatnád a játékot a TV-n ha úgy hozza a kedved, akkor melyiket választanád?

(#146) DeFranco válasza tabu3x (#145) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért mert az akksis üzem meg a folyamatos konnektoros üzem más eszközöket kíván. Én nem hajtanék folyamatosan konnektorról egy alapvetően nem arra tervezett eszközt. A laptop az átmenet ilyen szempontból, de abból sem véletlenül veszik ki az akksit ilyenkor.

Azért, mert ki kell fizetni a saját képernyőt. Én meg nem akarom kifizetni.

Nem tudja másra használni. Hordozható, ennyivel tud többet, de én ezt sem akarom kifizetni, mert nincs rá szükségem.

Ellenben nem megyek be egy tablet topicba sem henteregni, hogy oháoléló az Ouya sokkal faszentosabb ennél, amiről itt nagybaszó van.

más megvilágítás: nincs hozzá kontroller, és nem 100 dolárba kerül. Ha mutatsz ilyet, és azonos, vagy várhatóan azonos lesz a sw támogatottsága, akkor visszatérünk rá.

(#147) tabu3x válasza zsigus (#122) üzenetére


tabu3x
tag

azért, mert ez egy nagyképernyőre kiterjesztett, kontrollerrel is vezérelhető, HW (-képernyő) és SW szempontból teljesen egyenértékű cucc egy tablettel, ha nem tűnt volna fel.

(#148) M3oH válasza zsigus (#142) üzenetére


M3oH
addikt

Alapbol lehet nem lesz bill., de ha okosak a fejlesztok, akkor megadjak az eselyt, hogy ra tud dugni, mint ahogy a tablaknal. Vagy mint irtad, kiegeknet vasarolhato lesz hozza. Es az elobb inkabb a szoftveres reszere gondoltam, playen minden megvan ahhoz normalisabban tudj netezni, mint egy STVen vagy konzolon.

(#149) DeFranco válasza tabu3x (#147) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tehát a tehén, az tulajdonképpen teve, mert mindkettőnek 4 lába van, bután néz, szőrös, és belső felépítésük közel azonos. Minden világos.

2012 a linu... tablet éve.

(#150) zsigus válasza tabu3x (#147) üzenetére


zsigus
őstag

Inkább nem mondok már semmit, neked van igazad...

cucka: Nyilván ez a rész még nincs megfelelően megmagyarázva, és én is furcsának találtam, hogy még buzdítanak is a hack-elésre, de egyrészt ha megnézed az anrdoid-ot ott is van rengeteg fizetős játék, és mégis sz*rrá hekkelhető az egész (bár tény, hogy ők legalább nem hangoztatják ezt).

Másrészt a hackelés nem egyenlő a kalózkodással. :) És harmadrészt, hogyan emlegethetnék a Team Fortress 2-t (ami free2play ugyan, de van egy prémium része is ami fizetős (bár csak olvastam róla, nem ismerem a játékot). Valamiféle DRM gondolom csak lesz a játékokon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.